Mykóza rúk

jajona
20. apr 2014

Pravdepodobne mám mykózu rúk (zodpovedajú tomu všetky príznaky). Kúpila som si Canespor. Od štvrtku si to potieram, nebadám však žiadne zlepšenie. (Kožné ma určite neminie). Aké máte skúsenosti, kedy vám začal "zaberať. Ďakujem.

sunshineka
20. apr 2014

Ako si zistila,ze mas mykozu?nemoze ist o ekzem?volnopredajne su na zmiernenie priznakov.zaberaju lieky predpisane koznou lekarkou

jajona
autor
20. apr 2014

najskôr sa mi to urobilo na nohách a pravdepodobne sa mi to "presunulo" na ruky. a ako som písala podľa príznakov, svrbenie, pálenie, sčervenanie a šúpanie kože

simsalabim
20. apr 2014

@jajona hm tak takto sa u mna prejavoval ekzem na rukach.... podla mna to nie je mykoza, ak ti nezabera canespor.

eunomia
20. apr 2014

Ja som mal nieco podobne este ako dieta a len si pamatam, ze som si musela ruky namacat vo vode do ktorej sa daval fialovy prasok

zita19
20. apr 2014

@jajona Nemal niekto v okoli sarlach? Lupanie pokozky na dlaniach a chodidlach je tiez priznakom sarlachu. Mohol u teba prebehnut bezpriznakovo alebo len s lahkymi priznakmi ako mierne nachladenie.

jajona
autor
20. apr 2014

@simsalabim jasné, že to môže byť aj ekzém... ale otázka, že na čo? nemám pocit, že by bolo v poslednom čase niečo "nové" u mňa....jááááj porazí ma!!!

jajona
autor
20. apr 2014

@zita19 nikoho v okolí takého nepoznám... myslím, že toto asi nie... skôr ako som písala, že som si to preniesla z nôh na ruky

zita19
20. apr 2014

Canespor by uz mal zaberat, ale zas to nie je nejaku super antimykotikum. Nespravis nic zle, ked si to budes natierat aj dalej ale urcite chod na kozne. Mozno budu potrebovat aj kultivaciu aby zistili co za kmen to je a na co je citlivy. Mozes si este robit kupele s cajovnikovym olejom. Par kvapiek oleja do misky s teplou vodou a "umyvat" akoby mydlom v nom par minut. Nevyliecia, to nedufaj, ale pomozu aby sa ti tam nedostalo este aj nieco dalsie.

spirit16
20. apr 2014

Ak Ti nezabera Canespor, tak to mykoza nie je a zrejme Ti to nepomoze. Nerobia sa Ti pod kozou take akoby minizturne pluzgieriky odkial sa potom zacina odlupovat koza?

spirit16
20. apr 2014

Ja som totiz mala podobny problem pred par rokmi, myslela som si ze to je mykoza, najprv som to mala na nohe, pichalo to pri chodzi a hrozne svrbelo, potom to preslo na ruky, najma na dlane a na tie miesta s jemnejsou kozou. Kozny povedal, ze to je mykoza az na to, ze ziaden krem proti mykozam nezabral. Tak zo mna urobili alergicku na uplne vsetko. Ja som bola v soku, nakolko som sa necitila ako alergik a nikdy predtym sa nic podobne nemala. Kedze ani lieky proti alergii ani kremy proti mykozam nezaberali, tak som ich prestala brat a akurat som si ruky aj nohy dezinfikovala hypermanganom, kedze sa mi stale lupala koza a ta jemna, co ostavala praskala a to pomohlo. Robila som si aspon 3x denne tak 20 min kupele. Prasok musis rozriedit tak, aby Ti to nefarbilo pokozku.

katkalubkova
20. apr 2014

upaluj na kozne, ak to je na rukach je to dost neprijemne, nohy nie je vidno, ale ruky! ☹
ak mas mykozu, daju Ti tabletky, pravdepodobne antibiotika, ktore sa beru v tyzdnovych, alebo 2tyzdnovych intervaloch a zaberu, zacne to pekne vyrastat! Samozrejme ak nie si tehotna....

jajona
autor
21. apr 2014

@spirit16 pľuzgieriky nie. Len sa mi olupuje koža a potom mi zostávajú také mapy a sú sčrvenané. A je to na dlaniach.


@katkalubkova tiež to vidím na atb... potom dám vedieť. ale kožné to je nekonečné oddelenie. dúfam, že mi povedia, že majú voľný termín niekedy o pol roka. To bude gól...

spirit16
21. apr 2014

@jajona neprekonala si teraz nejaku zmenu v zivote? Stahovanie? dieta? nova praca...?

stefka33
21. apr 2014

@jajona Mala som to isté. Obvoďak mi na to predpísal tabletky Mykomax. Boli len tri a dávkovanie bolo: jedna hneď, ďalšia o týždeň, tretia o mesiac po poslednej. Zlepšenie bolo vidno do troch dní a zmizlo to úplne do dvoch týždňov po prvej tabletke. Mne sa to vracia takmer vždy po užívaní antibiotík a ak to skoro podchytím, tak mi stačí jedna tabletka Mykomaxu.

milota164
28. apr 2014

ahoj, treba zistit , ci je to naozaj mykoza. Canespor by na mykozu mal zabrat. Ja som ho pouzivala na mykozu nechtov a pomohol mi , nie je kratkodoba zalezitost , treba poctivo natierat .

peter2233
27. dec 2014

a ako dlho trva liecenie to musis sa cela pokoska yosupat ci ako to je

nutrimas
28. dec 2014

@jajona Velmi dobre antimykoticke (protiplesnove) ucinky ma oreganovy a tiez nimbovy olej. Oreganovy sa moze uzivat aj vnutorne na vnutorne plesne v trav. trakte, ale tiez na vonk. potieranie postihnutej plochy. O.i. je ucinny aj v boji proti helikobakterovi. Nimbovy olej a celkovo kozmetika s jeho obsahom je velmi ucinna pri roznych koznych ochoreniach - ekzemy, psoriaza, akne, bradavice, plesne...
Odporucame pozriet si nasu stranku, prip. tu na MK v PROshope najdete tiez niektore spoeminane produkty:
https://www.modrykonik.sk/shops/ine/kwgp/olej-o...

mamazem
23. jan 2015

Drags Imn - dračia krv, celkovo ničí mykózy, plesne, kvasinky, na koži, v pošve, tráviacom trakte, v tele. Môžete potierať zvonku, užívať aj vnútorne. Trvalý efekt by mal nastať po mesiaci. Nájdete u nás na mamazem.

ellasofia
24. máj 2016

Mykóza - pleseň

Najčastejšie príčiny vzniku:
verejné kúpaliská, vlhkosť nohy, stojate vody, spoločné sprchy,
Príznaky:
Nechtová pleseň sa najčastejšie prejavuje zhrubnutím nechtov, zažltnutím, necht sa v okrajoch začína odlučovať od lôžka, sú pod ním rozsiahle usadeniny. Mnohokrát nastane mechanické poškodenie nechtu, napr. zakopneme, padne nám niečo na nohu, necht sa poškodí, odlúči sčasti od lôžka, vzniká vzduchová bublina, ktorá je rajom pre baktérie. Je tam vlhko a teplo.
Kožná pleseň sa väčšinou prejavuje olupovaním kože, svrbením až začervenaním.
Čo robiť?
• pokiaľ máte možnosť, navštívte odborníka, treba zistiť či ide o mykózu, alebo mechanické poškodenie nechtu
• najdôležitejšia je disciplína, trpezlivosť a dodržiavanie hygieny. Čas ozdravenia poškodeného nechtu niekedy dosahuje až 12 - 18 mesiacov.
• pravidelne dezinfikujte všetku nosenú obuv
• dodržujte odporúčania odborníka pre domácu starostlivosť, väčšina prípravkov sa používa 2x denne, ráno a večer k dosiahnutiu žiadaného efektu
www.pedikurasupova.sk