Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

ajap78
9. nov 2006

ahojte baby, vie mi niekto poradit? snazime sa o babatko, meriam si BT a este minuly mesiac som prave v dnoch, ked som vypocitala ovulaciu, dostala mykozu. lekar mi dal clotrimazolum (6tabliet), ktore som vybrala a dnes som bola na kontrole a ja som si vobec neuvedomila, ze ms mi meska cca tyzden. zobral mi krv a zajtra idem na UZV pre potvrenie alebo vyvratenie tehotenstva. som z toho trosku vedla, pretoze som nepocitala, ze mozem byt tehotna, ked som dostala mykozu. da sa otehotniet aj v takom pripade? nebrani sa nejako organizmus, ked nie je vsetko v poriadku? pretoze ovu aj mykoza prisla cca v tom istom case. a hlavne som brala tieto lieky, ktore sa v 1.trimestri nemaju uzivat a lekar povedal, ze to vobec nevadi. tak neviem...

kila
9. nov 2006

Aj keď máš mykózu, dá sa otehotnieť! Ale neodporúča sa...

ikuska26
9. nov 2006

ajojte,mne doktorka predpisala cipky, ale momentalne som zabudla nazov, trapi ma ten vytok a obcas aj bolesti v podbrusku, doktorka vravela, ze to je v tehotenstve uplne bezne, vraj to boli chlamidie, kvasinky, alebo nieco take, a treba to preliecit u oboch partnerov, je tu uz lepsie, ako beriem cipky, tiez som zacala pouzivat prirodnu kozmetiku od nobilisu, hydrofilny intimny olej, chladivy gel...

medvedik21
9. nov 2006

Ahojte.
Ja som mávala zápaly aj pred otehotnením.Teras je to už samozrejme o trošku ťažšie, pretože musím dávať pozor aj na malého.Môj posledný zápal som prekonala pred týždnom.Doktorka mi predpísala Betadine čípky.Samozrejme som ich nebrala.Ja viem a aj lekárnik mi to potvrdil že tie sa výslovne nesmú používať v tehu.Tak a teras čo si človek má myslieť o tých gynekologoch!
Chcela som sa spýtať či niektorá nebudete vedieť či je neaký krém na intimku ktorý by sa používať aj v tehu.Teras preventívne používam Candibene, ale to už by som mala pomali prestať.A aké mydielko používate?
Ďakujem. 😉

albertova
9. nov 2006

Ahojky, pridám sa ak môžem. Medvedik: ja som síce tehu neni, ale mykozu mám na každo - dennom poriadku. Nie úplne do písmena, ale pomerne dosť často. Mydielko už nepoužívam žiadne, len keď sa cítim divne - tak len vtedy, alebo po styku. A keď si tehu - to Ti má poradiť niečo dobré gynekológ, lebo všetky prípravky a čipky sa majú používať len v nevyhnutných prípadoch. A veľmi si dávať na všetko pozor. A keď používaš teraz candibene, tak by sa to nemalo vkladať s aplikátorom, len s prstom. Ale ono by si mala používať niečo len preventívne. A čo Tvoj muž? On sa lieči? Alebo si dávajte pozor a robte to len s kondómom. Aspoň my si musíme niekedy dávať pozor na také veci, že sa Ti rozum pozastavuje. Ale zaberá to. Hlavne spodné prádlo prať na vysoké teploty,....a tak. Ale nechcem poučovať, to asi všetko vieš. odpíš

lindda
10. nov 2006

no ja mam v mojom teho uz zapal od zaciatky vybrala som uz 5 roznych capikou a masticiek a moj gynekolog ma upokojil ze sa to v tehu moze dieta je 100% CHRANENE tak potom neviem fakt kde je pravda ,,,, mavala som to dost casto aj predtym ale teraz v teho je to katastrofa uz len to nejako vydrzat 😉

medvedik21
13. nov 2006

Ahojte.
Píšem až teras lebo som bola celý výkend v práci.Robím v obchodnom centr od nevidim do nevidim na princípe krátky dlhý týžden.
Ja používam Candibene krém.S čípkami chcem mať pokoj!Tak si dávam pozor!Včera som si ho ráno nenatrela a zas mám svrbenie.Chystám sa do lekárne obstarať si neaký iný krémktorý by som mohla používať namiesto neho každodenne.Aby zápal neprerastal do naznesitelných bolestí.V tehu je to vraj už ras tak že PH je vyžšie a preto ho potrebujem niečim krotiť!
ALBERTOVA: Ja som sa zo svojim priatelom nemilovala više 4 mesiacov.Lebo najskôr to bol zápal,priatel nemal čas a chuť,nemohli sme kôli tehotenstvu,aby to malému neublížilo,...Teras sa toho bojím.Bez ochrany - spermie pôsobia zápalovo,teda môžu ho podporiť. S ochranou - aj tá najkvalitnejšia guma je len guma. ☹

medvedik21
13. nov 2006

Oprava 4 týždne 😀

dorotka
13. nov 2006

medvedik ja pouzivam gyntimu ale nie denne

medvedik21
13. nov 2006

To je krém?

ivana98
1. dec 2006

ahojte, ja sice nie som tehu, ale mozno vam pomoze moja skusenost...mykozy mavam casto, ale odkedy sa moj manzel pred stykom "umyva" mojim intimnym gelom (Nivea)je to omnoho zriedkavejsie.
A este jedna vec- vzdy treba preliecit aj partnera...presne ako pise albertova 🙂

evickaleh
autor
1. dec 2006

ahojte kocky. Ja mam s mykozou problem od zaciatku tehu. Posledne ma lekar preliecil pred 2 tyzdnami a dneska na poradni povedal, ze je to lepsie. Ale ze ja kym neporodim tak sa toho nezbavim a to dodrziavam totalnu hygienu vsetkeho. Lekar mi povedal, ze mozem pradlo vyvarat kolkochcem, ani to mi nepomoze momentalne, lebo staci mala ciastocka aby sa tam udrzala a vrati sa to. Ze po porode to prelieci tak aby sa to nevratilo, lebo teraz nemoze pouzit dostupne prostriedky koly babatku.

dorotka
1. dec 2006

evicka som hovorila vcera s jednou mamickou ze gyntima sa moze aj v tehotenstve tak oporucam ako prevenciu

evickaleh
autor
1. dec 2006

dorotka ja uz som vselico poskusala co bolo pristupne a nic...teraz to vraj je celkom v pohode, len nech to vydrzi do porodu. 🙂

dorotka
1. dec 2006

prave ta gyntima je ako prevencia nie ako liecba lekari ju radia ked sa mykoza opakuje raz tyzdenne 😉 prevzdusni prostredie a obnovi floru

evickaleh
autor
1. dec 2006

aha, tak skusim aj tuto prevenciu, ja uz skusim vsetko co mozem 😠

miss
1. dec 2006

evickaleh- tak s tým sa trapim opakove aj ja, raz dobre, potom sa to vrati, potom zmizne, stale dookola 😖 umyvam sa laktacydom a ked je už velmi zle použivam masticku Canesten ta celkom zabera, ale akonahle ju vysadim zas to mam 😠 jedine co ozaj pomaha je uplne vynechat sladke a nejest ho vobec, ale to je tažke, teda aspon pre mna 😝 😅

mirina
2. dec 2006

Baby nemate skusenosti so Streptokokom Agalactial skupina B? Mne ho lekar zistil pred tyzdnom. Dal mi antibioticky vag.krem Dalacin a Penicilin. Priznam sa Pencilin som odmietla brat /manzel je nan silne alergicky a bojim sa koli babu/. Doktorovi som to nepovedala, lebo by ma poslal 😒 Bojim sa toho, lebo pri porode moze poskodit zrak, sposobit zapaly.

froschka
2. dec 2006

mirina mala si mu povedat ved co je to za doktora preboha.Alebo ber si kartu a chod k odbornikovi ja neviem skusim kuk kde je neco pisane o tvojom probleme lebo uz sa tu baby zmienovali

miss
2. dec 2006

mirina- bežne sa podava penicilin ku konci tehu ak ti najdu bakterie, ono babetko može a nemusi chytit ten zapal do očiek pri prechode cez porodne cesty, každopadne mne tiež nieco take nasli, brala som antibiotika a Dr. mi povedala, že este pred porodom mi nasadi penicilin tak asi je to ok..inak penicilin je jedno z mála antibiotik, ktore sa v tehu možu uživat a so silnejsim ucinkom na bakterie, Dr. by mala vediet co robi.

samera
6. dec 2006

baby bavili ste sa tu aj o tangach, citala som, ze vobec by sa nemali pouzivat, lebo to tenke ako chodite sa pohybuje hore dolu a prenasa bakterie, a moja kamoska takto z nich dostala take uzasne zapaly ze uz tanga nechce ani vidiet.......pytala som sa jedneho lekara, ci su skodlive a hovoril, ze nie, tanga nie su.......no ale moc by som tomuto tvrdeniu neverila, predsa normalne gatky, aj ked je to tenka latka ale jej je viac a trosku viac tepla daju v zime a mozno pomozu aj na zapaly.......ja by som vyskusala tanga na istu dobu dat prec

zuzu13
6. dec 2006

pri malej som mala mykózu 3 x a vzhľadom na to, že som alergická na penicilin, nebolo to liečené antibiotikami, mala som tiež dalacin a potom už len framikoinové čipky. Všetko dopadlo chvala bohu dobre. 😉

samera
6. dec 2006

a este nezadrziavat moc, ked sa vam chce tak chodte hned.......

miss
6. dec 2006

antibiotika mykozu len zhorsuju zabijaju prirodzenu floru, na nich pomahaju ina antimykotika a antiniotika sa davaju len na bakterialne infekcie nie na plesnove.

miss
6. dec 2006

opisem ako tatar 😅 takže len antimykotika a antibiotika na bakterie

briluxina
6. dec 2006

samera, ano mas pravdu z tanga nohavickami, a este by sa nemali nosit nohavicky z umelych vlakien ale zo 100% bavlny...to len tak na okraj.

samera
6. dec 2006

a celkovo je dobry kazdy den na wc baby chodit, mate s tym problemy, ja si kazdy den davam acidko este a sladkosti som v celku vylucila

saska73
6. dec 2006

Veľmi dobrú radu som dostala od jedného akreditovaného liečiteľa:
Do posledného pláchania bielizne pridať zopár kvapiek Citrogrepu alebo Greposeptu (dostať v lekárni bez predpisu, okolo 200 sk, je to výťažok z grepových semiačok) a nohavičky (svoje aj partnerove slipy - je takmer 100% isté, že to má už aj on) hodiť na chvíľku do mikrovlnky a tie zlé vírusy a bacily vystaviť "kremácii". Pranie pri vyšších teplotách nepomôže nakoľko napr. Candida sa zničí až pri 280 st. Celsia.

samera
7. dec 2006

sasi
teda, jaky postup 😀 dobre 😀 uzsi to aj skusala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre