Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

slivocka
11. aug 2011

@kamila___ ja som brala macmiror po ukonceni 1.trimestra, skôr mi nič nechceli dať. a beriem ho aj teraz, vlastne skoro cele tehotenstvo kazdy mesiac, lebo sa mi stale vracaju mykozy a zapaly. 😒

kamila___
12. aug 2011

Ok baby, ja radsej pockam do konca 1.trimestra a ked bude vytok pretrvavat potom nech mi lekarka da znova ten macmiror 🙂

augustinka
12. aug 2011

Ahojte...mam tiež problémy od začiatku tehotenstva...proste stále niečo...nemocnica a tak. Aj teraz...po kontrolnom stere v 16t.t. mi zistili nejakú baktériu, ale nemala som ani výtok...ani nič. Lekárka mi napísala macmiror a svrbenie len začalo...po dvoch dňoch trápenia mi to zmenila na gynazol...večer som si to dala a ráno som mala úplne mokré nohavičky...ako keby som sa pocikala...vytekal aj krém, ale hlavne číra tekutina...som sa veľmi zlakla...potom doobeda to prestalo...mali ste niektorá po gynazole tiež vodnatý výtok

kostka211
15. aug 2011

evickaleh: ja mam s mykozou problem uz 15 rokov. Objavuje sa mi tak raz do mesiaca pravidelne, je to uz sucast mojho zivota. Doteraz mi vsetky lieky a masticky pomohli tak na par tyzdnov, ale zas sa to vratilo. Cakam 4 dieta, mykozu mam samozrejme pravidelne cele tehotenstvo, ako pri vsetkych detoch. Vraj to babatku neskodi, ale posledne 2 tyzdne pred porodom by si mala uzivat cipky na vkladanie, aby si mykozu nemala pri porode, to by malicke mohlo dostat tzv.zabku na ocka.Je to taky hnisavy zapal, ked bude prechadzat rodidlami a infekcia sa mu dostane do ociek. naozaj neviem, co ti poradit, neviem ani, cim je to u mna...prvykrat som mykozu dostala, ked sme sa s manzelom prvykrat pokusili splodit dieta a on do mna pustil semeno.Asi vtedy na to moje telo zareagovalo, narusilo mi to ph v posve. Lebo vzdy mam s tym problem aj dnes, po nechranenom styku hrozne palenie a mykoza. Som ale aj alergicka, cize mozem mat celkovo oslabeny imunitny system.Co sa pamatam, raz som si pichala vitamin B12, brala vitamin C1000mg, Bkomplex forte a po tejto vitaminiovej kure som mala asi pol roka pokoj od mykozy, ale to som bola celkovo fit vtedy. Ak mas mykozu v chronickej podobe, uz sa jej asi do smrti nezbavis. Budes na nu nachylna cely zivot. Aspon ja mam tieto skusenosti.Zatial mi najlepsie spravil krem Gynazol, jednorazova davka vydrzi v tele 3 dni. Ale po 2 tyzdnoch to mam zas, ale u mna aj 2 tyzdne je dost dlha doba 😀 .

kostka211
15. aug 2011

@augustinka ano aj zo mna tieklo po gynazole, ale velmi mi pomohol, to sa ten krem rozpustil asi.

augustinka
15. aug 2011

kostka...ďakujem veľmi pekne za odpoveď...už som myslela, že som sama 😕 ...ale musím priznať, že ma napadali aj myšlienky či to náhodou nie je plodová voda...Je tomu už 4-5 dní čo som si dala Gynazol a ešte stále ráno mám mokré nohavičky...ale už nie tak veľmi ako to prvé ráno...veľmi mi pomohlo, že si na mňa reagovala 🙂

kostka211
16. aug 2011

@augustinka nic si z toho nerob, aj mna by to napadlo nebyt toho, ze uz som vyskusala vseliake lieky a kremy a stalo sa mi to uz viackrat po niektorych. Pomohol ti ten gynazol? Mne celkom aj hej, aj ked zas sa mi to vratilo, ale zatial najdlhsie drzal 😀 .Je to fakt na nervy ta mykoza.

augustinka
16. aug 2011

kostka...však ja som stále ako na tŕňoch...stále mám akési obavy...toto je to moje druhé tehotenstvo, ale tuším je horšie keď toho človek viac vie...pri dcére som toho veľa nevedela a bolo to tuším lepšie...tak kľudnejšie som prešla tým tehotenstvom...A ten gynazol...vôbec neviem či mi pomohol, lebo stále zo mňa niečo ide...možno som si to aj zle dala...nie dosť hlboko...zo strachu o bábätko...ktovie...možno tam ešte robí nejakú nápravu 🙂 Však ešte stále je čas liečiť to...tam je hlavné, aby boli tie cesty čisté pri pôrode...akurát, že tá mykóza je dosť nepohodlná ☹ ...mňa teda nič nepáli, nesvrbí...len ten výtok...

miskap
16. aug 2011

Dievčence, je to naozaj veľmi nepríjemné. Chcem sa s vami podeliť o jeden recept, ktorý mi dala pôrodná asistentka z Čiech, ktorá chodí k domácim pôrodom a stará sa o tehotné ženy a šestonedieľky. V lekárni si treba dať pripraviť boraxglicerínové guličky a 5 nocí si ich vkladať do pošvy. Potom niekoľkokrát dať do pošvy biely jogurt so živými kultúrami. Vraj to zaručene pomáha, lebo boraxglicerín vyčistí prostredie od kvasiniek a jogurt nasadí tie dobré kultúry. Je to vhodné aj v tehotenstve, bábätku to neublíži. Možno bude problém nájsť lekáreň, kde to urobia, lebo je to centová záležitosť a majú s tým veľa roboty. Ale za pokus to stojí, hlavne ak sa už pridlho s mykózou trápite. Samozrejme je vhodné vylúčiť sladkosti a cukor ako taký. (To je ale veľmi ťažké 😉 😉 aspoň u mňa)

anitab
16. aug 2011

ahojte 🙂 ja som mala mykozu pocas druheho teho, snad od prveho dna tehotenstva az po porod...pred teho som to nemavala...a chvalabohu, teraz po porode sa to uz neobjavilo... 🙂

na margo gynazolu - tiez som ho uzivala, pomohol vzdy na mesiac - a tiez mi trochu vytekal asi tak 2 dni po vlozeni, ale nie vela..mne lekarka tvrdila, ze mykozu co som mala, nijako neohrozuje dietatko ani pocas porodu!

kamilka22
16. aug 2011

@evickaleh len chod pekne gynekologicke, neviem v ktorom si tyzdni. Ja som mala mykozu v 8 mesiaci tehotenstva, priznaky presne ako pises + priserne svrbenie... Vyfasovala som mast a aj vaginalne tablety clotrimazol. Po prvej tablete bol pokoj. Uz sa to neopakovalo. Lekarka mi povedala, ze v tom teple je to normalne /tiez bol august/, ze sa to moze hlavne v tehotenstve premnozit... A tiez som poucula ze je dobre namocit tampon do bieleho jogurtu a zaviest - len neviem, ci aj v tehotenstve.

kamilka22
16. aug 2011

@augustinka pokial nemas ziadne ine tazkosti, vytok moze byt pritomny v tehotenstve uplne bezne, aspon take mam info. Takze to vobec nemusi byt mykoza.

augustinka
17. aug 2011

kamilka...nie nemám ťažkosti, ktoré by stáli za zmienku...len som z toho nervózna keď mám stále vlhké nohavičky a neviem presne z čoho...ale možno som len zbytočne vystresovaná...a dnes som začala mať ten výtok troška hnedkastý...tak uvidím čo prinesú ďalšie dni...Kým mi nezačala lekárka liečiť mykózu, o ktorej som ani netušila...som nemala nič...ani výtok...a teraz 😕

chlebicek
22. aug 2011

ahoojte....chcela by som sa vas opytat....... asi pred 2mesiacmi som bola u zenskeho zistil mi nejaky virus zrejme to bude hpv.ale este to je male vravel tak tam idem teraz v septembry,ale chcela som sa spytat iba ze ci sa da otehotniet ked je takato infekcia?pravidelne mi meskava menstruacia ..robla som si testy a nic ..moze to byt sposobene aj tiim ze mam ten virus ? dakujem

pici
23. aug 2011

@chlebicek hpv nie je infekcia. z tvojho prispevku nie je jasne ze co ti vlastne je, a co ti nasiel.
s hpv sa da otehotniet zalezi od toho aky typ mas a co to pre teba znamena. davas otazky, vhodne naozaj pre gynekologa

babatienko27
3. sep 2011

baby v 16tt uz mozem gynozal ?? napisane neodtranujte spicku nechapem to si s tou umelinou tam mam dat ?

babatienko27
3. sep 2011

@augustinka a pomohol ti ten gynazol ?? ja som v 16tt a tiez sa bojim ze ublizim tym babatku a napisane neodtranujte spicku nechapem to si s tou umelinou tam mam dat ?

augustinka
20. sep 2011

babatienko, dlhšie som tu nebola....nie, nepomohol a povedala by som, že to ešte viac rozbúril, možno by sa to stalo časom aj tak...myslím výtok...po použití gynazolu som ho mala stále a taký vodnatý, že som sa bála čo to vlastne je...ale tu veľa žien hovorilo, že im pomohol...Mne teraz dala lekárka Aqvitix-D, lebo som mala ešte nejaké ďalšie problémy, tak to nechcela riešiť liekmi...je to iba slaný roztok, ale zdá sa, že trocha pomohol...však uvidím na poradni...

pici
20. sep 2011

@miskap boraxglycerinove gulicky ale nie je dostat lebo ich v lekarni nechcu vyrabat.. rovnaky efekt ale robi aj roztok boraxglycerinu

miskap
20. sep 2011

@pici viem, že je to problém zohnať, odporúčali mi nemocničné lekárne. Ja som to však zatiaľ nezháňala, tak neviem. A nevieš poradiť, ako by sa aplikoval ten roztok, aby nevytiekol von? Tie guličky sú výhodnejšie, lebo sa rozpustia postupne,

deniskateniska
20. sep 2011

ahojte aj ja by som sa chcela spytat ake mate skusenosti.. mne doktorka zistila zo sterov ze mam mykozu, nasadila mi lieky a canesten no ja som nemala ziadne priznaky ale vytok mam biely .. a nepamatam si ci som ho mala aj pri prvom syncekovi alebo nie... ku doktorke idem az o 2 tyzdne.. tak neviem ci mam volat ze to nepreslo alebo co..

marikac
20. sep 2011

@deniskateniska mne zo sterov zistili tiez kvasinky....ziadne priznaky, ziadny vytok....nasledovala liecba s macmiror.....zavolaj si tam, ale v tehu su kvasinky dost caste...nemusis sa bat

deniskateniska
20. sep 2011

@marikac aj mne to len zo sterov len neviem akosi mam casto vytok mi je to az neprijemne... no zavolam si alebo pockam do buduceho piatku ... dufam ze to nebude nic.. a dakujem trosku si ma upokojila 😉

pici
20. sep 2011

@miskap to len na spajdlu a posurovat si vnutro :D

pici
26. sep 2011

baby toto som vypatrala na jednom fore

Ak Vam Gynazol vytekal, tak bol aplikovany na sliznicu zanesenu nanosom a vtedy Gynazol nemoze uspesne liecit, pretoze Gynazol ma technologiu Vagi-site, ktora prilne na sliznicu a postupne kontrolovane po dobu 5 dni uvolnuje liecivo. Pokial mate na sliznici posvy nanos, tak Gynazol nemoze prilnut a vytecie. Takze pred aplikaciou Gynazolu poziadajte gynekologa, nech Vam spravi borax-glycerinovy vyter, pripadne si urobte sama doma vyplach Rosalignom a aplikujte Gynazol na citu sliznicu. Vtedy Vam urcite zaberie, vytecie len po aplikacii nepatrne mnozstvo a do 10 hodin pocitite vyrazny ustup symptomov...

cicimon
26. sep 2011

@marikac ten macmiror ti pomohol?

neuska
20. okt 2011

Ahojte chcem sa spytat som v 31 tyzdni a mam mykozu uzivali ste niekto tabletky GYNO-PEVARIL 50 neublizia babetku a kolko ste to uzivali Dakujem

alecka
20. okt 2011

@neuska mne ich predpisal dr a brala som ich na 2x, 1x som ich zcala brat okolo 28tt. ale tej potvory candidy som sa nzbavila 😠 , malej to neublizilo.

neuska
21. okt 2011

@alecka dakujem ti hadam mi to pomoze 🙂

alecka
21. okt 2011

@neuska mne to vzdy pomohlo na par dni a potom sa zas vratilo. ale po porode nastastie ako by utal....tak drzim palce , aby sa ti podarilo tu "potvoru" zdolat 😉, aby si si zvysok tehotenstva uzila v klude 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre