Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

ivkaivka
6. máj 2009

Senja, ja viem, no myslim, ze su urcite menej skodlive a predsa to vsetko co kupime v Hypermarketoch a zjeme ma tolko skodlivin, ze nejake detske kvapky su oproti tomu nic. Mne nastastie zabral Rhinocort(vraj mozu aj tehotne), takze mozem dychat. Davam si ho len vecer pred spanim - hned po prvom raze sa mi ulavilo. Teraz ho davam, len na doliecenie sliznice. Tak sa vytesujem, ze mi je lepsie - duuuuuuuufam, ze na veeeeeeeeeeelmi dlho 😀 😀 😀

senja
6. máj 2009

Drzim palce 🙂

bennynka
24. máj 2009

ahojte,chcem sa spytat,som v 7.mesiaci a uz 2 dni ma trapi nadcha,co mi pomoze a nemoze to uskodit babu?

pink_lady
24. máj 2009

bennynka ja akurat som prisla z pohotovosti - vseobecna-gynekologicka-krcna a na gynekologii sa rozculovali preco ostatni doktori a i zeny samotne beru tehotenstvo ako chorobu a nechcu nic predpisovat a uzivat....ani kvapky do nosa ani antibiotika...ze v sucasnosti su lieky take ze mozu brat i tehotne...a do nosa si kludne mozes davat z volnopredajnych kvapiek nasivin, vibrocil, olynth, pinosol....ja mam pamycon-antibiotikum do nosa ale to je na predpis

zuzana105
25. máj 2009

Ahojte, ja som v 13 tt a opäť mám tiež nádchu, pred mesiacom som sa jej zbavila rekordne za 2 dni!!(ale dostala to po mne malá ☹( striedame si to) užívala som homeopatiká Coryzalia a na bolesť hrdla Homeogene 9 a cibuľu s medom a do nosa Mar
no a teraz znova (to som pre zmenu dostala od malej)
a na teplotu, ale až nad 38 °C Paralen..obvodná mi povedala, že do 4.mesiaca ŽIADNE LIEKY!!! ale fakt myslím, že tie homeopatiká neublíža, čo myslíte??

tatiana611
8. júl 2009

ahoj tehulky chcela by som sa spytat ci by mi niektora z vas vedela poradit ohladom tej super nadchy o ktorej je tu tolko odkazov.som prvorodicka a na prelome 7tt..a pocas tých par dni ma lapla nadcha alebo teda ja uz ani neviem ako to mam definovat ci alergia.no trva to tak dva dni najprv zacnem poriadne kíchat a potom upchaty nos ale vzdy len na dva dni a vracia sa mi to tak kazde dva týzdne...ak s tým mate niektora skusenost velmi rada sii dam poradit...vdakaaaaaa 🙂 🙂 🙂 😀 😅

alexandrah
13. júl 2009

zuzana105, kazdy lekar ti povie ine, homeopatika sa podla mojich lekarov mozu aj hned.
tatiana611- skus rhinalergy, to je homeo, ja som aj prvy 3 mester si davala kvapky do nosa ... som sa nechcela zadusit ... inak mozes sterimar, to je roztok z morskej soli, to je zdrave.
inak, ja som zistila, ze asi nemam tu tehot. nadchu, ale som riadne chora, to je radost. dnes som bola u lekarky. normylne som nachladla, a zhorsovalo sa mi to uz 2 tyzdne, az mi to sadlo na dutiny a do hrdla. tak ale ked sa vyliecim, tak to snad prejde, najhorsie je to v noci, to kycham v kuse do 4 rana ...

serenka
13. júl 2009

Ahoj Tatiana,
v těhotenství můžeš PARALEN až 4x denně. Já ho beru 2x týdně 1 tabletu na bolest hlavy od začátku těhu, protože mě chytají migrény a Paralen je v těhu fakt bezpečný,neboj se ho!
Já jsme po umělém oplodnění a řekl mi to každý doktor.
Jinak na rýmu je dobrý PINOSOL, také je pro těhotné, píšou to v letáčku, je to na bázi bylinek a pomáhá i na alergickou rýmu...já jsem astmatička.
Když by tě bolelo v krku, tak pro těhotné je SEPTISAN na cucání a hodně zabírá.
Mrkni na stránky o lécích pro těhotné:
www.safebryo.cz
Brzké uzdravení

alexandrah
14. júl 2009

ahojte, serenka a tatiana, suhlasim, ja tiez beriem paralen, som migrenicka, inak pinosol sa moze, ale je hnusny, taky mastny, a mne vobec nepomaha. na ten krk mi lekarka povedala panthenol na cmulanie, alebo - teraz som trochu chora, sinupret, + este 1 homeopatika - euphorbium compositum.

to.beruska
20. aug 2009

Ajojte babulky!no my sme mali trosku nahnisane mandle.Obvodny mi dal penicilin,teraz sme dostali aj dobry kasel a som cela chuchmava.povedal ze si mam kupit na kasel ked tak bronchosan ale na letaku je ze tehotne ho nesmu.tak teraz neviem

ivkaivka
20. aug 2009

beruska, mne na bolestive hrdlo zaberaju obklady. Das vreckovku do studenej vody, prilozis na krk a obviazes to satkou. Vreckovku namacas do studenej vody cca kazde 4-6hod. Studene zapal vytaha a v priebehu 2 dni mas pokoj.

kika29
20. aug 2009

tehulky mám práve ten istý problém - nádchu. Mám plný nos a neviem čo si môžem dať. Aj mne doktor povolil len paralen na bolesti hlavy sú neznesitelné mám ich dosť často. Na hrdlo septisan zaberá rýchlo a aj chuťovo sa dá zniesť len do nosa neviem nič.

ivkaivka
20. aug 2009

kika, mne zazracne zabral Rhinocort, vzala som ho mozno len 2x na zaciatku tehu a doteraz mam pokoj. Len neviem, ci je volne-predajny. Mne ho predpisala alergologicka, no skus sa popytat v lekarni.

kika29
20. aug 2009

ďakujem za typ skúsim ho kúpiť lebo ten nos ma poriadne hnevá. fufnem jak blázon malá sa mi smeje že smiešne rozprávam.

niki11
2. sep 2009

Baby, som asi tyzden prechladnuta, hrdlo ma bolelo, tak som kloktala sol, teraz uz ma skoro neboli, len mam nadchu, boli ma hlava a vsetky svaly, ak by som nebola tehu, tak k lekarovi nejdem, nemam ani teplotu, ani kasel. Ale takto sa bojim, ze nieco zanedbam, myslite ze by som mala ist k lekarovi? Vdaka.

cherryblossomgirl
4. sep 2009

Baby, ja som mala ist na operaciu prinosnych dutin (kvoli chronickej nadche, ktora trva uz asi rok 😖 ) a tyzden pred operaciou som zistila, ze cakam bejby - tak operacia sa hned zrusila. ORL mi povedal, ze to budeme moct riesit az po narodeni babatka a dovtedy mozem pouzivat kvapky, lebo to aj tak posobi iba lokalne. Takze mam oficialne povolenie, bez kvapiek by som fakt neprezila, ale snazim sa ich pouzivat co najmenej..

keby ste niektora dala nejaky super recept, ako s tou hnusnou nadchou skoncovat, bolo by to super!

hexe66
8. sep 2009

cherryblossomgirl konečne niekto, kto neprežije bez kvapiek do nosa. ja som alergička a pred otehotnením sa mi pár krát stalo, že som užívala kvapky do nosa mesiac, dva a potom sa mi polepšilo a tak zase dookola. od kedy som otehotnela - som v 35t. musím kvapky brať stále. striedam muconasal, nasivin a olynt. beriem ich niekoľkokrát denne. aj každé 3-4 hodiny. bez nich som stratená. kto nezažil zabetónovaný nos -nepochopí. je mi do plaču. každý to odsudzuje, ale čo sa dá robiť. asi by som sa bez kvapiek zbláznila. na druhej strane som našla na nete, že sa kvapky môžu. obdivujem babenky, ktoré to zvládnu bez nich. ja si to neviem ani predstaviť.

dejna3
8. sep 2009

baby, nie ste samé, tiež mám ten problém počas tehotenstva omnoho výraznejšie, kto to nezažil, tak fakt nepochopí, s upchatým nosom sa fungovať nedá 😝
tiež som mala ísť na jeseň na operáciu, ale už som nestihla 😀
pýtala som sa gynekológa, či a ktoré konkrétne kvapky môžem... striedam zatiaľ nasivin a muconasal.. tie môžem a zatiaľ pomáhajú 😉

alexandrah
9. sep 2009

hexe66 - ja som presne ako ty. aj alergicka a tak. a beriem presne tie iste kvapky - striedam ich. momentalne zabera muconasal, predtym olynth. jedine co som vysadila bol sanorin. a kaslem na to, co si ini myslia, tolko som citala, ze si baby davali kvapky, a babatko zdrave. inak by som sa zadusila, potom dycham ustami, zapali sa mi hrdlo, a antibiotika - tak to radsej nie. äTOTIZTO TAKYTO SCENAR TO MALO VZDY, KED SOM NECHCELA KVapky, a tie antibiotika som nasadila az po tom, co mi 3 tyzdne nechcel zapal prejst ...). a to si davam kvapky fakt casto, kazdu chvilu ... 😔

hexe66
10. sep 2009

no je to hrúza. od včera mám popri už klasickom upchatom nose aj obrovitánsku nádchu. smrkám ako slon, kýcham a už kvapky ani moc nezaberajú. dnes idem na rizikovú poradňu a s kvapkami sa radšej chváliť nebudem. vôbec nemám náladu na tie reči. ale začína ma chytať panika, kedže asi budem rodiť cisárskym, že ako to bude. asi sa im tam zadusím. ufffff

bershka
10. sep 2009

ahoj hexe
ja som sa skoro zadusila a to som normalne rodila. nadchu som mala skoro cele tehu aj po. ficala som na kvapkach asi 8 mesiacov. fasa. kazali mi pri tlacení nosom dýchat a ustami vydychnut. lenze mala som nos zapchaty jak hovado, tak to bola riadna fuska.

hexe66
10. sep 2009

ahoj bershka. tak to sa teším!!! ale keď ma uspia a potom na jiske.............no neviem neviem. už začínam panikáriť. kvapky beriem celé tehotenstvo, ale s gynekológmi sa radšej o tom nebavím. presne viem, čo by mi k tomu dodali....
po pôrode sa ti uľavilo? čítam tu, že niekomu áno, niekomu nie a musí na operáciu. ja mám také šťastie, že budem asi závislák aj potom.

dejna3
10. sep 2009

hexe - musíš to povedať anesteziologičke, u mňa to bol jeden z dôvodov na spinál...
mne kvapky gynekológ povolil, ale mala som problém si nejaké kupiť v lekárni 😠 😠 niektorí lekárnici boli veľmi premúdrelí a aj napriek tomu, že som im tvrdila, že to mám odkonzultovené s dr., mi ich nechceli predať 😝
tak mi musela kvapky kupovať najbližšia rodina

dejna3
10. sep 2009

ja som mala problém - atrofiu sliznice a vykrivenú prepážku (okrem toho ešte asi 2 nálezy 😝 ) už pred tehu... prvé tehu som vydržala relatívne v pohode, nos sa mi "upchal" až cca 6-7 tt pred pôrodom.... ale po pôrode to už, žial neprešlo, trošinku to len poľavilo.... ale to asi kvôli tým mojim predchádzajúcim komplikáciám 🙄

alexandrah
10. sep 2009

ahoj hexe - presne ako pise dajna - aj ja ked som sla na narkozu, som povedala radsej anesteziologicke!!! musi to vediet!!!
dejna - to fakt milujem takych mudrlantov, ako sa opovazuju,, ze ti ich nepredaju?? sak to neni v ich kompetencii ... by som sa na nich stazovala ... napr. to nemusis kupovat pre seba... alebo tak ...

hexe66
10. sep 2009

mne spinál neodporúčajú pre nízky a nestabilný tlak. prosím ťa dejna3 spinál bol v pohode?
anesteziológovi to poviem, ale prosím ťa alexandrah ty si mala klasickú narkózu?
včera mi taká mladá lekárnička na muconasal povedala: nie. povedala som , že ho musím a že na konci tehu sa môže /aj oficiálne/- je to v letáku, či nie. tak sa odula- ako chcete, je to váš problém.

dejna3
10. sep 2009

hexe, ja som bola so spinálom maximálne spokojná, pri druhom ani nebudem uvažovať nad inou možnosťou 😉
prvých pár minút - pokým nevybrali malú von som dýchala kyslík - inak to bolo pre mňa dosť náročné, fakt som sa v tej maske veľmi sústredila na dúchanie, lebo sa v nej dýcha ťažšie 😒 no hneď keď bola malá vonku, mi ju dali dolu a anesteziologička povedala, že už si môžem dýchať sama... to bola úľava 🙂

alexandrah
10. sep 2009

baby, co je spinal? haxe - ja som mala aj taku miernejsiu narkozu, ale aj napr. pri slepaku operacii klasicku. tiez som sa strasne bala hlavne toho nosa, ale dopadlo to ok. predtym som uzila more kvapiek, mozno z toho stresu sa mi nos uvolnil.
ja by som sa s tou lekarnickou ani nebavila, ma predavat, nie mudrovat!!! nech sa oduva.

hexe66
11. sep 2009

á alex, tiež nespíš? ja som už vyspatá, haha. spinal ja trošičku slabšia epidurálna anestéza. vpichuje sa katétrik s malinkým množstvom anestetika do miechového kanála a spraví sa blok bolesti. bezpečne sa využíva pri operáciach dolnej časti tela pri vedomí. režú ťa za "živa" a ty nič necítiš-teda bolesť. alebo sa tak rodí bezbolestne prirodzene. vraj je to supéééér. absolútne to nezaťažuje organizmus-hlavne mozog.
ale pri operácii-asi to chce odvahu, hihi.
sesternica rodila prirodzene v spin. obrovské dieťa vyše 5 kg a 55cm a ani ju nemuseli nastrihnúť-také bolo svalstvo uvolnené.
ja som zažila len klasickú anestéziu /3x/a po nej som zvracala-tak mi znížila tlak. tretí krát mi dali takú vraj super-po ktorej sa "určite " nevracia- ja aj tak... ale inak som vracať nikoho nezažila.
no ja som stará prvorodička /a začínam mať strach/-nielen z pôrodu, ale tak ako sa všetko zmení...
babenky tiež máte/mali ste také zvláštne pocity/okr. tešenia/?

dejna3
11. sep 2009

hexe, strach má asi väčšina prvorodičiek - ale uvidíš, že to pôjde všetko samo, prirodzene.... veď sme od prírody stvorené, byť matkami 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre