Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

lanka
15. sep 2006

Nápodobně - léči mně opakovaně už roky, ale vždy se vrátí. Mám to štěstí že kromě výtoku mne nijak neobtěžuje. Zato manžela ano. Stěžuje si že to svrbí a škrábe. A tak jsme nahlásili u doktora, ten zhlídl a konečně si všiml že je to opravdu přeléčováno co chvíli a doporučit právě dříve zmiňované tantum rosa. Buď jako sedací koupel pro oba, popř. výplach a nebo prý nejlepší varianta krém (natřít každý sám a nebo před milováním) to prý už závisí na nás. Bohužel ještě nemám ověřen výsledek. 😒

gilly
21. sep 2006

caute baby, v podstate som novacik co sa tyka fora, ale tema zaujala...kedze ten problem poznam aj ja :( v tejto suvislosti som sa stretla aj s takym nazorom, ze vraj za jej vyskyt moze aj to, ze pouzivame tanga. stretli ste sa s takym nazorom? myslite ze na tom moze byt nieco pravdy?

katrin
21. sep 2006

gilly, áno.. mňa sa doktor pýtal, akú nosím bielizeň... ak je to bavlnená, je všetko OK, ak tangá a nohavičky s prímesou umeliny, tak to treba zmeniť.. 😎 no a ako som tehu, neviem si predstaviť, žeby som si obliekla tangá 😉

gilly
21. sep 2006

katrin - a ked este nie som tehotna a pouzivam tanga bavlnene, je to ok? lebo jja som si uz tak odvykla od normalnych ze si uz ani neviem predstavit, dat si ich znova 😨 .. a vlastne uz take ani nemam v skrini 😀

dorotka
21. sep 2006

ide o to ako tam mas aj gumicky ak su schovane za bavlnou malo by to byt ok

gilly
21. sep 2006

človek by si ani nemyslel ake je to zlozite, ze ano? ja sa len stale cudujem, ako zili nase mamy a babky, ked vobec nemali take moznosti ako mame teraz my ale na druhej strane nemali take problemy ako my 😒

gilly
21. sep 2006

a este mam jednu otazku. ked sa taketo problemy vyskytnu u mna , v podstate to zistime az na manzelovi...ja nastasie na 90 % nemam ziadne neprijemne sprievodne javy, na druhej strane manzelovi sa najma po milovani robia niekedy male krvave ranky...mate s tym nejake skusenosti?

dorotka
21. sep 2006

nie u nas manzel nemal priznaky

julkaxxx
28. sep 2006

Ahojte, som v 35tt a lekar mi kultivaciou zistil kvasinky a predpisal Klion D. Ten liek sa mi moc nepacil lebo v popise je zakazany pre 1. trimester, co uz hned je mi podozrive a ani o dalsich trimestroch sa nevyslovuju uplne bezpecne na 100 %, pisu tam cosi o pokusoch na mysiach... ale dala som si prvu tabletu ked to lekar predpisal - pri porode mozu robit kvasinky problemy, zena sa lahsie natrhne. Ked som sa rano zobudila, vsetko ma tam dolu stipalo a svrbelo ovela viac ako predtym a nepomohla ani studena sprcha. Mate niekto skusenosti s tymto liekom? Je to normalna prva reakcia a znamena to ze sa to vlastne lieci? Alebo skor je to alergia...Dakujem za kazdu radu. Caute

katakata
28. sep 2006

julka, nemam sice s tymto liekom ziadne skusenosti ale ja tak reagujem na vsetky lieky, niektore pomozu a postupne sa to zlepsi ine nie...odporucam ti este pockat dva tri dni ked to bude rovnake alebo horsie chod k doktorovi a ukaz sa mu, mne tak moja zmenila liecbu ked videla ako ma to vyzralo

evickaleh
autor
28. sep 2006

julka mne Klion D predpisal lekar na pohotovosti, to som bola si tak v 20 tt, brala som ho asi tri dni a ziadna zmena nenastala, hned som isla k mojmu lekarovi, pretoze som uz pred tym mala taketo problemy a nebol velmi nadseny tym Klionom...a predpisal mi osvedceny krem Gynazol, ktory mi pomohol uz dvakrat pocas tehotenstva, je to krem ktory sa aplykuje len raz a hned na druhy den som pocitila, totalnu ulavu. Skus sa spytat lekarky.

katulka11
29. sep 2006

Julka, Klion D mi ani nespomínaj, mne ho predpísala doktorka v 11 tt. a po prve čipke som začala silno krvácať a nasledovala hrôza - potrat. Aj keď mi síce tvrdili, že to je následok poruchy vyživovaní plodu zo žlteho telieska, bolo to aj tak dosť podozrivé. A pritom ma moja už ex lekárka ubezpečila, že aj keď je v návode písané že sa neodporúča pre prvý trimester,ja ho môžem.

lindda
30. sep 2006

no cafte uz som po amnio a hned je to aj zapal ako vzdy tento krat som dostala Macmiror 500 tak dufam, ze to zaberie ☹

julkaxxx
12. okt 2006

Takze som ten Klion prestala brat, aj lekar bol toho nazoru a predpisal mi Candibene. Dufam, ze teraz nejdem skusat vsetky lieky co existuju na mykozy a snad nejaky do porodu zaberie... ostavaju mi uz iba 3 tyzdne
Inac som citala ze pomahaju aj kupele z mysieho chvostika, tak skusam aj to

zuz.simka
15. okt 2006

ahojte, problem s mykozou mam uz 3. mesiac a som v 7. ale okrem borax glycerinu mi doktorka nic nechce dat az do porodu. Potom mi chce plesen preliecit aby sa pri porode nepreniesla na male ale uz ma to dost stve a okrem toho mam cele opuchnute labia a maju az fialovu farbu zvnutra, vraj to s plesnou nesuvisi a vraj sa to vola presakovanie a je to normalne, mate s tym niekto skusenosti?

tweety22
16. okt 2006

zuz.simka... ja som mala mykozu doteraz, islo ma uz porazit, presne ako pises, nedalo sa mi to preliecit *babskymi receptami* a strasne zle som sa citila... doktorka mi porobila kultivacie, zistila ake mam bakterie a podla toho nasadila liecbu, ja som nato veru brala aj ATB ale pomohlo a zapal je prec... zo skusenosti mojich kamaratok viem, ze je lepsie neliecenu infekciu preliecit pretoze hrozi predcasny porod pokial sa inf. dostane k drobcekovi... takze ja by som si to radsej rozmyslela ci liecit ci neliecit pretoze mozes narobit viac skody ako osohu.. samozrejme kazdeho osobna vec, ja len , ze teraz uz aj v tehu mozes brat lieky, ktore su velmi ucinne a pomozu a neohrozis tym ani seba ani babatko v brusku 😎 prajem, nech tie mrchy rychlo zmiznu

dorotka
16. okt 2006

tweety asi to fakt bola bakteria a nie mykoza na tu by ti atb nezabrali skor uskodia
ale v kazdom pripade zuz.simka aj ja radim preliecit babske recepty fakt nezaberaju urcite nestaci ani vonkajsia mast treba liecit aj vnutri

tweety22
16. okt 2006

dorotka, mala som tam bakterie a opakovane mykozy, ale to je jedno, pomaly a isto sa sem uz neda nic napisat aby ta niekto slovne nenakopol 😠 sorry, distancujem sa

dorotka
16. okt 2006

nechcela som ta nakopnut len ja som mala taku skusenost ze antibiotika mi skor sposobovali mykozy a lekarka mi predpisovala na zapal ktory som tiez mala antibiotika ale antimykotika nechcela tak som mala z toho spiralovy efekt
aj vacsina teorii je o tom ze zeny ktore maju casto mykozu pri antibiotikach by mali automaticky brat anitmykotika

meli20
16. okt 2006

Baby prosim vas poradte mi
od 12 rokov mavam vytoky som z toho uz na prasky mala som uz tolko tabletiek ze neni o com,
nedavno som bola na gynde a gyndos povedal na moje vysledky z vyteru samozrejme ako stale ze "je to dobre na dve palicky" 😕
preboha to co je dve palicky? ako to moze byt dobre ked tie vytoky stale mam a nepomoze mi nic ani cipky,tabletky... povedzte mi nejaku medicinu co mi pomoze lebo urologicke caje uz poznam vsetky
ma niekto taketo problemy dlho ako ja a ma miminko?lebo ja sa bojim ze toto bude moj problem v buducnosti s otehotnenim
baby je to hrozny pocit mat kazde nohavicky zahadzane 🤐
sorry ale som z toho fakt na nervy 😖
stale ma boli spodok brucha, oblicky,- hlavne ze do prace chodim za kazdeho pocasia na aute a nikdy nemam tenke obecenie vhodne na prechladnutie ☹ ☹ 😔
som z toho strasne smutna ☹
to mi naozaj nemoze nic pomoct?! 😢

danka2
16. okt 2006

Ahojte, ja som v 27tt a ešte pred rokom som mala opakované mykozy. Potom som začala užívat Pangamin bifi plus to je s lactobacillom. Prvé týždne pravidelne, potom len sem tam ale rok som od mykozy mala pokoj. Teraz pred 3 týždnami som ju dostala zas a tak znova užívam Pangamin ale len sem tam, vraj to bud. mamičky môžu užívat, je to prírodný produkt ale v znížených dávkach. No aj tak mi moj doktor predpísal vag. tablety na preliečenie takže mám pokoj. Totiž pri porode potom može dojst k prechodu mykózy na dietatko, ktoré to má potom v puse - soor. Aj v letáčiku tých tabliet bolo medzi indikáciami prečistenie pôrodných ciest. Preto sa čudujem prečo Ti zuz.simka nechce doktorka predpísat normálnu liečbu.....

danka2
16. okt 2006

Aha až teraz som si všimla v ktorom týždni si no celkovo liečba v 1. trimestri sa neodporuča ale skus si pozriet aj nejaké vitaminy s Lactobacilom, ono mykozu sposobuje Candida albicans a tá sa nachádza normálne v črevách skus sa poradit v lekárni.....Ono aj ten moj Pangamin nie je chutný ale mne pomohol a čo nespravime pre pokoj a pohodu .....

julkaxxx
17. okt 2006

Meli, robili Ti testy na ureaplazmu? To je bakteria, ktora okrem pohlavnych oraganov napada aj mocovu sustavu / to ma napadlo pretoze pises o bolesti obliciek. Niektori gyn. tieto testy nerobia, lebo ich nemaju. Nie je to nijaka tazka choroba, po jednych antibio to prejde, ale musi sa preliecit aj partner. Mna doktorka niekolko rokov liecila na mykozy, potom som uz za nou ani nechodila a zrazu zistila, ze ja nemam mykozy, ale ureaplazmu... Tak sa skus spytat u svojho doktora a vypytaj si tento test

dorotka
17. okt 2006

meli vytoky su aj prirodzene niektore nie su len chorobne ja mam tiez vytoky cely zivot ale trapila som sa len tymi ktore svrbeli tie boli nebezpecne

kaciatko81
17. okt 2006

ahojte, necitala som to tu vsetko, ale co mi hovorili ohladne mykozy aj lekari aj kamaratka chemicka... je to vraj nieco, co nema rado kysle prostredie, preto sa vraj pri opakujucich sa mykozach odporuca vylucit cukor, ci uz vo forme sladkosti alebo medu-naozaj pomaha. a pomoze aj cesnak-mam oskusane, samozrejme treba ho vela jest hned ako sa prejavia prve priznaky. teraz sa to obcas ukaze, ale nie je to nic hrozne. a preventivne 1-2 krat do tyzdna tantum rosa, ale neviem, ci sa moze v tehu.

diddi
17. okt 2006

Caute baby, aku su priznaky mykózy. Zatial - az do vcerajsieho dna som ju nemala. Mam palenie ked idem na zachod, hrozne ma svrbi a vsimla som si,ze na malych pyskoch, odvnutra mam nejake kozne vyrastky

dorotka
17. okt 2006

diddi moze to byt ono v kazdom pripade tam mas nieco naviac takze chod k lekarovi

diddi
17. okt 2006

co je naviac 🙂 mam strach, lebo dnes mi vysiel pozitivny test - huraa! a idem v piatok k lekarovi, tak sa bojim co sa stalo

dorotka
17. okt 2006

no nic take zvlasne nie si prva ktora by mala mykozu ako prvy priznak tehotenstva

diddi
17. okt 2006

to fakt? to som nevedela,ze aj toto moze byt priznak tehotenstva...nevies mi prosim poradit co s tym, kym pojdem v piatok k lekarovi?...jasne,ze nebudem pouzivat nejake mydla,len cistu vodu..je to dost neprijemne, hlavne ked sa pohybujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre