Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

jastericka
11. feb 2008

a ten Rhinocort aqua je len na predpis alebo sa dá voľne kúpiť v lekárni?
Aj ja mám hroznú nádchu, nedá sa to vydržať.
Cez deň trpím, ale na noc si dám Olynth do každej dierky, inak by som nezaspala ☹

kisska
11. feb 2008

jastericka - mne pomahali borovicove oleje v aromalampe a v lekarni som dostala PInosol, ako kvapky ktore mozu tehule. A este poriadne zvlhcit vzduch v spalni - mokry uterak na radiator... S cajov, tak ovocny so skoricou (zimne ovocne zmesky) a vytlaceny citron s medom... 😀

dadulka19
11. feb 2008

kolegyňa mala nádchu celých 9 mesiacov pri oboch tehotenstvách 😠 ,kvapky si dávala v kuse a všetko bolo o.k.

jastericka
12. feb 2008

ja sa ukľudňujem, že hádam, keď si dám kvapky len večer pred spaním, hádam sa to nedostane k bábätku, veď všetko "vsiakne" môj opuchnutý raťafák 😀 . Dnes sa skúsim napariť, uvidíme, čo to spraví

daniela84
13. feb 2008

jastericka da sa dostat aj volne v lekarni ale stoji cez dvesto korun, ked ti ho predpise lekar zaplatis 50 korun a odporucala by som ist radsej na orl vysetrenie, aby ti ho odporucil lekar, lebo on urci aj davkovanie. A normalka ti prezrie nostek ci nemas okrem opuchu aj nieco ine, znahody nejake bakterie aebo co. Je to istejsie, a je to predsa len kortikoid. To je dost silny liek.

sisstin
13. feb 2008

já měla rýmu dvakrát..normálně jsem používala Nasivin, jinak bych se asi udusila 😉 paní v lékárně mi řekla, že si je dát můžu..že je to jen obrana výrobce 😉

jastericka
13. feb 2008

dievčence, kúpila som si napokon ten Muconasal plus, na príbalovom letáku je, že nie sú dokázané žiadne vplyvy na bábätko. Je cekom dobrý, nos uvoľní, ale netrvá to dlho, po chvíľke sa zase zapchá. Zároveň cmuľam tie homeopatiká, naparujem sa a pijem čaj s echinaceou...

kuznka
14. feb 2008

Ahooooj, tak já dneska začínám bojovat opět asi s angínou, už mi z toho hrabe. Prvňo chřipka teď angína. Já už mám bobiška na světě. V těhotenství jsem nebrala nic, ale když jsem měla angínu,tak výborně zabíralo: voda se solí a pak když už to bylo v kritickém stavu, tak jsem šla na pohotovost a tam mi řekla že si mám koupit Tantum verde. No to by mi asi tak pomhlo. Tak jsem si koupila BIOPAROX a za 3 dny bylo po všem. Teda účinky už tu byly hned 1.den, ale 3 dny a bylo po všem. No a ta sůl je to břidus na poblití, ale fakt 100% zabírá. Zkuste, ale musíte tak aspoň 3 dny to vydržet a doporučuju tak 5x denně kloktat. Nebo prostě když vždycky už nesnesitelně bolí v krku. Teďkom jsem objevila pastilky Propolki a vypadájí, fakt, že budou účinné. Tak pak dám vědět. Tak se holky držte a uzdravujte ... 🙂

luciaakubko
26. máj 2008

ahojte, chcem sa spytat, ci niektora z vas rodila s riadnou nadchou a bolavymi prieduskami.zaujima ma, ci sa ten porod da zvladnut aj takto. vopred dakujem.

tina_
31. máj 2008

Ahojte,
napriek tomu, že je vonku 30 stupnov, a ja blba som predvcerom zjedla nanuk, a hned den na to som ostala bez hlasu, s otrasnymi bolesťami hrdla a priedušiek. Včera to bol dnes, kupila som sirup na kašel Stodal a Homeovox, ale ten kašel je nenormalne suchy a ked zakašlem, tak mi bolesť vystrekuje do hlavy, celu noc som nespala. Homeovox cmuľam každu hodinu, už aspoň hovoriť môžem, trochu som rano aj vykašliavala, popri tom handra s bravčovou masťou na hrudniku...Akurat teraz mi už začala aj nadcha a teplota cez 37 stupňov. Je vikend, na pohotovosť sa nechystam ani nahodou (určite by tam bol nejaky "spiťak", ako obvykle...), tak mi PORAĎTE,
možem brať na teplotu Panadol, či Paralen, či čo a KOĽKO???
Čitam tu aj o Bioparox-e, je to na predpis, alebo sa to dá kúpiť? Je víkend, najskôr sa k lekárke dostanem v pondelok - mám isť k praktickej či ku gynekológovi (aby ma nevyhodil, že som prišla nakaziť ostatné ženy...)?

jastericka
1. jún 2008

ahoj tinka, pokiaľ viem, môžeš panadol aj paralen. Ibalgin sa nesmie! Kľudne aj kvapky do nosa si kúp, Muconasal Plus napríklad alebo Nasivin. A poriadne vypotiť, teplý čajík.
Bioparox je aj na predpis, ale či sa dá voľne kúpiť....to neviem, skús. Ale viem, že ho predpisujú tehotným ženám, ak je moc zle, skús to zatiaľ bez bioparoxu, ak sa dá.
držím palce

chell
1. jún 2008

ahoj, tim panadolem bych si nebyla jista je v nem naka latka ted nevim co ktera vadi doktorka mi vyslovne rekla kdyz sem byla marod ze paralen ok paralen+ a ostatni uz ok nejsou... jinak homeovox je fakt super kdyz sem mela podobny problemy brala sem jeste dalsi homeopatika ktery sou volne prodejny a fakt mi pomohly...
koukni treba sem
http://vois.boiron.cz/leky.php
ac me kdyz sem tehu nebyla na hlavu paralen nepomoh dycky sem si musela dat ruzovku tak mi kupodivu v tehu pomahal.. nechce to ale nijak prehanet samo.. a kazdopadne si zitra urcite cinkni obvodacce ta ti poradi i po telefonu (jestli je jenom trochu vpohode)
jinak s tema lekama je to dost blby... ale koukam ze uz si docela daleko v tehu tak by se mozna dalo i neco jinyho.. nejvetsi riziko je kdyz si na zacatku.. coz sem mela ja... do 3.mesice de fakto nic krom paralenu a pak to do me zacly ladovat horem dolem kdyz uz byla placenta 🙂

gabkazabka
1. jún 2008

Ahojte,
tak ja som bola pocas tehotenstva 2x nachladena a prvy krat som brala panadol a druhy krat som mala predpisany bioparox-ten mi na dutiny zabral perfektne.Da sa kupit aj bez predpisu. 😉
Ja tiez viem,ze pocas tehotenstva sa moze aj panadol aj paralen,samozrejme po konzultacii s lekarom...
Jastericka-pozdravujeme a posielame malej boztek...
Prajem peknu nedelu 😵

chell
1. jún 2008

jo ten bioparox sem dostala taky sice na predpis ale jelikoz je plne hrazenej tak jako by byl bez predpisu stal kolem 160korun co si matne vzpominam.. dosla sem pro krabicku a v letaku je: o případném užití bioparoxu během těhotenství se poraďte s lékařem nebo lékárníkem... já ho dostala během druhyho měsíce..

jaja257
2. jún 2008

ahojte tehulky,
ja som v 9tt a mam prisernu nadchu. Lenze dnes ma leakarka doslova vylakala k smrti. gynekologicka mi povedala, ze bioparox, homeopatika a kvapky do nosa mozem a moja lekarka, ze nie, pretoze babo bude tie nasledky znasat do konca zivota. ☹ a teraz neviem co mam robit ☹ som totiz astmaticka a dychanie nosom je pre mna zivotne dolezite, pretoze akonahle dycham ustami, tak sa zacinam dusit. Ak mate niektora skusenosti s tymito liekomi v zaciatku tehotanstva, skuste mi povedat, ci som malickemu az tak velmi ublizila alebo nie 🙂

tina_
2. jún 2008

no ahojte, ďakujem za rady. Včera som sa cítila tak otrasne, že som si dala polku z 500-ky Paralenu. Dnes som bola u lekárky, ktorá skonštatovala bronchitídu a sinusitídu (či čo to je, len furt mi to vraví, keď som chorá) šups, predpísala mi antibiotiká ZINNAT a kvapky do nosa PAMYKON. Tak ja jej na to, že či by teda nestačil Bioparox, a ona, že vraj v takomto štádiu môjho kašľa asi nie...
Tak som z toho dosť rozčarovaná, lebo antibiotiká nemám chuť do seba trepať ani náhodou, nanajvýš ten Pamykon. Uvarila som si lipový čaj so šípkovým, dala tam citrón a med, tak to lejem do seba a popri tom stále homeopatiká, ale neviem, čo ďalej.
Na jednej stránke mi radil gynekológ, že vraj tiež mu vychádza, že mám bronchitídu, ale že si mám dať Mucosolvan a pri teplote Paralen. Ja však teplotu nemám, ani som nemala, len tá strašná nádcha a kašeľ.
Aj by som šla ku gynekológovi, ale je mi to trochu blbé, len tak sa tam zajtra "vovaliť" ráno bez objednania, a čakať v čakárni s ostatnými tehotnými a kašľať tam po nich, kým nepríde doktor, ja neviem...

tina_
2. jún 2008

ešte pre jaju:
homeopatiká pokojne môžeš aj na začiatku tehotenstva, pozerala som príbalové letáky, napr. Coryzalia, Homeovox, Homeogene, a pod.

chell
2. jún 2008

jaja hele tvoje doktorka jestli teda neni homeopaticka coz predpokladam kdyz ti tohle rekla, tak vi o homeopatikach evidentne kulovy, ty muzes brat na stopro bez toho aby ses bala ze to nekomu neco udela, myslim jak tebe tak mimo.. jelikoz homeopaticka lecba jnemá zatím žádné známé negativní následky
Hlavní výhody homeopatických přípravků*:
jsou bez známých vedlejších účinků a kontraindikací - mohou se užívat současně s jinými léky
mohou je užívat těhotné a kojící ženy, děti, starší lidé, řidiči (po poradě s lékárníkem či lékařem); pro děti nejmladších věkových skupin nechte tablety rozpustit v malém množství vody bez bublinek.
* Crapanne – Jouanny – Dancer – Masson: Homeopatická terapie: Akutní patologie
ale bylo by asi lepsi zkonzultovat to s homeopatickou.. prípadne

http://www.boiron.cz/pdf/prakt_omeopatie042004.pdf

jojo pamykon sem mela taky myslim ze na kloktani..

s tema kapkama do nosu bych byla opatrnejsi pac je vnich docela dost sajrajtu, ale dobre pomaha vincentka nebo jak se menujou presne nevim ale je to de fakto solnej roztok kterej je taky neskodnej a pomuze...

a co mi rikala krcarka nosarka kdyz sem byla v prvnich 3 mesicich doma se streptokokem v krku nose a nakonec i na mocaku.. ze doktori kolikrat predepisujou tehotnejm takovy sajrajty ze to nechape.. me konzultovala asi s trema doktorama nez mi dala ten bioparox jak byla opatrna 🙂

jaja257
3. jún 2008

Velmi pekne dakujem za ukludnenie. Kvapky som uz vyradila a pre istotu som si nakvapkala do nosa sol rozpustenu vo vode 🙂 ale nefunguje to tak dobre ako kvapky 🙂 no aspon je to bezpecne 🙂 aj ked nechapem, preco som potom nasla na nete rady od lekarok, ze volne predajne kvapky ako olynth, otrivin, nasivin atd sa mozu v tehotenstve pouzivat na liecbu nadchy. ☹ vlastne kolko lekarov tolko nazorov a potom je z toho jeden uplne vedla, lebo nevie co si ma mysliet ☹

vyvolena1986
8. jún 2008

ajojte babky mam strasnu nadchu a vyzera to tak ze nic nezabera co mam robit

tina_
8. jún 2008

Mne celkom pomohol sprej do nosa Mar (ten s morskou soľou) a od lekárky Pamycon kvapky. Samozrejme len dovtedy, kým mi to všetko nestieklo dole a nevyvolalo kašeľ, ktorého sa neviem zbaviť už druhý týždeň...Brala som aj homeopatiká na nádchu Coryzalia - cmúľa sa jedna tabletka každú hodinu "až kým nádcha neustúpi" - citujem príbalový leták 🙂 Tak skús...

vierik2
26. júl 2008

Ahojte všetky 😉 som v 9tt
pripájam sa aj ja, tiež ma dnes prepadla nadcha, dosť silná, až taká, že mi slzavie jedno oko a z nosa mi tecie ako z točky 🙂 len voda. Bola som dnes v lekarni a pytala som sa na radu magistry, že sa mám napariť nad harmančekom, tak som vyslala manžela do obchodu. Tiež si striekam do nosa Olynth a pytala som sa,že či to nejak môže uškodiť dieťatku, že nie. Takže, idem sa napariť, ak mi to pomôže, hneď vám dám vedieť. pa pa

asitka
26. júl 2008

no...ja užívala nasivin počas celého tehotenstva...prvého aj druhého...a musím poklopať....všetko bolo ok...ale tiež som mala občas dilemu....

bzucka
30. júl 2008

Ahojte, som v 9 tt tehotenstva a mam zapal mocovych ciest. Urolog mi predpisal Biseptol, to hned gynekolog neodsuhlasil. Mohli by ste mi poradit ktory liek ste uzivali pocas tehotenstva ak ste mali tieo problemy? Dakujem za odpoved 🙂

martina1305
30. júl 2008

podla mna sa kvapky do nosa pocas tehu môzu ublizit, nakolko pôsobia len lokalne v nose a nedostavaju sa do krvneho obehu...ja som mala pred 2 tyzdnami dost silnu nadchu a stale som si striekala olynth.

martina1305
30. júl 2008

opravujem sa, chcela som napisat NEMOZU ublizit.... 😉

nina251
1. sep 2008

caute baby...som v 16 tyzdni a mam silnu alergiu,ziadne kvapky homeopatika a morske mi nezaberaju,tak striedam nasivin soft a olynth......mam strach ze by to mohlo ublizit babetku ale zase bez nich hrozne trpim.....nemozu kvapky porusit plod? beriem ich cca 2 krat za den.....pocula som ze nieje dobre sa trapit lebo dieta nema dostatok kyslika,ale .......

jana_sa
3. jan 2009

Ahojte tehulky
ja este ani nemam potvrdene od lekara, ze som tehotna, idem k nemu 9.1 ale robila som si tt a som tehotna.
Odhadujem,ze to neni este ani mesiac, no nadchu som chytila taku riadnu,uz ma drzi asi 2tyzden, ten prvy som uzivala Nasivin a ked som uz zistila,ze som tehotna tak som utekala k lekarke a vravela, ze kvapky by namali uskodit,ale kedze som len na zaciatku,neni to zrovna najlepsie a vravela,ze ja aj Nasivin ako tabletky na cmulanie a ze to je prave pre ehotne zeny,ale predpisala mi Bioparox a Sinuperet tabletky na uvolnenie hlienov...
Ked som si strekla ten Bioparox, tak ma stipal nos a nejaka latka mi tam tak strasne smrdi,ze ma napne ked si to davam,je normalne to stipanie nosa?
Tiez mi v lekarni poradili tie solne kvapky, no to ked som si dala,tak sa mi hned upchal este viac nos,lekarnicka vravela, ze sa to kludne moze kombinovat s dalsimi kvapkami do nosa.
Vcera mi uz bolo lepsie a dnes rano uz zase upchaty nos.

fodorka33
3. jan 2009

ahoj nina.ja som bola v lekarni a tam vyslovene zakazali OLYNTH do nosa..zevraj ten sa nemoze..tak mi dala taky sprej a vola sa MAR plus5%nosni sprej,...vyskusaj...

raona
3. jan 2009

ja som mala nadchu cca v 12 tt a taku riadnu, ledva som dychala, lekarka mi povedala, ze mi nemoze nic predpisat len tie kvapky do nosa MAR, tie mi dost pomohli a inak som sa 2 x denne naparovala nad kamilkami... a pomohlo to.. v prvom trimestri nie je vobec dobre brat ziadne lieky, dokonca moja lekarka mi nechcela dat ani ten bioparox, bo som brala utrogestan a nebola si ista, ci sa to moze kombinovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre