Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

bacula
14. mar 2014

Bohužiaľ som si tým prešla v druhom tehu , každý druhý tyz ☹
Clotrimazolum je ok, je to vlastne ta účinná zložka kt ma pomôcť...
Veľmi dobrý je aj čistý kokosový olej, natierat sa a aj jesť , poprípade namocit tampón a aplikovať...
A ako píše rosabella po pôrode zmizne ako nic 🙂

modrofuzik11
19. mar 2014

mne pomaha canesten gyn. je to lokalna zalezitost bez vedlajsich ucinkov. urcite neohrozi plod. bud canesten 1 - tableta, ktora ucinkuje 4 dni alebo na preliecenie canesten 6 - 6 dni sa po sebe zavedu tablety /bez aplikatora/

barborka2014
27. mar 2014

Ahojte.mate skusenosti na mykozu biely jogurt?

satanka1
27. mar 2014

@barborka2014 tam ide o to,že musí byť probiotický

lencika
30. mar 2014

ja po skusenostiach s mykozou stale pouzivam od Canestenu IntimGel a myslim, ze je to dobra prevencia, hlavne si treba davat pozor na stravu, ktora vam moze vadit, ja sa vyhybam jogurtom a sladkostiam.

angelinka13
16. máj 2014

Pri mykozach je nutne upravit stravu, hlavne obmedzit sladkosti a cukor...cukor prekysluje organizmus a tym padom tvori idealne prostredie pre rozmnozovanie kvasiniek a infekcii. Klasicky cukor je super nahradit prirodnym, napr. steviou, ta je ake chutovo horkejsia, my kupujeme doma brezov cukor:
http://www.nutrimas.sk/Brezovy-cukor-100-prirod....
A je tiez dobre obmedzit muku, vyrobky z nej, mlieko a mliecne vyrobky a mäso.
Ziadne tangace a tmavu spodnu bielizen, a najlepsie je pouzivam bavlnene vlozky, prip. tampony - ju kupujem tieto z tej istej stranky: http://www.nutrimas.sk/Damska-BIO-hygiena-MASMI...

novazienka
16. jún 2014

@lencika bola to jedna tableta? Vola sa to Canesten 1?

viki1072
19. jún 2014

Som v 8 týždni tehotenstva a doktor my predpísal fluoamicin tabletky. Neviem poradte my nemôže to nejako ublížiť bábätku? Vravel síce aby som ich pre istotu užívala každý druhý deň, aby nebol ich účinok taký silný, ale aj tak nemôžem tým ublížiť bábätku?

yuuki
19. jún 2014

@viki1072 mne nedali nič kým som neprešla 12 tt a potom až... do vtedy som s tým musela byť .. ja si myslím, že keď ti to predpísal doktor, že vie čo robí 🙂 .. tak isto aj torecan čo sa predpisuje na rannu nevoľnosť tak má v letáčiku popísané také veci, že som sa bála si to dať .. ale lactofeel gel sa môže ten je uplne bezpečný a myslím, že je aj na mykozu aj na vaginozu .... probiotikum.. mne to zabralo 🙂

tery29
19. jún 2014

Mne pomohli vzdy len tabletky od dr. A skusala som pred tym vsetko mozne..

tery29
19. jún 2014

Ale v prvom trimestri mi lekarka povedala ze musim vydrzat.

emka1402
25. jún 2014

Ahojte dievčatá, mám taký nepríjemný problém :/ až mi je blbé o tom hovoriť :/ ale som v 10tt tehu a mám taký nažltnutý výtok, nie stále ale keď sa utriem papierom, ale horšie je že aj zapácha, ten zápach mi pripomína posledný deň MS, keď už končila a už bolo vlastne len také špinenie a aj na nohavičkách mávam občs takú žltohnedú škvrnu, asi od toho výtoku....neviem či je to normálne :/ prosím poraďte mi :(

labajka
28. jún 2014

ja som v 34 tt a mám ju od začiatku tehu, stále niečo beriem.........nie a nie odísť, strava maximálne upravená ☹

janikajanka
3. júl 2014

ahojte baby,

obraciam sa na vás s prosbou o radu, zajtra idem na odber folikulov a keďže som mala vagin problém, môj lekár mi odporučil canesten a ked nezaberie tak mycomax. skončila som až pri mycomaxe a dnes mi lekár z centra, chodím do reprofitu brno napísal, že to nie je dobré, že škodí embryu, dlho sa drží v tele a že možno zváži prehodnotenie vkladu.

máte s tým niektorá skúsenosti? ja som už zúfalá

Ďakujem

vervaka
7. júl 2014

Ahoj, ja by som sa tiež chcela spýtať, lebo už som zúfala. Som v druhom mesiaci tehotenstva. Mykózu som mávala občas aj pred tým, ale vždy mi pomocou krému po pár dňoch zmizla. No teraz ju mám v podstate už dva mesiace v kuse. Nič mi nezaberá, doktor mi predpísal od krémy, čípky, tablety. No nič mi nezaberá. Nedá sa mi už ani normálne fungovať. A posledné dva týždne sa mi objavili veľké bolesti v pod brušku a dole v chrbte. Naozaj som už zúfalá, lebo som vyskúšala asi všetko. Nemáte s tým prosím niektorá tiež takúto skúsenosť? ☹

katus28
7. júl 2014

....no u mna to bolo tiez kazdy mesiac som mala mykozu 😒 ....a bala som sa aby som sa neotvarala predčasne tak som zalovila na nete a hladalaaaaa 🙂 ....pred tym ako som otehotnela som tiez mavala často mykozu a začala som brat Aloe vera od forever living a vtedy mi to zabralo a mala som pokoj...tak som hladala či to možem aj ked som tehotna a našla som od jednej pediatričky čo sa stym zaoberala radila ako to brat ....tak som to vyskušala ale davala som si len 1 pol. lyžicu denne .....a problemi skončili 😀 😀 😀 a tak isto aj ked som kojila som to brala a malemu nič nebolo ......skus neboj vobec ziadne vedlajšie učinky som nemala 😉 😉

maura
7. júl 2014

@katus28 to aloe vera si pila alebo si si potierala?

katus28
7. júl 2014

@maura pila ten gel je to v litrovej flaše a ten žlty som pila 🙂 ...prepač zabudla som to tam napisat 😅 🙂

maura
7. júl 2014

@katus28 a kde si to kupila?

katus28
7. júl 2014

....to som cez kamaratku mala to robia take sedenia a tam to predavaju ale urcite to zozenies aj cez net ....ale je to zato drahe asi okolo 22 eur 1l ...ale dlho ti vydrži ked to budes brat tak ako som pisala 😉 ale ver tomu oplati sa ...a ked som uz nekojila tak som to brala 3 mesiace ako prevenciu a potom som mala pokoj dlhši čas s mykozami 🙂 ale tam som to už brala ako to tam pisu ....ale ozaj pozri Forever Living ten je najlepši lebo je ich vela na trhu ale nemaju taky učinok a pravda su aj lacnejšie....ale človek čo neda za zdravie 😉 🙂

wera.g
7. júl 2014

Jaj baby aj ja sa tymto trapim uz od 3mesiaca tehu, dr mi predpisal lieky,zabrali asi tak na 2-3tyzdne,potom este.horsie,tak predpisal gyno-pevaryl a ten som sa bala si dat,aby neublizili malinkej ☹ tak som si kupila v lekarni take probioticke,vraj tie mozem, dnes si davam druhy den, snad zaberu,lebo som uz z toho hotova ☹((

katus28
7. júl 2014

@wera.g aj ja som všetko možne pobrala sa trapm už roky ale verte mam už všetko odskušane ale u mna zabralo to Aloe a ked som uz nekojila tak som brala 2 mesiace s prestavkami detoxikačny čaj ten ma prečistil zvnutra a to je hlavne možeš brat všetko možne ale ked sa neprečistiš zvnutra tak sa ti to bude vracat .... a teraz už mam pokoj pol roka a zatial žiadna mykoza 😀 😀 😀 ...tak baby dufam že som poradila 😉 🙂 🙂

blue99
9. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
lya123
26. sep 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat ohladne : CLOTRIMAZOL AL 100 tbl vag 100, 6 taliet vaginalne,
Doktor mi ich predpisal, mala som trochu zle vysledky, ale vraj je to normalne, som v prvom trimestri. Vcera som si prvu zaviedla, ale rano zo mna rozpustena vysla. Je to normalne, alebo v com moze byt chyba? Dajte mi vediet dakujem .

dollynkaa
26. sep 2014

@lya123 ja som mala v tehotenstve mykozu stale

lenuska2012
26. sep 2014

@lya123 Ahoj.Je to normalne, tie tablety sa postupne rozpustaju a tym vlastne liecia 🙂 .

lya123
26. sep 2014

cize mozem byt kludna, ze tableta vysla ano? 🙂 a ako sa da tomu celemu predyst? su dajake vitaminy aby sa ta mykoza uz nevratila? Aspon v tom tehotenstve. Dakujem baby 🙂

alexaba
4. dec 2014

Ahojte, viete niektorá poradiť? Dostala som vaginálne čípky Nystatin Galvex. Nemaju tieto čípky vplyv ked si pichám clexane na riedenie krvi?

siska765
4. dec 2014

@alexaba ked ti ich predpisal tvoj gynekolog a on urcite vie ,ze si pichas injekcie, tak by som sa nebala, on predsa musi mat predhlad o tom co moze dat a aj v akej kombinacii.Urcite by som ho posluchla a dala si to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre