Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

catharinaa
20. apr 2010

ahoj lucia.kl

mna momentalne trapi tiez nejaka mykoza, mam svrbenie a palenie ☹ a mam doma masticku fungicidin, chcem sa opytat ci Ti to pomohlo? zajtra sice idem do poradne ale uz som si musela nieco dat lebo som z toho len nervozna..... ☹

catrin1
16. máj 2010

ahojte...mozte mi poradit ci mozem mat s cipkou clotrimazol vodnaty vytok..mala som ho rano tak jednorazovo a odvtedy klud..som sa zlakla ci to nemoze byt plodova voda... ☹

denisocka
31. máj 2010

ahojte,neviem sice či niekto poradi,ale skusim. pred týždnom som dobrala antibiotika na zapal.moč.mechura, a teraz mam uplne bolavu pipinu, aj vchod do pošvy - proste zdurene, citlive,červene ,bolave -hlavne pri utierani toaletakom na wecku. nesvrbi ma nič,skor iba štipe,pali - tak neviem,či to može byť mykoza,kadida,či len "vydrete" od toho večneho chodenia na wecko ? navyše som si všimla že na tej sliznici u vchodu mam akoby taky biely fliačik - ako ked deti maju v puse žabu . tak nevim -k dokyne sa chystám,len sa ešte musim objednať,na pohotovosť s tým asi bežať nebudem. zatial si od včera mastim canestenom z vonku a dosť to ustupilo

lucinka83
31. máj 2010

ked si tehu, naozaj netreba nic zanedbat, nech Ti to pozrie, pripadne spravi vyter a budes si ista, ja mam tiez teraz mykozu, ale dal mi Macmirror a uz to krasne ustupuje. Takze sa urcite objednaj a chod! Vela stastia🙂

mirkapal
31. máj 2010

@denisocka, moze to byt mykoza, radsej sa objednaj k lekarke, nech sa poriadne preliecis. Canesten krem sa pouziva z vonku, ak mas mykozu, treba preliecit aj z vnutra. A zatial sa vyhybaj sladkym jedlam a psenicnej muke.

drievko
31. máj 2010

@denisocka pravdepodobne to bude mykoza ale treba to preliecit aj z vnutra ! radsej to pories co najskor a hlavne ked si mala alebo mas problem s krckom!!!
ja som teraz brala POLYGYNAX na to lebo dok. vravel ze aj myk. moze ovplivnit otvaranie krcka

denisocka
31. máj 2010

baby,spomeniem to dokyne,len sa jej musim dovolať. mne už brali vytwery 7x a furt nič,neviem ani či sa mykoza "ukazuje" vo vytere,

mirkapal
31. máj 2010

@denisocka, podla mna to vo vytere vidno. Mala si v minulosti rovnake priznaky? Viem, ze mykoza je celkom casta po uzivani antibiotik, tak zrejme to mas teraz aj z nich.

denisocka
31. máj 2010

no,vytok mam už od začiatku teho,ale nesvrbi nikdy a dokyna stale,že mykoza . ale vytery su negativne,vraj nejake anaerobne spory či čo-čo dochne na vzduchu. akurat teraz ma to už štipe,ale nesvrbi,skor by som to prirovanal k tomu,že mam pipinu už "vydretu" z hajzloveho papiera,čo stale chodim čurať

mirkapal
31. máj 2010

No tak to je fakt divne, ked ti este aj predtym doktorka povedala, ze mas mykozu. Ja som pred tehotenstvom mala dost casto tieto problemy, ale vzdy mi to bez problemov vyterom potvrdili (kym som chodila k svojmu lekarovi na Slovensku), potom sme sa prestahovali a teraz chodim k inej lekarke, ktora ma k dispozicii mikroskop, takze o to lepsie. Inak, tiez som niekedy mala len take prejavy ako teraz ty bez cohokolvek ineho a bola to mykoza. Mne osobne nikdy natrvalo nepomohli ani ziadne volnopredajne lieky, len sa poriadne preliecit s liekmi ako pisala Drievko (Polygynax).

denisocka
31. máj 2010

ja som mala už v 16tt Macmiror,a fakt pomohol,ale nie na dlho ... tak zas prišiel vytok,po nom zapal moč .ciest a po nich toto

mirkapal
31. máj 2010

☹ Tak to ma mrzi. Viem si predtavit, ake je to neprijeme, sama som si to zazila, ale este pred tehotenstvom. Teraz mam nastastie zatial pokoj, ale ja som sa pre tehu preliecovala komplexne, tzn. dvojtyzdnove uzivanie komplexnych antimykotik - tabletky plus probiotika, imunoglukan na posilnenie imunity a protikvasinkovu dietu som dodrziavala tiez poriadne dlho. Az toto zabralo a odvtedy mam pokoj, klop, klop, klop. Lenze tie antimykotika sa urcite nemozu uzivat v tehotenstve, su silne, takze to musis asi uz len nejako vydrzat 😒 a dookola sa liecit, ak sa to vracia. A je tiez celom mozne, ze ti to po tehotenstve same prejde aj bez liecby.

denisocka
1. jún 2010

tak baby,už mi je dobre,tak to asi nebola mykoza ... a našťastie asi ani hepres (čo ma tiež napadlo) lebo po odstraneni lycrových nohavičiek, umývani s lactacytom a canestenom mi je dnes už super. 2 dni som chodila bez nohavičiek 😀 po byte a proste,asi to bolo akoby zaparene,alebo neviem,ale dnes mi už nič neni .

ivikz
8. jún 2010

Prosím vás, chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť s per orálnym užívaním kapsúl Mycomax 150 v tehotenstve. končím 14.tt a trápi ma mierna mykóza, lekár mi predpísal Mycomax 150, vraj by mohla stačiť 1 tableta jednorazovo, no v letáku čítam, že sa nemá podávať v tehu, okrem závažných prípadov, kedy očakávaný prínos preváži nad možným rizikom pre plod. prosím, poraďte, ak máte niekto info, či je to bezpečné.... ďakujem

michaelachanel
12. jún 2010

ahojte baby...prosim vas mam jednu otazku....pouzivam cipky POLYGYNAX a neprisla mi mrcha...mozu to mat na svedomi tie cipky?? dakujem za skoru odpoved!!!! 🙂

eviiiku
13. jún 2010

ahojte babule ... chcem sa len spytat ci je to nomalne ... som v 33 tt a uz od 18tt mavam mykozu a to pravidelne kazdych 8dni ☹((( .... pouzivam Gynazol (doktorko mi povedal ze nic ine nemozem) po pouziti sa mi na druhy den hned ulavy ale presne za 8dni dostanem znova a takto dokola dokola dokola ... ide ma z toho uz slahnut .... vraj to mam stale len preliecovat a preliecovat ... ale ja sa bojim toho ze ked pride na rad porod a ja budem v stadiu kedy to budem mat ci sa moze nieco stat babatku .... neviete niektora o tom ako to vlastne to dietatko ovplyvnuje , ked prechadza vlastne cez porodne cesty??? ze co sa moze stat ... ☹

norikk
13. jún 2010

mne moj doktor dal cipky iodove Betadine....tie sa mozu pouzivat len v 1. trimestri,,,...ale jemu je jedno,ze som na konci druheho ☹

nina17151
22. júl 2010

ahoj som v 22 tt a dnes som bola u lekára. Včera ma všetko pálilo mala som aj desný vytok a dnes sa k tomu pridružilo aj slabé krvácanie taký výtok s krvou. Môj lekár mi predpísal polygynax no v letáčiku je napísané, že sa nemá užívať v tehotenstve.Mám strach o moje bábätko, aby mu to neuškodilo. Neviem čo mám robiť či to mám vziať alebo čakať. Je tu niekto kto má skúsenosti s užívaním tohto lieku v tehotenstve??? Je tu niekto kto mi poradí?

otulik
23. júl 2010

@nina17151 ahoj ak by sa ti to zhorsilo tak ja by som sla radsej do nemocnice..

blondi2
31. júl 2010

baby mozu sa v tehotenstve uzivat probiotika? beriem antibiotika na zapal moc. mechura a uz sa mi objavili aj kvasinky. Pytala som sa lekarnicky a ona mi povedala, ze probiotika by sa v tehotenstve radsej nemali. ale vyzerala byt dost neista, akoby zaskocena mojou otazkou. Tak neviem. Mam doma konkretne probiotika Adult dophilus.ale tak neviem, ci to risknut...

medyna
31. júl 2010

@blondi2 ahoj, moja kolegyna je na zaciatku tehotenstva, brala antibiotika a tiez sa jej objavili nejake kvasinky. A jej zase lekarka povedala, probiotika moze uzivat, ak ich potrebuje. Je lepsie mat v poriadku vnutorne prostredie ako nakazit niecim babatko.

melanche
31. júl 2010

@blondi2 probiotika sa naisto mozu v tehotenstve. ale nie vsetky. ja som pri prvom brala cele tehotenstvo od zaciatku do konca probiofix a pri tomto striedam probiofix a super dophillus. musim ich brat, kvoli imunite. imunologa som sa na to pytala a povedal mi ze taketo co su tabletkove formy sa mozu-ale kvapky urcite nie.

blondi2
3. aug 2010

no dobre baby, potesili ste ma, tak sa dnes dam na tie probiotika...

amandamath
10. aug 2010

Pred tyzdnom sa mi objavil v predu taky ten "tvaroh". Ale len vpredu pripadne naboku. V posve nic, an palenie ani vytok. Neboli to, nestipe akurat ked si to umyjem tak si celu oblast rozdrazdim. Neviete mi poradit z coho to moze byt (sladkosti ani biele pecivo nejem) a ako sa toho zbavit?

luckam77
10. aug 2010

@blondi2 neviem ci sa môzu probiotika ale ked sa pri mykoze odporucaju probioticke jogurty jest tak potom neviem preco by sa nemali probiotika brat...alebo sa porad s dr.

jo22
15. aug 2010

Ahojte, môžte mi prosím poradiť,
asi pred piatimi týždňami sa u mňa prvýkrát objavila mykóza, lekárka mi dala jednorázový krém gynazol. Zabral, ale po troch týždňoch sa mi to vrátilo, tak mi predpísala čipky Macmiror. Tento týždeň mi začalo veľmi tvrdnúť brucho, tak som radšej išla k lekárovi, lenže moja lekárka má dovolenku, tak som musela ísť k zastupujúcemu. Ten ma len rukou vyšetril a povedal mi že mykózu už nemám, ale že mám nejakú baktériu a predpísal mi krém Dalacin V2%. Až doma som zistila, že sú to vlastne antibiotiká. Po dvoch dňoch užívania sa mi mykóza opäť vrátila. Čo si o tom myslíte, mal mi lekár predpísať antibiotiká, ktoré podporujú vznik mykózy, ktorú som si len pár dní predtým vyliečila a okrem toho bez toho, aby mi urobil výter a vyšetril ho? Veď ako mohol vedieť akú mám baktériu bez použitia akéhokoľvek rozboru? Mám ten krém radšej hneď prestať používať? Moja gynekologička má ešte stále dovolenku.

tehulka14
12. okt 2010

Baby som v 6tt a mam mykozu mam palenie a dost aj bolenie doki mi vravel,že do konca prveho trimestra mi nemože nič dat nepoznate nejake babske recepty ☹ neda mi to ani spat ta bolest a palenie 😢 dik

denne73
12. okt 2010

@lucinka83 ahoj moja čitam že si brala tiež MACMIROR vaginalne guličky . mne kázal doki vybrať len polovicu balenia a tak prisť na kontrolu. Chcem sa ťa opýtať to aj tebe počas dna trebalo vložku?? pretože zo mna ta blbá tableta asi počas celeho dna vyteká. jeminky furt dačo riešim

vavrenka
15. okt 2010

@tehulka14 borax glycerin - to jedine sa v 1. trimesri vraj moze. Mne odliala sestricka do falsticky a mam si aj znutra prstom jemne potierat. Stipe to, ale citim sa omnoho lepsie. V kazdej gyn. ambulancii ho maju a robia nim vyplachy, prave pri mykozach. Spytaj sa na to svojej lekarky.

lucinka83
15. okt 2010

@denne73 ahoj, aj ja som mala pocas dna vlozku, macmirror je dost silny, to TI isto zaberie, neboj. PAr dni to vydrzis, ale radsej s vlozkou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre