Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

zuzu13
14. aug 2006

Hlavne povedať o tom gynekologovi. Skús používať lactacyd na umývanie a po potrebe obrúsky. Najlepšie je nespotiť sa dole, a ak hej tak prezliecť nohavičky a umyť(príp. utierkou utrieť).

zebricka
14. aug 2006

Preco nejdes k lekarovi? Samoliecba nie je v poriadku ani pre netehotnu, nieto este tehotnu....

zuz11
14. aug 2006

evi, ja som s tym bola u mojho lekara a on mi to preliecil a mam odvedy pokoj 🤐 chce to jednoznacne vyhladat lekara a ten musi zvazit pre a proti a zahajit liecbu, bo inak babetku hrozia rozne komplikacie pri narodeni 🤐 tak sup sup..... urcite sa to nesnas liecit sama 🤐

ingrid78
14. aug 2006

S mykozou mam dost slusne skusenosti, trapi ma uz dlho. Brala som rozne vklady, dokonca aj lieky ale nic nepomohlo. YSamozrejme neodporucaju sa ziadne tangace, dobry jeSeba med intimny gel, riesim to opat s lekarom, ale kedze som v 3 tt, liecba musi byt miernejsia. 🙂

evickaleh
autor
14. aug 2006

Dakujem za to ze ste zareagovali, ja som bola u lekara vzdy ked sa to objavilo, ved to je jeasne, nechcem ublizit hlavne malinkemu. Sama by som sa neliecila jasne, ze nie.

zuz11
14. aug 2006

ingrid, v prvom trimesti by tio nemal dat ziadne lieky 🤐 az po prvom trimestri ti to moze zacat liecit liekmi, inak by ti mal robit iba vyplachy a mne tie dost pomohli v prvom trimestri a potom som dostala 3 cipky a je mykoze, musim si zaklopat 😀

evickaleh
autor
14. aug 2006

Ja len skumam, ci sa to tak casto objavuje aj u niektorej z vas, bo ma to uz dost trapi, ze vzdy ked sa to prelieci tak po case sa to vrati. Lekar mi predpisal gynazol krem. Ten zabera velmi dobre. Ale v piatok som uz mala dost velku bolest v podbrusku a vytok a lekar mal dovolenku. Tak som sla na pohot. Lebo som sa nalakala co to je. A tam ma ten lekar vystrasil este viac, ze vraj mi môze vytiec plodova voda a musim len lezat a dal mi take cipky. Dnes som bola na kontrole u svojho lekara a on mi povedal ze nemam sa bat, je to len obycajna mykoza na ktoru mi postaci tento gynazol krem a budem mat po probleme, ze to babatko nemoze ohrozovat.

evickaleh
autor
14. aug 2006

ingrid - mne sa objavila aj v prvom trimestri, bohuzial vtedy mi nemohol lekar nic predpisat a povedal, ze mu to je luto ale musim to dako vydrzat az do druheho trimestra a potom uz mi môze pomôct s tym. A odporucil mi nepouzivat ziadne hygienicke mydla ani nic na umyvanie, len cistu vodu a dlho sprchovat. A to mi isty cas zaberalo.

zuz11
14. aug 2006

evi, no neviem ci krem ti to vylieci uplne bo to je niekde vnutri a to by bolo treba vyliecit aj z vnutra.... ja som rozhodne za cipky 🤐 mala som ich 3 a odvtedy mam pokoj vobec sa mi nevratila mykoza 😀 inak zevraj mykoza je jeden z priznakov tehu bo sa meni prostredie a je to tam viac haklive 😉

evickaleh
autor
14. aug 2006

Inak ja mam este taku skusenost, existuje na vyplachovanie neviem uz ako sa vola, pouzivala som pred tehotenstvom. Mozno ten nazov skomolim, tak prepacte 🙂 niečo ako... Rose. Ale neviem presne a to bolo tiez fajn.

nelika666
14. aug 2006

tantum rose 😉 sa to vola tusim 🙂

evickaleh
autor
14. aug 2006

Zuz 11 - tento krem je v takom aplikatore ako striekacka a aplikuje sa hlboko dnu 🙂, uz som to raz mala a aplikuje sa len raz a pomohlo. Len ma stve, ze sa to tak casto opakuje. Tak som chcela vedieť ako ste na tom vy ☹. Ked som otehotnela, tak sa mi tiez objavila a vtedy mi lekar povedal, ze je to normalne. Tak som bola kludna, ale teraz som uz bola znepokojena.

zuz11
14. aug 2006

evicka ale aj tak cipky su cipky a tie to od zakladu znicia, tieto to iba na povrchu preliecia a to sa ti potom opat vracia.....

evickaleh
autor
14. aug 2006

nelika 666 - dakujem 🙂 presne tak sa to vola. To mi odporucil lekar este pred teho. Tak som zabudla uz 🙂

evickaleh
autor
14. aug 2006

No na tej pohot. mi predpisali niejake cipky, klion - D, alebo tak niejako. Ale lekar povedal, ze by to nebolo vhodne davat si desať dní, lebo tie su na desať dní. Tak mi dal masticku. Ak to neprejde, tak nabehnem znovu k lekarovi.

nelika666
14. aug 2006

neni zac - mne to odporucili pre caste zapaly mocovych ciest ale nestihla som to vyskusat
a to sa moze pouzivat aj pocas tehotnosti tusim.. ci nie?.. nie som si uz ista

evickaleh
autor
14. aug 2006

Myslim, ze uz od druheho trim. sa to môze, ale mne lekar odporucil to v prvom radsej nepouzivat. Ono je to celkovo, na cistenie toho vnutorneho prostredia vhodne.

nathalie111
14. aug 2006

Ja som mala najprv výtok, na ten mi predpísali Entizol čípky, kde bolo medzi vedľajšími účinkami aj vznik mykózy, no tak bolo potom treba liečiť tú, keďže ma to chytilo..
Potom som brala čípky Clotrimazolum, a aj taký istý krém, včera som si dala poslednú, tak dúfam, že to zabralo a nebudem musieť skúšať zasa niečo ďaľšie...

zuz11
14. aug 2006

ja som mykozu mala vlani asi skoro rok a zabralo az to ked mi dal dva krat po sebe tie cipky.. a po roku som ju mrchu dostala ked som otehotnela 😵 nastastie zabralo hned prve balenie a sme teraz uz ok 😵 tak drzim palce aj Vam aby sme prezili krasne bezproblemove tehu, co najlahsi porod a potom si uzili mamickovanie 😵 😉

tonicka
14. aug 2006

Evickaleh, klion-D je širokospektrálny, čo ma vedie k názoru, že ti nikto nespravil kultiváciu, a nezisťoval čo to presne je. Ja som mala silný výtok a svrbenie tesne pred dovolenkou, tak mi ho napísal, ale len preto, ak by nestihli prísť výsledky a netrápila som sa na dovolenke. napokon to vyšlo, že ja som ok, len mám reakciu na nohavičky a teplo. Vtedy sa musím po WC vždy osprchovať a najlepšie chodiť bez nohavičiek.Keď sa ochladí, som v pohode.
Držím palce, nech ti to rýchlo prejde. V tehu máme neprijemny výtok aj bez mykóz, takže snáď budeš čoskoro ok. 🙂

verulka
14. aug 2006

U mna sa to tiez vyskytovalo casto aj v tehotku aj mimo. Nakoniec ma preliecili naraz s manzelom (normalne sme dostali tusim 3 tabl) a bol pokoj. Odvtedy to chytim fakt sem - tam a krem uz staci. I ked je rpavda, ze niesom tehotna. Ale aj u mna boli tie cipky len docasne riesenie.

pegy
14. aug 2006

ahoj, ja som s tym v tehotenstve tiez mala problemy. Cipky zabrali iba na par dni a potom som mala ten krem s aplikatorom, to bolo dobre, pretoze som sa s tym dostala hlbsie ako s cipkami...
Dolezite je vynechat mydla, hlavne tie vonave sprchove gely, oplachovat sa castejsie, pouzivat bavlnene nohavicky, najlepsie biele. Tiez mi poradili aby som vyvarila, alebo vyprala v co mozno najteplesej vode v pracke uteraky a nohavicky, pretoze sa to v tom moze drzat. A toto vsetko spolu skutocne zabralo.

Tak drzim palce 😉

stonozka
15. aug 2006

ahojte babulky, ja som mala s mykózou problémy viac ako rok, liečili mi to všetkým možným. Výsledok: chronická mykóza a liečba na pol roka 😠 , ale čo človek neurobí ked chce byť zdraví. Po pol roku sa to stále vracialo a ja som sa s tým naučila zžiť, potom sme ostali tehotní, lebo že to na plodnosť ženy nevplýva a paradoxom je, že teraz mám celkom pokoj, takže možno mi to tehotenstvo pomôže aj po zdravotnej stránke 🙂 Tantum Rosa som používala skoro pravidelne až som sa bála že si tam niečo naruším, mne sa najlepšie osvedčil Borax-glycerín a ten môže bez problémov aj tehu a dokonca mi to odporučila aj doktorka...

anuska
15. aug 2006

Ja som niekde čítala, že je dobré si kúpiť klasický biely jogurt a nejako si to tam dnu natierať. Potrebuješ zmeniť ph a toto vraj pomáha. A tiež si myslím, že by to nemalo ublížiť ani tebe ani bábu. 😉

svetluska.p
15. aug 2006

S tym bielym jogurtom som to pocula aj ja. A nieco na tom je. Ale boli aj take expertky, co si sadli do ovocneho jogurtu a to potom bola reakcia skareda 😀 .

dorotka
15. aug 2006

to som aj ja pocula s tym bielym jogurtom ze namocit do neho tampony ale ja som sa toho bala lebo som mala problemy aj so zapalmi
inac na tatum rosa sa spytajte lekarky lebo ja si pamatam ze pri zapale som nemohla pouzivat ten aplikator ze to este viac drazdi podrazdenu maternicu iba som si to mohla obmyvat zvonku
stonozka aj ja nemam problemy odkedy som tehotna ale radsej si zaklopem
pegy presne nohavicky a uteraky periem na 60 (aj tie ktore by sa mali prat na 30) naviac ich periem bez avivaze po vyprati vyberiem nohacky a uteraky az vtedy vyperiem s avivazou aj uteraky su vdaka tomu jemnesie a nohavicky nepridu s avivazou do styku
a kupujem nohaciky bavlnene maximalne nosim s 5%elastanu ale tie urcite nenosim v tych najvacsich teplach no a v horucavach radsej sukne ako nohavice

anuska
15. aug 2006

akurát bojujem s touto "chorobou". Bola som v aquathermale a tam som to dostala. V teplých vodách sa rozmnožuje veľké množstvo baktérií a keďže som náchylná, hneď som to dostala.
Tiež mi doktorka poradila tantum rosa a mydlo a keď by som šla niekde na kupko tak si potom mám dať ešte po umytí a "vydezinfikovaní" gyntima čípok.
Inak sú dobré ešte sedacie kúpele z byliniek a ten biely jogurt ako som spomínala.
A nesmieš jesť žiadne syry a hlavne nie plesnivé ☹

dorotka
15. aug 2006

anuska a si tehulka? lebo ak nie tak nechapem ze ti nepredpisala nieco silnesie cipky gyntima je len na prve dni ak mykoza nepolavi treba predpisovat nieco silnejsie

anuska
15. aug 2006

dorotka, zatiaľ nie. A tú gyntimu mám používať ako prevenciu po kúpalisku alebo tak. Inak som dostala normálne tabletky, krémiky.....

dorotka
15. aug 2006

anuska odporucam aj po kazdej ms 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre