Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

sunny15
9. jún 2012

@luna303 no vidiš 😉 kym je ten vytok takyto a nie su ziadne ine problemy tak je to ok.
ak budes mat zas mykozu-tak to urcite pocitiš...ale mozno ze u teba sa mykoza uz vobec nebude opakovat 😉

luna303
9. jún 2012

@sunny15 no dúfajme... nech sa neopakuje u žiadnej tehu, bo to vie byť veľmi nepríjemné a hlavne keď nemôžeme hocijaké lieky ani prípravky užívať. Ja osobne som strašný bojko, mám strach si dať aj kvapky do nosa, radšej ho mám zapchatý 😀 čo mám kvôli alergii dosť často. Dúfam, že sa nám tá mrcha mykóza nevráti, čítala som, že to môže pri pôrode vyvolať aj nejaké problémy... 😨

sunny15
9. jún 2012

@luna303 tak dufajme 😉 ale mykozu je vzdy lepsie preliecit 😉 noo moze babo nakazit ked zena rodi prirodzene a ma mykozu...a potom myslim ze drobec ma mykozu koze alebo v ustockach ma plesen...

pe
18. júl 2012

na mykozu je vyborny Canesten GYN, mne sa objavila hned na zaciatku tehu, tak som sa aj trochu bala, ale dr. mi ho odporucila tak som si kupila take balenie kombi, s kremom aj pre partnera a bola som milo prekvapena, ako mi rychlo zabral a odvtedy nemam problem, ale obmedzujem sladke :(

teracz
23. júl 2012

ja jsem s ni byla na kontrole dnes dostala jsem cortimazol cipky sem zvedava🙂 jsem v 7mesici tehu tak sem se starsne bala om mimi ☹ 😒 ale doktor rikal ze snad to pomuze 😲 SNAD 🙄

miskafl
23. júl 2012

Aj mna trapi tato mykoza. Ja chodim do poradne do FR, a tu to funguje tak ze posielaju vysledky z laboratoria domov, takisto potom aj recepty... Pred tyzdnom mi dosli vysledky z labo a mam aj mykozu aj streptokoka B. Moze to mat suvis?
Recept mi ziadny nedosiel, tak som dnes volala do nemocnice ze ci nemam prist skor ako toho 30 jula co som objednana, a vraj streptokoka B budu riesit az pri porode a na mykozu mi doktor zatial nic nepredpisal... no neviem uz take tri dni citim tam dole nepohodu a svrbenie... a musim cakat este tyzden kym k nemu pojdem.
Takisto som pocula ze ked je mykoza, moze sa stat ze predcasne porodim... Mate niekto skusenost?

dadka28
24. júl 2012

ahojte kočky,tak mne akurat zistili zo steru streptokoka a candidu...som šťastná 😒 a tom som mala pocit uz dlhsie ze nieco nie je v poriadku a lekar tvrdil ze hej,pritom som mu aj spominala ze ma svrbi pošva...pred 3-4tyzdnami som bola hospitalizovana v nemoc.pre krvacanie/krcok/..
a jasne pri kontrolnom poslednom stere co sa robi na konci tehotenstva,tak mi to zistili...ani sa neunuval skor mi to urobit...preto sa chcem opytat ktore mate skusenosti,co by sa mohlo stat kebyze je to neliecene/takto som sa citila mozno mesiac/,...zajtra mam odniest moč a potom uvidia ako dalej-ake lieky a v akom to je stave..dufam ze bude vsetko oukej...to pri streptokokovi som sa docitala ze tam by bol problem akurat pri samotnom porode...ked tak...
mali ste niektora aj streptokoka aj candidu?za ako dlho ste to preliecili??

miskafl
24. júl 2012

Ahoj @dadka28 tak to sme na tom rovnako, streptokok a candida. Ja idem az v pondelok k mojmu gynekologovi, ale v telefone mi na streptokoka povedali ze to budu riesit az pri porode antibiotikami, vraj to ma 1 zena z 3, takze nic neobvykle... A co sa tyka candidi zatial mi nedal nic, uvidim v pondelok... Aj mna toto zaujima, ci to ma nieco spolocne to ze je to naraz a ci mal niekto kvoli tomu komplikacie, napriklad predcasny porod...
No snad sa niekto ozve a odpovie na nase otazky 😉 Ty ides kedy najblizsie k doktorovi?

dadka28
24. júl 2012

@miskafl ahoj...ja idem zajtra ale len kazali odniest moč.Dnes mi povedali ten výsledok a že zajtra mám odniesť moč a podľa toho sa usúdi čo ďalej...čiže najprv budem čakať na výsledky z moču a až potom sa to bude riesiť...a ten moč neviem ako dlho bude trvať rozbor,zajtra uvidim čo mi povie sestrička,ale k dr nejdem...možno to skor ty mi das info...
Ty si niesla moč?Kedy si sa to dozvedela?

miskafl
25. júl 2012

@dadka28 no ja som bola desiateho u lekara, vtedy mi robil vysetrenie, vysledky mi dosli minuly pondelok. Tento pondelok som tam volala kedze sa mi neozval, vraj staci ked pridem pondelok 30 ako som bola povodne objednana. Takze vtedy budem vediet co a ako, tak ti da vediet. A vtedy mi aj toho 10 bral aj moc na vysetrenie, tam bolo vsetko v poriadku... Len z toho steru mi vyslo candida a streptokok..

dadka28
26. júl 2012

@miskafl ale moč ti odobrali do skumavky čo ide do laboratoria?alebo len klasicky co sa u sestricky vymočíš a s tým papierikom ti pozru....??
mne až potom zobrali moč čo uz vedeli ze mam tu infekciu,....

miskafl
26. júl 2012

Brali mi ho normalne do laboratoria, tu to tak robia kazdy mesiac taketo vysetrenie, ale to ci mi robili na streptokoka aj z mocu neviem... Mne sa zda ze som sa docitala ze je horsie ked sa ukaze streptokok aj v moci, ze vtedy to treba preliecit aj pocas tehu, nielen pri porode... No neviem, kazdopadne dam vediet v pondelok co mi lekar povedal.

nevestickaaaa
27. júl 2012

Dievčatá, ja na mykózu v rannom štádiu tehotenstva, kedy sa nemôžu žiadne lieky, vrelo odporúčam anionove vložky. Sú rôzne veľkosti - intimky aj bežné denné a nočné vložky, tie sa ale používajú najmä v šestonedelí a pri bežnom menzese. Ja som pri mykóze začala používať tieto anionove intimky a myslím, že mi pomohli, mykóza zmizla sama, bez liekov, cca za 2 týždne, príznaky boli miernejšie už po pár dňoch.

miskafl
28. júl 2012

@nevestickaaaa dakujem za tip, ale sa mi zda zbytocne nosit v tehu vlozky... Ale popozeram, mozno po tehu to nebude zle pouzivat.
@dadka28 mas vysledky z toho mocu uz? Ja zatial nic nove, pozajtra idem lekarovi tak uvidim co mi predpise na tu mykozu, zatial vyzera ze to nechcel riesit, ale ja si nieco vypytam, lebo mi je to dost neprijemne, hlavne vecer po sprche... no a na streptokoka sa tiez budem informovat, som zvedava ci mi budu este robit dake testy..

katren
28. júl 2012

@nevestickaaaa ja som mala Fungicidin krem, ten je aj pre novorodencov a v celom tehu neskodny 😉 plus Rosalginove vyplachy a behom tyzdna som nemala problem......teraz mam zas, ale uz mi dr. dala vkladacie tabletky 😒

bartijana
28. júl 2012

Ahoj, taky se přidávám, od začátku těhotenství mě trápí mykoza. Teď jsem 17 týdnů ukončených a už troje tablety mám vybrané. Tak doufám, že se to už neobjeví. Vždy se mi při tom objevilo i špinění z čípku-člověk se lekne. Vybrala jsem Gynopevaril , Macmiron, a teď před týdnem Clotrimoxazol. Člověk se musí udržet v suchu, takd kdosi psal- používat vložky a často měnit. Zatím mi to pomáhá.

dadka28
29. júl 2012

@miskafl nie nemam vysledky,som myslela ze budu do piatka,ale nevolali,hadam uz v pondelok mi budu volat ze co a jak... 😉 😉

nevestickaaaa
29. júl 2012

@miskafl ja som nosila intimky počas tehu a príde mi to ako dobrá investicia do hygieny...
@katren mne predpisala lekárka aj nejake čipky, ale na nich aj na fungicidine bolo napisane, že sú nevhodné v 1.trimestri, takze som ich nakoniec neuzivala. Mala som nejaký vyplach na prirodnej baze, ale neviem ako sa to volá. Sukromny gynekológ mi povedal, že liečiť to v 1.trimestri liekmi je riskantné.

miskafl
29. júl 2012

@nevestickaaaa akurat som dnes citala ze je dobre nosit vlozky posledny mesiac,tak to asi aj ja vyskusam.🙂 dcerku som porodila velmi skoro takze som ani nemala kedy rozmyslat nad hlienovou zatkou a plodovou vodou... Teraz si snad uzijem 9. Mesiac.

miskafl
30. júl 2012

@dadka28 Ahoj, tak akurat som sa vratila od lekara, mykozu vraj mam len malu, najprv ze nic netreba ak sa citim fajn, tak som mu povedala ze teraz to uz preslo ale cely minuly tyzden som citila svrbenie, tak mi dal iba 1 tabletku na noc co sa vklada dovnutra - lomexin 600 (ale som vo FR, tak neviem ci sa to tak vola aj u nas). Tak potom poviem ci zafungovalo.
Co sa tyka toho streptokoka, da mi az pri porode antibiotika, a ked mi praskne plodova voda, budu mi musiet hned vyvolat porod aby sa na babo nepreniesla bakteria, to je vsetko co mi k tomu povedal, takze sa netreba urcite znepokojovat. Napis ked budes mat novinky, drzim palce!

dadka28
30. júl 2012

@miskafl ahoj...aj ja som dosla od dr...z mocu mi zistili tiez infekciu,tak musim brat aj zo spodu aj ustne...augmentin a zo spodu macmiror 500/tiez 1tabl.vecer dovnutra/,uz ku gyndakovi nemam ist,cize asi ma bude sledovat uz len porodnik,tak sa jeho popytam bo ten moj gyndos je hrozny,nemam na nho nervy...akurat so sestrickou som trocha rozpravala-ze nic vazne atd...lenze ja mam pocit ze to mam dlhsie a to ma boli....nic uvidim u porodnika.. 😉 😉 😉
rychlo sa vyliec,dufam ze budeme fit do porodu.... 🙂 🙂

miskafl
30. júl 2012

@dadka28 tak to je fajn ze uz ides k porodnikovi ked nie si spokojna so svojim lekarom.. aspon ti lepsie vysvetli. Podla mna sa netreba zbytocne stresovat, aj ked jasne ze to nie je sranda keby to nahodou babo chytilo, ale to sa vraj stava malokedy. Inak ten macmiror som brala na zaciatku tehu ked som bola este na slovensku a vtedy mi to pomohlo... 😉 No teraz to mam opat... Ale vraj velmi malo, tak 1 tabletka staci.. A mna to tam tiez bolieva a picha, ale to preto ze mi tam maly dost uz tlaci hlavickou 😉 Mi robil aj ultrazvuk a pozeral ma lebo som tento vikend mala bolesti, vraj sa mi skracuje krcok, v papieroch mam 28mm, neviem velmi co to je za hodnotu... Ale vraj vsetko v pohode a aj keby som o nieco skor porodila, babo bude vraj dost velke, teraz vazi 2,7kg 🙂
Nech ti to dobre dopadne, teba to uz caka najneskor o 3 tyzdne ako pozeram, ja sa uz neviem dockat 😉

merry1
10. aug 2012

Babenky mate niektora skusenost ci sa moze pouzivat canesten vaginalne tabletky pocas tt ?..dakujem ☹

bartijana
11. aug 2012

@merry1 nejsem si jistá, ale asi by se neměl používat- radši se zeptej v lékárně- co může těhotná

merry1
13. aug 2012

@bartijana dakujem za odpoved 😀 moze sa zevraj 😅 a uz mi lebsie diky moc

martinkaxp
20. aug 2012

@nevestickaaaa kde si zohnala tie anionove vlozky? a kolko stoja?

nevestickaaaa
21. aug 2012

@martinkaxp kupovala som ich cez net, konkrétne cez stránku http://www.winaliteinfo.sk/. Dodanie bolo rýchle, do pár dní, takže môžem odporučiť. V lekárni som neskúšala, ale možno ich predávajú aj tam, neviem.
Sú na výber 3 možnosti - intimky, denné vložky a nočné vložky. Dúfam, že pomôžu 🙂

ewellina
21. aug 2012

Ahojte. Neviete niekto, náhodou, či sa môže užívať v tehotenstve candistop? V lekárni mi teta hovorila, že áno, ale v príbalovom letáku sa nič také nespomína.

l_e_n_o_c_k_a
29. nov 2012

som v 39tt, a zacalo ma to tam dole svbiet... ☹ mozem si dat canesten? 😖

zvedavamt
30. jan 2013

ziadne masticky vam nepomozu, aj moja gynka ma sfukla, ze krem na sliznicu nepatri a riesit nieco zvonka,ked problem pochadza zvnutra je zbytocne.
kvasinky ma v tele kazdy clovek v urcitej miere,ide len o to ,kolko im dame ich potravy CUKRU a cim viacej potravy maju,tym viacej sa mnozia a cukor si pytaju
silnejsie povahy zvladnu premnozene kvasinky len obmedzenim cukrov a bielej muky v strave
no nie kazdy je taky silny, kto potrebuje pomoc,tomu rada poradim ako na to a cim si moze pomoct
spominaju sa tu aj anionove vlozky, najnovsie mi prisla tato ponuka http://www.dedra.cz/cz/prochazky/pompadour/
a este na Sreptokoka pomaha tinktura z Kapucinky, vhodna aj pre deti, tehotne a kojace

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre