Nábeh na trombózu. Máte skúsenosti?

tanaja
13. jan 2009

Ahojte,

potrebujem asi pocut nejake slova utechy, ze nemusi to byt take zle.
priebeh tehotenstva zatial nic moc. v 6tt krvacanie a 8tt znova, ale to uz poriadne aj s bolestami. zistili mi tiez nabeh na trombozu 😢 hmm...dnes som bola na genetike v Ba, zajtra ma caka amniocenteza. nebojim sa toho zakroku, skor vysledku. mam riziko na Down`s syndrom. skrining v I.trim.bol pozitivny NT 3.7mm a nosna kost 1.6mm

dakujem za akekolvek reakcie

stvura
13. jan 2009

Tanaja, drz sa, mi sme tiez absolvovali amnio a maly je zdavy ako buk, v niektorych smeroch genialne dieta, vie to co este starsie deti nevedia, takze drzim paste.
Dala si si klasiku amnio alebo Fish? Ja som mala podozrenie na down 1:132 a v druhom teste 1:83, takze blbe vysledky oba...

tanaja
autor
13. jan 2009

diky moc, ja idem na amnio. vysledky by som mala mat do 48hod., teda prve a tie dalsie co daju kultivovat, ci co budu o tri tyzdne.
tiez chcem mat zdrave dieta, velmi 😒

petreva
13. jan 2009

Tanaja, zdravím, chtěla jsem tě nějak povzbudit...vím, jaké to je, když je těhu problematické, potíže se nabalují...na zítra přeju mocmoc odvahy a hlavně a zejména zdravé miminko ve tvém bříšku!! Co ta tromboza? Bylo jen podezření nebo se projevila? Já zrovna doma ležím s hlubokou žilní trombozou 😢
Tani, drž se, brouček za to stojí, viď, ale není to jednoduchý... 🙂 🙂 🙂

tanaja
autor
13. jan 2009

Ahoj petreva, trombozu mame v rodine. ja cakam na vysledky krvi, potom sa uvidi ci budem musiet brat nejake lieky.

dakujem

petrach
13. jan 2009

tanaja jen ti chci popřat hodne štesti a dobre vysledky...držim palce

mam dve kamaradky ktere meli podežřeni na downa a obe deti jsou zdrave a v pořadku..
stava se často že ten prvni screening dopadne pozitivne a ve vetšine připadu je to falešny poplach!!!!!!

petreva
13. jan 2009

Tanaja, tak to je velká naděje, že to bude dobré 😉 já myslela, že máš nějaké potíže nebo už podezření...ale možnost tady je, to je jasný ☹ je dobře, že ti vzali krev a kdyby nááááhodou tak budeš pod kontrolou!!
Lepší prevence než léčba, že jo...mě se projevila z ničeho nic...takže já už léčím 😒
Necháte si říct, co čekáte, když jdeš na amnio?

cikyta
13. jan 2009

Ahoj.Ja mám tiež trombozu. 10 násobok viac ako je priemer a v tehotenstve ešte viac.Z genetiky mám zistené 2 mutácie heterozygot+homozygot a musím si denne pichať fraxiparin injekcie až do šestonedelia.Ale dá sa...aj ked už nemám miesto na vpichy.Najprv do brucha,potom stehien,teraz ruk.
Zelám ti vela šťastia.Bude dobre,uvidíš! 😉

tanaja
autor
13. jan 2009

Ahoj petrach, kiez by si mala pravdu 🙂 \
petrava, keby som neotehotnela,ani by som nevedela, ze mi to hrozi. zisila to moja gynekoligicka z krvnych testov. drz ti velmi palce 😉

tanaja
autor
13. jan 2009

ahoj cikyta. mozno ma to tiez caka, cakam na vysledky krvi. pijem aspon vela tekutin, aspon 2L. pila som dost malo. oj, drz sa 🙂

nellka21
10. mar 2019

@tanaja @cikyta @petreva ahoj ako ste na tom s trombozou odstupom času?

tanaja
autor
10. mar 2019

@nellka21 Vobec to neriesim, len pocas tehotenstva,ked musis chodit na krvne testy som si musela pichat heparin.

nellka21
10. mar 2019

@tanaja neberieš alebo nebrala si žiadne lieky? Okrem heparinu?

tanaja
autor
10. mar 2019
cikyta
10. mar 2019

@nellka21 chodím pravidelne na hematologiu každý 2 rok, kde mi berú krv na rozbor a sledujú hlavne zražanlivost. Prešla som dvoma laparoskopiami s fraxiparínom. A teda pokial nejde o operaciu, dlhodobe ležanie, let lietadlom, tehotenstvo atd. netreba mi žiadne lieky-injekcie 🙂 Stav v pohode 🙂 Len ma začínaju bolieť krčove žily ☹

nellka21
10. mar 2019

@cikyta ja som bola pred cca tromi rokmi na sklerotizaciu a mam ich naspäť už po roku od zákroku, takže zvoľ inú metódu ak budeš môcť. A keď to máš vrodené nemáš s tým problémy? Neobjavuje sa ti zrazenina?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre