Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

denne73
15. okt 2010

@lucinka83 😉 😉 😉 dik

benne
15. okt 2010

@tehulka14 ten borax pomohol aj mne, kúpila som normálne voľne v lekárni, dr. mi kázal kúpiť veľku striekačku a normálne si to tam vstrieknuť. Bolo to pri prvom tehu a začalo mi to už pred otehotnením (stále sa to vracalo), a toto mi fakt zázračne pomohlo. Opýtaj sa dr., on ti lepšie povie, či vstrieknuť, či len otierať ako písala @vavrenka.

smolka
20. okt 2010

ahojte baby,
chcem sa opytat ci pocas tehotenstva, ked ste brali tablety do posvy candibene 200 skrz mykozy , mavali ste ruzovkasty vytok? Bolo mi povedane, ze ta infekcia sa takto vyplavuje von. Stretla sa z Vas niektora stym?? Dik za skore info! 🙂

bmmz
20. okt 2010

no ked vas tu citam ja som to mala dookola vkuse cele tehotenstvo..preliecila vratilo sa to ... predtym som takyto problem nemavala ani teraz ... vsetko bolo ok len som sa velmi pri porode potrhala a to bolo tym ze ta sliznica bola dost nedohojena z opakovanej mikozy

drzte sa

tanja61
21. okt 2010

ahojte baby som v 23tt a mam problem s mykozou a bolestami v podbrusku ktore si myslim su sposobene infekciou ☹ dnes som navstivila lekarku a ta mi dala len krem ktory si mozem natierat ale len z vonku vraj do vnutra mi nemoze dat nic lebo som tehu ☹ myslim ze problem je hlavne z vnutra, ked som bola tehu s mojim syncekom tak som pouzila dvakrat canesten tablety do posvy na odporucanie lekara a teraz vraj nemozem nic ☹ tak som zmetena lebo by som to chcela preliecit ..zijem v uk 😒 ked mate nejake skusenosti tak piste vdaka 😉

anibas
21. okt 2010

@tanja61 ja som mala tablety pri 2 tehot., a normálne do vnútra som používala

tanja61
21. okt 2010

anibas a ked mi lekarka povedala ze nemozem aj tak si ich mam kupit? 😒

luculka
21. okt 2010

ja mám problemy cele tehotenstvo,,,a normálne som mala tablety na zavádzanie do vnútra,,,,aj masticku

lenka0283
7. dec 2010

Caute baby. Ja som pocula nieco o domacom recepte na mykozu. Nieco s bielim jogurtom.Vraj to pomáha a nemusite si davat ziadne tabletky. Neviete o tom niektora nieco? Nemate s tym skusennosti? Dakujem 🙂)

bosoriak
7. dec 2010

@tanja61 mne lekarka v tehotenstve predpisovala mast Gynazol a pomohlo to vzdy. Neviem, preco tvoja dr. zvazila, ze nesmie, skus sa jej spytat. Ja som mavala aj mavam mykozy velmi casto a tento krem mi vzdy pomoze. Ked som nebola tehotna, tak mi k tomu davala aj tabletku s obsahom flukonazolu (nieco ako ten volnopredajny mycomax).

@lenka0283 skusala som, nezabera, mozno na nejaku slabucku zacinajucu mykozu. Ale mne ani na taku nepomohli ziadne taketo babske rady, ani Rosalgin, nic. Iba navsteva lekarky a lieky na predpis. Ten jogurt som musela skor zjest ako doplnenie probiotik. 🙂 Ale skus, mozno to pomoze. Ak nie si tehotna, odporucam skor kupit si Mycomax tabletku (uz je volnopredajna) a canesten krem na natieranie. Do tyzdna by si mala byt fit.

tanja61
8. dec 2010

@bosoriak no uz som mala medzitym dvakrat canesten na zavadzanie do vnutra a aj masticky a kazdy mesiac sa to vracia:(to je otrasne ked niekto trpi kvasinkovou infekciou:(

bosoriak
8. dec 2010

@tanja61 ja to dobre poznam, mavam mykozu posledne dva roky snad kazdy mesiac. V lete je to lepsie, ale v zime katastrofa. Doktorka mi odporucila kupit si Candivac (je to imunomodulator, takze v tehotenstve nie) a dala mi kuru na 4 mesiace, tak uvidim.
Ale obcas nezaberie nic. Obzvlast v tehotenstve, tam maju vplyv hormony a tie mastickami neprekabatis.

verenis
31. dec 2010

ahojte ja mam ten ist problem som 23. t.ž a mam opakovane mykozi je to druhe tehotenstvo som z toho zufala už som mala 2. krat po sebe liečbu a a 2 t,ž je ok a potom zase bum a hlavne ma to štekli v oblasti genital nie vo vnutr,, natieram sa aj kanestenom lale žiadna slava doktor preliečil aj muža ale nič stršne mi to otravuje život stale beham z intimkou v gatkach aj pradlo som zmenila ☹

martija
2. jan 2011

ja mam ten isty problem,ako vacsina z vas, na mna sa len manzel pozrie,a uz ma to tam vsetko svrbi, dost nam to obmedzuje intimny zivot. Zmenila som ale gynekologa a ten mi povedal veci, o ktorych som ani netusila,ze som tam dole zle zrastena (teda pri porode ma trochu potrhalo) a to sposobuje stale dookola mikozy.Kedze imunitu mam dobru, ziadne atb neberiem,tiez sme sa s mm liecili obaja,nic nepomaha, u mna to proste patri k mojmu kazdodennemu zivotu, moc ma to otravuje, a neviem,co s tym,pocas tehu je to uplny des. Uz 3x trpim mikozou od zaciatku tehu (som len 16tt)

bmmz
2. jan 2011

bebeny cele tehotenstvo som sa s tym trapila... teraz je vsetko ok... pri porode ma vdaka tomu riadne potrhalo no co uz hlavne ze sme ok

budemmama
3. jan 2011

dámy, niekde som tu čítala, že v tehu si aplikuje canesten - TEN SA URCITE NESMIE DAVAT V TEHOTENSTVE!!!! prestat s tym hned dnes! Pracujem v zdravotnictve - preto to viem. Momentalne som tehotna 8. tyzden - mam mykozu, predpísaný mam Gynazol a tablety multi-gyn, ale som sa rozhodla, ze budem davat len tabletove vyplachy a nejako to vydrzim do druheho trimestra - gynazol je len na odporucenie lekára, inak sa v thu nesmie pouzivat. Citujem z pribalovej informácie - nie sú dostačujúce info o bezpečnosti používanie v tehu!!!!! - a to je velmi dolezite.
Aj TALIDOMID sa hromadne uzíval proti nevolnosti a deticky mali postihnutie koncatin. Ked vidim deti na novorodeneckom - najma patologických novorodencov - budi to vo mne respekt voci neodskusanym liekom.
A len tak na okraj - ked budete cítat v pribalovej informácii k lieku strasne vela neziaducich ucinkov - od trpnutia noh, nevolnosti a z infarkt a porazka - vedzte, ze to su najpreskumanejsie lieky! Tie lieky, ktoré maju 3-4 neziaduce ucinky - to znamena, ze su v obehu prilis kratko a neziaduce ucinky sa este len zistia casom a pouzivanim.
Este raz : CANESTEN V TEHU - URCITE NIE!!!!!!!

martija
3. jan 2011

@budemmama ja som dostala kanesten teraz od lekarky, ja mam info,ze sa nesmie len v prvom trimestri, dokonca aj v letaku je len zakaz v prvom trimestri. pocas predchadzajuceho tehu bol canesten moj verny priatel 🙂

tery29
8. jan 2011

Ja som mala s tym dost casto problemy hlavne v prvom trimestri, lekarka mi povedala ze je urcite lepsie to liecit ako nechat tak a pravdupovediac neviem ci by som to vydrzala. Dala mi aj canesten potom macmirror a preslo to... Povedala ze babatko je chranene a neublizi mu to.

verenis
30. jan 2011

@budemmama ahoj ja končim 7 mesiac a stale sa trapim zo svrb doktor povedal že sa z canestenom vonku možem natierať
prečo by sa nemal ................... použivať

alecka
30. jan 2011

ja som pouzivala gyno pevaryl gulocky a na natieranie fungicidin. ci to boloucinne uvidim, lebo tie cipky som dobrala vcera. predtym som ich pouzivala 5 dni a po 3 dnoch sa mi ta mrcha vratila ☹ . tak dufam ze sa teraz uz nevrati. lebo neviem.

nadja11
5. feb 2011

@martija
@verenis
@bosoriak
@tanja61 mykozy boli aj u nas problem, lekar nam odporucil Biorezonanciu, je to alternativna metoda, bezpecna a bez vedlajsich ucinkov, skuste si v okoli zohnat niekoho, kto sa tomu venuje, u mna nameral ten pristroj hodnoty cez 10 milionov, mali ba byt do 1000. Mykozu sposobuje kvasinka Candida albicans, ktora sa v tele rozmnozuje aj zvysenym prijmom cukru, lekar mi kazal obmedzit cukor v strave hned pri zaciatku priznakov, na vonkajsie rodidla v 3 trimestri Canesten, alebo Clotrimazol obsahujuce masti ( v lekarni vedia) a do posvy pomocou aplikatora cisty biely jogurt. Lekar na biorezonancii mi zaujimavo zakazal pouzivat farebny toaletny papier, len biely, takisto iba bavlnene spod. pradlo, na umyvanie emulzie bez mydla a mm vyfasoval tbl., ale uz som zabudla ako sa volali, bolo to jednotbl. balenie a vo vnutri bola kapsula...dufam, ze som vam pomohla 🙂

tinki
5. feb 2011

@nadja11
@alecka
@tery29
@tery29
@budemmama
ahojte, mne teraz najnovšie poradila doktorka roztok Rosalgin easy, to je taký jemný dezinfekčný roztok na výplach. Je vhodné ho používať v tehotenstve, pri bežnej hygiene, pred operáciami a dokonca tam píše, že aj v šestonedelí. Je na voľno v lekárni. Stojí dosť, ale je ozaj dobrý. Urobím výplach, nemusím cez noc intimky, nič zo mňa netečie. Ale hlavne naozaj fungoval.

tanja61
5. feb 2011

@nadja11 dakujem za odpoved 😉

verenis
5. feb 2011

🙂 no pokusime sa najsť dakujem za odpoved

zuzanocka
5. feb 2011

mykoza ma trapila opakovane dlhsiu dobu, vyliecila som sa homeopatikami, tie sa - pokial viem - mozu aj v tehotenstve, avsak ten liek sa uz vraj nevyraba...jedine, ze by mali niekde "stare" zasoby... vola sa Lamioflur, treba dodrzat davkovanie... mne uz sa mykoza nevratila vyse 3 rokov...

pici
5. feb 2011

@zuzanocka mozem sa spytat to boli kvapky? lebo kvapky lamioflur som nasla na nete, len neviem ci je to to iste... mozes sa pozriet podla obrazku?

zuzanocka
5. feb 2011

ano! to su ony, @pici, kde si ich nasla? ja som po nich patrala pre jednu kamosku a po lekarnach som ich nezohnala, volala som aj priamo vyrobcovi a tam mi povedali, ze uz sa nevyrabaju a ani nahrada nie je

pici
5. feb 2011

@zuzanocka nasla som to na jednej stranke. poslem ti to do IP a zevraj je predajna v bratislave....

zuzanocka
5. feb 2011

@pici 🙂 Ď.

anitab
5. feb 2011

ahojte,

mne pomohol Gynazol tiez, moze sa az po 3mesiaci teho, nie je to uplne prec, ale vyrazna zmena to je...navyse snazim sa uzivat probiotika Super Dophillus, probiotika najma pri kvasinkovych infekciach, no nie su najlacnejsie...len bavlnene spodne pradlo, vymena ak niekolkokrat denne ak treba, ziadne jednorazove vlozky, v partnerskej intimite dobra hygiena....

@budemmama - preco Canesten na vonkajsie pouzivanie nie? mne ho tiez odporucila gynekologicky 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre