Mykóza v tehotenstve. Máte s tým niektorá skúsenosti?

evickaleh
14. aug 2006

Ahojte mamicky, uz davnejsie pocas tehotenstva ma trapi jedna dost intimna tema. Chcem sa spytat ci niektora z Vas mala problem s mykozou v tehotenstve a ako to zvladala a co ste brali aby to ustupilo. Mne sa opakuje dost casto a priznaky sú dost neprijemne. Pobolievanie v podbrusku a dost silny vytok. Ak mate niejake skusenosti poraddte. Dakujem.

michala1515
25. mar 2011

@barca25 ja ju mam posledne 2 mesiace takmer vkuse, doberiem tbl a o 2-3 dni mam zas problemy. vraj je to normalne. ale neprijemne :(

barca25
25. mar 2011

@michala1515 ved to...teraz som dobrala cipky a som zvedava kedy ju budem mat....teraz mam pokoj ale za dva tyzdne tu bude...a nevies poradit nieco ci asi v tehu sa to bude stale opakovat??pri prvom som to nemala tak casto..asik len 2 krat

zuzanka2905
25. mar 2011

no neviem ešťe asi počkám lebo ten gynazol čo som si aplikovala v utoroka stale zo mna vychadzanechcem to pomiešať

michala1515
25. mar 2011

@barca25 pouzivam este lactacyd femina, mam pocit, ze to trochu pomaha.... inak uz som vyskusala macmiror, polygynax, gynoflor, teraz zas doberam macmiror, ten mi pomahol najviac, po nom som bola dlhsie ok, ako po ostatnych. ty co beries?

barca25
25. mar 2011

@michala1515 no mne gyndos predpisuje gyno pevaryl-cipky..su len na predpis..su velmi dobre...hned pocitis ucinok..ale vydrzi to tak 3 tyzdne a mam to opat..ale su dobre...skus si dat predpisat🙂..lactacyd femina neni na predpis ze a co stoji??? to je krem???

michala1515
25. mar 2011

@barca25 aj vsetko co som ja brala bolo na predpis, len mi to neviem preco striedal...diky, vypytam si najblizsie gynopevaryl 🙂 ...lactacyd je nieco ako sprchovy, len na intimnu hygienu, kupis to hocikde v drogerii, tusim do 3 eur stoji.

anitab
25. mar 2011

ahojte, mne lactacyd (gel na umyvanie na intimnu hygienu) vobec nepomahal, ba skor by som povedala, ze sa mi zhorsili vytoky, tak po tyzdni pouzivania som ho uplne prestala pouzivat, umyvam sa len cistou vodou, trochuje to lepsie...ale najviac mi zabera gynezol 🙂 asi tak na 3 tyzdne ☹ odporucam ho aplikovat uz v posteli v lezmo, a uz nevstavat az do rana, vtedy najviac ostava vnutri...

mipolka
26. mar 2011

@michala1515 Tie cipky a kremy ti lekar strieda, pretoze v kazdom je ina ucinna latka. Napr. na taku candidozu (premnozenu candidu) zaberaju min. 6 ucinnych latok, vid vysledok zo steru, mala by si to tam mat uvedene... a ked jedna zaberie len na kratky cas, tak lekar skusa druhu.... Mne to robi presne tak isto. Inak ja som s gynopevaryl spokojna nebola.....bola som nan alergicka ☹ Teraz mam Polygynax ...a s ten vyzera byt zatial bezproblemovy a ucinny, ale dokedy neviem 😉 Uz som sa zmierila s tym, ze tieto problemy budu trvat asi az do porodu...

barca25
26. mar 2011

@mipolka mne zasa ine skodili,ma stipala a bolelo brusko-spodok a akurat tento gynopevaryl je naj zo vsetkych..gynazol mi nezaberal vobec..snad tak 3 dni som mala pokoj....tak ale vidim kazda sme ina,kazdej ine pomaha..i ked ne natrvalo..asik v teho je to norm ze to nezabera..i ked nechapem z coho su tie mykozi v tehu..ooo

barca25
26. mar 2011

@mipolka a ten polygynax je na predpis?? asi jo

mipolka
26. mar 2011

@barca25 V tehotenstve sa mnohym zenam vplyvom hormonov, zmien v metabolizme a znizenou imunitou vylucuje do sliznice maternice viac glukozy ako obvykle. A to sposobuje rozmnozovanie bakterie candidy, ktora je neustale pritomna v organizme, len v mensom mnozstve. Cukor, teplo a vlhko, ktore su v posve su idealne podmienky na rozmnozovanie candidy. Samozrejme nie vzdy musi ist o candidozu, je vela inych druhov plesni a bakterii...... Ja by som rozhodnutie o vhodnom lieku na tvoj problem, nechala na lekara, on by mal najlepsie vediet co robi a ma skusenosti aj s inymi mamickami........ pokial sa ti nieco nezda a nedoverujes mu, potom je na mieste zmenit lekara....

michala1515
26. mar 2011

@mipolka @barca25 ja som sa s tym uz tiez zmierila a dufam ze po porode to vsetko skonci, lebo predtym som nemavala mykozy. a neviete ma nieco spolocne candida so streptokokom? Buduci tyzden idem na vyter GBS, tak dufam, ze aspoon toho nebudem mat ☹

michala1515
26. mar 2011

@anitab je to individualne ako vidim. problem vsak vidim s tym nevstavanim pocas noci 😉 ja v noci idem min 3x na wc, nikdy neprespim ani neprelezim celu noc.

barca25
26. mar 2011

@michala1515 ja som ho mala..ale neni to az take vazne..budu ti davat infuzky pred porod a pocas neho s antibiotikami..ma to vacsina zien....

ingemor
26. mar 2011

..ahojte..je pravda, ze v tehotenstve je mykoza ovela castejsie a hlavne u tych, ktore mavaju sem-tam problemy s mykozou aj mimo tehotenstva..a samozrejme kazdej zene zabera nieco ine..neznamena, ze ked jednej zabral urcity liek, tak to zaberie vsetkym..myslim, ze lekar to vie najlepsie a hlavne ked su aj vysledky z vytera..myslim, ze zo streptokoka mat obavy nemusite, ma ho kazda druha tehotna zena, aj ked nema ziadne priznaky a velakrat sa zisti az z tohto vytera..len pri porode je potrebne podat antibiotika..jedno co mozem poradit, je pouzivanie intimiek anion (ktore su spominane na str. 12 al.13, nepamatam) uz pocas liecby a potom ich pouzivat len tak preventivne az do porodu..

michala1515
26. mar 2011

moj problem so Streptokokom je skor v tom, ze pocas porodu sa potom podavaju penicilinove antibiotika a ja som na PNC alergicka ☹

bosoriak
26. mar 2011

@michala1515 V dnesnej dobe je uz asi milion druhov antibiotik, na ktore su citlive streptokoky. Pokial mas v tehotenskej knizke zapisanu alergiu na PNC, urcite ti podaju nejake ine.

ingemor
26. mar 2011

@michala1515 ..to je problem, ale myslim, ze lekari dobre vedia co v takomto pripade treba robit a ako to riesit 🙂 ..ved urcite nie si jedina tehotna, co je alergicka na atb penicilin.radu.. 😉 v lepsom pipade vyter bude negat. a nemusis mat ziadne obavy..tak drzim prsty..

michala1515
26. mar 2011

@ingemor dakujem 🙂 tak snad bude vyter negativny, uz nech to mam za sebou...

andysok
28. mar 2011

@ingemor ja ked som dnes dr.povedala ze pouzivam intimkky tak ma skoro pochovala, ze nacoooooo ze to podporuje plesne, teplo a tak......dnes mi predpisala antibiotika......uz mam za sebou aj serkláž....rozne cipky.............a nic................vraj je dobre v noci len kosela bez nohavic, na co ja niesom zvyknuta, ale ok ak to ma pomoct.........

michala1515
28. mar 2011

@andysok myslela nepouzivat intimky, ked mas vytok??? ja ich pouzivam, neviem si prestavit, ze by som nie, ale velmi casto ich vymienam, takze spotreba neuveritelna, ale presne kvoli tomu, aby sa tam tie huby nemnozili zbytocne....drz sa! 🙂

ingemor
28. mar 2011

@andysok ..ja netvrdim, ze to musi pomoct, ale mne uz nic nezaberalo a lieky, kt.mi da lekar pomozu docasu..ale zatial sa citim fajn a mam velmi dobry pocit..a zatial nepocitujem ani ziadne priznaky..ked uz mam uzivat nejake intimky, co skoro cele tehotenstvo ich uzivam, tak radsej tieto..ved tak ci tak, v tehotenstve je aj prirodzeny vytok silnejsi, takze si ani neviem predstavit neuzivat intimky a suhlasim s michalou1515..

michala1515
28. mar 2011

@ingemor prosim ta, nepamatas si, za aku dobu ti prisli tie anion intimmky? stale ich pouzivas, ktore? idem to asi aj ja vyskusat...

barca25
28. mar 2011

@ingemor moja kde sa objednavaju tie intimky anion? normalne ich predavaju v lekarni? a cena? dakujem

ingemor
29. mar 2011

@michala1515
@barca25
..vsetko najdete na stranke www.anion-energy.meu.zoznam.sk Nepisu tam sice aka je dodacia lehota, ale prisli mi tie intimky do troch dni a odvtedy ich stale pouzivam, ale iba cez den..ucinok jednej vlozky je asi 12hod. Inac viac som o nich rozpisala na 13 al.14 stranke..ale vsetko komplet je pekne rozpisane na ich web stranke.. 😅 kupit sa nedaju v lekarni, ani v zdr.potrebach.. ☹

barca25
29. mar 2011

@ingemor dakujem..uz som si objednala🙂...a super vec po porode ako som sa docitala🙂dakujem

michala1515
29. mar 2011

@ingemor dakujem 🙂 ja som si to vcera vsetko precitala, rovno aj objednala, tak dufam ze pridu, kym neporodim 🙂 a hlavne ze pomozu

michala1515
1. apr 2011

@ingemor ahoj, tak dnes mi uz dorazili anion intimky, dufam teda ze pomozu. len som sa chcela este spytat, uzivas ja nejake antimykotika popri, alebo cisto len tieto intimky?

ingemor
2. apr 2011

@michala1515 ..ahoj, v case ked mi prisli tie intimky, som uzivala aj lieky, kt.mi naordinoval lekar, lebo som mala v tom case asi najsilnejsiu mykozu..dostala som sa z toho, vlozky uzivam dalej..ale sem tam som este pocitovala svrbenie aj ked som bola bez vytoku a to som povedala aj teraz vo stvrtok doktorovi-vysetril ma a dal mi este dafnegin krem, takze este uzivam ten krem rano a vecer..a intimky budem uzivat az do porodu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre