Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

kamilecka
15. aug 2006

Biely jogurt treba papat a nie natierat 🙂 a hlavne pit acidko,pomaha to z vnutra vyrovnat ph.
Inak Mykoza ma tzv. ping pong efekt,cize si to partneri podavaju medzi sebou,preto treba liecit sucasne oboch a pri lieceni nesexovat.
Mykoza moze vzniknut z roznych pricin,s pracieho prasku ktory ostane na nohavickach,z mydla ktore pouzivate, alebo dokonca ked partnerka ma ine ph tam dolu ako partner,,cize ked sa pomilujete tak zenske ph reaguje na muzske tak ze sa brani a vznikne mykoza a nasledne zena nakazi muza a uz si to podavaju ako ping pong ked sa neliecia obaja.
Tolko moje skusenosti.

ingrid78
15. aug 2006

Aj mne lekar poradil v prvom trimestri Borax glycerin, tak uvidim. Dakujem vam vsetkym za rady

evickaleh
autor
15. aug 2006

Ahojte babulky, tak ja môzem na net az takto neskoro a dakujem moc moc moc za vsetky tie reakcie, lebo ma to znevoznilo, ze sa to stale opakuje. Vcera som si alikovala gynazol 2 % krém, ktorý mi predpísal lekar a musim povedat, ze sa mi poriadne ulavilo. Vidim že máte aj vy mnozstvo skusenosti, s tymto neprijemnym problemom. Velmi mi to pomohlo, ze ste mi porozpravali o svojich skusenostiach. Este raz dakujeme 🙂 a nech nam to tehotenstvo prebehne v pohodicke a hlavne nech sme zdrave my a nase zlaticka.

dorotka
15. aug 2006

kami a vies ze moje lekarky odmietali liecit mojho partnera 😠 ze ked nema priznaky

kamilecka
15. aug 2006

Dorotka,no neviem ale stale ked som mala mykozu ja tak sa liecil aj partner bez ohladov na priznaky. Akonahle som povedala gynekol ze po milovani ma stipe tak ani sa nepytala a predpisala aj partnerovi tabletky alebo kremiky.

dolinka
28. aug 2006

doporucujem sprchove mydlo LACTACYD a vaginalne tablety Gynoflor s vysokym obsahom prirodzenej mikroflory Lactobacillus .. tie su na predpis lekara , ale vam ich predaju aj vo vacsine lekarni navolno za drahy peniaz.. cca 300sk.. myslim 6 tabliet

katakata
29. aug 2006

baby mna trapi mykoza od zaciatku tehu, vlastne sa mi len vratila lebo uz predtym ma zozierala. vcera som bola v poradni a doktorka i predpisala vaginalny krem ktory sa aplikuje hlboko do posvy, vola sa Dafnegin...povedala ze v tehu sa toto moze ze to nema kontraindikaciu..na letaku je napisane ze v tehu len za vážnych okolnosti a pod dozorom lekára tak dufam ze drobcovi to neposkodi...snad lekarka vie co robi...ja som stale v prvom trimestri to len tak na okraj

evickaleh
autor
29. aug 2006

katakata no mne v prvom trimestry nechcel lekar nic predpisat, ze to musim vydrzat a hned na zaciatku druheho mi predpisal Gynazol krem, ktory sa tiez zavadza do posvy, a ten som uz aplikovala dva krat. Ale teraz mam pocit, ze sa mi to znovu vracia. Lekar povedal, ze to je normalne, ze sa to znovu bude opakovat 😒

katakata
29. aug 2006

to vazne? ja som si nasla na nete viacero rpipadov ze ten dafnegin uzivali baby v prvom trimestri...nechapem ze jeden doktor povie to druhy ono...ale ked to predpisala tak to snad mozem bez ujmy uzivat...

evickaleh
autor
29. aug 2006

ja si myslim, ze ak ti to lekarka predpisala mozes si to aplikovat... vies lekari su tiez indiviualny, jeden si povie ved to vydrzi ta baba este par tyzdnov a potom jej to nasadim... a iny si povie, ved toto by nemalo ublizit ani teraz a nech kocka netrpi...pomalicky ale isto sa uistujem, ze aj nazory lekarov sa niekedy podstatne lisia... ale oni snad vedia co robia...

dolinka
31. aug 2006

.. moja lekarka tiez radi pacientkam, ktorym sa to casto opakuje a nic nezabera... vyplachy roztokom zo sody bikarbony... sama som to este neskusala.. 😔

tinockaaa
11. sep 2006

Ahojte dievčatá, mna trápi mykoza ešte sa len pozriem na bazén, takže mne lekár predpísal Nystatin čípky a tie sú celkom dobré a vraj nemajú žiadne kontraindikácie v tehotenstve. Dávajú sa na noc a stačí ich zopár a malo by to prejsť.

katulka11
11. sep 2006

Baby, ja som si s mikózou uzila svoje, takže už mám za sebou aj peknú zbierku vybraných čípok a krémov. Mmentálne som tehu a mám skoro neustále biely výtok - po zaschnutí žltý, ale ževraj je to normál v tehu. V horúcich letných dňoch som to mala mierne zapálené takže lekár predpisoval tiež nejaké krémiky, ale pokiaľ by v návode bolo že sa v tehotenstve neodporúča - v ZIADNOM prípade by som ich nebrala. A do konca 1 trimestra taktiež žiadne. Radšej sa spolahnem na jogurt, acidko príp. 100% tea tree oil - aplikovať pár kvapiek na tampón na 3-4 hod. A čo sa týka Klion - D, tak ten duplom, ja som po aplikovaní prvej čipky v 11 tt. (prvé nevydarené tehotenstvo) začala silno krvácať a následne potratila. Aj keď lekárka ma pri predpisovaní receptu upozornila - "je v návode napísané NEODPORÚČA SA do 3 mes. ale vy kludne môžte", bohužiaľ sa tak stalo. Síce mi neskôr lekári na pohotovosti tvrdili že to nieje následok z čipiek, ale trošku veľká náhoda, keď už aj pri predchádzajúcom užívaní - zhruba 3 roky predtým (bohužiaľ som si vtedy na to nespomenula) som taktiež začala po prvej čípke bezdôvodne krvácať. Takže do 3 mes. žiadne čipky, masti alebo lieky.

katakata
11. sep 2006

katka ja sommomentalne v 13 tt a od 10 som uzivala uz dafnegin a gyno pevaryl...ani jedny nezabrali a idem sa zblaznit. tak si to len na vecer natieram canestenom a neviem co mam viac robit. na jednej strane to neskutocne svrbi a stipe ale na druhej strane nechcem babetku cpat furt z dola nejaku chemiu ...do poradne idem az o dva tyzdne tak neviem co dovtedy urobim...obdivujem baby ktore vydrzali a nic si na to nedali ved to je neznesitelne...

konica
11. sep 2006

cipky fytofontana neodporucujem, akurat podrazdia..

kamilecka
11. sep 2006

Mna sa pytala moja gynekologicka ci ma nic nesvrbi,ze mam nabeh na mikozu,ale ze v tehotenstve je to jeden z priznakov tehotenstva 🙂 ze to je koli tomu ze sa meni prostredie. Lieci sa to potom az po 12tt myslim.

evickaleh
autor
11. sep 2006

katakata - bohuzial pre tvoje dobro a dobro babatka to radsej vydrz, mne lekar povedal ze rad by mi pomohol v tych prvych troch mesiacoch, ale radsej nech to vydrzim a hned na zaciatku druheho trimestra, ze mi to zacne liecit. Ale ze prvy trim. to mam vydrzat. Ze mykoza babatku neublizi, ale lieky v tychto zaciatkoch su ovela horsie. Tak vela zdaru.

dolinka
11. sep 2006

.. babukle, fakt skuste ten GYNOFLOR.. su to intravaginalne tablety.. ale obsahuju len prirodzenu mikrofloru.. ktora sa ich aplikaciou regeneruje .. mozu to aj tehu lebo to nie je ziadna chemia!

yesno22
11. sep 2006

ahoj kati...a co lactobacily, jogurty a sedaci kupel? 😉

katakata
11. sep 2006

jaj baby, mna uz liecila aj v prvom trimestri a co som sa docitala na internete vraj je lepsie to liecit ako neliecit aj v rannom stadiu tehu a davaju sa len take cipky ktore babetku neublizia...ja myslim ze moja doktorka vie co robi a nebudem jej do toho kecat...kazdopadne dva rozne lieky mi vopbec nepomohli a je to cim dalej tym horsie vzdy na vecer ma to chyti a je to brutal....take zle som to snad este nemala..a neviem co mam robit ci ist hned k doktorke ktora mi zase da nejaku chemiu alebo cakat kym to prerastie do dacoho este horsieho...
mati lactobacily a jogurty jem na kila..to je skor prevencia ako liecba a sedaci kupel...priznam sa ze velmi neviem co to je? ako by som si ho mala pripravit a z coho? ak aj nebude liecit budem vdacna aj keby ma len na chvilu zbavil toho sialeneho svrbenia...

uzlik
11. sep 2006

ja som mala tiez problemy s mykozou velmi casto a po troch rokoch sa doslo na to ze za to moze znizena imunita, ale samozrejme v tehotenstve sa imunita liecit nemoze takze teraz to budeme riesit tym ze na umyvanie intimny gel, bavlnene nohavicky prat min na 60stupnov a potom zehlit a nepouzivat praci prasok, ale lovela sensitive ktory je urceny aj pre deticky .. a spominany GYNAZOL 2%fakt zabral je to sice len jeden aplikator ale doktorka mi povedala ze ma ucinok 4 dni ze sa postupne uvolnuje a je to pravda pretoze ho tam mam treti den a stale ten krem pardon za presny popis ale vychadza .. a citim sa fakt lepsie a je to aj pre tehu pod dohladom lekara

a co sa tyka liecby partnera staci aby ste mu kupili canesten alebo nieco podobne napr. Clotrimazol krem a chlap ma po probleme dokonca vzdy ked to mam ja tak ho donutim aby si to natieral

katakata
11. sep 2006

tak ja neviemasi zajdem za doktorkou a spytam sa jej na ten gynzol pocula som ze je to najlepsi a najucinnejsi preprat na trhu...nechapem preco mi ho este nikdy nepredpisala ked sa u nej na mykozy liecim uz dva roky. stale s opakuju a ona mi furt predpisuje gyno pevaryl a dafnegin co vobec nezabera...

a este jednu otazku mam bayb co preiete nohavicky na 60 to sa vam vpracke neznicia? ja mam takmer na vsetkych napisane ze len na 40.

mia11
11. sep 2006

ahoj katka. aj mne moj gynekolog predpisal dafnegyn krem, ked som sa mu stazovala na mierne svrbenie. povedal ze v teho je to bezne, ale ze to treba preliecit aby sa to nerozsirilo. mala som aplikovat 2x dovnutra a potierat zvonku. uz je lepsie.

uzlik
11. sep 2006

spytaj sa na ten GYNAZOL a potom ked dokoncis tehulkovanie ked ti mykoza tak dlho trva nenapadko jej naznac zeby si chcela testy imunity mozno je to prave v tom ako moj problem, nebyvas casto chora ?
mne povedala ze ked gynazol nezaberie ze je fakt naj co ona pozna tak ze potom este su lieky ale tie radsej nebudeme aplikovat .. a gyno pevaryl je aj v tehotenstve ? ..

gatky sa znicia na 60stupnoch ale 40 stupnova voda ti bakterie neznici, tak aj preto sa ti to potom moze opakovat .. radsej kupuj bavlnene a tie sa ti tak rychlo neznicia a biele .. alebo treba zehlit tu vnutornu cast ta by mala byt na kazdych nohavickach bavlnena

katakata
11. sep 2006

mia ale mne to nezabralo ja som tam mala 14 aplikatorov ale po troch davkach sa mi urobili nepekne pluzgiere na posve a pri utierani toaletnym papieom to aj krvacalo tak mi kazala doktorka to neuzivat a dala ten gyno pevaryl. ten ma sice takto nedrazdil ale vobec nezabral...kazdy bozi den bojujem s tym hroznym svrbenim

mia11
11. sep 2006

katka podla mna, ked ti nic nezabera mali by ti urobit vyter a kultivaciu, ze co to tam vlastne mas a tak nasadit liecbu.
ci uz ti robili vyter?

uzlik
11. sep 2006

katakata a neskusala si aspon zvonka canesten ? .. mozes si to trosku zaviest aj dnu .. to je dermatologikum a antimykotikum a vlastne to pouzivam kazdy den preventivne 🙂 aspon zvonka nech sa ti trosku ulavi

katakata
12. sep 2006

babulky dik, asi zanou pojdem a popytam ju o vyter samozrejme ze mi ho neurobila...uzlik canesten samozrejme pouivam, bez neho by som to uz asi nezvladla.

petruci6
12. sep 2006

Ahojte babublky, viem,ze sem este nepatrim,lebo nie som tehu,ale chcem sa s vami podelit o jednu skusenost.mala som mozno raz do roka mykozu,mozno menej,ale vzdy to odislo po vaginalnych cipkach. Tento mesiac ma to postihlo tiez,kedze snazilkujeme,tak som nechcela ziadnu chemiu,co ked 😅 ,tak som si kupila cipky Gyntima,tie fakt zabrali,ale na druhej strane som prisla na to co mi tak vadilo,cely zivot som pouzivala bezne sprchovacie gely a bola som v poho. Tento mesiac som si kupila intimny gel na umyvanie a hned zacalo svrbenie a vytok,prestala som to pouzivat a presla som znova na obycajne gely-extra sensitive a som v pohode,ziadne svrbenie ani vytoky. Len si myslim,ze ked je telo roky zvyknute na urcitu ph floru,tak tym,ze sa to snazime zmenit aj ked ph neutral,tak sa telo buri..tolko moja skusenost 😒

lindda
14. sep 2006

cafte tehulky mykoza je moje druhe meno trpim nou roky a kto ju ma alebo zazil vie ake je to neprijemne. Koncim teraz 4 mesiac a uz ma tretiu za sebou mojho draheho uz s toho asi aj slak trafi chudaka, ale co mam povedat ja stipe, svrbi potom zasa stipe proste katastrofa teraz som na to brala Gynoflor a pomohol mi len dokedy 😢 ale asi uplne naj boli vzdy vyplachy posvy to mi pomahlo na dost dlho ,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre