Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

audreyd
11. dec 2007

huncut, asi to bude v poho, keď ti to aj doky potvrdil... inak zvýšený výtok v tehu je normálny... ale aj ako prevencia je super tá emulzia a laktobacily!!! fakt neviem, čo je zápcha alebo tráviace problémy! teda o minulom tehu to povedať nemôžem 😖

huncut
11. dec 2007

laktobacily...to kde zoženiem...ja veru problémy so zápchou mám, síce nie každý deň...ale predsa

marek
12. dec 2007

Huncut mne najviac pomohlo lactobacily Super Dophilus-www.magister.sk

matinka
12. dec 2007

ja som s tym mala tiez problem (este pred tehu) a presne, ako pise audrey, dodnes si davam lactobacily od swiss, su super, pouzivam aj lactacyd - gel na int.hygienu a v case, ked sa mi mikoza len objavi, pomaha Tantum rosa (len neivem, ci sa moze aj v tehu).

alinka76
19. dec 2007

ja som presne mykozu chytila tento utorok, strašne ma to dole svrbelo, ale výtok som nemala, iba zvnútra som si zbadala také biele bodky. Doktor mi hneď povedal, čo to je a dal mi jednu tabletku zjesť a tiež si mám teraz dávať čipky 3 dni na úpravu flóry. je to otrasné, hlavne teraz na konci tehu, neviem, či by to nemalo vplyv na malého, ak by sa teraz narodil, dúfam, že nie. teraz by trebalo piť aj acidká a také veci, nech sa flóra upraví, že?

audreyd
20. dec 2007

alinka76, vplyv na malého by to mohlo mať, keby sa narodil a ty by si mala nevyliečenú mykózu... prejavuje sa ako "žabka" v ústočkách bábätiek - biely povlak na jazyku. lieči sa podobnými prostriedkami ako vaginálna mykóza, napr. diflucan...

bibianna
27. feb 2008

Sú aj čípky priamo do pošvy s probiotickou kultúrou, obsahujú 6. kmeňov lactobacilov a je to účinnejšie ako tabletky, lebo sú priamo v pošve. Volajú sa Floragyn-vaginálne čapíky. Je ich tam 6 a stoja 240. sk. Užívam to aj v tehotenstve.

antamauru
25. apr 2008

ahojte,nevedeli by ste mi nektora poradit? uz od asi prvej menstruacie ma trapia neustale sa opakujuce mykozy,kvasinkove infekcie a vsetky mozne pliagy ktore sa na zenu mozu nalepit :((( cize uz to bude spolu asi tak 10 rokov...v tom mladsom veku som zo zaciatku chodila ku gynekologovi pomaly kazdy mesiac a vzdy nieco nasiel a predpisal mi lieky..potom som to zacala trocha flakat ked som nevidela nijake zlepsenie a kaslala som na liecenie infekcii pretoze som nepocitovala nijake palenie...len vytok,teda ma to nijak specialne neobtazovalo.chodila som v tom obdobi k lekarovi tak raz rocne,vzdy mi nieco dal a ja som bola po vybrati celeho lieku zas tam kde predtym.no ked som si nasla priatela zacala som sa znova pravidelne liecit ale vysledok je rovnaky ako pred rokmi :( stale nieco.ani neviem ake je to byt v tejto oblasti zdrava.uz som z toho zufala,chceli by sme si v blizkej dobe zalozit rodinu ale ako mozem otehotniet ked mam stale nejake infekie ???
uz naozaj neviem ako sa ich zbavit.teraz chodievam aj k imunologicke.pichaju mi immodin na podporenie imunity ale samozrejme to nic nerobi :(((
poradte mi co mam robit,co by sa este dalo vyskusat lebo ja uz neviem.
velmi chcem mat pekne babo,nechcem ho nicim nakazit ani nijako ohrozit a stale uzivanie liekov pocas tehu mi nepride velmi vhodne :(((

waitinka7
26. apr 2008

Ahojte dievčatá,
aj ja mám s mykózou často problémy. Mala som ich aj pred tehotenstvom dosť často posledný rok, predtým nie. A teraz v tehotenstve to mám dosť často. Liečim sa väčšinou krémom Candibene (samozrejme aj manžel) alebo keď je to úplne zlé, tak buď Gynazol alebo nejaké iné čipky. ALe ide mi to už brutal na nervy. Snažím sa obmedzovať sladké, a začala som piť acidofilné mlieko....nemám to moc rada, ale vraj to má v sebe živé kultúry a tie lactobacily, tak preto.

hanuky
1. máj 2008

Ahojte kocky,
chcem sa spytat, brali ste niektora aj Candibenne tablety v tehotenstve ?
Ja sa ich veeeelmi bojim, ale uz som si jednu musela dat, liecba by mala trvat 6 dni... ☹

felixko
1. máj 2008

Ahoj hanuky. ja som Candibene tablety na vkladanie brala asi v 17tt tiež v kombinácii s masťou. hoci mi problémy vymizli, asi po týždni sa hned vrátili, ale kontrolný výter bol negatívny. tak neviem, či sa v labáku zmýlili, pretože problémy mi naďalej pretrvávajú a nie je to nič príjemné a tiež nie som ani precitlivelá.

waitinka7
2. máj 2008

Ahoj felixko, ja mam taky isty problem. Brala som aj candibene aj kadeco ine, ale opätovne sa to vracia, uz som z toho zufala.

lucka0122
2. máj 2008

pomaha mast jednorazova GYNASTAN..

waitinka7
4. máj 2008

A gynazol a gynastan nie je priblizne to iste? Lebo gynazol som tiez mala, a zas sa to vracia.

lucka0122
4. máj 2008

ja som pred tyzdnom brala aj tabletky candibene ale mne to nepomaha je to slabe...

waitinka7
20. máj 2008

Uz som rozmyslala dat sa hned po skonceni tehotenstva na nejake bylinky alebo co....lebo tieto lekarske medikamenty naozaj so mnou uz nic nerobia...

monkey1
12. jún 2008

prosim, vas, skusene... sem tam ma svrbi(ale len na okraji, akoby na ohanbi) 😔 , mam taky mensi vytok, ale nie na nohavickach, skor na okraji posvy, moze ist o mykozu? a ak by to bola mykoza, mozem pocas menzesu pouzivat tampony? alebo len vlozky? vdaka.

waitinka7
12. jún 2008

Keď ťa "svrbí", tak to je znak mykozy. A podľa mňa, ženy ktoré ňou trpia, by vôbec nemali používať tampóny, to mi povedala doktorka. Ja ich vôbec nepoužívam.

lulu1502
22. jún 2008

Ahojte aj mňa často trápia kvasinkové ochorenia dobré sú čípky probiotické od fytofontány ale neviem či ich môžem užívať v tehotenstve.Som v 1. mesiaci.

bibianna
22. jún 2008

Ja v tehotenstve používam vaginálne čípky Floragyn, v lekárni povedali, že môžem aj v tehu, sú probiotické. http://www.magister.sk/-p-6344.html

dadulienka2404
22. jún 2008

bibiana a pomahaju??? 🙂

junovka
22. jún 2008

mne sa najviac osvedcil Candibene krem 😉 Ale, v kazdom pripade, treba ist k lekarovi, nakolko kazda infekcia moze spravit sarapatu....a hlavne v tehu 😉

bibianna
22. jún 2008

Dadulienka, ja to používam skôr preventívne

poleva
23. jún 2008

po koľkých dnoch môžme mať pohlavný styk ak si aplikujem gynazol ?

poleva
27. jún 2008

nebráni gynazol otehotneniu ?

snehulienka
4. júl 2008

baby, dnes rano som zistila ze mam mykozu, tak som isla k lekarke a dala mi cipky, kazdy 2. den v noci si mam davat gyno-pevaryl. pise sa ze v prvom trimestri sa nesmu, nastastie ja ho v nedelu koncim, takze to by sa dalo, ale v 2. a 3. trimestri ze sa mozu, ak ocakavany prospech prevazi nad moznym rizikom pre plod.

takze teraz sa bojim aby to riziko nebolo velke... ale hadam lekarka vie co robi.

vy ste tiez uzivali nieco taketo??

snehulienka
4. júl 2008

ahoj,
co sa tyka mykozy, vysledovala som co mam a nemam robit - tak som sa tomu dokazala ako tak vyhnut:

1. 100% bavlnene gatky
2. nenosit tesne nohavice
3. umyvat sa specialnym mydlom
4. extra uterak na tu partiu, najlepsie potom vyvarit
5. nejest plesnove syry
6. nejest stiplave
7. nejest sladke
8. dnes mi pribudlo - v lete ked sa ti spotia gatky, prezliect
9. nekupat sa v prilis teplej vode
10.nekupat sa na kupalisku, jazere
11.ak uz je problem, musi sa lecit partner
12. oralny sex asi tiez neprospieva
13. antikoncepcia neprospieva

viac ma teraz nenapada.

waitinka7
4. júl 2008

doplnim:
14. pit acidofilne mlieka (alebo do tela nejak dostat zive kultury)

snehulienka
4. júl 2008

ano 14. alebo lactobacillus acidophillus uzivat, jogurty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre