Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

neuska
25. okt 2011

@alecka a kolko dni si to brala tie lieky

alecka
25. okt 2011

@neuska najprv 6, potom 8, tiez som sa bala, takze ako sa to trochu upokojilo, prestala som, tak som sa dohodla aj s dr. uzivala som niekolko liekov, kazdy mi pomohol na chvilu. ku koncu som pouzivala borax glycerin, to mi celkom tisilo priznaky

neuska
25. okt 2011

@alecka takze 6-8 dni lebo mne kazala az 15 dni a zobrala som to len 5 dni a uz mi je dobre takze neviem ci to budem brat mne sa to zda dlho ked som to mala a nebola som v tehu kazala mi to brat iba 7 dni a 15 sa mi zda vela

alecka
25. okt 2011

@neuska aj mne sa to zdalo vela, a aj dr mi odporucil kratkodobe uzivanie. myslim si ze aj keby som bola vybrala naraz tych 15, vrati sa mi to presne tak ako po tych 6-8 dnoch. skratka hormony v tehotenstve prevratia cely organizmus zeny naruby 😠 . taku skusenost som mala aj s inymi pripravkami. a bala som sa stale "prepchavat" sa medikamentmi a vystavovat svoje dieta, hoc babo v takom tyzdni je uz "kompletne", ich vplyvu. aj ked su to len lokalne posobiace, myslim si ze urcita cast moze prejst k babu ... takze ja som po tych skusenostiach uz len tlmila priznaky a cakala....

urma
26. okt 2011

Ja som mala v 9 tt mykozu a liecila som sa vag. kremom Dafnegin 6 dni na noc. Zabral rychlo a zatial sa nevratila, klop klop klop 😉

neuska
26. okt 2011

Ahojte kolko dni ste brali Gyno-Pevaril 50 vaginalne tabletky dakujem

alohim
3. dec 2011

Ahojte...ja som sa dost vylakala vcera, som 16+4tt, doteraz vsetko ok, no dostala som mykozu a vcera vecer po aplikacii vyplachu Rosaginom a kremu Lomexin som asi minutu krvacala - bol to taky ruzovkasty vytok. Ma niekto podobnu skusenost? Nastastie to prestalo a dnes som ok, dokonca potvora mykoza sa zmiernila ale opytam sa v pondelok lekarky ze co to...normalne sa bojim si dnes vecer dat dalsiu davku. Radsej pretrpim mykozu ako mat stresy.

sonia15
7. dec 2011

ahojte mohli bi ste mi poradit som v stvrtom mesiaci a zase sa mi vrqatili mykozy a nasli mi v moci hnis a doktor ma vystrasil ze mi hrozi potrat je to pravda....a predpisal mi clotrimazolum a ked nieje tak candibene.dakujem

kralicica
7. dec 2011

@sonia15 ja mam otrasne mykozy cele tehu a som uz v 33 tt. s tym potratom to fakt prehnal, je to pravda, ze pri vaznejsich komplikaciach to naozaj hrozi, ale to len ak by sa zapal dostal z posvy az do maternice a teda k plodu. liec sa, daj si lieky, obmedz sladkosti a sex a umyvaj sa tam dole aj 10x denne. bude dobre neboj. ja som to mala aj pri prvom tehu. a bielkoviny v moci na 3 kriziky takze viem co je to.

drnduliak
7. dec 2011

mykozy su v tehotenstve uplne bezne a aj sa castejsie vyskytuju...ja som na to horzne citliva, furt nieco chytim a v tehotenstve som to mala asi 3x...len liecit a vyhybat sa potencialnemu riziku (bazeny a pod...) a hlavne si to treba ustrazit tesne pred porodom, lebo vraj su potom vacsie porodne poranenia aj sa to horsie sije a hoji...

lilly15
9. dec 2011

@drnduliak Ahoj.poprosím vás o rádu. dnes po sprche som začala dole cítiť mierne svrbenie. vyplasila som sa že by to mohla byť mykóza. kým som si neprečítala tieto príspevky, myslela som si že to môže byť v tehu nejaká veľká katastrofa a nie to že je to jeden z príznakov tehotenstva. Neviem zatial či sa jedná o mykózu, zatial je to svrbenie úplne mierne ale chcem sa spýtať či môžem používať krémy ktoré som bežne používala pred tehu keď som zacitila takéto svrbenie, t.j. či môžem použiť Canesten na aplikovanie z vonka samozrejme. ďakujem

drnduliak
12. dec 2011

@lilly15 no ja nie som lekarka, ale ja som tiez pouzivala masticky a vaginalne cipky, predpisovala mi ich moja doktorka...liecit to podla mna urcite treba, lebo je to jednak neprijemne a nekomfortne a hlavne by to mohlo prerast do nejakej rozsiahlejsej infekcie...ja teraz nie som tehotna a uz sa s tym borim 3. tzyden, otraaas 😠

lilly15
12. dec 2011

@drnduliak Presne tak, je to max. nepríjemné. Dnes som už aj išla k doktorovi, dostala som čípky a takisto canesten tak dúfam, že som skoro podchytila a bude to v poriadku. Ja som s tým chvalabohu mimo tehu veľmi problémi nemala.

elys
21. dec 2011

@lilly15 ahoj. ja mam termin v juni a tiez som dnes musela letiet k dokymu. moj osvedceny Aquitox na mykozu mi nezaberal, predpisal mi Gynazol - jednorazova liecba. citala som, ze babam to tu pomohlo (to sa pisal rok 2006) tak idem skusit 🙂 tebe predpisal aku znacku cipkov?

lilly15
21. dec 2011

@elys Ahoj, mne predpisal Klion 100, užívať 10 dní a ešte Canesten krém. Chvalabohu svrbenie zmizlo po dvoch dňoch, včera som doužívala čípky a zatial je všetko ok, tak dúfam že sa to nebude opakovať.

elys
21. dec 2011

@lilly15 ja som akurat zaviedla ten Gynazol, taky divny pocit mam vo vnutri.. doki odporucil nejest cukor, teraz na Vianoce 😀 to je ako nekukat sa ked pred tebou stoji krasny chlap v uteraku 🙂 ale vydrzat musime.

bleelka
2. jan 2012

ahojte baby, tiez sa chcem poradit, hlavne ohladom Canestenu alebo Imazolu. Imazol mam doma a Canesten je bez predpisu. Totiz moj doki ma dovcu a ja som aj tak odcestovana, takze aj tak by sa mi k nemu nedalo ist a do toho som dostala tuto pliagu. Dnes zacinam 17tt, tak sa chcem opytat ci by som mohla ten Canesten krem, ale lilly15 pisala, ze jej ho doporucil lekar, tak snad ano... neviete niektora ci sa moze v tehu? Cipky si nejdem davat kedze su na predpis, len ten krem zvonka a trochu dnu co dociahnem 😉 neoblubujem sladke, ale asi to pokazili teraz sviatky a kolace a to, ze som jedla menej probiotika, ach 😖 vdaka za rady!

lusita
2. jan 2012

@bleelka ahoj,kludne mozes ten canesten,tiez ho pouzivam a pytala som sa na to aj doktora,len on mi k tomu predpisal aj cipky,lebo ma to drzalo 2 tyzdne..

bleelka
2. jan 2012

@lusita dakuejm ti velmi pekne za radu! ja idem k nemu na poradnu 10.1. len dovtedy ma jednak dovcu a aj my sme prec, tak chcem nejako zachranit situaciu dovtedy nech sa to nepremnozi. Poviem mu o tom a ak to nebude este uplne doliecene, tak mi urcite nieco da na predpis. Ale dovtedy by som nevydrzala bez liecby aspon zachrannej, ved to poznas 😒 moc vdaka!

lusita
2. jan 2012

@bleelka neni za co..urcite ti to pomoze,mne za dva dni uz bolo ovela lepsie 😉

22beba
2. jan 2012

ahoj 🙂 ja mam tiež stále ten problém , chodim stale ku gynde a skoro nič mi neppomaha , už som si aj nové spodné prádlo kupila , dodržiuavam maximalnu hygienu obrusky, gely , a stale sa mi to vracia týžden mam pokoj a potom zase a je to dost neprijemne ked sa musim stale škrabat atd,,,, ... može to nejako ovplyvniť alebo ubližit babatku? :/ moc sa o nho bojim dakujem za odpoveď

marekdani
2. jan 2012

ja som to mávala aj pred tehotenstvom dosť často, aj počas tehotenstva, hlavne v začiatkoch.. a potom mi pomohlo more e jeho slaná voda. Odvetdy, vďaka Bohu, neviem, čo je to mykóza...

lucianak
12. jan 2012

@elys Aj mne dokina predpísala gynazol. Je to jednorázovka. účinkuje 5 dní a odporučila mi aj rosalgin. Snáď je mykoza zažehnaná. Začervenanie je už na ústupe, no mám ešte 2 fľaštičky rosalginu, tak využijem.
A myslíte, že už môže byť sexik??? nechytí to už manžel??

janusha33
16. jan 2012

@bleelka Tiez som mala teraz taky problem a nakolko sa mi to uakzalo tesne pred sviatkami tak som uz gyndu nestihla tak som poslala muza do lekarne a nakazala nech nezabudne povedat ze som tehotna a poslali mi Canesten vaginalne tabletky, volala som potom po sviatkoch na gyndu a mi povedali ze ked doberiem mam pockat par dni a tak prist.....idem teraz aj tak na poradnu takze to vezmem jednou cestou.Ale uz po tretej tabletke som citila zlepsenie ale radsej som dobrala vsetky tabletky.

janusha33
16. jan 2012

@lucianak A otazocka nechytila si to ty od manzela?Nemyslim tym ze ti je neverny, alebo ze sa neumyva, ale vies ako...chlapi.....moze tam mat bacila aj ked jemu nic nie je.

lucianak
16. jan 2012

@janusha33 Neviem, ale ani by som nepovedala, že od neho. To bolo asi z atb, lebo som takmer celý december ich brala. Teraz je už oki, klop, klop, klop

janusha33
17. jan 2012

@lucianak No tak ked si brala antibiotika tak je to ine.Nabuduce ked budes brat antibiotika tak skus aj nejakeho laktobacila, ci uz v jogurte alebo v tabletkach, antibiotika zabijaju bacily ale aj tie dobre a menia pH v posve a tym sa to tam vsetko zacne.

lucianak
17. jan 2012

@janusha33 Ja viem, ale to mi v tej chvíli nenapadlo. do budúcna som už poučená. Ale vďaka za radu, budem na to pamätať. Len dúfam, že sa to už nebude opakovať, lebo to bolo dosť nepríjemné.

gabuci
17. jan 2012

@kralicica jaked som bola ako tehotná v nemocnici ,tak doktori najviac o to sa snažili,aby tesne pred pôrodom žena nemala mykozu.Doradu nám dali tabletky čo sme mali vkladať do pošvy.

janusha33
17. jan 2012

Ja som tiez teraz mala a dost som sa zlakla ci to nemoze nejak poskdoit drobca a pritom pouzivam Lactacyd, ale aj tak sa to na mna nalepilo.Dufam ze sa mi to uz nebude opakovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre