Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

evickapooh
13. mar 2011

ahojte baby!mipolka!to sa cudujem ze ti dal macmiror,macmiror sa neodporuca pocas tehu a vobec nie v 1 trimestri....ja osobne mam dobre skusenosti s dafnegin cipkami,a da sa pocas tehu ,+natierat s dafnegin kremom aj vonk. pohl. org.inac ak nechces ziadny liek tak skus lactobacilove cipky Gynophilu[su lacnejsie a ucinnejsie ako od firmy fytofontana] a feminella cipky [volnopredajne su obi2]kombinovat to mi odporucal moj gyndos su prirodneho povodu a uciine ale treba dlhodobo. a nevyplachovat posvu casto-znicis prirodnu floru nielen candidy!
arhanta-a nemozes mat cystitidu?daj si vysetrit moc ,zapal. mocovej rury pocas tehu moze byt nebezpecna..

shaga
13. mar 2011

caute, ked som bola tehotna ja tak som mala furt mykozu, odporucam laktobacili brat kazdy den a mala som pokoj 🙂

lacikagr
14. mar 2011

Ahojte všetky tehulky mykozáčky!
Nič mi nepomáhalo na mykózu, naozaj. Jediné čo mi pomohlo a najskôr som tomu nejako nechcela veriť. Sú to intimky ANION, normálne to zadajte do googla a ono vám to vybehne. Dala mi jedno balenie kamarátka a ono to naozaj funguje. Je to liečivé, mykóza nikde, zápal moč.mechúra nikde. Nikdy by ma nenapadlo, že takéto niečo môže existovať. Odporúčam odskúšať, je to na prírodnej baze, dočítala som sa že to môžu aj tehotné. Ak budete mať nejaké otázky, kľudne sa pýtajte, odpoviem. Ja som skoncovala s masťami, s čípkami a výplachmi!!!!!!!

milenavitova
14. mar 2011

@lulu4 ,, ahojki ja som v 14 tyždni tehu a dnes som povedala lekarovy že asi 2 den mam take srbenie tak my odporučil dafnegin krem s aplikatorom,,, tak dufam že to babetku nepoškodi zaviedla som si to len ozaj na okraj,,,a len trosku kremu,, tak dufam že pomože a neuškodi 🙂

ingemor
15. mar 2011

@lacikagr ahoj, iba sa chcem opytat, ci aj ty si si tie intimky anion objednavala alebo si uzivala iba tie, kt.ti dala kamaratka? nevies nahodou za aku dlhu dobu mi pridu tieto intimky..vcera som si ich objednala a iba mi napisali, ze ma budu informovat, kedy mi ich poslu, ale zatial nic..nikde som sa na ich stranke nedocitala aka dlha je dodacia lehota..uz od januara mam problemy s mykozou, neviem sa jej zbavit, nic nezabera a tie intimky, kt.spominas ma potesili, preto by som ich chcela a potrebovala co najskor..dakujem

lacikagr
15. mar 2011

@ingemor ahoj, mne ich dala známa a naozaj pomáhajú. Ona ich kupuje od akejsi pani, celý kufrík, neviem kolko je tam balíkov ale tiež rozmýšlam že si ich objednám, lebo som už polovicu minula. Hádam ta čoskoro budú informovať a pošlú ti ich.

ingemor
15. mar 2011

@lacikagr ahoj opat, uz som tam volala a vo stvrtok by som ich mala mat..ano predava sa aj kufrik, v kt. je 16 balickov intimiek a v jednom balicku je ich 30 kusov..ani som len netusila, ze taketo intimky a vlozky existuju..na stranke maju velmi pekne o tom rozpisane a myslim, ze sa to oplati, uz len pre dobry pocit..ved pomaly cele tehotenstvo nosim intimky a ked uz, tak radsej tieto..este raz dakujem za info.. 🙂

martija
15. mar 2011

@ingemor prosim ta, daj potom vediet, ci aj tebe pomohli. Ja uz som vyskusala vselico a u mna je to nenormalne az, a bojim sa investovat do niecoho zase, ak by to vsak pomohlo viacerym mozno skusim aj ja....diky

ingemor
15. mar 2011

@martija jasne, dam vediet..dufam, ze aspon trochu pomozu..zda sa, ze by mali pomoct 😉 na stranke maju video s polroc.babatkom, kt.malo neskutocny exem-plesen na tvaricke a brusku, vyzeralo to hrozne a nalepovali mu na to anionove pasiky a na piaty den vyzeralo uplne zdrave a krasne..

martija
15. mar 2011

@ingemor, len ci sa to dostane dostatocne hlboko, tie liecive latky, lebo tie loziska su vnovnutri, aj ked je pravda,ze zvonku sa to tam dostava,ci co uz. Ja fakt neviem,tak budem cakat na novinky od teba, drzim palce,nech pomozu.

lacikagr
15. mar 2011

@ingemor To som rada, prosím ťa kolko stojí ten jeden balíček? A aké balenie si si objednala?

ingemor
16. mar 2011

@martija dakujem..este chcem podotknut, ze tie intimky su nielen na mykozy, plesne, ale aj hemoroidy, ekzemy, slaby imunit.system, akne, upevnenie maternice po porode, na normalizaciu menstr.cyklu a dokonca su vhodne ich nosit pred porodom na pripravu porod.ciest.. tak uvidime 😉

ingemor
16. mar 2011

@lacikagr ..objednala som si 3 balicky, v jednom je 30 ks intimiek a jeden balicek stoji 5,50eur.. Tu je web stranka: www.anion-energy.meu.zoznam.sk

lacikagr
16. mar 2011

@ingemor Super, idem si ich aj ja objednať!

pici
16. mar 2011

@ingemor vdaka. idem si ich objednat... myslis ze je nutne ich nosit kazdy den?

ingemor
16. mar 2011

@pici ..pri zapale, mykoze kazdy den, kym nevymiznu priznaky a potom preventivne raz za 2-3 dni..

pici
16. mar 2011

@ingemor dakujem ti moc

ingemor
16. mar 2011

@pici nemas za co, ved od toho je tu to forum, aby sme si pomahali 😉

smarti
16. mar 2011

Dievčatá, presne pred rokom v stredu o 18.55 (teda za 4 min.) sa mi narodila naša maličká Lenka. Ale nie to som chcela. Celé tehotenstvo ( a v podstate často predtým ) som mala výtoky a svrbenie, brala som asi 4 čípky od dr., dodržiavala som hygienu..... všetko čo treba pri týchto problémoch. Dokonca som si kupovala aj probiotické čípky Lactovag, ktoré ma stáli kopu peňazí. Proste nič mi nepomohlo. Nejedla som ani sladké. A čuduj sa svete po pôrode moje problémy zmizli ako mávnutím čarovného prútila. Za celý tento rok som mala trochu svrbenie možno 3x a to vtedy, keď som to naozaj prehnala so sladkým. Keď som ale zacítila to svrbenie, tak som skúsila jednu vec, ktorú som sa počas tehu bála urobiť. Potrela som sa zvonku bielym jogurtom, trochu aj vo vnútri pošvy, kde som dostala prstom. A za 2 - 3 dni bol pokoj. Skúšala to už aj moja kamarátka a tiež jej to pomohlo. V tehu som sa to bála aplikovať, ale odporúčala mi to jedna farmaceutka, ktorá mi objednávala ten Lactovag. Vravela mi, že v podstate to, čo je v jogurtoch, je aj v tých probio čípkoch, len je to samozrejme omnoho drahšie. Tehotná som sa bála, aby som si ešte viac neuškodila, ale teraz mi to fakt pomáha. Prajem vám krásne "dotehuľkovanie" a zdravé detičky.

mipolka
21. mar 2011

@evickapooh No, co citam, tak macmiror sa v tehotenstve predpisuje dost bezne a ja som uz zacinala 3.trimester, takze by to malo byt o.k. aj v pribalovej informacii je to uvedene. No a dnes som vyfasovala Polygynax, ktory pre zmenu nie je odporucany v celom tehotenstve....ale kedze som uz v 31.tyzdni a lekar hadam vie co robi, tak ich asi budem brat, no pre istotu mu este dnes zavolam a overim si to. Predpokladam, ze na tehotnych bezne nerobia testy, ved ktora tehotna by to riskovala...... tak preventivne na pribalovych letakoch uvadzaju, ze sa nesmu. Neliecena mykoza totiz moze sposobit infekciu plodoveho vajca a nasledny potrat.... co nechcem riskovat!!! Babenky a s anionovymi intimkami vam drzim palce, ja som to tiez skusala hned od zaciatku mojich problemov, ale mne nepomohli, ani uzivanie "swiss" laktobacilov mi nepomaha a to ich uz beriem viac ako dva mesiace 2-3x denne, podla vysledkov sterov, ich mam totiz dostatok, len akosi nevedia udrzat to potrebne kysle prostredie v posve....... opakujuca sa mykoza v tehotenstve vyzera byt trosku tazsie zvladnutejsi problem, kvoli hormonalnym zmenam a zmenam v metabolizme....

mipolka
21. mar 2011

Tak som prave o Polygynaxe hovorila s mojim gynekologom a povedal mi ze ma s nim dobre skusenosti, ze je v mojom stadiu tehotenstva bezpecny, pretoze vraj tie vaginalne tabletky posobia len lokalne v posve a nevstrebavaju sa do krvy...vraj ho dost casto predpisuje na opakovane mykozy u tehotnych..... tak mi nic ine nezostava, len mu verit 😉

lacikagr
21. mar 2011

Ahojte,
tak po 2 týždnoch používania intimiek Anion mám po mykoze a aj po zápale moč.mechúra. Sú naozaj dobré. Takže ak ste vyskúšali všeličo a nič nezaberá, vyskúšajte tieto intimky a dúfam, že pomôžu aj vám.

martija
21. mar 2011

@lacikagr dobre spravy, som rada,ze pomohli. @ingemor a tebe ako? pomohli? Ja som si tiez kupila probiotika a dneska objednala intimky na MMB za 5€ - balik (30 ks) tak uvidim,ale ja vdzy patrim k tomu jednemu percentu ktoremu to nepomoze. uvidime...idem mysliet pozitinve 🙂

ingemor
22. mar 2011

ahojte..tak zatial od minuleho tyzdna-od stredy pravidelne pouzivam tie intimky, zatial sa citim fajn, ale este to nic neznamena..lebo som uzivala aj lieky..asi pred viac nez 3 tyzdnami som mala opakovanu mykozu a tak mi lekar uz po 3x v tomto tehotenstve predpisal macmiror, pri kt.sa citim fajn len pocas jeho uzivania a potom sa tyzden az dva tyzdne na to citim opat zle..tak som to povedala aj pred necelymi 2 tyz. v poradni gynekologovi a ten mi urobil opatovny vyter a docasu, kym neboli vysledky mi predpisal dafnegin cipky, po kt.som sa citila este horsie, vsetko ma dole palilo, svrbelo, bolelo, mala som to tam opuchnute a cervene-no hroza, aj som si poplakala (asi alergia na tie cipky) a tak som minuly tyz.v utorok utekala aj s vysledkami (kt.som si surne vyziadala) za lekarom a vysledok bol - pozit.streptokok a clebsiella a tak mi lekar samozrejme zmenil liecbu a dal mi clotrimazol tbl. aj krem..a to som sa uz v tom case tu docitala o tychto intimkach, kt.som si hned objednala..ako sa vravi, topiaci sa aj slamky chyta..takze lieky som uz dobrala pred 2 dnami, ale intimky pouzivam dalej..ked o mesiac sa budem citit stale dobre, myslim, ze to bude vdaka tymto vlozkam..
..take babske veci ako jogurty, uzivanie probiotik, kyslych jogurtov, vyplachy-ktore som si dokonca robila aj rosalginom-mne vobec nezabera..a hygienu dodrziavam velmi prisne a to nielen teraz v tehotenstve..

pici
22. mar 2011

@ingemor ja na ne teraz cakam... dufam ze mi pomozu...

zuzanka2905
25. mar 2011

ahojte som v8týždny a už týžden mám palenie svrbenie neviem si rady doktor mi dal na to kkrem gynazol ale ulavilo sa mi len na 2dni a zas mám svrbenie je to nebezpečne pre plod velmi sa bojím o jedno dieťatko som prišla a nechcem zažiť to iste vela z vás tu píše že cele tehotenstvo malo také problémy to ma trochu aj ukludnuje ale aj tak prosím odpíšťe niekto

slivocka
25. mar 2011

@zuzanka2905 Ahoj , ja som to mala presne v tom istom tyzdni ako ty, čakam dvojičky. doktor mi povedal ze mi nemôze dať nič, no potom mi dal lieky candibene ale ked som videla ze sa nesmu brat v prvom trimestri tak som to radsej vydrzala a nebrala som. Vraj je dobre si kupit v lekarni Borax Glicerin a potierat si to , alebo aj striekačkou si vstreknuť dnu , vôbec to neškodí lebo sa to dava aj detom. Teraz som v 15tt a konecne mi zobral doky vyter a dal mi candibene a este jedny lieky na zasuvanie aby sa to preliečilo. 😉

zuzanka2905
25. mar 2011

@slivocka no myslíš že si to môžem kúpiť ten Borax glicerin aj bez porady lekara alebo mám počkať čo mi povie myslíš že to neuškodí bábetku mala som zamlčany potrat a velmi sa bojím aby sa to nezopakovalo mne doktor už bral výter no a výsledky by mali byť v pondelok alebo v utorok

barca25
25. mar 2011

babenky..vidim ze aj vy mate problem s mykozou...poradite mi? bo co mi predpise gynek. cipky zaberu ale o 2-3 tyzdne mam mykozu opat..i ked slabu ale mam :/....

slivocka
25. mar 2011

@zuzanka2905 určite to neuškodi...ja som si to išla kupiť ale mne to svrbenie prešlo samé. Nejedla som nič sladke a umyvala som sa skoro stale ked sa dalo laktacydom. Ten borax je uplne neškodný , hovorim dava sa to aj maličkym detom do ust ked maju afty atd. je to len na potlačenie svrbenia a štipania. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre