Mykóza v tehotenstve. Ako liečiť?

lenciatko
29. apr 2007

Holky, mate niektora skusenosti s mykozou v tehu? Ak ano, liecili ste si ju same, alebo ste sli k Dr? JA obvykle si ju liecim sama - parnoci si dam do seba nejake cipky a mam pokoj, ale teraz,ked som tehu, tak neviem,no. A uz zacinam mat take to hnusne svrbenie....

popelka.miri
1. máj 2009

Právě, že to je volně prodejná mast. Mamka měla v těhu taky potíže s mykózou a tohle jí taky pomohlo 🙂 .Nemůžeš tím nic zkazit. Mně se uleví hned po prvním nanešení. Mast se zanáší do pochvy i na vnější genitálie. Já trpěla až bolestma z ty mykózy, dr.mi dala nějaký olejový globule průhledný, ale prd mi pomohly 😖 ,dr, na mě vyzkoušel snad všechno možný a pak mi před porodem 2. holky řekl, že už neví, co se mnou a že to už nechá být. Ale lékárník mi řekl, že se to musí před porodem vyléčit kvůli malé, tak jsem sáhla po Fungicidinu a byl pokoj 🙂

flyangel
1. máj 2009

Popelka to je super...urcite to vyskusam..ja teraz nie som tehu ale snazilkujeme sa a som si ista ze ked mimo tehu mávam mykozy tak ma to postihnne aj v tehu a tam sa nemozu vsetky lieky pouzivat..som pozrela aj na nete a stoji to 1euro takze super lacne...ja si zvyknem davat aj vyluh z harmanceka...to vonk.genitalie ukludni..ale som rada ze si poradila tuto masticku lebo ani so mnou uz nevie co robit lekar po 1mesiac sa mi to vzdy vrati..

popelka.miri
1. máj 2009

Flyangel, já taky trpím i mimo těhu na mykozy, docela často. Prý to může být i chronické 😒 .Ale fungicidin používám vždy a k dr. už s tím ani nechodím. Důležité je tu mast používat i po odeznění příznaků ještě několik dní. Ale v těhu na to asi budeš určitě trpět taky, když to míváš často i teď..

popelka.miri
1. máj 2009

Ještě jsem četla leták, že na čassté mykozy je dobrý Wobenzym, ale ten je trochu dražší a já ho nezkoušela, ale prý je to taky zabírá

flyangel
1. máj 2009

popelka nuz som si ista ze aj v tehu budem mat mykozy ☹ o wobenzyme som pocula aj ja ale neskusla som to a ze vraj aj Candivac je na prevenciu mykoz...ale ja si davam globule na udrzanie ph v posve -napr.Kitovuli alebo Gyntima probiotika

andreasek82
1. máj 2009

holky diky za info a tipy 😉

flyangel
2. máj 2009

andreasek 🙂 drzim palceky nech ta hnusna mykoza cim skor opusti 😉

anag
4. máj 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat. Jsem v prvním trimestru těhotenství a mám bílý krémový výtok. Doktorka mi předepsala DALACIN 2% a když jsem přišla z lékarny, tak jsem vyčetla, že se nesmí užívat v prvním trimestru těhotenství. Volala jsem ji a řekla mi, že mám tedy počkat až budu v druhém trimestru. No a teď nevím co mám jako dělat. Neznáte nějaký připaravek na přírodní bázy? Nebo nestalo se vám to taky?

andreasek82
4. máj 2009

anag, to cucim, dr. se te mela zeptat, v jakem stadiu tehu jsi nebo jsi ji to mela hlasit ty.. ja jsem ve tretim a taky to resim.. zitra se zeptam sveho dr., jestli muzu ten tea tree a bude to.. 🙂 at se toho rychle zbavis! 😉

anag
4. máj 2009

Doktorka ví,že jsem v desátém týdnu těhotenství.

andreasek82
4. máj 2009

anag aha, tak ty uz budes za chvilku pomalu ve druhem, tak vydrz.. 🙂

anag
4. máj 2009

Myslíš, že mám tedy vydržet do toho druhého trimestru a zatím to neřešit?

kuspitka
4. máj 2009

Ahojte.poradte mi prosim.som tehotna a strasne ma boli zub doktorka mi nic nato nedava.rastie mi zub mudrosti a napuchlo mi aj dasno.mohla by som nieco ako je paralen alebo panadol rapide

anag
4. máj 2009

Ahoj, tak to já Ti asi neporadím. Jsem na tom stejně jako ty. Zatím se vůbec neorientuji, co se může a co ne.
Ale myslím si, že ten paralen není snad tak hrozny. Není v příbalovém letáku napsané jestli to můžou těhotné? Nebo si zavolej doktorce ať Ti něco poradí.

andreasek82
4. máj 2009

anag ja bych tedy vydrzela, pokud je to v pribalovem letaku takhle napsane a zkusila bych treba neco jineho.. co tantum rosa??
kuspitko, zeptej se v lekarne a rid se pribalovymi letaky.. v prvnim trimestru je vse dost osemetne, protoze se miminko vyviji..

moa
4. máj 2009

ahojte kocky prepacte,ze som sem vbehla ale mam jednu otazku.meni sa hlien pocas tehotenstva alebo je to stale rovnake .nenasla som ziadnu temu o tom ,tak snad mi povie daktora z vas.moc dakujem 😉

anag
4. máj 2009

Andreaseku v lékárně mi doporučili GYNTIMA probiotca. Tak jsem je koupila, ale pořád přemýšlím jestli mám do toho jít.

Moa tak to nevím.

andreasek82
4. máj 2009

anag, procti si pribalovy letak a pokud je to v poradku a v tehu se to uzivat muze, klido bych to pouzila, proc ne 🙂

moa no ja ti nevim.. ted jak mam problemy s mykozou, tak nedokazu rici.. urcite nejaka dobra duse odpovi 😉

moa
4. máj 2009

moc dakujem aj tak skoro nikto mi nevie na to dopvedat dokonca ani moja kamoska co bola tehu sa mi ku tomu nevyjadrila.asi tazka otazka 😉

anag
4. máj 2009

Příbalový leták jsem pročítala a nikde tam nebyla žádná zmíňka, že by se to nesmělo v těhotenství. Tak to tedy zkusím a uvidím. Snad to bude zase všechno OK.

andreasek82
4. máj 2009

anag, jeste si to dej vyhledat na netu, treba ti o tom vyjedou ruzne diskuse..
moa jako ja muzu akorat rici, ze od zacatku mam vytok, ale jakoby hlen ja ti nevim.. 😀

flyangel
4. máj 2009

Anag....gyntima je na prirodnej baze a vyzivuje posvu a dava do poriadku narusenu mikrofloru...ale to ti mykozu nevylieci len sluzi ako prevencia proti mykozam...ako prirodny recept mozes skusit výluh z harmanceka alebo sedavy kupel v harmanceku...ukludni to vonkajsie genitalie..a utisi svrbenie a palenie...nuz alebo mozes sa pretieraz octom ...tiez ma antibakterialne ucinky a okysluje posvu...

popelka.miri
4. máj 2009

Moa, já měla po celé těhu pocit vlhkosti, tzn. že jsem měla sekret vydatný 😀 A jinak jsem měla mykozu 😅

moa
4. máj 2009

dakujem moc za odpovede teraz budem mudrejsia a to vzdy kazda tehulka ma problem s mikozou?
viem,ze to nie je moc prijemne ja som ju mala ked som mala asi 2o -21 a dost som si vytrpela lebo som sa hanbila ist ku dokimu.

andreasek82
4. máj 2009

moa ne kazda urcite ne, ale v tehu jsme k nim asi nachylnejsi vis.. 😒 ja mela cely tehu klid az asi pred mesicem a neco se objevila 😠

anag
5. máj 2009

Holky díky moc. Asi si půjdu koupit i ten heřmánek a dělat sedavé koupele.

andreasek82
5. máj 2009

no tak jsem dostala treti zavadeci globule na noc.. ach jo.. 😠 jsou to kvasinky.. ☹
ten tea tree pry muzu normalne, tak az doberu ty na predpis, tak pouziju tea tree..

monika131
5. máj 2009

Vyskúšajte roztok Rosalgin. Ja ho používam už strašne dlho, lebo mykozu som mávala dosť často, ale potom mi kamoška poradila ten roztok na vyplachovanie a od vtedy mám pokoj.
Ja som si ho dávala aj vtedy, keď sme prišli z kúpaliska, alebo po antibiotikách ako prevenciu.
A na umývanie používam mydlo Lactacyd femina a používam aj vlhké utierky tej istej značky.
Zatiaľ nemám problém s mykózou, ale keby to aj prišlo, tak určite Rosalgin - a dokonca sa odporúča aj po pôrode,na rýchlejšie zregenerovanie. 😉

andreasek82
5. máj 2009

moniko diky za tip 😉 pokud nezabere ten tea tree vaginalni gel, co uz mam koupeny, tak bych si ho koupila 🙂

flyangel
8. máj 2009

nuž áno Rosalgin je na mykozy,ale ja vyplachy velmi neodporucam..je to babračka a nie kazdej zene robia dobre vyplachy pošvy...a mimochodom cez tehu sa odporuca len po konzultacii s dr.ja odporucam po prelieceni pouzivat probiotika do posvy-je to na udrzanie ph posvy a je to prevencia proti mykoze...ja pouzivam bud KITOVULI alebo Gyntima probiotica...su to vaginalce globule-čípky..ktore si dáš raz tyzdenne na prevenciu alebo aj kazdy den sa mozu pouzit,ale to uz je draha zalezitost--odporucam ich pouzivat raz za tyzden alebo podla potreby po saune,kupaliskach,po mykozach na zregenerovanie posvovej sliznice a upravu ph...tiez pri a po Antibiotikach atd...nuz a pri mykozach odporucam aj ten harmancekovy kupel ako som uz pisala.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre