Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

dudi30
31. jan 2013

není sa čím chválit, ale aj ja mám s týmto problém... najprv som tomu nevenovala pozornosť, lebo som nevedela o čo ide... prešlo to, a teraz to zase začalo.... a hned ma napadlo, že to budú mykozy.... až mi je do plaču.... budúci týžden mám poradnu, tak snad týžden vydržím .... uffffffffff

tina_22
31. jan 2013

@dudi30 No mne zabrali len čipky, čo mi predpísal Dr.- gynoprevanyl, inak to nešlo, je to veľmi nepríjemné a zhoršuje sa to. Mimo tehotenstvo mi pomáhali prípravky s tea three olejom- myslím, že femigel, potom sú ešte aj také canestenové čipky do pošvy- ale to sa treba spýtať, a je aj tabletka- ale hovorím- mimo tehu. Na jej vplyv na dieťatko sa treba opýtať

dudi30
31. jan 2013

@tina_22 hlavne aby niečo rychle zabralo... lebo keby som mohla, tak som stále v sprche.... už som z toho nervozna!!! keby tohto nebolo, mám uplne ideálne tehotenstvo! 🙂

tinki
31. jan 2013

@dudi30 ahoj, na prvú pomoc si kúp rosalgin easy. Je to taký výplach, pomáha to na mykozy a je vhodný aj v tehotenstve..Aj mne ho odporučili..

http://www.rosalgin.sk/?ID=32

anuskaaprazko
31. jan 2013

@dudi30 skus pouzivat na intimnu hygienu lactacid femina plus - zda sa mi lepsi ako normalny a odkedy som ho v tehu pouzivala, mykozu som nemala... ale samozrejme ak uz mykozu mas, najskor preliecit 🙂
Len tento plus maju tusim len v lekarni skus sa opytat - je pre tehotne a pre sestonedelie

dudi30
31. jan 2013

@tinki dakujem pekne, vyskúšam, než pojdem na poradnu, snad aspon na chvílu sa toho zbavím 🙂

sarinka72
1. mar 2013

dobry ja som tehotna v 18tt a dostala som mykozu doktor mi predpisal Fluomizin

modrofuzik11
6. mar 2013

ja som mala canesten gyn. bez aplikatora samozrejme. vsetko bolo ok. mykoza presla.

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudi30
27. mar 2013

@lulu65 už mi dal lekár tuším sa to volá glocín... je to na prírodnej báze... sú to obstreky... konc sranda, si to "robit"... až ma mm musí dvíhat z vane 🙂 a mám ešte jednu dávku.... zatial to pomohlo 🙂

ninka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencika
20. apr 2013

mne gynekolog predpisal v tehotenstve canesten gyn pri mykoze, ale myslim ze je to jedno tehotna netehotna

siska765
21. máj 2013

ahojte baby, ja som v prvom trimestri uplne na zaciatku tehu, a uz tyzden ma trapi ta sprosta mykoza,gynda mi aj dal fungicidin ale akonahle si ho natriem tak mam pocit ze ma to este viac chytilo,neviem co mam robit ci zas ist k nemu alebo do lekarne alebo este pockat a snad to prejde samo,sladke som vysadila a uz si neviem rady.co robit?

siska765
21. máj 2013

prave som nasla na nete ze aj Multi-gyn activgel je vhodny v tehotenstve a pocas celeho tehu mate skusenosti?

anicka068
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka2020
9. jún 2013

ahojte uz dlksiu dobbu ma trapi mykoza srbenie palenie som v 33tt tehotenstva poradite mi nieco na volny predaj v lekarni na mykozu alebo daky gel ktoryyy mozem pouzivat aj v tehotenstve???? 😀 😀 😀 😀 😀 ☹ ☹

cukriiicek
13. jún 2013

@renka2020 Lactofeel gél najlepšie je pred spaním,a rosalgin výplachy

ada510
13. jún 2013

@evickaleh ahoj ja som bola upozornena lekárkou že si môžem dať len to čo mi predpise ona že nič iné dostala som Candibene tablety do posvy hneď to zabralo a viac sa už nič neobjavilo našťastie;)

danielka741
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka888
8. aug 2013

@babatienko27 ahoj, viem ze si to uz davno pisala ale mne tiez lekarka predpisala Gynazoĺ a tiez mam problem s tou aplikaciou, dala si si to tam ten aplikator aj s tou umelou spickou, aj sa este pamatas? Dakujem

babatienko27
8. aug 2013

nieee vykaslala som sa na to ......bala som sa ,,,,precitala sm si vela vedlajsich ucinkov v 36tt mi dr predpisal take vajicka vkladyy a to bolo fajn na 12 dni.....hento by som si tam nikdy nedala katastrofalne to vyzeralo tieto vklady boli jednoduche a super zabrali

rosssalinda
5. sep 2013

@danu
@danu na isto je to z toho ja som dnes mala to iste rano, strasne som sa zlakla ze mi odtiekla plodova voda, mala som uplne vlhke nohavicky ked som sa postavila z postele. Doktor mi to potvrdil

januska1104
19. okt 2013

Ahojte ak možte poraďte mi.Som nakonci 20týždňa tehotenstva ale mám cez toto druhé tehotenstvo veľké problémy.Som epileptička takže musím brat proti epilepsii lieky potom som dostala v druhom trimestri kvasinkovú infekciu tam mi môj gynekolog predpísal Gyno-prevalyl potom som dostala zápal priedušiek tak mi nasadili penicilinové antibiotiká vraj tie sú najbezpečnejšie ale dostala som alergiu tak mi podávali dithiaden asi 5dní a gynekolog mi teraz povedal, že tým že som brala antibiotika tak to ničí všetky bakterie v pošve a tým som zase dostala tu kvasinkovú infekciu predpísal mi gyno-prevalyl ale neviem či ho mám brat bojím sa že tolko liekov poškodí plod

jamela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencika
28. okt 2013

Ahojte, ja som v tehotenstve zacala pouzivat intimne gely, najlepsie sa mi overil IntimGel o Canestenu, mala som caste mykozy tak prevencia sa zisla, v tehotenstve si treba predsa davat lepsi pozor a urcite to neuskodi

martinasenajova
25. feb 2014

baby ja som v 31.tt , cele tehotenstvo sa mi mykoza vracia a trapi ma. doktor o tom cely cas vie a nespravil mi ani kultivaciu, len mi zakaždym predpiše candibene masť. vracia s mai to tak často že ani neviem či to vlastne zmizne niekedy . kamošku s tymto istym problemom zanedbal tak ze skoro predcasne rodila, ina DR. jej hned predpisala antibiotika. mate s takymto zakliatym kruhom skusenosti , myslim tym že sa to stale vracia a je to len gestoza? aky to može mať dopad na babo? myslite ze je na case zmenit doktora?

martinasenajova
25. feb 2014

a ešte som zabudla podotknúť: ked som sa DR. pýtala na intímne mydlá tak mi povedal že jednoznačne nie! a najmä nie lactacyd, že skor z neho chytim mykozu...

maria.vinea
12. mar 2014

pocujte a ma zmysel pouzivat macmilor do posvy ked nemam ziadne problemy, ani vytok predpisala mi ho dr preventivne ale ja neznasam davat si tablety tam ani utrogestan som nebrala hoc mi ho predpisala

rosabella
12. mar 2014

@martinasenajova V tehotenstve je mykoza oveľa častejšia ako mimo neho a pomerne bežné je aj to, že sa opakovane vracia, lebo prostredie v pošve sa vplyvom hormónov mení na priaznivejšie pre kvasinky. Paradoxne príliš úzkostlivá hygiena môže mykózu zhoršiť. Najlepšie je používať na umývanie iba čistú vodu, nosiť zásadne iba bavlnenú bielizeň, pokiaľ je to čo len trocha možné aspoň doma chodiť "naostro" v sukni, aby bol voľný prístup vzduchu, lebo vlhko a dusno pomáha rastu kvasiniek. Platí úplný zákaz tango nohavičiek.
Dobrá správa je, že už druhý deň po pôrode si na mykózu ani nespomenieš a zmizne doslova akoby šibnutím čarovného prútika - moja osobná skúsenosť. Dovtedy budeš musieť vydržať. Ja som si tiež prešla opakovanými mykózami, až mi bolo do zúfania, po pôrode sa vrátilo všetko do normálu.

natalieperez
14. mar 2014

Ahojte, používali ste niektorá masť Clotrimazolum v tehotenstve? Je to bezpečné?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre