Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

pici
5. feb 2011

mne pomohol vyplach s hluchavky a imela bieleho... :D a samozrejme probiotika a hlavne protikvasinkova dieta... plus nejake veci z lekarne, ale neviem ci to tehotne mozu...

alecka
6. feb 2011

@tinki dakujem za tip 🙂 , su tie vyplachy bezpecne aj v 3 trimestri?

pici
6. feb 2011

@alecka no to prave som si nie ista. kedze nie som tehotna... ale mne pomohli....

sandyza
6. feb 2011

ahoj. neviem ci mate skusenosti s tym, ze by mykoza mohla ovplyvnit meskanie menstruacie. Mala som ju dostat 5.2. a stale nic. Vsetko by bolo v pohode lebo babetko si prajeme, ale posledne dva dni som zaznamela svrbenie dole:( a taky biely vytok. Myslite ze by to mohlo mat suvislost?:( na test je este skoro. Zajtra sa chystam k doktorovi, nechcem to nechat len tak, ale stale nad tym rozmyslam.

chovancova27
6. feb 2011

mne v tehotenstve veľmi pomohlo mydlo Lactacyd Femina Plus, je výýýýýborné, do 4 mesiaca som mala veľký problém s mykózami, ako som začala toto mydlo používať, ani raz sa mi mykóza nevrátila. Doporučujem.

pici
7. feb 2011

@sandyza skor si myslim ze meskanie moze sposobit zapal, ktoreho dosledok je mykoza...

tinki
8. feb 2011

@alecka
áno, sú bezpečné, lebo mne ich odporučili teraz, keď už mám termín o pár dní

alecka
8. feb 2011

@tinki diky. dnes som si kupila a vyskusam. dufam ze mi to pomoze, lebo ma uz pomaly chyta zufalstvo 😢

maca_p
8. feb 2011

macmiror na dobru noc a po dalsich 11 noci 😠 😠

tinki
9. feb 2011

@alecka ja si myslím, že pomôže, ale daj vedieť... 😉

erika12345
10. feb 2011

Ahojte, dnes som sa dozvedela, ze mam silnu mykozu, som trochu prekvapena, lebo som nemala ziadne tazkosti, akurat sa mi nedavno vytvoril tam dole cerveny fliaci ako keby z podrazdenia a vcera zacalo svrbenie.. Dr. mi povedal, ze mam aj vytok, co som si vobec ja sama nevsimla. Dostala som krem Macmiror a nejake cipky vyrobene priamo v lekarni. Zda sa mi to dost silne, brat obaje, ale hadam dr. vie, co robi. Co ma trosku matie je, ze mi dr. hovoril, ze cipky mam dat dovnutra posvy hlboko a macmiror je na natieranie.. Lenze k tomu Macmiroru je aplikator a pisane je, ze sa ma dat dovnutra, myslite, ze to mam tiez davat dovnutra. Lebo ked si tam dam cipok (2*denne), tak ten tam nejaku dobu posobi a k tomu krem (3* denne), to je celkom dost, nie?

maca_p
10. feb 2011

@erika12345 lekar ti hadam povedal, ze kremom mas potierat lokalne a nie ho aplikovat vnutrovaginalne, nie? aplikator je tam preto, ze niekomu staci podat krem vnutrovaginalne, co nie je tvoj pripad, kedze mas cipky. ak mas pochybnosti, tak mu zavolaj.
ja mam zasa macmiror cipky a canesten na vonkajsie potieranie.

erika12345
10. feb 2011

@maca_p dakujem, mna len zmiatlo to, ze v letaku je napisane, ze aplikovat dovnutra aplikatorom, nie je tam nic o natierani. Ale pamatam si, ze mne dr. hovoril, ze kremom mam natierat. A ako dlho to uz uzivas? Pomaha to?

alecka
10. feb 2011

@tinki no tak si budem musiet pockat na ucinok vyplachov. kedze mi zase vykultivovali candidu, dopadla som ako
@maca_p , len mne dr povedal ze mam pouzit len 6 guliciek a potom si robit aj vyplachy, skombinovat s gyntimou, a potom ak sa mi znova vrati ta potvora, tak uz naozaj neviem! asi sa zblaznim 😢

sandyza
10. feb 2011

hmm..dnes som si robila test a dve ciarky...takze tak to vyzera ze mykozu som dostala preto ze som tehotna 🙂 len neviem ci sa mozem na to spolahnut.

maca_p
10. feb 2011

@erika12345 dnes 3 den
@sandyza v tehotku je pravdepodobny vyssi vyskyt mykoz. v prvom som ju chytila asi 4 x, v tomto ju mam "len" druhy x, ale este nekoncim...

baby ale co som spozorovala na sebe je ze u mna mykozy sposobovali pravdepodobne tampony. po prvom porode som ich prestala pouzivat a nic rok aj 3 mesiace. inak som ju mavala castejsie ako chripku😀

tinki
11. feb 2011

@alecka
😒 😒 , verím, že to musí byť nepríjemné...veľa trprzlivosti... 😒

alecka
12. feb 2011

@tinki dakujem, je to neprijmne, a otravne 😠 .najhorsie je, ze po 3 dnoch liecby macmirorom mam pocit, ze vobec neucinkuje. ako by som sa zbytocne liecila - efekt nie je 😢 . ja len dufam ze taketo opakovane liecenie nema vplyv na babo.

jiva23
23. feb 2011

ahojte, mne na mykozu predpisal Dr. tablety candibene a ešte som len v 8.týždni, myslíte, že to môže byť nebezpečne? Niekto tu spomínal, že sa to môže brať až po prvom trimestri... 😒

tinushka123
5. mar 2011

babenky, mate skúsenosť s krémom gynazol v 6t.t na kvasinky..? lekár mi ho dal, že ak nezaberie fungicidin mastička, ale nejak nezaberá a bojím sa dať si intro ten gynazol, ..pls napíšte ak máte skúsenosti v prvom trimestri. diki.

anitab
5. mar 2011

@tinushka123 ahoj, aj mne predpisala Dr. gynazol, ale az po ukoncenom 3 mesiaci, aj ked mykozy som dostala hned od 1. mesiaca teho, dovtedy mi ho nechcela predpisat...hm...

bosoriak
5. mar 2011

@tinushka123 Mne ho tiez predpisovala gynekologicka na mykozy aj v tehotenstve, aj takto na zaciatku. Takze by som verila lekarovi. Gynazol je jeden z najucinnejsich a najmodernejsich kremov proti kvasinkam. Najucinnejsia je tabletka flukonazolu, ale ta sa v tehotenstve nemoze.

lili151
5. mar 2011

Chcela by som sa s vami poradit Posledny krat sa mi začali krami 1.2.2011 ktore mi vždy trvaju 5dni a ciklus mam 31dnovi a stale mi dalšie neprišli. S manželom chceme babetko ale velmi to neriešime, niekedy sa spravi do mna inokedy na bruško ale len sa utrie a po chvili je zas vo mne. Teraz chodi daleko do prace a naposledy sa do mna urobil 19.2.2011.čo myslite mam sa tešit??? Bojim sa že ked si kupin test tak sa zas sklamem niekolko dni po 19.2 som si nahmatala vaječniky neboleli ma ani nič podobne takže v pohode Mate niekto podobne skusenosti????

anitab
5. mar 2011

V letaku toho kremu Gynazol sa pise, ze "neexistuju vhodne a kontrolovane studie, vykonane u tehotnych zien...preto sa aplikacia kremu odporuca pocas tehotenstva iba ak lekar rozhodne, ze mozny prinos prevazuje mozne rizika pre plod"...inak povedane, nie su iste dosledky pouzivania kremu v tehotenstve takze farmaceuticka spolocnost mile dara posunula zodpovenost na lekarov...je to rozhodnutie lekara, ale v konecnom dosledku je tu pacient samotny, kt sa moze rozhodnut sam za seba... 😉

lacikagr
5. mar 2011

Ahojte,
robila som si test a tam //. Tá druhá síce slabá, ale je. No a pridružil sa problém so zápalom moč.mechúra. Ten som trochu preliečila čajíkmi, no ale prišla mykoza. Volala som na gyndu, hovorím sestričke že mám mykozu a že je možne že som tehotná / kvôli tomu, aby ma skôr objednala / a ona že prídte o týžden. Ja vyvalená ako puk som položila telefon a až potom mi to došlo, že vlastne ešte týžden budem v bolestiach, neviem či to môže ublížiť malému a tak mi neostáva nič iné len sa liečiť Canestenom, ktorý som si dnes kúpila. A pri čítaní príspevkov mám dilemu, či použiť čípky ktoré sú pri tej masti.
Ozaj a ešte som tej úžasnej sestričke povedala, že v stredu idem do Heliosu že tehotenstvo mi potvrdia tam, takže ja volám hlavne kvôli tej mykóze, no to pre nu nič neznamenalo, myslela som že jej dojde že som bola na umelom a že do Heliosu len tak pre nič za nič nechodím.
Takže toto sú mi len trampoty...

pici
5. mar 2011

@lacikagr vyskusaj femigel. je prirodny s obsahom teatree oleja, antisepticky, nenasla som nikde ze sa v tehotenstve nemoze...

tinushka123
5. mar 2011

ďakujem ten femigel je bez predpisu asi však, ak je prirodny tak to skusim asi vdaka🙂

pici
5. mar 2011

@tinushka123 ano je bez predpisu, opytaj sa este pre istotu ci ho mozu tehotne, ale na mykozy je fakt super... a je hlavne ciri...

arhanta
8. mar 2011

ahojte mate niektora skusenosti s uzivanim cipok Vagilact pri pocite palenia pocas a po mocenia v tehu?

mipolka
13. mar 2011

@anitab Ahojte dievcata, ja sa tiez trapim s mykozami od zaciatku siesteho mesiaca tehotenstva....najskor ma lekar preliecil mirmacor vaginalnymi tabletkami a kremom canesten, co mi zabralo asi na dva tyzdne 😖 No a ked sa mykoza vratila v mojom pripade kandidoza, tak mi predpisal Gynazol cipky spolu s kremom, pri kreme som trpela vedlajsimi ucinkami....ale vydrzala....a po dvoch tyzdnoch to vyzera, ze sa to opat pomaly vracia (opuch vonkajsich rodidiel, trosku rezanie pri moceni).....a to som dufala, ze vydrzim aspon mesiac "zdrava" kedze chcem akekolvek lieciva v tehotenstve brat co najmenej ...... beriem aj Lactobacily, ale zeby to nejak extra zaberalo, povedat nemozem a anionove vlozky su uplne na nic aj to som skusala...sladkeho vela nejem, asi skoncujem aj s tou bielou mukou a chlebom a mlieko nahradim acidkom....a uvidime....v tehotenstve to treba len nejak prezit a preliecovat, v tomto obdobi sa totiz do sliznice v posve vylucuje viacej glukozy, co casto sposobuje premnozenie candidy, potvory jednej... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre