Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

nufka
23. jan 2007

zuz ja som mala tiez mykozu a bolo to vlastne tiez nejako tak ze prve tyzde tehu ale to lekar ani nevedel a ani ja ze som tehu .. robil mi aj ultrazvuk a nic nevidel tak mi dal vaginalne tabletky ktore sa mozu aj v tehu . uzivala som ich len 3 dni . Zistila som ze som tehu az po dvoch tyzdnoch co som bola uz 5tt .

brii
23. jan 2007

Zuz a Nufka a ake ste mali priznaky? Lebo co som si citala vo forach, tak myslim, ze som na tom nie az tak zle. V podstate cez den takmer nic necitim, mala som ani nie svrbenie, skor steklenie, a potom to "tuleni" 😉 silne palenie. Tak som sla k doktorke. Ale ani ma nepozrela, len mi predpisala tie cipky a masticku. Tu si davam. Ale takto nic necitim.

zuz11
23. jan 2007

brii, ale to musis poriadne vyliecit lebo sa ti to moze vracat stale donekonecna a mozes to mat este horsie..... ja som tiez az take zle to nemala ale ze by som to chcela.... mne Dr.. povedal ze mozu sa robit iba vyplachy v prvom trimesti.... mala som slabsi vytok a sem tam ma to svrbelo.. hlavne ked som si dala neake tesne nohavice 🤐

brii
23. jan 2007

Ach jaaaj. Ja viem, zdravie je prvorade, to mi vravi rozum. Ale cisto teoreticky 😀 co by sa mohlo stat, keby som otehotnela pocas kandidozy?

nufka
23. jan 2007

brii IP 🙂

brii
23. jan 2007

nufka IP 😉

dobromila
23. jan 2007

U mna sa mykoza objavila ako jeden z prvych priznakov tehotenstva. V prvom trimestri mi vsak doktorka nechcela nic predpisat, akurat Borax Glycerin, ktory som mala pouzivat iba zvonku a nezavadzat ho dovnutra. Ten vsak vobec nepomahal. V priblizne 14.-15. tyzdni sa mi vsak mykoza zintenzivnila a na to mi predpisala Jenamazol. Ten som sa vsak bala vziat a po konzultacii s kamaratkou, ktora mala v tehotenstve tiez taky problem som si dala predpisat Gynazol - jej v tehotenstve pomohol a ma krasne zdrave dieta - takze dietatku neuskodil.
Oba lieky su v podstate velmi podobne, az na to, ze Gynazol sa aplikuje jednorazovo a Jenamazol na 3 razy.
Inac doktorka sa mi zdrahala predpisat cokolvek, lebo vraj lieky v pripade nutnosti radsej nasadzuje az po 20.tyzdni tehotenstva - ale ja som to svrbenie uz naozaj nemohla vydrzat.
Gynazol zabral. Teraz vsak neviem ci a ako by sa mal preliecit aj manzel, kedze o tom mi nepovedala nic. Nechcem uplatnovat samoliecbu z vlastnej hlavy ani babske recepty na ani jedneho z nas. Predsa len medicinu sme ani jeden nestudovali.

brii
23. jan 2007

Ja si krem aplikujem tiez len zvonka a myslim, ze to zmiernuje aj svrbenie, aj palenie.

diddi
23. jan 2007

ja som mala mykozu ako prvy priznak tehotenstva 🙂 nic som si na to nedavala, len som sa casto sprchovala, aj po pouziti WC...nejedla som nic sladke, lebo to podporuje tvorbu kvasiniek, jedla som biely jogurt /ten sa tiez moze odspodu natierat/ a hlave...nosila som 100% spodne pradlo...a samozrejme, ziaden sex pocas mykozy ☹

brii
23. jan 2007

Momentalne som 13.DC, takze sanca, ze som tehotna je maximalne 1% 🙂

brii
23. jan 2007

A po akej dobe ste sa mykozy zbavili? Teoreticky to mozem stihnut do plodnych dni 😀 ??

diddi
23. jan 2007

mne to trvalo asi 10 dni, ale moc ti to neodporucam, lebo nevies, ci sa vyliecis na 100%...to ti povie lekar, mozete si to potom prenasat a to uz je horsie ☹

julova
24. feb 2007

ahojte..mozno ma niektora utesite, alebo poradite 🙂...asi pred mesiacom som sa zbavila mykozy a je tu znova...nikdy som taketo problemy nemala, a to mam 30...jasne, ze ked sa objavila, tak som bola u doktorky, kultivacia ju potvrdila, ale vyliecili sme to (dala mi gynopevaryl a na doliecenie gynoflor)...bola uz uplne fuc..ale odvcera je mykoza spat...hned po vylieceni pred mesiacom sme sa s priatelom 1x pokusili o mimi...teraz som v 25 DC, cyklus mam 30 dnovy, takze cca o 5 dni (ne)cakam mrchu...myslite, ze by to mohol byt priznak tehu? 😅 ..rozmyslam, cim vsetkym to moze byt...posledne dni som aj nachladnuta, trochu ma skriabe hrdlo - tak mi napadlo, ci sa nevratila kvoli oslabenej imunite...neviem...ale radsej by som to brala ako priznak 😔...este mam doma balenie gynopevarylu-cipky, myslite, ze ho mozem uzit, ked este neviem, ci nahodou nie som tehu? masticku pouzivam...dakujem 🙂

zuzana76
26. apr 2007

ahojte, brali ste niektora vaginalne tablety Polygynax pocas tehotenstva? ja som dobrala jedno balenie, lebo mi nasli nejaku bakteriu v posve a teraz som si precitala pribalovy letak a tam je ako kontraindikacia tehotenstvo 😖 a ja som v 25 tt, ako je to mozne a preco mi to teda lekar predpisal?

hmh
14. sep 2007

ahojte babulky.mozte mi poradit ako citam tak mate velke skusenosti a mna by velmi zaujimalo ci mam rovnaky problem pretoze som v UK a som v 10tt a nie stale ale obcas ma zasvrbi tam dole,alebo niekedy zase po moceni ma to trosku pali.fakt neviem ci je to normalne alebo nie,ani neviem ci je to mykoza a tu v UK vam nijake intimne vysetrenia to 3 mesiaca neurobia.mozete mi poradit

hmh
14. sep 2007

ahojte babulky.mozte mi poradit ako citam tak mate velke skusenosti a mna by velmi zaujimalo ci mam rovnaky problem pretoze som v UK a som v 10tt a nie stale ale obcas ma zasvrbi tam dole,alebo niekedy zase po moceni ma to trosku pali.fakt neviem ci je to normalne alebo nie,ani neviem ci je to mykoza a tu v UK vam nijake intimne vysetrenia to 3 mesiaca neurobia.mozete mi poradit 😅

taninka
28. sep 2007

ahojte som v 8tt a chcem sa opytat ci mate skusenosti s kremom Gynozal kedze mam mykozu a lekar mi ho naordinoval. Moze to nejako uskodit babatku ? dakujem za odpoved

kika210
29. sep 2007

ahoj taninka. Ja mám tiež celé tehu mykózu. Ale v prvom trimestri doktor povedal, že to musím vydržat, lebo vtedy sa nič nemůže dávat. Ja byt tebou s tým Gynazolom počkám min do 12 týždna. Ináč je výborný. A dovtedy to vydržíš. Neni to nič, čo bábu zatial ublíži. Riziko je až v neskoršom štádiu tehotenstva. 😉

miva
30. sep 2007

ahojte dievcata,

no to pozeram ze nie som sama, co som pochybovala o tom, co mi doktorka predpisala. Dala mi Jenamazol 2% krem s aplikatormi na zaciatku tretieho mesiaca tehotenstva a ja som sa ho bala aplikovat, lebo v predpise bolo pisane, ze v prvych troch mesiacoch v ziadnom pripade. A potom len po dokladnom zvazeni rizik a vyhod.
A predstavte si, otocila som letak a v ceskom preklade bolo pisane, ze sa moze pouzivat aj v prvom trimestri, hoci tiez po zvazeni rizik! Tak som z toho zostala cela paf,pockala som do posledneho tyzdna tretieho mesiaca, aplikovala som ho a o par dni sla do poradne, ako som bola predpisana.
Tiez som mala tu skusenost,ze po case sa mi to trochu vratilo, ale az po tuleni, ako to tu bolo pekne nazvane,😉 a zrejme len na vonkajsiu cast a riesim to natieranim zvysku toho kremu, co mi zostal v tube. Uvidim, co bude v dalsej poradni.
Normalne podozrievam svojho muzicka, ze ma prisladke smermie, kedze robi elektrotechnika v tovarni na keksiky a trubicky 🙂
Tak som sa rozhodla, ze do konca tehotenstva to kondom isti 😒

tulka3
1. okt 2007

Ahojte baby. Som v 17.tt a mam mykozu. Lekar mi predpisal Jenamazol 2%, ale v pribalovom letaku je ze v 2. trimestri pouzit len po riadnom zvazeni pomeru rizika a ocakavaneho vysledku..Tak som teraz na pochybach..ci prechodit mykozu, alebo pouzit ten krem..co ak sa nieco stane? Mate s tymto liekom niektora skusenost?

miva
2. okt 2007

Ahoj tulka3,
ja som mala presne tento isty problem. Krem som pouzila na konci druheho trimestra, ale doktorka mi ho predpisala este na zaciatku druheho trimestra. Samozrejme som citala pribalovy letak a mala som problem. Nakoniec som ho uzila v poslednom tyzdni druheho trimestra, lebo v ceskom zneni som mala napisane, ze sa moze pouzivat aj v prvom trimestri (ak som ho precitala a pochopila spravne). Mala som také velmi jemne krce, ale nic ine sa nestalo. Ale po tom, co som si precitala celu tuto debatu, neviem, co by som spravila, lebo niektore z tychto bab, co tu pisali, maju vazne podozrenia (ale ohladom inych preparatov).
Takze toto je moja skusenost, rozhodovanie nie je lahke a doktori fakt postupuju rozdielne. Niektore baby tu napriklad uzivaju Gynoflor, co su len ciste mliecne bakterie, a na tie mi moja dok. povedala, ze v ziadnom pripade nie.
Dufam, ze som ti pomohla, na niektorych strankach vedu aj odbornu poradnu, kde odpovedaju doktori, asi by som sa skusila obratit este aj tam.
Nie je to lahke. Drzim palce! 😨

svantica
2. okt 2007

ahojte,mne doki predpisal gynazol v 30tt a uplne super zabral.teraz mam silny zapal zas, lebo moja dr.to prehliadla a to vam poviem,ze taky zapal,ktory sa nelieci je riadne bolestivy a dr.mi ho znovu predpisal.tvrdi,ze je lepsi ako cipky a vsetko ostatne a ucinkuje tak tyzden. ja som s nim spokojna 😅

angel11
2. okt 2007

Ahojte tehulky. Mne zistili ze mam mykoplazmy a ja som na to zistila, ze som tehotna.A tak teraz musim cakat do 16 tt kedy sa budem moct zacat liecit. ☹ Lebo skor sa nesmie.
Viete mi niekto poradit? Mal niekto podobnu skusennost??

angel11
3. okt 2007

MIVA , chcem sa Ta opytat, ze ku komu chodis na gynekologiu. Pozeram , ze si z okresu ZV.Priamo zo Zvolena???

miva
6. okt 2007

Som priamo zo Zvolena a chodim aj k zvolenskej lekarke, neviem, ci je vhodne uviest meno, lebo nej chodim uz pomaly 13 rokov a zatial som mala dobre skusenosti, liecila ma aj ked mi vynechavala MS a vlastne jej preto aj vdacim za to, ze mozem mat baby 🙂 Niekedy robila na Bucine ...

bashka
10. dec 2007

Ahojky, ja som si zase povedala, ze ziadnu chemiu do seba pchat nechcem a mykoza v tehu je casta, sice to nie je nieco strasne, z casu na cas zasvrbi, ale citala som niekde o octovom kupeli a mne to pomaha. Posedim si vo vani, vycistim sa a zas je klud. Skusili ste to?

audreyd
11. dec 2007

ahojte, ja som mala tiež problémy s mykózou, ktorá sa objavila až v tehu. normálne nemávam... mne najviac pomohli laktobacily - tie sa môžu užívať aj v tehu, okrem iného zlepšujú trávenie a posilňujú imunitný systém (napr. laktobacily "5" od fi swiss) a vyslovene sa na nich píše, že pomáhajú pri liečbe pošvových kandidóz!!! ako druhé, čo mi veeeľmi pomohlo je toto http://www.cannaderm.sk/vyrobky/Intime.html je to novinka a dá sa zohnať v niektorých lekárňach! ale je to fakt zázrak!!! po kandidóze ani chýru ani slychu!!! a samozrejme menej sladkého, žiadny plesňový syr a bavlnenú spodnú bielizeň 😉 😎

huncut
11. dec 2007

ahojte...ako sa prejavila tá mykóza u vás?

audreyd
11. dec 2007

huncut, svrbenie na nevydržanie a belavý hrudkovitý výtok 😖

huncut
11. dec 2007

no ja mám len taký klasický výtok, bledy...ale vraj je to normálne v tehu.... to bol aj na nohavičkách taký hrudkovitý?
mne doktor bral výtera bolo to ok, takže asi by som nemala mať nič...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre