Mykóza v tehotenstve. Ako liečiť?

lenciatko
29. apr 2007

Holky, mate niektora skusenosti s mykozou v tehu? Ak ano, liecili ste si ju same, alebo ste sli k Dr? JA obvykle si ju liecim sama - parnoci si dam do seba nejake cipky a mam pokoj, ale teraz,ked som tehu, tak neviem,no. A uz zacinam mat take to hnusne svrbenie....

mimakro
29. apr 2007

Ja som mala. Aj pri prvom aj pri druhom. Vždy pri svrbení, alebo výtoku idem vždy k lekárovi. Samoliečbu v prípade mykóz, alebo bakteriálnych infekcií neuznávam - laktobacily ani kyselina mlečna v akútnej fáze infekcie nezaberie, iba môže zmierniť príznaky. V tehotenstve sa s takým neriskuje. Lekár mi predpísal Macmiror v prvom prípade a druhýkrát Candibene (myslím). Vždy však na základe výteru (ak ho nebude chcieť spraviť, kľudne oň požiadaj. Zistí sa tým nielen patogén, ale aj jeho citlivosť na antibiotiká resp. antimykotiká). Máš s mykózami problémy?

jiji
29. apr 2007

Ahojky,
já na mykózy trpím i normálně, ale co jsem těhotná, tak desetkrát tolik. V 1. trimestru mi pan doktor mohl dát jen boraxglycerinový globule, od 2. trimestru už si mykózu léčím potřetí, nejdřív Clotrimazolem, pak jsem měla takový čípky, u nichž si nevzpomenu na název (byly takový měkký hnědožlutý) a teď mám Clion. Kupodivu mě teda nic nesvědí, ale ten výtok co mám, mykózu připomíná. Teď, jak doberu ten Clion, mám naklusat na kultivaci, tak uvidíme. Jinak je to asi způsobené jinou skladbou hormonů v těhotenství a vyskytuje se to celkem často ...
Slyšela jsem názory, že je to lepší léčit než neléčit, takže k doktorovi bych s tím určitě šla 😉

jiji
29. apr 2007

Joo, Macmiror byly ty tabletky, díky mimakro 😀

mimakro
29. apr 2007

Výtoky som mávala aj ja, ale neboli infekčné. Môžu spôsobovať aj mierne svrbenie. Kandidózny výtok je biely, tvarohovitý a to svrbenie je strašné 😖 , ale to asi poznáš

lenciatko
autor
29. apr 2007

Ja som aj pred tehu mavala tak z casu nacas mykozu, ale teraz v tehu to mam poprvy raz. ZAtial ziadny vytok, len svrbenie. TAk asi zajtra zavolam Dr. 🙂

mimakro
29. apr 2007

V každom prípade choď. Možno to nič vážne nebude.

pollyanna
29. apr 2007

uz tu o tom bolo dost vela popisane, napr. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
mykoza je v tehotenstve bezna, netreba z toho robit paniku 😉 ale treba to preliecit...aspon prvy krat by som isla urcite k lekarovi a popripade sa spytala, co si mam kupit, keby sa to vratilo ☹ niekde ti uz sestricka bude vediet napisat recept 😉

eva4444
29. apr 2007

ahoj, ja som mala nejake bakterie, tak som dostala antibiotika a po nich som dostala vzapati mykozu, co je bezny jav ☹ treba ist urcite k lekarovi, pretoze mne sa nasledkom tohoto zacal uz v 30tt skracovat krcok. ale ako som preliecena, je situacia, hoci so skratenym krckom stabilizovana 😵
ja som na ykozu dostala nejake cipky y hned po prvom sa mi neskutocne ulavilo 🙂

lenciatko
autor
29. apr 2007

dik, holky, zajtra tam hned rano zavolam, tak hadam ma vezmu co najskor.

lenciatko
autor
30. apr 2007

TAk sa mi podarilo objednat sa na vysetrenie na dnes, aj ked sestricka bola nepijemna, lebo ze dnes maju plno. Ale nakoniec som zvitazila a vopchala sa tam na 11,00.Holky, myslite, ze mi DR len urobi ster, alebo sa aj podiva na miminko na UTZ,ked tam uz budem???

domina
2. máj 2007

Je nějaký rozdíl mezi mykozou a zánětem?Prý mám slabý zánět, mám se něčeho obávat?Dostala jsem na zavádění Globulus CUM Natrio

mimakro
2. máj 2007

Zápal je reakcia imunitného systému na niečo cudzorodé napr. baktérie alebo kvasinky. Môže si ho vyvolať aj sám organizmus , keď neprimerane reaguje na svoje tkanivo (autoimunitná reakcia). Mykóza je kvasinková infekcia. Zápal sa vo všeobecnosti chápe ako infekcia bez konkrétneho vyvolávateľa. Tento konkrétny prípravok sa používa na liečbu vaginálneho výtoku spôsobeného Candida albicans (najčastejší pôvodca vaginálnych mykóz). Spravil Ti lekár aj výter, alebo ordinoval len podľa príznakov?

kika76
3. máj 2007

Dievcata, ja som pred tehotenstvom nikdy mykozu nemala a pocas tehotenstva uz tretikrat. Nastastie mi zacala az v druhom trimestri. Dvakrat som brala Clotrimazol a tretikrat Macmiror. Podobne, ako ste pisali uz aj vy, aj mne tazkosti zmizli hned po prvom cipku. No ale dobrala som tie cipky vsetky, aby sa mykoza neopakovala. A navyse ju treba preliecit, aby sa nenakazilo babatko pri prechode porodnymi cestami. Tak tak. Teraz som stastna, ze nemam problemy a dufam, ze uz sa nevratia!!!

mimakro
4. máj 2007

Tehotenstvo, dojčenie, ochorenie, to všetko je nápor na organizmus. Stačí, ak sa trochu zmení pH v pošve a problém je na svete. Je dobré, občas použiť čapíky s laktobacilom(Floragyn), tak preventívne. Alebo pravidelne konzumovať čerstvé acidofilné mlieko. Alebo čapíky s kyselinou mliečnou (Gyntima).

eva4444
5. máj 2007

mne doktor od zaciatku tehu kazal merat pH v posve (kupila som si na to pH-papieriky v lekarni), a ani raz som nemala >4. tak som myslela, ze je vsetko oki, ale po antibiotikach som predsa dostala mykozu, tak neviem. mozno su nejake druhy co pH nemenia, resp. preziju aj pri 4 🙄 😠 ☹ 😉

lucinkaaa
15. aug 2007

Ahojte, chcem sa opytat. Cele tehotenstvo som mala s mykozou pokoj, hoci predtym som si to paradne "vyzrala" a teraz ku koncu mam pocit, ze znovu nieco nie je v poriadku. Lenze nemam typicky hrudkovity vytok, iba podozrenie. V piatok idem k lekarovi, citala som, ze mi to musi preliecit, aby pri porode nebolo nakazene dietatko. Akurat ma trapi, ze rodit mozem ist uz hocikedy a co ked sa to nestihne vyliecit? Ako to lekari liecia, nejakymi jednorazovymi tabletkami, ci ako? A bude sa cakat na vysledky kultivacie? Dakujem za odpovede.

lucinkaaa
15. aug 2007

Prosiiiim, takze nikto mi nevie odpovedat?

bledulka
15. aug 2007

lucinko-já měla taky mykózu-ve výtěru před porodem mi zjistili jak mykozu,tak streptokoka. Na mykozu jsem dostala vaginální globulky (tuším macmiror) a brala jsem je týden. Rodila jsem asi 5 dní po skončení léčby. Ale neměla jsem žádné obtíže,zjistilo se to jen z výtěru.Kdyžtak se doktora zeptej jaká jsou opatření v případě,že se to nestihne přeléčit do porodu.Měj se krásně a bezproblémový porod 🙂

lucinkaaa
15. aug 2007

joj bledulka, dakujem za informaciu. dufam, ze do piatka neporodim, lebo tie moje poslicky... este som pre istotu volala sestricke, takze by to nemalo vadit, ak by som aj porodila kym to nebude preliecene... ale aj tak by som este prijala nejake vase skusenosti.

bihan
15. aug 2007

Lucinka, ja ti môžem jedine povedať, že som tie kvasinkové potvory chytila aj ja, liečba trvala 10 dní (vrátane liečby partnera, aby ma spätne nenakazil), na začiatok jedna globulka, po šiestich dňoch ďalšia a počas celej liečby lokálna masť.. mala by si tam skočiť čo najskôr, nepríjemných prejavov sa zbavíš takmer okamžite, do dvoch ní ani nevieš, že ti niečo bolo (ale treba to dotiahnúť do konca 😉.

annanana
17. aug 2007

ahoj lucinka práve som objevila toto forum a vedela by som ti odpovedať na tvoj problém. Ak si ešte neporodila.
Mňa mykóza trápila počas celého prvého tehotenstva a žiadne čípki nepomáhali., tak to doktorka nechala tak vraj sa to prelieči pri pôrode. Asi 3hodiny pred samotným pôrodom mi dali infúzne nejaké antibiotikum a boloto. Od vtedy som celé 3 roky žiadne výtoky nemala. Až teraz sa znovu objavili keď som tehotná.
Inak mám na teba lucinka jednu otázku kedže bývaš v BB. Kde chodíš k doktorovy? Zatial čo som bola každý mal už plno. AHOJ a vela šťastia pri pôrode

hedunecka
17. aug 2007

iba taka otazka ked ste mali v teho mykozu mali ste aj potom toho streptokoka??lebo na mna zabudli a neurobili mi ten test 😠

rogorca
17. aug 2007

ahoj těhulky,chtěla bych se připojit do diskuze ohledně těch zpropadených mykoz,mám s tím bohaté zkušenosti 😖 ,ale k tomu streptokoku,nemyslím si,že by na toto zapoměli a četla jsem,že kdyby se jednalo o překotný porod a nebo z nějakého důvodu nestihnou lékaři před porodem podat antibiotika,tak se to řeší bezprostředně po porodu/antibiotika se podají dětátku/ 😉

hedunecka
17. aug 2007

rogo no lebo babam to robili v 35-36tt aj v tehu knizke to mam napisene ze sa ma robit v 36tt a kym pojdem do poradne budem par dni pred 39tt

rogorca
17. aug 2007

To přesně nevím,kdy se to provádí,ale vem si kolik maminek porodí dříve a vůbec tyto testy nestihnou.Myslím,že lékaři si to ohlídají- nebo bych nato při porodu upozornila,že si nejsi jistá.Neboj - to bude v pohodě. 😉

evulinkab
5. sep 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, zda nemáte v těhotenství některá zkušenosti se záváděním čípků do pochvy-Macmiror.Jestli vás to nepálilo, nebo jste neměla nějaké jiné problémy.Vždy jsem užívala Clotrimazol na záněty, ted mi dr. napsala Macmiror a tak se ptám, je pro mě neznámý🙂Díky.

junovka
5. sep 2008

Evulinkab, ja som mala uz skusenosti s Macmirorom v tehu.Tiez ma to palilo, ale dalo sa to vydrzat.Mala som pocit, ze ked som ho nadalej uzivala, tak hadam uz palenie prestalo. 😉 ...ale kazdopadne to oznam gyndosovi, ze mas palenie pri Macmirore....tusim, ze pisu v letaku, ze je to neziaduci ucinok, nie? 😕 😉

spetra
5. sep 2008

já měla nějaké čípky, ale nevím jak se jmenovali a ty pálily...

sarkal
6. sep 2008

Já měla také macmiror a pálilo to a trochu i svědilo,ale pak asi po třech dnech to přestalo,také myslím,že to psali jako nežádoucí účinek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre