Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

michala1515
9. apr 2011

@ingemor urcite to stihnu, nestresuj sa tym 🙂 to ti pichnu infuzku, rychlo to bude zaberat. ako daleko to mas do porodnice?

mimi147
9. apr 2011

ahojte dievčatá, ja práve tiež riešim takýto problém - v stredu som mala poradňu a lekár mi zároveň diagnostikoval mykózu a predpísal Gynazol. v stredu som ani nevedela, že som si niečo dala, ale od štvrtka až do tejto chvíle zo mňa padajú úplne kusy tej masti a niekedy mám pocit, že mi uniká moč, mám úplne pretečenú tenučkú intimku, čo si teraz dávam.... v papieroch od Gynazolu bolo napísané, že účinkuje 5 dní, tak rozmýšľam, ak by to potom neprestalo, či mám ísť k doktorovi alebo čo?? a chcem sa ešte spýtať, či ste niektoré mali mykózu v tehotenstve aj opakovane? ďakujem za odpoveď

ingemor
10. apr 2011

@michala1515 ..ja viem, ja som aj pri prvom tehu mala pozit. streptokoka, ale to som rodila u nas v Michalovciach a rodila som cely den 😒 porod bol dlhy a tazky a atb mi podali tusim az 3x v pravidelnych intervaloch..ale teraz, vravi sa, ze druhorodicky rodia rychlejsie a cesta do porodnice mi trva cca 1hod.15min., ale zatial to velmi neriesim, lebo az od 35tt.zacinam k nim chodit do poradne..tak sa uvidi..

ingemor
10. apr 2011

@mimi147 ..jaaaj opakovane mykozu? ja sa uz od januara poriadne neviem zbavit mykozy, lieky zaberu tak na 2-3 tyzdne a potom je tu zas..tu na fore si dievcata radime co vyskusat, co sme este navyskusali..strasne som chcela verit tym intimkam anion, ale akosi ani tie mne velmi nezabrali, tak ako mi nezabrali ani vyplachy rosalginom, ani kysle jogurty, ani actimel..tak len skusat treba, co zaberie, aj ked v tehotenstve? 😉

mishusha
10. apr 2011

@ingemor
@mimi147 baby tiez mam ten problem, mam to od zaciatku tehu, stale sa to nemoze preliecit, najprv som bola na nystatine, teraz dva tyzdne na gynopevaryle, tak som zvedava, co to spravi... ale je pravda, ze by som mala dodrziavat protikvasinkovu dietu, co u mna nehrozi 😀 takze asi sa budem trapit. inak dr. vravela, ze to moze byt hormonalnou nerovnovahou, tak neviiiim... 😒

katy31
10. apr 2011

Ahojte, tiež mám žltkastý výtok so zápachom a doktor mi predpísal Entizol 5OO mg do pošvy obdeň.. ale vraj sa tie tabletky v tehu nemôžu užívať, pokiaľ očakávaný prínos nevyváži akékoľvek možné riziko pre plod. ☹ Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

ludike01
11. apr 2011

@katy31 Ahoj, neboj sa ich pouzivat, to o riziku pisu na kazdom jednom lieku a ty uz mas za sebou prve 3 mesiace, tak si ich kludne daj, lebo Dr. urcite vie co robi, a urcite nebudes prva co si ich v tehotenstve dava 😉

katy31
11. apr 2011

@ludike01 ďakujem krásne.. vidím, že tebe sa to blíži, tak nech všetko dobre dopadne.. 🙂

ludike01
12. apr 2011

@katy31 dakujem pekne 😉

belusa
11. máj 2011

Ahojte chcela som sa opýtať lekár mi predpísal krém gynazol vravel mi, že je tam dávka myslím, že na 5 dní ja som si ho aplikovala ale zistila som, že som si dala všetko čo bolo v aplikátore ale tam nebol žiaden dávkovač ani nič viete mi niektorá poradiť či mi dali zle balenie v lekárni alebo ja som urobila chybu, no najhoršie je, že lekár odcestovalna týždeň a ja som v 23 týždni čiže je to dôležité pre mňa a bábo dakujem za každú radu ☹ ☹

anitab
11. máj 2011

@belusa dala si si to spravne - gynazol krem sa aplikuje jednorazovo cely, cely davkovac naraz 🙂 5 dni sa mysli jeho posobenie, alebo vstrebavanie, alebo akoby som to povedala, no laicky povedane take jemne mazivko mozes v posve citit 5 dni...to ti asi povedali v lekarni, ze? inak aj na pribalovom letaciku mas sposob aplikacie napisany...

belusa
11. máj 2011

@anitab ahoj no lekár mi práve povedal, že je to na 3 alebo 5 dní možnomyslel to pôsobenie ja neviem mam z toho zmätok.Takže to dám len raz a viac nič?To je zvláštne a ja tu stresujem, že čo som porobila. 😉 😉 😉 fuuu mi odľahlo.Aj ty si to tak brala?A mala si tiež len jednu dávku?

anitab
11. máj 2011

@belusa ja som ich vyuzila asi 4 pocas tohto tehu 🙂 chod do lekarne a opytaj sa lekarnika, oni ti presne povedia a budes kludna, neboj sa

belusa
11. máj 2011

@anitab no super len ja som si ich vybrala na druhom konci Ba tak teraz neviem a to si ich vybrala naraz alebo postupne?Stále ťa len otravujem ☹ 😒

anitab
11. máj 2011

@belusa ako sa to aplikuje, ti povedia v kazdej lekarni, to nemusis bezat, tam kde si to vybrala...samozrejme, ze 4 naraz som si nadala 🙂 mne to ucinkuje asi tak 1-1,5mesiaca, potom sa mykoza vracia...takze v tychto intervaloch mi to lekarka predpisovala, pouzila som 1 krem, mala 1 mesaic pokoj a potom opat ....ale je to na tvojom lekarovi, mozno ti da potom iny krem, ja som s gynazolom bola spokojna, aj ked dufam, ze po porode to zmizne, ja to vlastne mam len teraz v tehotenstve...neotravujes, v poho..

belusa
11. máj 2011

@anitab aha tak to bude asi tak uvidíme no ani ja s tým nemám skúsenosť len teraz v tehotenstve tak je to pre mňa všetko nové 😕 😕 a je mi to aj trochu blbé budem úprimná 😎 😎 kedy máš termín?

anitab
12. máj 2011

@belusa ved ani ja, dufam,ze sa to postupne upravi 🙂 ja mam termin skoro, mam to v profile 😉 som 38tt, ty? inak ja mam tuto mykozu uplne cele teho snad od prveho dna...

minusa
12. máj 2011

ahojte

ja sa tiez trapim s opakovanou mykozou, zatial som vzdy dostala candibene tabletky na vkladanie .... rosalgin mi doktor neodporucal, vraj nic, co mi v lekarni povedia, ze mozem, brat nemam .... takze periem bez avivaze, nohavicky prezehlujem, znizila som prijem sladkeho a zvysila prijem probiotickych kultur a nic ... proste stale sa to opakuje 😖

belusa
12. máj 2011

@anitab fuuuu ty už čochvíľa ticho a v dobrom závidím...Ja mám termín 07.09 takže ešte dlhá púť pred nami... 😝 😝 ja som len v 23 týždni čiže mám pred sebou pekné leto 😉 😉 ale neva to vydržím len nech to dobre dopadne... 😲 😲

belusa
12. máj 2011

@minusa tak to je super to sme dopadli 🙂 🙂

anitab
12. máj 2011

@minusa rosalgin je len na vyplach, taka vodicka, u mna osobne to boli vyhodene peniaze...v tehotenstve sa to tazko lieci, ja som tiez spravila podoben opatrenia a nic vyrazne nepomohlo, iba ten gynazol mi dobre posobi, aj ked to uplne nevylieci....drzim palce baby

cigaretka5
28. júl 2011

baby neviem ci sem este niekto chodi ale chcem sa spytat, na onkogynekologii mi robil cyto a pri tom zistil mykozu . SOm tehu a moja gynekologycka kedze som aj pacient onkogynekolog. ambulancie mi cyto nerobi. No a ten onkolog mi iba oznamil ze je am mykoza pridite o 6 tyzdnov. No a ja som teraz chytila paniku, ziadne priznaky ako uvadzate necitim, moja dokina je do pondelka na dovolenke a ja sa bojim ako to moze ublizit babatku? mate stym niektora skusenost?

salma22
28. júl 2011

dnes mi prisiel email ze mam zle vysledky zo sterov a vyslo ze mam candidu a sme tehu moze to nejako nedaj boze ublizit babu uz teraz pijem citronovu vodu citala som si na nete ze co by som mohla pit a jest no je to uplna zmena poradte mi posim ak ma niekto s tymto skusenost musim sa este objednat na dalsie testy

marikac
28. júl 2011

@salma22 mne to nasli tiez...a vobec som necitila nijake zmeny...ani svrbenie nic...dostala som vag. gulicky- macmiror..a hadam to preslo, lebo kontrolny ster mi dr. uz nerobila....
nic sa neboj-nie je to take vazne,ako to znie 🙂

salma22
28. júl 2011

@marikac mam strach lebo som to nikdy nemala a uz mam skusenost z bartiliniho zlazami a poslednu dufam ....mi prepichovali uz v tehu

marikac
28. júl 2011

@salma22 neboj,babo to neohrozi....

salma22
28. júl 2011

dakujem dufam ze to bude o.k. som teraz kludnejsia

kamila___
11. aug 2011

Ahojte,

som v 10 TT a lekarka mi predpisala MACMIROR COMPLEX 500 vag. tabletky, prave citam pribalovy letak kde sa pise, ze sa neodporuca uzivat v prvom trimestri. Nemam ziadny pocit svrbenia ani palenia, len svetly, hustejsi vytok ? Bojim sa , aplikovala som si uz dve tabletky ☹
Co mam robit? Uzivali by ste ho ??? dakujem

marikac
11. aug 2011

@kamila___ ja som ho tiez uzivala, sice nie v tvojich tt, ale neskor....podla mna dr. vie co robi, aj napriek tomu,ze ti to predpisal.....on pozna kontraindikacie lieku. Ak si nie si ista jeho rozhodnutim,zavolaj mu.

kamila___
11. aug 2011

Ved ja sa presne tym utesujem, ze lekarka vie co robi 🙂 asi jej zavolam, dakujem za tvoju rekaciu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre