Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

junovka
20. aug 2008

maja, ja som v 1 tehu brala kadeake lieky,vcetne Macmirolu, lebo som mala stale mykozy od zaciatku po konec tehu.Tak, si myslim, ze lekari vedia co robia 😉

pensadorcallisto
20. aug 2008

VAcsinou co citam na nete, tak proti kvasinkam a roznym zapalom pomaha prave zdrziavanie sa sladkych jedal, ale nemyslim si, ze ovocie by to pokazilo... Je sice sladke, ale skor si myslim, ze ide o tie jednoduche cukry, nie cukry v ovoci.

lenka138
22. aug 2008

dnes som išla k doktorke s tým, že mám mykózu, no stery, ktoré mi robila minulý týždeň ukázali, že mám Streptococcus agalactiae, máte s tým skúsenosti. Zatiaľ mi s tým nemá čo robiť, lebo musí čakať do konca 3.mesiaca, ale povedala mi nech si kúpim rosalgin a predpísala mi krém candibene

janajanajana
22. aug 2008

Lenka, co ja viem, tak dnes to pocas tehu ani nezvyknu liecit, len tesne pred porodom podaju infuziu s ATB aby sa nim nenakazilo babatko, ked prechadza porodnymi cestami. Chcem sa ta ale spytat, ako sa u teba ten streptokok prejavoval?

lenka138
22. aug 2008

ja som to ani nevedela, minulý týždeň v stredu mi robila stery a ja som k nej išla dnes lebo v stredu ma začalo trochu svrbieť, tak som myslela, že nejaká mykóza a ona mi povedala, že vlastne aj výtok je tam trochu iný ako pri klasickej mykóze a že je to vlastne tento streptococ. A vravela mi, že ako keby som to mala skôr okolo močovej rúry.

snehulienka
5. sep 2008

caute, tak sa zase hlasim s mykozou, uz druhykrat ju mam , prvy krat pred 2 mes. v cca 14tt, teraz v v 22tt. ale tentokrat je to znesitelnejsie, minule som mysllela ze zosaliem...

malamyska
5. sep 2008

snehu tak ja sa pridavam..dnes rano som sa zobudila a strasne ma to tam dole svrbi palenie ani nepocitujem ale svrbenie je strasne kedze nie som v ba nemam sa ako dostavit k lekarovi baby co si mam dat?....ani fungicidin nezabral:(

sisulka7
1. jan 2009

ja sa trapim s mykozou uz asi 3. mesiac, dovtedy nikdy nic. Najprv mi lekar predpisal taky krem, co sa vstrekoval dovnutra, ustupila asi na mesiac a potom znova sa asi po mesiaci objavila. Tak mi pred dvomi tyzdnami dal taky krem, co sa daval len jednorazovo, lenze to som este nevedela, ze cakame male a on este nic nevidel. Tehotenske testy sme robili dva a na obidvoch boli dve ciarocky, takze by som mala byt v siestom, zatra zacinam siedmy tyzden a vcera mykoza prisla znova. Ak by bol lekar zajtra v praci, tak pojdem, lebo ani tehotenstvo nemam potvrdene, cakala som az na siedmy tyzden, myslite, ze ked zajtra zacinam siedmy, ze uz mi to bude moct potvrdit?

ingra73
1. jan 2009

mne potvrdil tehotenstvo ultrazvukom v 6tt, a co sa tyka mykozy, som uplne zufala, lebo uz som skusila vsetky mozne vag.tabletky a kremy a nic nepomaha, stale to na chvilu ustupi a potom sa to do tyzdna vrati ☹ teraz mam nejake tabletky gynocaps, stali cez 200sk.... tak dyfam, ze aspon na nejaky cas pomozu ☹

ingra73
1. jan 2009

dufam 😀

sisulka7
1. jan 2009

ja som o mykoze nemala ani ponatia, zacala mi az asi pred tromi mesiacmi a nie a nie sa jej zbavit.

ivanka821
24. jan 2009

Ahoj baby.
Tak dnes som tu opat.
Od vcera vecera ma zacala trapit mykoza a tak strasne to svrbi. Najhorsie je, ze to bolo v piatok vecer a musim asi vydrzat az do pondelka.
Skusala som sa umyvat intimnym gelom ale nepomohlo, tak som sa natrela canestenom.
Som v 17 tt a nechcem naozaj nic take, co by mi mohlo uskodit.

nadzieja
28. jan 2009

Ahoj bay, dobre poznam vas problem, tiez som sa s nim trapila v tehotenstve ....lekar mi dal vaginalny jednorazovy gel....pomohlo to, lebo to bolo fakt uz na zblaznenie, ale potom sa to znova zopakovala....tak mi odporucal apliovat si potom canesten....ja som sa snim natierala ako diva .... jedne lekar mi zasa poradil umyvat sa v octovej vode a pomohlo to....tiez dietka, menej slane a sladke....ale vsetko to vraj mjuj na s vedomi hormony, ktore sa v tehu velmi menia .............

zuzkaprofant
28. jan 2009

no ja mam ten isty problem doky mi dal minuly tt cipky na 3 dni a pomohli ale od rana zase sa mi to asi vratilo len ma to svrbi tak neviem asi zase k nemu na dalsi tt zbehnem 😠

kubko
27. feb 2009

ahojte, je piatok vecer aj mna sa lapila mykoza ved pred vikendom je to najlepsie, tak idem posondovat, co mozu tehulky, lebo na vsetkom co doma mam (tantum rosa aj candibene) je diplomaticky napisane poradte sa s lekarom a neviem, ci sa s takymi vecami chodi na pohotovost chi chi

eva4444
27. feb 2009

baby ak mate pocit na mykozu chodte rychlo ke lekarovi, je to fakt nebezpecne, ja by som sla kludne aj na pohotovost, daju vam krem a ulavi sa vam. nenechajte tomu cas aby sa to rozmohlo. ja som mala infekciu a zacal sa mi skracovat krcok atd a tak som si pekne polezala.

emjee
31. mar 2009

betty111 • 30tt • Dnes o 14:26
Ahojte baby dnes mi doktorka zistila infekciu v posve,ale nepovedala mi o aku infekciu ide nic ma dole nesvrby iba ako trosku stipe alebo aspon si myslim.No som uz v 29tt+3 a bojim sa ci to neuskodi babetku.Predpisala mi take cipky ktore sa volaju:MACMIROR COMPLEX 500.Ktora ma nieco take iste ako ja?dakujem.

bibi78 • 17tt • Dnes o 16:05
betty, sama gynekologicka Ti predpisala cipky, takze vie asi, co robi. nespytala si sa jej na mozne nasledky? ona vie najlepsie. z mojho pohladu o nic nejde, do porodu mas este cas a k dietatu sa to cez filter nedostane . hlavne sa koli tomu netrap, moja kamaratka nevedela, ze je tehotna prve tri mesiace lebo cestovali po juznej amerike, tak vsetky priznaky pripisovala tomu. dala sa v tej dobe zaockovat proti tetanu a prekonala brusnu infekciu, to vsetko v 1. trimestri. a malicka je zdrava, takze v tvojom pokrocilom stadiu by som sa vobec nebala.

llaabbkkaa • 1d, 36tt • Dnes o 17:20
ahoj betty, podla pribaloveho letaku by sa malo jednat o beznu vag. infekciu. podla mojho gyn. sa " tehotenstvo a mykozy kamaratia" - vraj je to bezne. Moj nazor - keby to bolo nieco vazne, dr. by ti to urcite povedala. Papaj probiotika - zabrania navratu mykozy a navyse pomozu imunite babatka.
ina vec je - moj pripad - ze mi uz v prvom tehotenstve zistili streptokoka agalactiae. Pri porode som intravenozne musela dostat antibiotika. ale to je iny pripad.

jamily • 23tt • Dnes o 17:50
Ahoj! No ja som na tom tiez nejak podobne, vcera mi volali, ze sa potvrdila infekcia a dnes som si bola v lekarni vybrat Mykofungin. A este mam k tomu zalozeny aj pesar, takze nie som nejaka nadsena. Myslela som si, ze mi ho teda vyberu, ale nie. Tak uvidim, ci to po 6tich dnoch zmizne, mam ist na kontrolu. Ale najradsej by som bola bez pesaru. Tak sa aj ja trosku bojim, aj ked chodim stale na kontroly, ale predsa.

mukky
31. mar 2009

Aj ja som ju mala v tehotenstve 2 krat,normalne az skoro hrudy zo mna isli,svrbelo to,no neprijemne velmi,lekar ked sa na mna pozrel len zhikol....treba s tym ist urychlene k lekarovi,infekcia potom napada aj plodovu vodu a moze dojst k potratu,ci poskodeniu plodu.Ja som ju mala asi v 7 mesiaci a potom tesne pred porodom,a doma som chodila potom radsej naholo,ziadne nohavicky,vsetko mi robilo problem

betty111
19. apr 2009

mukky
Ahoj aj ja som v 7 mesiaci nuz v utorok idem ku gynekologicke takze dufam ze mi povie dobre spravy lebo som uz dobrala cipky ktore mi predpisala.Nuz duufam ze to neublizi mojmu babetku inak to neprezijem 😢

ada11
20. apr 2009

aj ja sa pridávam, v prvom tehu som nemala ani raz mykózu ani bakteriálnu infekciu hoci pred tehu som mala veľmi čast, v druhom tehu som mala mykózu hneď od začiatku /v novembri som zostala tehu a v decembri som brala už čípky/ a ťahalo sa to až do pôrodu, kažú poradňu mi dokin niečo predpísal a povedal, že to budem mať až do pôrodu 😠 dieťatko sa narodilo zdravé a donosené . nebojte sa sa toho, detičky budú zdravučké a doktory vás budú liečiť tak aby to mimi neublížilo a aby ste vydržali až do konca tehu 😉 prajem veľa trpezlivosti a bezproblémové tehu 😉

mukky
22. apr 2009

betty verim ze vsetko bude dobre....si liecena tak nemaj obavy..

liki205
1. júl 2009

Prosím Vás poraďte mi mám taký sem tam výtok, ale nepáchne vôbec, a vyzerá to skôr ako keby som bola iba vlhká, ale čo ma trápi je že ma strašne svrbí... a neviem či je to normálne, tak som si začala dávať krém canesten, neviete môže sa tento krém používať v tehotenstve ???

jenny43
3. júl 2009

maja5
caute babulky,
som tu nova.som v 35tt a od zaciatku tehu mam vytok a stym spojene kvasinky.je to neprijemne.
moj doktor mi na to predpisal macmiror cipky a chcem vas informovat, ze po 2 cipke som zacala krvacat.hned sme bezali do nemocnice.nastastie mi ju vybrali a odvtedy ok.vytok mam dalej, no uz ziadne cipky nechcem brat a ni neberiem.
cize doktori vedia co robia-no v kazdom trimestri je to riziko podla mna, bo kazdy organizmus reaguje inac..krcok maternice moze byt precitlivenejsi a uz to je..
takze opatrne s tymi cipkami
drzme si palceky

nivalis
15. júl 2009

Ahoj Jenny43,
tak prave si ma vyplasila a dost! Ja som v 37tt a vcera mi doktorka po pozitivnej kultivacii predpisala prave macmiror. Ja som doteraz ziadne priznaky nepocitovala, ale ked mi to uz predpisala tak som si to "aplikovala" a stala sa mi taka cudna vec - asi 2hod potom ako som si to dala ta gulocka sa rozpustila a vytiekla - stalo sa to uz niekomu? ma to tak fungovat??? A ma tu este niekto skusenosti s macmirorom???

martina46
3. aug 2009

ahojte.
citam tu, ze sa na mykozu nedava nic v 1. trimestri, som v 10tt, no zajtra idem k dr, bo mam svrbenie 😝 , tak mi napadlo opytat sa, exituje taky gel s tea tree olejom, aplikuje sa do posvy, no neviem nazov, poznate to? da sa to pouzivat aj v tehu? napadlo ma to ako alternativa pripadne. no aj na to sa zajtra asi opytam.
dobru noc 🙂

lucula73
4. aug 2009

Ahojte,
ja mám tiež mykozu,včera som bola u doktora a predpísal mi Gynazol...........no keď som si to tu prečítala,tak neviem..hoci doktor mi povedal,že Gynazol sa nevstrebáva do krvi,že pôsobí len lokálne.Zatiaľ som si ho nedala,ešte skúsim pár dní vydržať,dávam si Floragyn čípky a jem laktobacily Super dophilus,zdá sa,že to zaberá,lebo ma svrbí menej.

junovka
4. aug 2009

ja som uzivala v prvom tehu lieky na mykozu aj v 1.trimestri 🙂 😉

danu
23. nov 2009

sisiska • 28tt • Dnes o 11:04
Ahojte, som v 28 tt a tri dni si vkladam Macmiror kvoli mykoze. Dnes rano som sa zobudila, isla si spravit ranajky a zrazu som zistila, ze mam mokre pyzamove nohavice ako keby mi odtiekla plodova voda alebo ako keby som sa pocikala. Som z toho uplne zufala, lebo neviem, ci to bola plodova voda alebo ci to len vytiekol ten cipok Macmiror. nemate niekto skusenost? Teraz uz "neteciem" ani nemam ziadne bolesti. Bola to len jednorazova zalezitost a kedze cipok ma podobnu farbu ako moje pyzamo, neviem to rozoznat. Akurat po zaschnuti je "zasiahnuta" cast pyzama taka tvrdsia, tak neviem, ci to moze byt aj po plodovej vode. Dakujem za rady.

sisiska • 28tt • Dnes o 11:16
prosim, prosim, nikto neporadi?

sisiska • 28tt • Dnes o 11:17
moze byt z cipka tak vela vytoku, ze premoci pyzamo?

boise • 39tt • Dnes o 11:18
sisiska kľud, to bude z toho čípka, to sa bežne stáva...ja keď som mala také problémy tak som spávala radšej s vložkou...Takže neboj 😉

sisiska • 28tt • Dnes o 11:24
boise, tiez si mala toho vytoku tak dost vela? mna zaskocilo hlavne to mnozstvo...preto som zacala uvazovat nad tou plodovou vodou...

boise • 39tt • Dnes o 11:26
no ja som toho mala dost, musela som si tu vlozku hned potom vymenit...proste ak som si dala cipok vecer a rano som vstala z postele tak to bol hotovy "vodopad". Takze sa neboj, vsetko bude ok 😉 A ked ta nic neboli tak to nema byt co ine. Hlavne klud.

vichy77 • 37tt • Dnes o 11:43
sisiska, urcite to bol ten cipok..

sisiska
23. nov 2009

baby, dakujem za povzbudenie, ak este niekto nieco bude mat k teme, budem vdacna...

lucinka4
27. nov 2009

ahojte kocky,
brali ste niektora v tehotenstve Polygynax na zapal? je tam napisane,ze nebrat v tehotenstve...konzultovala som to aj s lekarkou z nemocnice a povedala,ze pokial mi to predpisal lekar a som po prvom trimestri tak by to malo byt ok...ze neliecena infekcia je horsia ako moznost nevhodnosti lieku.
Ja len ci nemate niektora skusenost s tymto liekom v tehu?diky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre