Môžem užívať v 9. týždni calciový sirup?

banbinka
12. apr 2014

Awojte mamičky,ženičky🙂Neviete mi poradiť či môžem calciový sirup?Už vyše týždne mám nádchu a všetko mi to škočilo na priedušky.V lekarni som si kúpil sprej do nosa morska voda ten je super nádcha ustupuje a na kašel a priedušky mám sirup stodal.Ale viem ,že calciový sirup je super pri odhlienený čo teraz potrebujem ,lebo vypluvam "s prepačeným" hlieny.Cize bolesť na prieduškach môže byť spôsobená,že sa uvolnuju hlieny.Dávam si na hrud na noc bravčovu masť a pijem cibuľový čaj 😖 .Lekárke som volala a že pokým nemám teplotu a necítim sa zle mám si davat tie homeopatika.Ako inak mi nic neni neni som ani malátna ani teplotu nemám klop-klop 🙂 Len by som chcela vedieť či môžem ten calciový sirup.Ak viete poradte dakujem . 🙂 Co ste vy užívali ??Co Vám pomohlo??Písali tu v iných forach aj o rôzných sirupoch ako hedelix,sinupret.Nejake babské rady poznáte??DAKUJEMMM

zuju2
12. apr 2014

V príbalovom letáku je napísané, že je určený aj pre tehotné. Ja som ho tiež užívala v tehotenstve, takže sa môže, neuškodí.

ivanka9
12. apr 2014

Skús sa opýtať pre istotu aj v lekárni, isto Ti budú vedieť poradiť, ale podľa mňa calciový sirup je v podstate neškodný..len neviem ako v prvom trimestri, tam sú niekedy aj neškodné lieky trochu obmedzené..

cerez
12. apr 2014

http://www.generica.sk/produkt/kalciovy-sirup-g...
ja som tento týždeň ho kupovala, ale ochutený a magistra v lekárni mi potvrdila, že ho môžu užívať aj tehotné ženy

hanelka1
12. apr 2014

ano mozes, 3 x za den 1 polievkova lyzica.

babychriss
13. apr 2014

Mne doktorka aj lekárnik povedali že môžem. Takže som užívala počas tehu v pohode.

marienka1703
13. apr 2014

jasneeee ze mozes, kup si calcium chloratum- uvolnuje to super priedusky,, ja som s tym bojovala presne v 8- 10 tt,,, 🙂

rokkisu
15. apr 2014

ja som sa na calcium pytala svojho gynekologa, ci mozem uzivat sirup alebo sumivy (v tomto pripade koli tetanii), nakolko vraj sposobuje stahy maternice. povedal, ze su to len myty a odporucil uzivanie od 20tt nakolko si dietatko zacina ukladat viac vasho vapnika, tak prijem calcia je dobre zvysit i v tabletkovej forme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre