Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

christina_petrikova
27. júl 2016

@dominikav123 skusim sa na ne pozriet, aj ked najradsej by som sa takymto veciam vyhla, no asi to nie je mozne.

@1radula1 na hygienu sa snazim dbat. Niekedy mam pocit ze to az prehanam. Mna by zaujimalo ako je mozne ze mykoza vznika coho je dosledkom. Keby som to vedela, tak mozno by som jej aj nejako vedela predist nie? ☹

kytula
27. júl 2016

@evickaleh ahoj, pri tehotenstve sú mykozy bežné. Ja som mala celé tehu mykozu, zelený výtok. Proste nič príjemné, vkuse som nosila vložky. Môj gyn.mi povedal, že je to OK, že netreba to liečiť. Ked som zmenila gynekológa v nejakom 30týždni, tak ten automaticky mi dal urobiť výplach pošvy a týždeň som brala lieky, čipky. Pre istotu to povedz gynekológovi, ved nie je to ani nič príjemné mať mykozu.

1radula1
28. júl 2016

@christina_petrikova tak ono u každej ženy myslím, že mykózu vyvoláva niečo iné. Aj keď po väčšine je to dôsledok oslabenej imunity, keďže sa telo nevie brániť proti rôznym infekciám a baktériám.. Preto myslím, že by si najprv mala zistiť či máš imunitu v takom stave v akom by mala byť 😉

terus00
28. júl 2016

@christina_petrikova mykoza v tehotenstve s hygienou vela nema. Ja som nemala mykozu nikdy, ale v oboch tehotenstvach ano. Dr mi dal tablety, cipky, stale sa mi vracala. Bolo to hrozne. Az ked som zacala obmedzovat sladke, trosku to pomohlo. Ovocia som jedla vela, lebo som myslela, ze to mozem. No az ked som ho prestala jest, srvbenie sa o dost zmiernilo. Takze akekolvek cukry sa nesmu, ani tie v ovoci

kytula
28. júl 2016

@terus00 súhlasím s Tebou, že mykozu škodia cukry, ale podľa mňa ovocné sa môžu.

terus00
28. júl 2016

@kytula zrejme niekto moze jest sladkeho kolko chce a nic mu nie je, ale ja viem podla seba, ze az ked som obmedzila ovocie, mykoza sa o dost zlepsila. Raz za cas som si nieco dala, ale ovela menej ako sa mi ziadalo

christina_petrikova
29. júl 2016

@1radula1 myslis ze toto moze byt dosledok oslabenej imunity? ved a ako sa da takymto veciam predchadzat? to si musim udrziavat imunitu v dobrom stave?
@terus00 takze aj cukry za to mozu? no pekne.. tak to budem musiet asi urobit riadnu zivotnu zmenu aby mykozy zmizli ☹

maminecka266
31. júl 2016

@kytula @christina_petrikova ja som si tiez presla mykozou. Trvala skoro cele tehotenstvo a nevedela som ako ju riesit. Az nakoniec sa to zacalo stupnovat, mykozy boli silnejsie, bolo mi z toho na nic. Tak som vysadila snad vsetok cukor, cakala som zlepsenie a to nic. Tak nasledoval maraton po doktoroch, ktori mi nastastie pomohli prist na koren problemu a tehotenstvo sme dobojovali do uspesneho konca a posledny mesiac bol bez mykozy 🙂 🙂

1radula1
1. aug 2016

@christina_petrikova myslím si že áno. Ako sa im dá predchádzať? že sa budeš o seba starať, dbať na to aby sa imunita pozviechala. Podstatné je udržiavať imunitu v správnej forme, aby dokázala chrániť telo 🙂

christina_petrikova
2. aug 2016

@1radula1 lenze ako to docielim mi povedz. To urcite nebude za den dva v poriadku. To bude riadne dlhy beh kym sa imunita da do poriadku nie?

@maminecka266 myslis posledny mesiac tehotenstva? ostatne mesiace si sa trapila s mykozou? aaaach jaj ☹ sme teda na tom podobne aj ked ja ani posledny mesiac tehotenstva asi nebudem mat bez kedze este som neprisla na nic co by mi mohlo pomoct. Neviem ci to mam riesit este teraz alebo ci nepockam a zacnem to riesit az po porode..

1radula1
3. aug 2016

@christina_petrikova ako to docieliš? že začneš brať niečo na liečbu oslabenej imunity a začneš sa príklad zdravo stravovať, dostatok zeleniny, ovocia aj to ti pomôže imunitu doťuknúť správnym smerom. Nebude to za deň, týždeň. Bude to trvať niekoľko mesiacov, ale stojí to za to.

maminecka266
4. aug 2016

@christina_petrikova presne ako pises. Trvalo mesiace, kym som sa z toho dostala, ale dobojovala som to do uspesneho konca. Taketo veci treba riesit hned a nie odkladat, po porode sa ti problemy mozu este zhorsit, takze ak sa da ries to co najskor. 😉

mirka_a_hrasok
5. aug 2016

@maminecka266 to s tebou suhlasim. Kamaratka mavala v tehotenstve problem s mykozom, myslela si ze je to hormonmi. Tak to neriesila. Po porode sa to zacalo este viac stupnovat. 😖

christina_petrikova
6. aug 2016

@1radula1 to so stravou mi je jasne, len neviem co mam zacat brat na liecbu imunity. Na to je dnes na trhu uz velmi vela doplnkov a liekov a vsetkeho mozneho.. A naozaj netusim co si vybrat co by mi pomohlo.
@maminecka266 budem sa snazit teda hned do toho dat, mala by som dnes asi behnut do lekarne sa popytat po niecom na imunitu, ze co mi odporucia, kedze som tehotena :-/

maminecka266
9. aug 2016

@mirka_a_hrasok to si myslime asi kazda, ktora mame tieto problemy prave v tehotenstve, ale su to bohuzial len nase naivne predstavy..
@christina_petrikova bola si uz v lekarni? mozno by si sa mohla na enzymy opytat, co by ti povedali. Mne tie dost pomohli v kombinacii z vysadenym cukrom zo stravy 🙂

mirka_a_hrasok
10. aug 2016

@maminecka266 veru a je to velkou chybou, ale nastastie uz sa aj ona z toho postupne dostava. Ked som sa s nou naposledy stretla tak hovorila, ze bude jednoduchsie sa mykozy zbavit, ze sa zrejme preratala 😖

maminecka266
12. aug 2016

@mirka_a_hrasok ja som tiez najprv bola naivna a myslela som si ze za par dni, tyzdnov bude fit a bez mykozy. No to urcite, mykoza sa ma drzala ako kliest a nie a nie pustit. Najhorsie na tom je, ze mykozu vyvolava zla imunita, ktoru keby sme nezanedbavali tak taketo problemy by sme nemuseli mat

1radula1
18. aug 2016

@christina_petrikova je mi jasné, že je toho veľa. Tiež mi skoro oči vypadli, keď som videla, čo všetko je na imunitu, ale ja som dala šancu wobenzymu. Zisťovala som si aj po internete, že čo by bolo vhodné aj cez známych ako riešili podobné problémy a dozvedela som sa, že enzýmy sú na imunitu fajn, tak som išla do nich. No je to na tebe, čo sa ti najviac bude pozdávať

christina_petrikova
20. aug 2016

@maminecka266 @1radula1
niekolko dni som tu nebola mali sme lietacky aby sme pre drobca pripravili vsetko ako ma byt. Aby ked to pride na tento svet sme mali vsetko pripravene 🙂 🙂 v lekarni som bola, ukazali mi kopu veci celkovo na imunitu a na taketo problemy a ja som len som kukala na to ako obarena ze co skor co by bolo vhodnejsie. Tie enzymy som tiez pozerala, povedala mi lekarnicka ze je to vdacny liek pri mnohych problemoch a ze ho uzivaju zeny aj v tehotenstve

1radula1
6. sep 2016

@christina_petrikova tak to je super, že už ste nachystaný 🙂 ako to s vami vyzerá? pozerám, že už po termíne, tak snáď každú chvíľu príde na svet robiť radosť malý drobec. Aj si si niečo v lekárni vybrala, či si to nakoniec nechala len tak? 🙂

christina_petrikova
12. sep 2016

@1radula1 ako to s nami vyzera? tak uz nas je doma o jedneho viac, z coho mame cela rodina najvacsiu radost, ale my s drahym asi najvacsiu. Take male drobatko nase 🙂 ale ved jasne ja som si vzala este pred porodom ked som v lekarni bola tie enzymy 🙂 len som si este necitala ako je to pri nich s kojenim, to si budem musiet nastudovat

maminecka266
22. sep 2016

@christina_petrikova k dietatku gratulujem! vies co nestuduj si to nejako, ked najblizsie pojdes k lekarovi tak sa na to rovno opytaj. On ti poradi ci ho brat aj ked kojis alebo bude lepsie, ked teraz ho brat nebudes a potom zacnes. Vies ako to je, tvoj lekar vie ako si na tom zdravotne a aj maly ako na tom je takze on by mal zvazit ci brat ci nie 🙂

christina_petrikova
25. sep 2016

@maminecka266 jasne jasne, to by bolo zrejme najrozumnejsie. Tento tyzden mam k nemu ist tak hned sa ho aj opytam ze co na to hovori. Ja len by som bola najradsej keby sme vydrzali co najdlhsie fit a zdravi aj ja aj malinky.

puplatko
27. sep 2016

Sladké som vyradila, začala som sa o seba dolu ešte viac starať a dievčatá ja to nechápem ale mykózy sa neviem striasť, kde akože robím chybu???

julie_k29
27. sep 2016

Dobrý deň, som študentka medicíny a píšem diplomovú prácu na tému Vplyv autoimunitných ochorení na plodnosť u žien. Veľmi by mi pomohlo, ak by ste obetovali 3 minútky Vášho času a vyplnili mi dotazník. Ten je určený ženám, ktoré počas života boli tehotné, alebo sa aspoň pokúšali otehotnieť, či už sú to ženy zdravé alebo trpiace akýmkoľvek ochorením. Dotazník je samozrejme anonymný. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem. http://www.survio.com/survey/d/X5R5R6M8N2S1I1X3P

1radula1
30. sep 2016

@puplatko kde robíš chybu? možno momentálne ani nikdy, možno si niečo zanedbala už dávnejšie a prejavilo sa to mykózou. Sladké pomôže ale nie je to riešenie. Treba riešiť problém kde vzniká a uvedomiť si prečo práve vzniká 🙂

tulipanikdiddlina
30. sep 2016

@evickaleh mala som ju cele tehotenstvo, stery negativne a zo mna tieklo :( nic nepomohlo na dlhsie ako 4-5dni. Rodila som aj predcasne a z tej mykozy mala dcerka mykozu v uskach ja celu susku od mykozy. Obe nas museli preliecit hned po porode. Dcerka je OK.

puplatko
4. okt 2016

@1radula1 veď lenže za mykózou môže byť viacero príčin nie? viaceré podnety ju môžu vyvolať aspoň podľa toho, čo som čítala na internete, vraj to môže spôsobiť aj nesprávna intímna hygiena, zlá strava a podobne, lenže neviem ako ja prídem na to kde je problém práve u mňa

gabikamicka
29. okt 2016

Ahojte viete mi poradit mam mykozu som v 7. Tyzdni vzdy rano mam ruzovy vytok vecer si dávam čapik mávam to každý den v po delil boolo babo v poriadku vytok mam uz od nedeľi

adia11
19. nov 2016

Ja som užívala v 7.tt gynoflor, v 11-12.tt macmirror komplex, potom opäť gynoflor. Teraz som v 20.tt a mam predpísaný polygynax, dieťatko je v poriadku tak dúfam ze to tak aj ostane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre