Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

ivi17
6. feb 2012

Ahojte, mate niektora skusenosti s anionovymi vlozkami? Pomohli vam predchadzat mykoze? Zaujimaju na aj dobre aj zle skusenosti. Uvazujem, ze si ich pozhanam. Vopred vdaka.

ikuza
10. feb 2012

@gabuci a tie tabletky, co vam davali, neskodia babatku?

gabuci
10. feb 2012

Myslíš na tabletky čo sa dávali do pošvy?To nie,to dávali skoro každej tehotnej,vždy vraveli,že to je horšie ked mamina má nejaku mykozu,potom pôrod spontánny je nebezpečný pre dieťa.Tie tabletky som dostala ešte tak v 28tt.Len pár dní.Zas aby zabránili predčasnému pôrodu tak čo dali lieky,tie zas...no vždy sa hovorí,treba vždy tka rozmýšľať-niečo je za a niečo proti.Čo je horšie pre maminu a pre bábo,ked nič nedajú alebo ked daju.Ja som nemala problém po tabletkách ani po liekoch čo mi dali aby som neporodila skôr.Deti mám zdravé...takže nebáť sa a lekárov počuvať ktorým veríš,určite aj svojho gynekologa máš takého komu dôveruješ.

ikuza
13. feb 2012

@gabuci vsetkym maminam naordinovali tabletkyproti mykoze? Mne ich naordinovala doktorka tiez. Som v 30 tt a rozhodujem sa, ci ich vziat alebo nie. Biely vytok mam uz skoro 4 mesiace a nikdy som s tym osobne nemala problem - ziadne svrbenie a pod. Teraz lekarka usudila, ze je to mykoza a dala mi tie tabletky. Zaujima ma este to, ze po uziti tych tabletiek si mala pocit, ze mykoza zmizla? Pomohli ti? Zobrala si ich v 28 tt a uz viac si ich nemusela brat?

gabuci
13. feb 2012

@ikuza Ja som vôbec nemala ani svrbenie ani nič,ani výtok,mna ako hospitalizovali v nemocnici a ako mi tam spravili vyšetrenia,hned potom dali.To preto som ti písala,že skoro všetky baby to brali,lebo ked nám rozdávali tabletky tak som to videla.Či fakt niečo našli alebo aj je to blbosť ako prevenciu,ale sme dostali.Ja som počas tehu nemala svrbenie ani výtoky...lenže ked som sa dostala vtedy do nemocnice ako prvorodička tak som to brala ako samozrejmosť,že mi dajú čo musím,vieš vtedy som vôbec nad tým nerozmýšlala či je to potrebné,aj tak by to povedali,že podľa výsledkov hej.Potom ešte raz mi dali antibiotiká to sa už ani nepamätám v ktorom tt,Ampicilin,som sa pýtala čo to mám,vraj zápal. ]Zas o dva dni s tým prestali.Ked som porodila nadránom a večer mi brali dcérku do inkubátoru,/kvôli žltačke/jeden doktor mi povedal,že preto dostala taku silnu a hned,že určite som brala veľa liekov.Lenže ja som toho veľa a dlhý čas nebrala.Potom mi povedal,že asi som mala veľmi ťažký a dlhý pôrod,lenže vôbec to nesedelo,lebo som mala lahučký a krátky.Pri druhom dieťatku som v nemocnici nebola diagnoza takisto skracovanie krčka a tvrdnutie bruška podľa nich,lieky boli takisto ale na mykozu nie,ani ATB a slečna moja mladšia nedostala žltačku,pôrod takisto bol ľahký a krátky.Ja neviem,vieš toľko som si všimla každý jednen doktor hovoril niečo úplne iné.Ja si myslím,ked doberieš lieky na tú my 🙂 kozu tak to neuškodí bábätku.

dana593
21. feb 2012

ahoj, tiez by som chcela reagovat na danu temu. Ja som mala prvykrat mikozu v 1 mesiaci tehotenstva a vlieklo sa to az dokym som neporodila. Chodila som kvoli tomu stale na kontroly a nic mi nepomahalo, tyzden bolo dobre a znova sa mi to vratilo. Kazdy den som si robila vyplach s rosalginom a k tomu som brala rozne masticky a vaginalne capiky, ktore mi predpisoval doktor. Bolo to strasne, cele tehotenstvo, myslela som si, ze sa toho vobec nezbavim, ale ked som porodila, zmizlo to a odvtedy som to nemala ani raz a vlasten som to nikdy nemala ani pred otehotnenim. Iba pocas celeho tehotenstva. Doktor vravel, ze to niektore zeny mavaju pocas celeho tehotenstva a potom to zmizne. Kvoli tomu mi museli tesne pred porodom dat penecilin (aspon myslim), aby babatko nic nedostalo, ked sa tlacilo von. Vsetko dopadlo dobre. Teraz som tehotna druhykrat a mikozy zatial vobec nemam. (musim si rychlo zaklopat 🙂 )

nevestickaaaa
8. mar 2012

@dana593 Ahoj, prosím ťa, keď si mala mykózu tak skoro v tehotenstve, nebála si sa o bábätko? Som iba na začiatku, som v nejakom 3-4tt a mám mykózu z antibiotík. Doktorka mi dala čípky, ale bobjím sa ich užívať, v príbalovom letáku je, že v prvom trimestri sa neodporúčajú, tak neviem čo mám robiť...

slavkamesinova
10. mar 2012

ahojte baby beriete mycomax150 na tri mesiace a otehotneli ste necakane?

ikuza
11. mar 2012

@nevestickaaaa podla mna neber

nevestickaaaa
12. mar 2012

@ikuza ďakujem za radu, zatiaľ veru neberiem, mám strach, že by sa mohlo niečo stať...

ikuza
12. mar 2012

@nevestickaaaa skus nejake prirodne medikamenty napr. cesnak, jogurt, vzdusne pradlo, caste sprchovanie, ziaden stres, ....

rybka77
12. mar 2012

No ja som koli mykoze porodila predcasne. Takze odporucam uzivat vsetko co vam lekar predpise a hlavne mykozu nepodcenovat.

ikuza
13. mar 2012

@rybka77 ale nevestickaaa je v prvom trimestri!

jakani
13. mar 2012

@nevestickaaaa tiez by som ti odporucila radsej tie cipky nebrat...mne odporucila gynekologicka v prvom trimestri vyplachy Rosalginom, je volnopredajny v lekarni, tak skus - malo by sa po nom ulavit... 😉

monika74
13. mar 2012

@nevestickaaaa predšle tehu som mala mykozu asi tri krát a brala som čípky a canesten krem skoro dokonca.Teraz ma to zatiaľ obchádza treba sa poradiť z gynekologom alebo v lekárni tam určite poradia

babatko77
13. mar 2012

to skoro kazda tehu ma mykozu alebo vytoky to netreba stresovat pokym to neprekaza v beznom zivote alebo skocte na vyter nech ste spokojnejsie ja uz som brala dvoje lieky do posvy na to ale vpohode pomohlo teraz som spokojna ale ja som s tym mala vzdy problemi to bude asi tym ale doki mi povedal ze nepozna jednu tehulu ktora by s tym nemala problemy ze sa nam meni mikroflora vnutri to moze preto vzniknut aj z nicoho nist

misenka3
13. mar 2012

Tak ja môžem napísať k tejto téme, len jedno. Ja som mala mykózu celé tehotenstvo aj celé kojenie. Už som z toho na nervy. A to hygienu dodržujem aj viac ako treba. Brala som už asi všetky druhy čípkov a mastičiek. Dúfam,že to bude len lepšie. A to som to nikdy nemávala, ale od prvého tehotenstva sa to skončilo až ukončením kojenia a po druhom tehotenstve ešte kojím a stále ma to nechce opustiť. Tiež mi lekár povedal , že je to tehotenstvom a kojením, lebo máme oslabenú imunitu. Povedzme si však narovinu popri deťoch sa nemáme čas ani poriadne preliečiť a to nám na tej imunite nepridáva.Môj názor len, že kto vymyslel tie aplikátory tak to musel byť chlap. Srdečne ho pozdravujem 😠

nevestickaaaa
14. mar 2012

@jakani @ikuza ďakujem pekne kočky, zatiaľ mi to nejako extra neprekáža, takže držím 🙂 papám veľa jogurtov a kúpila som si aniónové vložky, snáď to pomôže 🙂

ikuza
15. mar 2012

@misenka3 ako to potom riesili pred samotnym porodom? Dali ti este pred tym nejake vaginalne cipky? Rodila si normalne vaginalne? babatko bolo v poriadku?

misenka3
15. mar 2012

Stále som sa na to sťažovala, tak mi den pred pôrodom dali1 mac mirror , ale mala som dvojičky plánovanou sekciou takže nevadilo a pri dcére ma preliečili pred pôrodom a do pôrodu som to vydržala aj bez mojej naj kamošky ☹ čo sa ma nehodlá asi ešte kým kojím opustiť 😠 Ale doktor mi dal teraz vagilact, sú to tabletky na podporu vaginálnej sliznice, na úpravu jej ph, je to niečo ako vaginálne probiotiká, musíš si to však zaplatiť celé nejde to cez recept. odporučil mi užívať aspoň 3 balenia a jedno stojí cez 10 eur a je v ňom 10 tabliet. Skús sa poradiť so svojím lekárom , najprv nech ti dá niečo na preliečenie a potom či môžeš užívať toto , ale myslím, že by to malo byť bez problémov aj pre tehotné. Ale aj tak najlepšie poradiť sa s gynekológom. Len si to vždy dobre prelieč. Podľa mňa viac uškodíš bábätku ak si to nepreliečiš, veď ked ti pôjde cez pôrodné cesty tak sa tak zrovna tou mykózou nakazí.

dana593
27. mar 2012

@nevestickaaaa Ahoj, prepac, ze odpisujem az tak neskoro, ale nebola som na tejto stranke dlho. Vies, ja som to nemala z tabletiek, tak ti neviem povedat, ze ci to je nebezpecne, ale hadam doktor vie co robi. Ja som to mala cele tehotenstvo a tiez som brala na to rozne capiky a masticky a vyplachy som si robila, ale vzdy sa mi to vratilo a syncek sa narodil uplne v poriadku a zdravy, akurat mi musela dat tesne pred porodom penecylin, aby nedostal infekciu, ked pojde von. Ale ked mas pochybnosti porozpravaj sa o tom so svojim gynekologom, nic ine ti neviem poradit. Drzim palceky, aby vsetko dopadlo dobre a narodilo sa ti zdrave dietatko...

nevestickaaaa
28. mar 2012

@dana593 ďakujem pekne!! 🙂

luna303
8. jún 2012

ahojte tehuľky!
ja by som sa tiež chcela poradiť, trošku intímne 😉 Už asi mesiac mám výtok, som v druhom trimestri. Gynekologička mi potvrdila mykózu, aj odobrala vzorku na kultiváciu (zatiaľ neviem výsledok), aj predpísala čípky Fluomizin. Boli na 6 dní a všetky som už minula, ale výsledok žiadny, výtoky trvajú. Mám také dve otázočky, lebo roky používam aj vložky aj intímky Naturela, ale neparfumované, aspoň ja z nich žiadnu vôňu necítim, či aj to môže spôsobovať, že mykóza trvá? hygienu dodržiavam, mám intímny gél pri kúpaní a teraz som si kúpila nové intímne obrúsky napustené s aloe vera, tak uvidím či sa uľaví. A druhá otázočka, bo tu viaceré píšete, že máte s tou potvorou problémy aj celé mesiace, ako to riešite s partnerom či manželom??? ja sa teraz sexu vyhýbam, bo sa bojím, aby to nechytil aj mužíček, ale sme obaja nešťastní pri pomyslení, že to tak bude celé mesiace... ☹

monika74
8. jún 2012

@luna303 ja som mala s tým problém predošle tehu no mne dr. predpísal canesten krem a aj čipky oni pomohli po čase sa to vrátilo znova.no po pôrode som už nemala žiadny problém 😀

sunny15
8. jún 2012

@luna303 Ahoj...vytok v tehu mozes mat aj normalny fyziologicky...totiz ak po fluomizine nemas uz svrbenie palenie a nie si dole cervena ani napuchnuta...tak to zrejme bude uz len normalny zvyseny vytok 😉 aj ja mam v tehu zvyseny vytok..ale dr.povedal ze to je normalne...K tym intimkam-urcite skus zmenit v tehu intimky-obycajne neparfumovane podla mna naturely su napustene niecim aj ked to mozno necitis...skus always alebo carefree,discret...hocico proste..inac aj intimne gely nie su vsetke vhodne...aj ked to pisu ze su na intimne partei...niektore namaju vhodne ph a tiez su parfumovane...a obrusky tiez...najlepsie je pouzivat tieto preparaty z lekarne...hlavne ak mas caste mykozy...
a ak mas po liecbe...nemas sa preco vyhybat sexu...si preliecena a vyhybat sa sexiku je zbytocne...abstinovat treba len vtedy ked zistis ze mas mykozu a pocas liecby... 😉 a ak by sa nakazil tvoj muzik...co si nemyslim...tak treba kupit v lekarni canesten gyn krem a tym sa ma natierat....odporucanie od mojho gynekologa... 😉

luna303
8. jún 2012

@sunny15
@monika74 ďakujem za rady! určite skúsim zmeniť tie intímky, možno sa aj popýtam v lekárni na nejaké bez parfumu a chemikálií. Je pravda, že výtoky neustúpili ani po liečbe, ale iné problémy nemám ako pálenie či svrbenie, akurát mám niekedy pocit akoby ma bolel mechúr a dosť často chodím na malú potrebu, no moč kontrolujú na poradni pravidelne a je v poriadku, žiadne bielkoviny ani zápal. Takže predsa skúsime s mužíčkom byť spolu, možno je to ozaj bežné v tehu a nič nám nehrozí. Tak ste ma upokojili 😀

monika74
8. jún 2012

@luna303 ak hovoríš že nemáš svrbenie a ine problémy a výtok je skor číri tak to je o.k 😀 slabý výtok mám aj ja je to v poriadku 😀 😀 takže večer môžeš mužíčkovi povedať dobrú správu 😀 😀

luna303
8. jún 2012

@monika74 no číry nie je, taký hustý biely, ale iné ma netrápi, žiadne bolesti, ani pálenie. Uvidíme ako sa to vyvinie, no spravím všetko preto aby sa to zlepšilo. Skúsim sa len okúpať v čistej vode, bez toho gélu a pre istotu ešte raz vymením uterák. No mužíček bude mať určite radosť 😀 treba využiť čas kým nie je moc veľké bruško, lebo potom to už bude asi ťažšie 😉 😀

sunny15
8. jún 2012

@luna303 aj ja mam vytok taky husty biely 😉 ale uz ho mam dlho aj na poradni som bola tento tyzden a dr.povedal ze je to klasicky tehu hlien...akurat ked je ten vytok vo vacsom mnozstve tak musis mat intimku...aj ja ju bezne nosim,len ten vytok je dost hojny..aj my si s mužickom si este uzivame spolocne chvilky kym mozeme 😀 😀

luna303
9. jún 2012

@sunny15 no tak ja mám potom to isté 😉 našťastie bez iných problémov... juj také detaily, ale teším sa! včera sme boli s mužíčkom spolu a veľmi sa teším, že nič nebolelo, ani žiadne následky nie sú, takže to ozaj bude ten tehu hlien 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre