Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

ikon
7. dec 2009

ahojte kočky, potrebujem poradiť. som v 5. tt, prednedávnom som dlhodobo užívala ATB a odvtedy ma trápia kvasinky/mykoza. pred týždňom som si kúpila v lekárni femisan gel, ale nezabral, dnes mi doktorka predpísala recept - nystatin galvex cípky (tie sú asi v pohode) ale aj nejaký gel ATB volá sa Dalacin V 2% a tam sa píše, že v 1. trimestri len pri veľmi závažných dôvodoch, pritom vie, že som tehotná, tak neviem, čo mám robiť.
inak niektorí lekári vôbec neodporúčajú liečiť mykozu počas 1. trimestra. moja lekárka je za okamžité liečenie. nemáte s tým skúsenosti? dík.

zrzulka
9. jan 2010

baby chcem sa opytat co by ste robili...?lekar mi dal vaginalne gulocky. Rozmyslam ned jednou vetou z pribaloveho letaku...Gyno-Pevaryl 50 sa nemá používať počas prvého trimestra gravidity kvôli vaginálnej absorpcii okrem prípadu, keď lekár rozhodne inak. Gyno-Pevaryl 50 sa môže používať počas druhého a tretieho trimestra, ak očakávaný prospech preváži nad možným rizikom pre plod.

Co vy na to? uzivali by ste to? vcera som si dala jeden cipok tak neviem ci to mam dobrat. ziadne mozne rizika pre plod tam nie su spomenute....

domcek
9. jan 2010

zrulka vsak ty si uz v druhom trimestri a pokial ti to predpisal lekar tak to asi zvazil a vie co robi.
Ikon podla mna neliecena mykoza je horsie, pretoze sa to stebou moze tahat cele tehu a pripadne moze mimi chytit od teba infekciu pri porode. Takze radsej liecit.
Ja mam mykozu teraz nastastie zatial bez vytoku pouzivsam capiky gyntima su to prirodne probiotika.

tiriel
12. jan 2010

aj ja mám od uplneho začiatku výtok,myslela som si,že je to ten tehotenský a pred týždnom pri výtere mi dokyna vraví - že pozrite,to je mykoza ako bič, čisty "tvaroh" a ja na nu , že som si myslela,že to je "tehotenský tvaroh" 😀 . ale vraj teraz ešte liečiť nebude, musime počkať do 2.trimestra.

ale aj tak ma zaujíma,či sa to predsa neda nejak zmierniť. sice ma dole nesvrbí,ale výtok je dosť hojný a už ma z toho utierania aj štípe cikula. 😝

nevie,či nejaky biely jogurt je v tehu dovolený - teda mazať si to dole ním

hondar
20. jan 2010

Ahojte!
Ja som len v 12 tyzdni a dal mi na liecenie mykozy Dafnegin(je to krem na zavadzanie do posvy).Mate s tym niektora skusenost?Tiez sa na pribalovom letaku pise,ze pocas tehotenstva sa moze pouzit iba v nevyhnutnych pripadoch,pod dozorom lekara a navyse sa mi zda uzivanie tohoto lieku dost skoro.Asi vydrzim este tyzden, a potom zacnem s liecbou...Ale sak asi doktor ve co robi 😒

lulu4
20. jan 2010

hondar: ja som mala tiez problemy so svrbenim asi 2 tyzdne dozadu a lekarka mi predpisala tiez krem ktory sa zavadza do posvy, mala som si ho po tri vecery zaviest a nemat aspon 5 dni sex ale uz je dobre... dala som si aj ked tam bolo tiez pisane ako na tom tvojom ze len pod dozorom lekara ale ja som si ho nezaviedla uplne hlboko tym aplikatorom pre istotu...

hondar
20. jan 2010

Inak,ako tak citam vase prispevky naozaj je tu vela zien,ktore maju ten isty problem ako ja.Liecit,ci neliecit,ked je tam riziko?Je to des!

lulu4
20. jan 2010

je to des ale ked si to zavedies len tak na okraj dovnutra nie hlboko nema to ako babu ublizit, a dokonca mi to zabralo co som rada

emily3
20. jan 2010

ahojte s mykozov som mala problemy tiez pocas posledneho tehu...nic nepomahalo, ale ked som malu porodila, mykoza zmizla...tak vydrzte..

jajka28
20. jan 2010

babenky kuknem aj sem hej aj mne v prvom tehu odporučil doky len biely obyč. jogurt /nie nizkotučny/ a zabralo, ale zaviect si ho trocha dovnutra...pomaha to!!! a nijak neublíži 😉

ninkaa89
21. jan 2010

baby a co vravite na cipky nystatin galvex? 😕 som v 10tt...neviem ci to nemoze nejako uskodit hm?

majuska81
21. jan 2010

Ahojte, som v 9.tt a tiez mam Nystatin Galvex...beriem to 2x denne, doktor ma ubezpecil,ze je to v pohode. Ja beriem Prednison na oslabenie imunity, lebo vytvaram protilatky na babo....a aj od toho mam tu mykozu...neviem, ci sa toho zbavim ☹

hondar
25. jan 2010

No ja uz som zacala pouzivat ten krem a snazim sa co najopatrnejsie zavadzat ten aplikator a nie uplne do vnutra.Uvidime,ci mi to zmizne uplne alebo zas len na chvilu... 😒
Nystatin Galvex mi predpisal doktor raz este ked som nebola tehotna(mala som zial mykozu casto) a z tych vsetkych,co som mala predtym, mi tento liek zabral najlepsie.
Teraz mam tento krem Dafnegin.uvidime, co to spravi...

denisocka
27. jan 2010

baby, ja som už zufala z tej mykozy. síce ma nesvrbí,ale je jej tak vela , už nemám sil chodiť stale na vecko s pocitom,že sa niečo deje . utieram sa každu chvílku na wecku , už mam paranoju. mam doma len Canesten crem,ten asi nemožem

majuska81
28. jan 2010

No, bola som u doktora, Nystatin vobec nezabral, doki hovori, ze to mam uz trosku aj cervene....Dal mi GynoPevaril Combi pack....3 cipky a kremik.....aj 2 balenia hned.....samozrejme v letaciku je napisane, ze sa nesmie pouzivat v prvom trimestri, len ked lekar to zvazi....no ale co uz????? Bojim sa, aby sa mi nenakazili babatka.... 😖 😖 😖 😖
Denisocka, asi Canesten mozes cez tehu....ale nebola si u doktora??? Ja Canesten nemozem, mam na to alergiu 😖 😖 Ked si s tym nebola u doktora, tak okamzite chod, lebo ked to zostane neliecene, moze sa ti nakazit babo... 😔
Hondar, aj ja som mala stale mykozu uz aj pred tehotenstvom....a ked mas k tomu sklon, tak v tehotenstve sa od toho zbavis velmi tazko....ja ratam s tym, ze budem s mykozou bojovat do porodu 😖 😖 😖 😖 😖

rubinka
28. jan 2010

Baby obmedziť sladké a kúpte si probiotika SUPER DOPHILUS, mňa toto dostalo z polročného trápenia s mykozou. 😉

majuska81
28. jan 2010

Prave mi to povedal gynekolog!!!! Presne tento Super Dophilus....uz to papam!!!! Ale ze obmedzit sladke 😨 😨 ....no hrozne veci pises ☹ ☹ ☹ .....ale je to pravda, lebo cukor a kvasinky sa maju radi.... 😖 😖 😖 😖

denisocka
28. jan 2010

joj sladke mi nezakazujte,prve tehu som pregrcala a teraz mi tak chutí sladke

hondar
28. jan 2010

Nuz kazdej z nas zaberaju asi ine lieky...Ale to ze treba obmedzit sladke, dokonca na nejaky cas cukor uplne vypustit zo stravy je zaklad.Ja som vydrzala mesiac drzat dietu,popri tom som mala nejake cipky,to si uz nepamatam ake lebo uz som mala asi vsetky druhy a mala som takmer rok pokoj,potom sa to vratilo,nakazil sa aj partner a zacal sa kolotoc s preliecovanim oboch... 😒
Pocula som,ze existuju uz aj protikvasinkove restauracie,ale kde a ci je to vobec pravda netusim (to len pre zaujimavost 🙂)

anic1
4. feb 2010

Ahojte, mne tak isto gyna predpísala GynoPevaryl 50. aj ja sa ho bojím užívať...nie doktorka ale sestrička ma ubezpečila že je to v poriadku a môžem to užívať. tak dnes začnem... 😒

norikk
13. feb 2010

a ak mam mykozu tak sex musi byt tabu co? mohol by to dostat aj priatel?

ladybirdie
15. feb 2010

Ja som pouzivala na zaciatku tehu, ked som este nevedela, ze som tehotna (v 2. tyzdni) Clotrimazolum proti mykoze. Ma s tym niekto skusenosti? Mykoza zmizla, lenze je tam napisane, ze nepouzivat v 1. trimestri. Lekarka mi hovorila, ze viac skody moze narabat neliecena infekcia, ako tieto vag. tabletky. Takze teraz mozem iba dufat, ze som neskodila malemu. Zatial krvne testy ok, dufam, ze maly bude zdravy.

majuska81
15. feb 2010

Baby, kedze farmaceuticke firmy nemaju peniaze /alebo nechcu utracat peniaze/ na vyskum, aby zistovali, ci sa mozu pouzivat v tehotenstve ich lieky, radsej tie vety o zákaze pouzivania capnu na kazdu krabicku....Tiez som mala Gyno Pevaryl....a teraz este PolyGynax....radsej cipky ako infekcia....ze????? Hrozne vela bab ma mykozu v tehotenstve....Aj ja.... ☹

norikk
17. feb 2010

chcem sa spytat este raz, jedna baba mi odpisala v inej teme na to, no kedze dnes sa chysta do porodnice, asi sa uz dalsich nfo nedockam ohladom mojho problemu.... doktor mi predpisal Betadine....kedze som ziadne cipky nikdy nebrala,ostala som prekvapena....mate skusenosti s tymito ciipkami?? je normalne ze ma to zacalo stipat?? dugyna mi odpisala, ze hej, len chcem sa este uistit.....a nechcem zas nezat k doktorovi, ak mi tu viete s istotou poradit aj vy....pls,cakam rychle odpovede, fakt to suri :( ....zajtra cestujem, a uz nebudem mohla ist ku doktorovi...dakujem ☹

lulu4
17. feb 2010

norikk: dugyna studuje za lekarku, pravdepodobne si vyberie gynekologiu ako svoj obor, tak si myslim, ze ti urcite neporadila zle, ale radsej sa opytaj lekara ci je to normalne...

norikk
17. feb 2010

ja som to nemyslela vzlom, len ako som vysvetlila, ona prave dnes odchadza...a ja to potrebujem surne riesit, tak som sa chcela spytat inych....dakujem...tak skocim aj ku lekarovi....

lulu4
17. feb 2010

norikk: ved ja netvrdim ze si to myslela v zlom to som ti napisala aby som ta mozno trosku ukludnila ze ti radil niekto kto bude coskoro lekarom, ze to nebola len taka obyc. rada, ale niekedy su aj take dobre... ale radsej by som asi len predsa skocila za lekarom, vies istota je istota 😅 drzim palce

norikk
17. feb 2010

no lekara sa mi nepodarilo zastihnut :(

norikk
17. feb 2010

je tu niekto, kto ma skusenosti s cipkami Betadine?? uz som vazne zufala :(

lucia.kl
17. feb 2010

ahoj norikk,
ja som betadine brala ale to som nebola tehotna, neviem či sa môžu uživať v tehotenstve tieto čipky, ja mam teraz mykozu a doktor mi predpisal čipky Nystatin galvex a masť Fungicidin - čipky su len na lek. predpis, masť nie.
oboje sa nevstrebava a posobi len povrchovo, takže sa môže v tehotenstve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre