Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

ingemor
5. apr 2011

..ahojte baby co uzivate tie intimky..ako ste na tom? pomohli? ..ja sa musim priznat, mne asi nie ☹ ..opat mam mykozu, zajtra idem k lekarovi, lebo mam aj dalsi problem-uz treti den ma velmi boli v pravo dole v slabinach az v podbrusi, tazko sa mi chodi-neviete co by to mohlo byt?
..ale tie intimky uzivam a budem ich uzivat nadalej, uz len pre dobry pocit 😎

andysok
5. apr 2011

@ingemor to suvisi resp moze suvisiet s tou mykozou ta bolest......... a mne dr vyslovene povedala ziadne intimky, najlepsie na vzdusaka.....tiez sa stym trapim teraz je to ok, dala mi Atb

pici
5. apr 2011

@ingemor ja pouzivam tiez intimky. neviem ci su zazracne lebo trochu ma zacalo dole svrbiet. ja ale nie som tehu a ked si dam mycomax tak to prejde. navyse viem preco sa to objavilo, neskutocne vela mila rezov som zozrala a berem hormonalnej injekcie kvoli babatku takze telo je rozhadzane, tak preto...

pici
5. apr 2011

@ingemor ta bolest je asi sposobena mykozou....

ingemor
5. apr 2011

@andysok ..ja by som tiez najradsej bola bez akychklvek vloziek, ale neviem si predstavit byt bez intimiek, pretoze aj v case, ked nemam mykozu, tak ten prirodzeny vytok je teraz v tehotenstve silnejsi a byt zase v mokrom-dobra zivna poda pre plesen...ja naozaj uz neviem..ale dik za radu..

michala1515
5. apr 2011

@ingemor ahoj, ja ich uzivam len 4 dni, takze zatial neviem posudit nakolko su ucinne. este som aj doberala dafnegin, takze aj to posobi. darmo oni ale napisu, ze ucinok trva aj 12 hod, podla mna aj tieto intimky treba casto menit, ak mas vytok a nedajboze, ked ti ako mne vyteka pocas dna nejaky krem ☹ ako dlho ich uz ty pouzivas? ...a co sa tyka tych tvojich bolesti, tak ja ich mam uz par tyzdnov, na lavej strane dole. lekar mi prezrel slabiny pred 3 tyzdnami, vravel ze to je ok a tieto bolesti su normalne, maternica je citliva, mozno ta na tej strane viacej kopalo babatko. a uz ma bolieva aj cele podbrusko, obcas ledva vstanem rano z postele. a je mi jasne, ze to bude asi len horsie s priblizujucim sa porodom 😉 uvidis, co ti povie zajtra dr, drzim palce! 🙂

andysok
5. apr 2011

@ingemor poviem ti pravdu aj pre mna nepredstavitelne ale čo mám robiť povedala že vydrzte to potrebuje to dychat ja som na hygienické vlozky tiež zvyknuta proste bez nich ani na krok ,teraz používam ten intim gel a puder obcas a samozrejme na noc kosela cO je pre mna uuuuuuuplne neprirodzene lebo "na holaka" to nenavidǐm

ingemor
5. apr 2011

@pici ..zajtra uvidim co mi lekar povie..az lutujem, ze som dnes nesla, lebo ta bolest je niekedy taka silna, ze ledva prejdem na toaletu a z tej bolesti ma uz zacali aj krize boliet..bolest prejde iba ak si polezim, ale min.hodinu musim lezat..ale ked si sadnem, bolest sa pomaly vracia.. ☹ ved uvidim..

ingemor
5. apr 2011

@michala1515 ..ja ich uzivam asi od polovice marca, ale zo zaciatku som uzivala este aj lieky..a az do minuleho tyzdna som sa citila fajn, vo stvrtok som sla do poradne a povedala som lekarovi, ze vytok uz nemam, len sem tam ma dole svrbi, tak ma vysetril a dal mi dafnegin krem..lenze nejak mi nepomohol a nepomaha, lebo uz v piatok vecer pred spanim som zistila, ze mam opat vytok a ten krem neutlmil svrbenie, ale naopak, ked som si ho naniesla, tak ma trochu zospodu palilo..znamena to, ze asi budem citliva na nejaku zlozku dafneginu, pretoze zac. marca mi dal lekar dafnegin cipky a to ani nehovorim ako som sa po nich citila, musel mi lekar zmenit liecbu..ja som aj lekarovi pripomenula, ze som sa po nich citila zle, ale on povedal, ze krem je jemnejsi-ale mne este asi viac uskodil ako polepsil, tak uvidim zajtra, ked ma opat lekar uvidi vo dverach..

ingemor
5. apr 2011

@andysok 😀 ..asi tak, aj pre mna nepredstvitelne bez intimiek..ja sice mam najradsej nocne kosele alebo dlhsie tricka, ale tiez musim mat aj gatky, lebo bez nich to isti zapal moc.ciest.. 😖

michala1515
5. apr 2011

@ingemor mne tiez ten dafnegin teraz nesadol, presne ako pises, tesne po aplikacii ma to palilo, svrbelo, ale tak myslela som, ze to ucinkuje aspon. ale dnes mi dal lekar polygynax radsej, obil mi aj vyter na streptokoka, a na ine bakterie a pod, tak pockame na vysledky a az potom zacnem daco uzivat. . neviem sice ako to vydrzim 3 dni bez liecby, preto prave teraz spolieham na ucinok anion intimiek 🙂

pici
5. apr 2011

@ingemor jejda tak to mi je luto. mozno mas aj nejaky zapal, ja som mala taketo bolesti ked som mala zapal posvy

michala1515
5. apr 2011

@andysok suhlasim s ingemor, ani ja neviem byt teraz bez intimiek a uz vobec si to neviem predstavit v noci na holo

pici
5. apr 2011

@michala1515 ale s tymi intimkami je to zial pravda. zadrziavaju bakterie a v podstate to co z teba vytecie stale drazdi posvu... ja mam otestovany femigel, je to ciry gel s obsahom tea tree oleja, myslim ze ho mozu aj tehotne a ked ma svrbi a dam si ho na noc, tak je to ako balzam na dusu

michala1515
5. apr 2011

@pici viem, ze mas pravdu, ale to by som musela denne menit postelnu bielizen 🙂 alebo aspon nocnu koselu. o femigele som este nepocula, ja uz pockam len na vysledky kultivacie a potom zacnem nieco uzivat, nech je ta liecba cielena, ked uz mam daco brat.

pici
5. apr 2011

@michala1515 mykozy sa len tak nezbavis liekmi sa len potlacaju jej priznaky. velmi som mudra , ale mam skusenosti. dolezite je ju dostat von z tela. zacat protikvasinkovou dietou, nasadit probiotika, oreganovy olej , pripadne kokosovy panensky k tomu a vystrhnadit tu pliagu z criev... nech jej tam ostane len to co je treba, pretoze akonahle sa ti zmeni napriklad hormonalna rovnovaha co je u tehotnych bezne, mykoza pride len taky fukot.... po atb takisto, pri zapale, ochoreni mocovych ciest...

michala1515
5. apr 2011

@pici no ja pevne verim, ze je to sposobene len tehotenstvom, pretoze predtym som mala mykozu asi 2x v zivote a teraz uz od 20 tt vkuse. takze vydrzim uz ten mesiac a dufam, ze budem ok...aj ked ten mesiac bude este dooost dlhy s tymito problemami ☹

pici
5. apr 2011

@michala1515 drzim palce.. snad to po porode prejde... pliaga hnusna

michala1515
6. apr 2011

@pici dakujem 🙂

ingemor
7. apr 2011

cauko dievky..takze v stredu som bola u lekara a potvrdil, ze mam alergiu na dafnegin..dal mi opat macmiror a citim sa ovela lepsie, musim povedat, ze uz v utorok, ked som si vecer nedala ten dafnegin krem, tak mi bolo lepsie..ale musim sa opat preliecit ☹ ..a este k tym bolestiam-nastastie nie je to vazne a dal mi magne B6..zhanala som aj nejake dobre probiotika na inete a nasla som probio-fix, tak som si sla ich kupit do lekarne a lekarnik mi potvrdil, ze su fakt super, tak uvidime.. 😉

michala1515
8. apr 2011

ahojte, dnes mi prisli vysledky z kultivacie streptokoka agal. a predstavte si, ten ster bol napriek mojim neustalym mykozam negativny 🙂 ono to fakt spolu asi nesuvisi...candidu mam sice stale pritomnu, ale radsej mat ju, nechcela som byt na infuzkach pocas porodu kvoli streptok. takze opat polygynax...

ludike01
8. apr 2011

Ahojte...chcela by som sa Vás spýtať, ako by ste riešili zavedenie Candibene do pošvy, ak k tomu slúži aplikátor, ktorý je dosť dlhý, ale na letáčiku píše že v gravidite sa aplikátor nemá používať. Včera som si to dala bez toho aplikátora, ale s prstom to nejde až tak hlboko, dokonca je to o polovicu kratšie bez aplikátora a keď som si ju zaviedla, tak ma tam dole aj trošku pálilo, tak neviem či preto že som ju dala tam kde nemala ísť, alebo príliš blízko...nemám fakt vyskúšať s tým aplikátorom, neublížim tým bábätku? ďakujem

ingemor
9. apr 2011

@michala1515 ..tak to je super 🙂 ..lebo mna cakaju atb pri porode.. ☹ a to si zatial neviem predstavit ako to bude, kedze som sa rozhodla rodit v inom meste, tak dufam, ze vsetko bude ok, ze vcas dojdem do porodnice a ze vcas mi podaju atb..uz len dufat..

ingemor
9. apr 2011

@ludike01 ..podla mna si si to zaviedla spravne, ja by som to tiez takto..ak ta to tam pali dlhsie, aj po vytekani tbl. tak asi budes citliva na niektoru zlozku..lebo lieky by mali posobit upokojujuco..moj nazor..

gumo
9. apr 2011

mamicky mali ste po pouziti gynazol vytok??taky ako by bol zmiesany s trochou krvi???takej farby??dakujem

bosoriak
9. apr 2011

@gumo Ja som mala, gynazol som si dala v 10tt a cela splasena som letela do nemocnice a bolo vsetko ok. Snad je to aj tvoj pripad. Ale pre istotu by som isla k lekarovi, moze a nemusi to byt z toho.

ludike01
9. apr 2011

@gumo ja som po gynazole nemala ziaden takyto vytok, tak neviem poradit ako dalej postupovat...ale myslim si ze by to nemalo byt takej farby...fakt je to lepsie riesit s lekarom

ludike01
9. apr 2011

@ingemor ano, tiez si myslim ze palit to nema nikdy, ale uz to bolo vcera lepsie, nepalilo az tak a ked vyteka, tak nepali, iba na zaciatku ked si to tam vlozim...dakujem 😉

zuzana_1
9. apr 2011

@ludike01 ahoj...ja mam naortdinovany Dalacyn a tam su tiez take aplikatory, umele tvrde....a gyndos mi akurat tak povedal,ze opatrne,ale kludne mozes ! 🙂

anitab
9. apr 2011

@gumo
u mna prave po gynazole vytoky skoro uplne presli - ono sa moze stat, ze sam gynazol gel moze vytekat aj 2 dni - mne teda trochu vysiel aj na 3. den, ale len malinko samozrejme ze bez primesy krvy - takze radsej sa porad so svojim lekarom pre isotu -lekar by mal asi vediet, ako dlho trval taky vytok, kolko krvy tam bolo, akej presne bol farby, ci si mala aj ine neziaduce prejavy (palenie, svrbenie ap)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre