Mykóza v tehotenstve. Ako liečiť?

lenciatko
29. apr 2007

Holky, mate niektora skusenosti s mykozou v tehu? Ak ano, liecili ste si ju same, alebo ste sli k Dr? JA obvykle si ju liecim sama - parnoci si dam do seba nejake cipky a mam pokoj, ale teraz,ked som tehu, tak neviem,no. A uz zacinam mat take to hnusne svrbenie....

betka79
8. jún 2009

Tak těhotná jsem zatím nebyla, ale na mykózu jsem mazala Canesten a k tomu jsem jedla Wobenzym. Určitě doporučuji to zkonzultovat s lékařem, ale určitě vám poradí to samé (tedy možná jinou značku antimykotik). 😉

renatkas
13. nov 2009

Ahojte.
Ja mam tiez asi problem s mykozou, v 1.trimestri som dostala Candibene, ale teraz sa mi to vratilo naspet. Nemam hrudkaty vytok, len obycajny vo zvysenom mnozstve (pri lekarskej prehliadke mi lekar povedal ze je to v tehu bezne a neriesil to) ale teraz to zacalo priserne svrbiet. Z kultivacie mam vysledky lactobaccillus sp. +++ a epitelie ++. Neviete co to znamena?
Co si mam na to dat kym nepojdem k lekarovi? Predpokladam ze mi nic nebude chciet predpisat kym nebude mat nove vysledky z vyterov. Vcera som si dala biely jogurt a ked to zaschlo myslela som si ze odpadnem ako to bolo neprijemne. Moze to byt ze mam az prilis prekyslene to prostredie a toto mi to este zhorsuje? Neznesiem ani tie pripravky na intimnu hygienu, hned ma po nich vsetko zacne svrbiet 😒

lienka74
24. nov 2009

Ahojte, mam velku dilemu.Som v 12tt, mam mykozu a doktorka mi predpisala klotrimazol, aj som jej spominala ze sa toho bojim ci este nieje skoro brat to, povedala ze nie. Co vy na to? Mate niektora skusenosti s tym? Dakujem Vam velmi pekne.

lucinka1104
25. nov 2009

ja mam toto svinstvo ale aj iné (ecoly...)dole od začiatku a nejdem sa toho zbaviť a to mi nato skoro umrel synček tak mam veľký strach netreba to nijako podcenovať

katkabg
25. nov 2009

najlepsie to preliecit bo moze uskodit plodu aj ja sa liecim ale az teraz ked som v 9 mes.bo uz mam porod pred sebou takze uz nic nehrozi...drzim vam palce 😵

michelle2801
26. nov 2009

ja som tesne pred porodom a este aj teraz som brala macmirox complex, lebo som ten hnus mala uz treti krat od zaciatku tehotenstva.pred tym som brala candibene a nejaku mast batrafen.
ak mate mykozu, urcite to hned rieste s gynekologom, lebo to asi nie je sranda , hlavne v tehotenstve.
je to hrozne neprijemne, ked ta vsetko svrbi, stipe a este aj ten vytok....ale zaujimave , ze teraz naposledy mi doktorka povedala, ze mam zase mykozu, ale ja nemam ziadne problemy...tak nechapem....

martap
27. nov 2009

pred tehotenstvom som mykozy a pod riesila furt, ale pocas to nebolo.... tehotenstvom sa asi naozaj telo zmeni, aj procesy v nom. kazdopadne, teraz mam pokoj, "vdaka' porodu som sa nehojila idealne, yacala som brat wobenzym, lepsie sa to hojilo, ale co je sranda, a to mi potvrdil aj doktor, aj tu to niekto pisal, pomaha aj na zenske veci. tak to teraz beriem aj na to.

helenky
27. nov 2009

holky, mně pomohly sedací koupele s pár kapkami tea tree a levandule.... za pár dní bylo po svědění. (je to rada z knížky Zdravé těhotenství a řirozený porod)

mima28
21. dec 2009

momentalne som v 3 tyzdni a v druhom tyzdni sa mi objavila mykoza. Nerobim s tym nic, iba pijem vo zvyšenej miere acidko a zabralo to. Mykoza sa mi straca, ani to uz tak nesvrbi. A po kazdom pouziti WC pouzijem bidet, aj to len cistu vodu. K doktorovi s tym isto nejdem, do troch mesiacov niektori odbornici vobec neodporucaju nieco brat. Myslim si, ze dietatu mykoza neublizi. Ked som cakala prve dietatko, doktorka pchala do mna vsetko mozne az som nakoniec koncom 8 tyzdna potratila. Takze ak by sa to objavilo, pockam až budem v 2 trimestri.

mima28
21. dec 2009

helenky a ta kniha je od Ingeborg Stadelmann alebo Suzanne Yates? Chcela by som si ju aj ja kupit.

lucinka4
4. jan 2010

mate niekto skusenost s Roslginom? posledne takmer 2 mesiace sa trapim so zapalmi a teraz len jemne zacinam citit...dr. mi odporucil Rosalgin..v letaku sa pise,ze je to dobre aj po porode..skusili ste to niekto?

olgas
4. jan 2010

lucinka: když jsem se ptala (už kdysi dávno u moji dr.) , tak říkala, že všechny tyto reklamní věci jsou na nic. Říkala, že třeba pomůžou jen na chvilku, ale zase je to hned zpět. Zánět , ani začínající, nejspíš nevyléčí. Ale pokud ti to doktor doporučil, tak to zkus a uvidíš.

laura112
12. jan 2010

ahojte baby tato stranka uz je na:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

susana13
4. okt 2013

ahojte dievcata chcela by som sa spytat ci uzivanie lactobacilov v tehotenstve moze niecomu poskodit myslim ze nie ale chcem vediet aj nazor inych .. Dakujem pekne

mirkapal
4. okt 2013

@susana13 Nie, neskodia a aj sa odporuca uzivat ich.

magdalienkalienka
5. nov 2013

Ahojte, ja som chytila mykózu až v závere tehu a v poradni v nemocke sa tak ponáhľali že som to zabudla povedať, tak som s tým rodila a bábätko malo zápal očných spojiviek

olusenka
5. nov 2013

@susana13 nemůže, naopak, je to žádoucí. Laktobacily se mohou užívat kdykoliv, během těhotenství, při kojení, pořád. Je to na nich i napsáno.

andulam
8. dec 2013

Ahojte,nema niekto skusenost s bakterialnou vaginozou?som v 7tt a moj gyn.to chce liecit az po 12tt ale citala som,ze to zvysuje riziko potratu,tak sa bojim:(

lucinka144
8. dec 2013

ja som nieco podobne mala v tehu... a moj dr. mi doporucil kupit si ROSALGIN...ten vyplach. a bolo to potom ok... uz som bola asi v 7 mesiaci... skus to kuknut na nete ..letak Rozalgin, ci je to ok.. ale teda asi sa to moze.. ked mi to doporucil 🙂 prajem skore uzdravenie.

lencika
30. mar 2014

ahojte ja som mala velmi casto mykozu v tehotenstve, musela som prestat jest sladke, bielkovinove jedla a lekar mi odporucil vaginalnu tabletku a mast na vonkajsie pouzitie bolo to od Canestenu a toto sa volalo Canesten Combi, pouizival to aj partner myslim ten krem, treba skusit

soffi
25. jún 2014

bab yobnovim temu, pri prvom tehotenstve osm ako prvotny priznak dostala mykozu,momentalne mi menzes meska, ale testy su zatial negativne, co ma ani neprekvapuje kedze aj pri prvom tehu mi pozitivny test vysiel az 18DPO, chcem sa ale opytat ci ste niekto mali takuto skusenost, ze pri kazdom tehu ste dostali na zaciaktu mykozu/svrbenie, hrudkovity vytok/

amima
25. jún 2014

uzivaj laktobacily, nejedz sladkosti, daj si biely jogurt, prip. nejake kyslomliecne vyrobky, pouzivaj bavlnenu spodnu bielizen, nepouzivaj mydlo na tieto partie, len cistu vodu, nie velmi horucu, nekup sa, len sprchuj, skus Rosalgin, Canesten...

cannella
25. jún 2014

@soffi ja mam rovnaku skusenost, pri prvom tehotenstve mykoza a poriadna hned od zaciatku, teraz pri druhom tiez, aj ked nie taka silna a dostala som ju asi v 3. tyzdni

ajanaka
28. aug 2014

ahojte baby moja dr je na dovolenke a k zastupujucemu nechcem ist..v nedelu som dobrala candibene tri tabletky.., pred tym tyzden tiez..cize som maal v priebehu dvoch tyzdnov 2x candibene s odstupom par dni...hned ako si prestanem davat tabletky tak po dni dvoch je znova vytok, svrbenie..prosim vas mozem si dat zas nieco,?ale skor canesten kde je sest tabliet..mate skusenost takuto ze sa toho neviete zbavit v kuse?co urobil vas gynekolog?som v tretom trimest. dakujem

dollynkaa
28. aug 2014

@ajanaka mne na to dal canesten tableta s kremom a preslo.

ajanaka
28. aug 2014

@dollynkaa mne nie, ale viem ze chyba je aj to ze strasne mi chutia mliecne vyrobky samozrejme sladke, skoro nic ine ani nejem..proste potrebujem same mlieko ale v sladkom idem sa zblaznit z toho...trosku som to obmedzila ale...viem ze by som nemala vobec

dollynkaa
28. aug 2014

@ajanaka viem poznam mala som to iste fuurt len sladke. A preto som mala furt mykozu

mikibe
23. sep 2014
laura9019
9. feb 2015

mne v tehotenstve veľmi pomohol Gynazol. Nemávam nejako často mykózu, tak raz do roka. No počas teho sa to nejako rozbehlo. V tedy mi moja gyndoška predpísala Gynazol. Je to taký lepivý krém, prilne na sliznicu a drží tam 4-5 dní. Môže sa vraj aplikovať aj počas menzes, že aj v tedy sa tam udrží. No čo je super že zabral fakt rýchlo a nepotrebovala som si ho aplikovať po večeroch a problémy z vytekaním atď. Fakt komfort, pre istotu som nosila počas dňa intímku, no nebolo to potrebné.

jardulka00
1. júl 2015

já musím doporučit Chytrou houbu. Používala jsem v obou těhotenstvích a výborně zabrala. Jsou se sedací koupele a je to na přírodní bázi. boraxové (nevím už přesně jak se jmenují) globule jsem také brala, ale přišlo mi že nezabírají tak dobře.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre