Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

alexaba
4. dec 2014

@siska765 ved ja viem... 🙂 len som chcela vedieť či niektorá tiež mala taku kombináciu liekov 🙂

siska765
4. dec 2014

@alexaba no ja konkretne nie ,ale tiz si picham injekcie ale fraxiparine ,to je asi podobne 😉

alexaba
4. dec 2014

áno, to je skoro to isté

aniko82
4. dec 2014

nystatin a clexane sa navzajom neovplyvnuju, clexane posobi systemovo, nystatin na infekciu iba lokalne , v posve, a nevstrebava sa do krvi...

maca283
4. dec 2014

Ja som si cele tehotenstvo natierala tea tree z manukou od justu www.just.sk a bolo všetko ok aj na ranu som si ho davala a vsetko sa mi krasne zahojilo a rychlo

eriiika
5. dec 2014

Pridavam aj svoju skusenost, ked bolo najhorsie, doktor mi odporucil pouzit Canesten cipky+ masticku. Velmi sa mi vsak ako doplnkova liecba osvedcili probiotika, stacilo ich brat par dni a mykoza ustupila. Teraz vzdy ked citim pociatocne svrbenie, zacnem uzivat probiotika a mykoza sa nestihne rozvinut do vaznejsieho stadia.

kvetinkad
17. jan 2015

@eriiika ahoooj... poradis mi prosim?
Som v 12 tt a stala sa mi neprijemna situacia... zacalo ma svrbiet a palit... isla som hned na druhy den k lekarovi... nechcel mi velmi davat tabletky, ze do 3 mesiaca nedava vobec... tak dal mi iba Canesten gel... ale uz sa to neda vydrzat, co mam robit? Mam si kupit tabletky? Bojim sa o babatko... aby som mu neuskodila...
dakujem za odpoved...

eriiika
17. jan 2015

Ahoj, no urcite by som sa spolahla na lekara, aby si mala istotu, ze babatku neublizis. Po 12 tom tyzdni sa Canesten tabletka myslim uz moze dat, ale treba sa pre istotu poradit s lekarom alebo lekarnikom. Skus jest viac jogurtov, nosit bavlnene nohavicky a volne oblecenie (nie tesne rifle), pripadne uzivat probiotika, skusala som aj Canesten sprchovy intimny gel... chapem vsak, ze ked je stav akutny, tak toto moc nepomoze. Ja som si musela aplikovat jednu Canesten tabletu aj pocas prveho trimestra, babatku sa nic nestalo a mne to prinieslo ulavu. Drzim palce, nech Ti to cim skor prejde.
@kvetinkad

kvetinkad
17. jan 2015

@eriiika ahooj... dakujem pekne... dufam, ze to bude lepsie... a aj malicke bude zdravucke...

mamazem
24. jan 2015

Z prírodných prípravkov odporúčam Drags Imun alebo Audiron. Sú to čisté bylinné prípravky, dajú sa použiť na výplach, na tampón, na vložku (najlepšie aniónovú). Nájdete u nás na mamazem.

nutrimas
25. jan 2015

Dolezite je pri mykozach a kandidozach, obmedzit alebo uplne vylucit biley cukor, ktr. je idealnou potravou pre kvasinky. Jeho vhodnou alternativou je brezovy cukor, ktr. neprekysluje.
Dalej je vhodne nosit len cisto bavlnenu spodnu bielizen (tangace nie!) a pripadne pri neprijemnom vytoku aj bavlnene intimky. Oboje najdete v nasej ponuke:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

hiltonka20
17. feb 2015

@evickaleh V tehotenstve mi lekar predpisal gynazol. Možu ho aj nastavajuce mamicky je velmi bezpecny. Uz len tym že sa to aplikuje len jeden x Tym obmedzujes riziko infekcie pri zavadzani kremu alebo tabletiek Mne ho lekar predpisal, vybrala som si ho v lekarni a bol ochotny povedal že mi ho aplikuje na ambulancii ked sa bojim sama aplikovat. Ten typicky tvarohovity vytok mi ustupil uz na druhy den ale uplne vymizol na druhy den. Gynazol je bezpecny Kludne si ho pytaj

casperka1980
22. feb 2015

Baby poradte mi... Beriem fluomizin a mam slabe spinenie.. V neziaducich ucinkoch sa spomina vag. Krvacanie. Som v 35tt. K dr. Sa dostanem az v pondelok. Mam prerusit liecbu alebo pokracovat?..

viktoria717
22. feb 2015

Počas tehotenstva je vraj bežné, že trpíme rôznymi problémami intímnych miest, najčastejšie sú to mykózy, ktoré sa pravidelne opakujú , viem o čom hovorím, lebo som si tým tiež prešla, predtým ako som otehotnela som netušila, čo je to svrbenie pálenie výtoky nikdy som s tým problém nemala, no v tehotnosti sa mi to vynahradilo a lekár mi povedal, že je to normálne aj, keď nepríjemné a, že mám vydržať a tak som držala až kým mi známa nepovedala, že čo mi nedal lekár gynazol, že jej to niekedy pomohlo , že je to šetrné aj pre tehotné ženy, s jednou aplikáciou , ktorá je bezpečná a vraj to účinkuje niekoľko dní a tie hnusné nepríjemnosti by mali ustúpiť čím skôr, po jeho podaní , a tak som touto infoškou nabiflená zavolala lekárovi, že či mi ho vie predpísať, ešte v daný deň som si vzala recept, povedal mi to, čo som už vtedy vedela a šla som domov, večer pred spaním som si to aplikovala a na druhý deň troška vytiekla ale nebolo toho veľa, svrbenie mi po troške ustúpilo a po pár dňoch aj ostatné spomínané príznaky ... júúj po toľkej dobe to bola pre mňa úľava 🙂 , takže gynazol z vlastnej skúsenosti odporúčam aj pre tehotné ..

miri001
9. apr 2015

baby tie cipky betadine treba skladovat v chladnicke?je tam teplota 5-15 st.

barnica
15. apr 2015

Pri mykóze je problém aj sladké človek by ho mal obmedziť keĎže cukor nejako podporuje tie malé mršky čo robia neplechu. Ja som teraz v 26týždni a tiež ma dostihla mrchanica keĎže som bola so synom a manželom v auqualande a to som mala aj tampón pre istotu... Nepomohlo. Dali mi vnútorné čípky a vďakabohu už je dobre ale bolo to nepríjemné. lekár mi ale odporúčal zvonku obmývať repíkovým vývarom po každom wc alebo aloe vera, mám repík ráno si navarím a kúpila som si takú tú flašku s rozstrekovačom tak mi vždy nalejem vlažný čaj v podstate a tým sa poumývam trvá to síce dlhšie ale tak pomáha jednoznačne keďže aj obyčajný výtok tehotenský sa zmiernil a cítim sa podstatne lepšie. Vysadila som ale sladkosti a pijem čaje a minerálky. Snažím sa jesť veľa ovocia a zeleniny v surovom stave aj keĎ niekedy mám očí stĺpom ale tak už to nemám Ďaleko do pôrodu :D

jajuska13
27. máj 2015

@majuska81 ahoj ten gyno pevaril si uzivala v ktorim tyzdni tehu?a vsetky tri si si dala?ja ich mam tiez predpisane a bojim sa jednu som si uz dala.som v 5tt

saska2208
18. jún 2015

@miri001 Ano mali by sa udrziavat v chladnicke, ja som teraz v 10-tom tyzdni a mam ich, pretoeze mam zapal. Tiez neviem ci je to moc vhodne,kedze som tehotna ich brat,ale tak ratam,ze dr vie co robi.

slavkamesinova
20. júl 2015

Baby brali ste nystatil galvex v tehotenstve pomohol vam?

mariska_maris
26. dec 2015
Používateľ mariska_maris je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mariska_maris.

ja som mala len slabsiu asi neriesili sme to s lekarom inak nez kupelmi a anionovymi vlozkami a dopadlo to na jednicku ( tabletiek som sa zriekla...)

bibix25
7. jan 2016

Ahojte dnes som bola narychlo na gynde bo rano som mala ruzovy vytok. Zlakla som sa, bo som v 6tt. A dr. mi povedal ze v posve to vyzera na zapal a spravil vyter. Musim pockat do pondelka na vysledky. Predpisal mi ascorutin. Zatial zostal vytok zlty. Inak ziadne ine problemy nemam ani svrbenie, ani palenie, nic. Dr. ma ujistil ze krvacanie nie je z maternice a vsetko je ok. Aj fazulku mi ukazal na sone, ze je ok. Vraj aj krcok maternice vyzera dobre. Citam tu ze je to asi casty problem, mykoza a spol. ☹ Mali ste tiez z toho vytoky (ruzove, zlte)?

luna116
20. apr 2016

V rámci mykózy:
- Canesteten (=Candibene, Clotrimazol, ..) je kontraindikovaný (t.j.nesmie sa užívať) v 1.trimestri, neoodporúča sa v 2.a 3.ťom trimestri (viď príbalový leták)
- Fungicidin crm - je vhodný počas celého tehotenstva , neodporúča sa iba tabletová forma vnútorne do pošvy počas prvého trimestra
- Lactofeel - gél kyseliny mliečnej a glykolu vhodný počas celého tehotenstva

christina_petrikova
22. júl 2016

ahojte...ako ste riesili mykozu v tehotenstve? ja som v podstate doteraz nemala vobec ziadne problemy, co sa tyka zenskych veci, ale par tyzdnov dozadu sa u mna prejavilo neznesitelne svrbenie a ked som sa s tym zdoverila gyn tak povedal, ze to je jasna mykoza. A po pravde...som z toho uz trosku na nervy.. mam obavy ze som nieco zanedbala, ked sa u mna prejavila 😢

dominikav123
22. júl 2016

@christina_petrikova kup si canesten čipky a prejde to. Neznedbala si nic mykózy v tehotenstve ma skoro každá žena.

christina_petrikova
22. júl 2016

@dominikav123 tie sa mozu aj v tehotenstve, bez problemov? mna by zaujimalo coho dosledkom su. Som mala pocit, ze je vsetko ok, ze tak snad to tak vydrzi az do porodu a baaaac :-/

dominikav123
22. júl 2016

@christina_petrikova jasne ja som ich za posledné dve mesiace brala asi trikrát. Mykóza je uplne bežná, proste si tehotná, viac citlivá na kadečo.

lulu_123
22. júl 2016

Ahojte ja mam tiez od zaciatku tehu problemy s vytokom. Teraz sa mi zmenil na taky vodavejsi a doktor my predpisal Nystatin. Brali ste ho niektora v tehu? Je to bezpecne pre babo? Bral mi aj vyter na kultivaciu a vsetko bolo negat.

8ala8
24. júl 2016

Ahojte som v 7 tyzdni a doktorka mi na mykozu predpisala cipky framykoinkove, ktore vyrabaju priamo v lekarni mate skusenosti s nimi? Nemoze to uskodit kedze som len v 1.trimesti?

vianocnydarcek7
25. júl 2016

Ahojte, mozem clotrimazol al 100 v 35 tt? Su to tablety do posvy. Dakujem

1radula1
26. júl 2016

@christina_petrikova je to rozne. Ja som sa napriklad cipkam a takymto veciam cele tehotenstvo vyhybala. Aj ked zdravotne problemy podobneho charakteru si ma sice nasli ale myslim ze to je uplne normalne, kedze v tehotenstve sme viac citlive a viac nachylne, len som ich inak riesila. V prvom rade dbaj v tomto obdobi na hygienu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre