Mykóza v tehotenstve. Ako liečiť?

lenciatko
29. apr 2007

Holky, mate niektora skusenosti s mykozou v tehu? Ak ano, liecili ste si ju same, alebo ste sli k Dr? JA obvykle si ju liecim sama - parnoci si dam do seba nejake cipky a mam pokoj, ale teraz,ked som tehu, tak neviem,no. A uz zacinam mat take to hnusne svrbenie....

ikke
12. feb 2009

tina610 • Dnes o 19:32
Ahojte tehulky! Pri vysetreni na streptokoka mi zistili mykozu - candidu, teda plesen v posve ☹ Nemate s tym niektora skusenost? Mozu kvasinky ohrozit nejak babatko? A co pri porode, nemoze sa nejako nakazit? Streptokok vysiel nastastie negativny! /do poradne idem v pondelok, a neviem, ci to dovtedy vydrzim!, chcela by som mat o tom viacej informacii/. Dakujem Vam za vsetky odpovede!

ivana82 • 1d • Dnes o 19:43
Ahoj tina, mne tiez nasli v posve streptokoka spolu s plesňou, dali mi na to antibiotika Candibene (zavadzaju sa do posvy po dobu 6 dni), po kontrolnom vytere som uz plesen nemala. Ja viem o tom, ze pri porode hrozi, ze babatko moze dostat zapal pluc ked pride do kontaktu s plodovou vodou, teda ked sa jej napije. Moje babatko nedostalo zapal pluc, mozno aj preto, lebo maly sa narodil cisarskym rezom. Na internete urcite najdes nejake informacie... prajem vela stastia nech sa toho zbavis ...

janika7
14. feb 2009

Ahoj, ja mam pozitivni GBS, je to nejakej blbej streptokok plus jeste nejaky dalsi dva, ktery jsou min skodlivy. Dostala jsem nejaky delany globule a pred porodem dostanu kapacku. Pry je to bezna komplikace, kterou trpi az 20% maminek a kdyz se o tom vi a resi se to, neni tady riziko pro miminko. V kazdym pripade to mimco nemuze dostat, to by hrozilo jen pri porodu, ted je chraneny. Klasicka mykoza je bezna a chce to je treba bor-glycerynovy cipky. Ja na ne trpim dost, tak mi doporucili lactobacily a flogenzym. Ty lactobacily si myslim, ze jsou dobry uplne na vsechno- lepsi zazivani, imunita....

motylica
17. feb 2009

ahojte zienky🙂 ak mozem poradit, na kvasinky, plesne, vytoky zabera ALICIN. Je to vytazok z cesnaku. Neviem ci sa to moze pri tehotenstve, ale zabera to. Sedaci kupel z mysieho chvostika zabera tiez.

ivkaivka
26. feb 2009

Ahojte, mozte mi poradit. Som v 14. tyzdni, mala som svrbenie, ale preslo, pre istotu mi lekarka urobila vyter - zistil sa Escherichia coli a Laktobacil - vraj len lokalne - povedala, ze tabletky nepotrebujem. Neviem zda sa mi cudne, ze to ani nepreliecia. Nema niektora skusenost?

adka12
26. feb 2009

Ivka začni brať probiotiká. Poraď sa v lekárni, ktoré sú aj na takéto ženské problémy. Ja som brala Super dophilus a teraz mám lacto lady. Sú super, mám pokoj. Pred tým som mala svrbenie stále.

kika39
26. feb 2009

tabletky by sa v tehotenstve nemali brat a v tehotenstve by mal určit lekar liečbu

kika39
26. feb 2009

ano a to som zabudla probiotika su dobre aj mne pomahaju

ivkaivka
26. feb 2009

Ahojte, mozte mi poradit? Som v 14. tyzdni - mala som svrbenie, lekarka mi na poziadanie urobila vyter - zistila mi Escherichia coli a Lactobacil. Vraj je to len lokalne, takze lieky mi neda. Neviem, nezda sa mi to, ze to nechce preliecit. Svrbenie sice ustalo, no mam obavy, aby sa babatku nieco nestalo.

maty01
26. feb 2009

Ahoj holky, já mám kvasinky od začátku těhu ☹ pořád mě to trápilo a vracelo se. Nepociťuju pořád svědění atp., ale prostě mám takový hrudky a výtok. Dostala jsem na to boraxové globule pro těhotné, které beru i preventivně 2x do týdne. Jinak žádný babský rady neaplikuju, protože ani laktobacily nezabraly 😒

adka12
26. feb 2009

Ivka neboj, babetku sa nic nestane, ono je chránené obalom. Problem môže nastat len pri porode ak by si mala svrbenie. Takže bud v pohode a kúp si tie probiotika.A žiadna plaváreň!

maty01
26. feb 2009

Taky jsem se bála, aby se mimču nic nestalo. Ale doktoři to hlídají a před porodem dají nějaké léky, aby se ty potvory neinfikovaly mimíska. Údajně se kolem 36. týdne dělají stěry na různé mrchy.Tak snad nás ti doktoři ohlídají 😖

zveron
26. feb 2009

pocas oboch tehotenstiev som mala tento problem, moj lekar mi povedal, ze je to v tehotenstve bezne, v dosledku zmeny kyslosti prostredia v posve. Pri pravidelnom vaginalnom vysetreni v poradni pocas tehu, to lek. neujde. Zanedbanie ohrozuje aj dieta. Tak to viem ja. V oboch pripadoch mi urobil vyter a potom, ked sa to potvrdilo, predpisal vag. cipky.

ivkaivka
27. feb 2009

Dakujem za radu, uz som kludnejsia.

argousek
28. feb 2009

Ahoj holky, rozhodně doporučuji v případě mykóz navštívit gynekologa, clotrimazol se nesmí užívat v prvním trimestru. Rozhodně je lepší nic nepodcenit, já jsem docela na mykózy trpěla, ale pomohlo mi intimní mýdlo lactacyd. Rodila jsem předčasně kvůli infekci v pochvě, která mohla být mykózou způsobená. Takže určitě je lepší nic nepodceňovat 😉

motol
28. feb 2009

Ahoj Holky,v těhotenství sem na to trpěla dost,koupilka sem si rosalgin na výplach pochvy,doporučeno i gynekologem,pak sem měla i tablety na zavádění a na intimníhygienu sem měla lactacid moc dobrý,ale stejně nepomohlo a před porodem mi dělali stěry a měla sem tam streptokoka,ale nijka se to neřešilo akorát jak sem začala rodit dostávala sem penicílin aby se nenakazilo mimi po těhu už je to ok 🙂

kaca007
17. mar 2009

dneska mi taky našli streptokoka...moc z toho radost nemám. co to obnáší? jak rychle jste museli dostat ty antibiotika?

andreasek82
27. apr 2009

ahoj holky, nevite nahodou nektera, jestli se muze v tehotenstvi uzivat Tea tree oil Vaginal gel od dr. muller pharma? uz jsem brala macmiror complex 500 8 globuli, ted mam fermalac vaginal 10 globuli a stejne mi prijde, ze to neni ok.. 😠 tak bych si nechala udelat stery na gynde, uz si nic predepsat nenecham zrejme, kdyz to tak "zabira" a koupila bych si ten tea tree normalka v lekarne, je to bez predpisu.. co myslite??

leonik
27. apr 2009

andreasek já jsem brala dvakrát v těhotenství Gyno Pevaryl, někdo na ty záněty v těhotenství víc trpí. Já jsem je nikdy neměla až v tom těhotenství. S tím Tea tree by ti měli poradit v lékárně, prý pomáhá i bílý jogurt s živou kulturou, ale to jsem nezkoušela 🙂

andreasek82
27. apr 2009

leonik jj zeptam se v lekarne, ale to mam ten jogurt jist nebo si to tam nejak napatlat? 😅 😀

leonik
27. apr 2009

andreasek dát jogurt na vložku a přiložit jako obklad 😉

andreasek82
27. apr 2009

leonik 😨 tyy jo.. dekuju 😀

flyangel
27. apr 2009

andreasek...jogurt sa sice odporuca kvoli zivej probiokulture...mnohe si jogurt zavadzaju do posvy a davaju na vlozku...ale bohuzial zive lactobacily v posve kvoli teplu a nevhodnemu prostrediu odumieraju hned takze to nema ziadny ucinok...skor papaj vela jogurtov...kup si globule ktore ti budu sluzit na obnovu ph v posve a posobia preventivne proti vzniku dalsej mykozy...napr.ja odporucam Gyntima probiotica kupis ju okolo 6,50eur alebo Kitovuli okolo 9eur...ale ja odporucam skor gyntimu viac mi pomaha 😉 a nevyteka tak ako kitovuli 😉

andreasek82
27. apr 2009

flyangel dekuju za tipy.. 😉
ja prave mela dobre zkusenosti s tim tea tree vaginal gel od pharmy dr. muller, vim, ze kdyz jsem nejakou mykozu driv mela, tak ze to ucinkovalo.. pak jsem mela snad tri roky pokoj a ted pomalu na konci tehu mam uz druhe cipky a nic.. 😒 asi to mozna v tehu byva tam dole nejake citlivejsi a k tem mykozam proste dochazi casteji no.. 😔

flyangel
27. apr 2009

andreasek bohuzial v tehu mykoza potrapi skoro kazdu zenu cest vynimkam...je to kvoli zmenam hormonov pocas tehu a tym padom aj zmeny ph v posve kde sa potom maju sancu kvasinky vyborne rozmnozovat a nas potrapit...o tea three som uz vela pocula..aj ja som casto mala mykozy...a vyskusala vsetko mozne...a mas prelieceneho aj tvojho mileho?

andreasek82
27. apr 2009

flyangel to ne, protoze mi stejne gyndar rekl, ze at ted spolu radeji nic nemame, no tak to dodrzujeme.. 😔

andreasek82
30. apr 2009

holky tak mam koupeny ten tea tree vaginal gel od pharmy dr. muller a nevim, zda ho tedy na noc pouzit..
v lekarne mi rekli, ze muzu, ale z netu vim, ze nejsou v tehotenstvi prokazane zadne pozitivni, ale ani negativni ucinky.. tak co ted? ted si dame deli! 😀 😀 😀

jeudi
1. máj 2009

ahojky ja jsem to mela nedavno ale zase to samo zmizlo tak nevim ale mit to dele tak radsi jdu k lekari,v tehu to muze byt nebezpecne

flyangel
1. máj 2009

Andreasek,jasne pocas mykozy sa treba vyhybat sexu lebo moze sa nakazit aj tvoj drahý...ale preto sa pytam ci bol prelieceny lebo niekedy sa stane ze zena este nema priznaky mykozy a maju s muzom sexik a potom sa to prenesie aj na muza a potom takto sa to dookola opakuje s prenasanim jedneho na druheho...je to pingpongovy efekt...ale ak nema problemy ako zacervenanie svrbenie alebo olupovanie koze je to v poriadku...drzim palce aby sa ti to vyliecilo cim skor...nuz a tea three mozes pouzivat...je to len na vonkajsie pouzitie takze babu sa nic nema stat. 🙂

popelka.miri
1. máj 2009

Holky, já na mykozy trpěla pokaždé v těhotenství a nikdy mi nic nezabíralo až na obyčejnou mastičku za pár kaček - FUNGICIDIN 😉 , může se používat i v těhu a třeba i 2x denně. Já zkusila ten tae tree, ale moc mi taky nezabíral. A než jsem šla rodit malou, tak jsem se ještě pro jistotu namázla a bylo všechno o.k. 😀

flyangel
1. máj 2009

popelka vdaka za dobry tip 🙂 ja pouzivam Canesten masticku a vyskusala uz rozne globule a aj cipky na udrzanie ph v posve a mykozy aj tak mavam...urcite vyskusam ten Fungicidin 😉 a je to na volny predaj?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre