Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

jana20
18. okt 2006

ahoj...mna to chytilo/nadcha/tento tyzden...ja som si kupila /najskor som sa ale spytala doktora/detsky caj na kasel a priedusky,ten mozem pit dvakrat denne a este som si kupila cecko na cumlanie...skus aj ty,mozno ti to ponoze... 🙂

denik
18. okt 2006

tak aj ja sa hlásim k prechladnutým tehuľkám.. už od piatku s tým bojujem sama s čajíkmi a grepmi, ale nič nepomohlo, ani vyhrievanie, tak som včera zašla za lekárom a ten mi povedal, že prečo som tak dlho váhala.. jednoznačne ma vypísal (že vraj nutné vylúčenie z patogénneho prostredia) a poslal aj ku krčnej, aby zistila, či je to zápal, alebo len prechladnutie. Našťastie dutiny zapálené nie sú a napísala mi Bioparox, s tým, aby som to prekonzultovala s gynekologičkou. Odsúhlasila mi ho, spolu s C-čkom aj Paralenom a tiež Sterimar (to je tá morská soľ).. ak ma to do týždňa neprejde, pravdepodobne pôjde o "tehotenskú" nádchu, v dôsledku oslabenia imunity kvôli bábätku..
PS: čo sa týka tých kortikoidných kvapiek - tie sú v tehotenstve nebezpečné, aspoň mňa na to krčná upozorňovala ešte pred svadbou, že ak zistím, že som tehotná, mám ich okamžite vysadiť.. tak pozor na to..

danka2
21. okt 2006

Tak ahojte ja som momentálne tiež prechladaná ale vraj je to v tehotenstve bežné, lebo sa zmäkčujú okolité kanivá v dosledku tehotenstva a prípravy tela na porod.A tak si idem kupit nejaké lieky....asi homeopatiká, tie su v tehotenstve neškodné a vrajučinné...tak uvidíme.

mirka4
23. okt 2006

Ahojte, chcem sa opýtať. Ja som v 15tt a uzivam nasivin, ale ani som sa neradila s lekarkou, lebo som citala na nete, ze sa mozu uzivat, ale teraz ked som si toto vsetko precitala tak zacinam mat strach ci som nieco nepokaslala. Poradte

ivka2
23. okt 2006

ahojte prechladnuté tehuľky, ja som sa v piatok behala po meste a v sobotu som sa zobudila s nádchou, bolelo ma hrdlo aj hlava. Už som sa naľakala, či to nebude chrípka. Ale nasadila som si paralen, nasivin a imudon a dnes je to o 100% lepšie. Už iba tá nádcha ma drží.

lenny
23. okt 2006

ja som to moje prechladnutie prekonala, este trochen soplim a kaslem, ale uz to odznieva. Na kasel som pouzila Biotussil, to su bylinkove kvapky, a su v pohode aj v tehotenstve, ale treba sa poradit s lekarom. Lekarka mi predpisala este Biparox, to je taky inhalator, je to lokalne antibiotikum. To sa inhaluje aj do nosa aj do hrdla.

danka2
23. okt 2006

hmmm tak ja pijem len čajik, tiež užívam Bioparox a snažím sa len medík s cibulou a tak....ale už mi je lepšie🙂Dufam že to čoskoro prejde

danka1
23. okt 2006

ja nemám čo k teme povedať, lebo chora nastastie nie som, ja reagujem len kvoli tomu menu danka2 🙂

katakata
23. okt 2006

mirka ja som nasivinovy maniak ja ho uzivam uz niekolko rokov som na nom zavisla lebo mam vazomotoricku nadchu ani v tehu som ho nemohla vysadit lebo by som sa zadusila tak uzivam len na vecer par kvapiek novorodeneckeho nasivinu. mne to zabera. tiez len dufam ze bude vsetko ok lebo som sa docitala ze nasivin sa iba minimalne vstrebava a babetku by mohlo uskodit len predavkovanie...takze s mierou

husenka
23. okt 2006

mne lekár povedal, že lokálne lieky...teda Thymomel, kvapky do nosa,spreje do hrdla a pod. býábo neohrozujú...zato pozor na tie cukríky proti bolestiam hrdla...na niektorých je napísané, že sú vyslovene nevhodné...cmúlam Propolki, tie mi odporučili v lekárni a vraj zvyšujú imunitu, tak hádam a dosť mi pomohlo spektrum materna...jedna denne- sem tam vynechám- inak nejem vobec nic 🙂

danka2
23. okt 2006

zdravím ta danka1 🙂

danka1
23. okt 2006

🙂 ahoj, prajem rychle uzdravenie

linka
23. okt 2006

ahojte tehulky,aku mate teraz v tehotenstve BT,ak si ju este merate?

denik
26. okt 2006

kočky ja som na Bioparox zareagovala.. pred tým som ho znášala v pohode, a teraz ma po každom strieknutí do hrdla dráždila priedušnica, dusila som sa, tak som ho vysadila. Ostávam len na prírodných vitamínoch a čajíkoch s citrónom a do nosa si dávam Sterimax..

jj2202
1. jan 2007

ahojte, chcem tiez napisat nieco k tej hroznej nadche.
zacala ma trapit 3. decembra vtedy som vyskusala vsetko okrem kvapiek. teda morsku sol, naparovanie, nahrievanie "saharou", cesnak,....efekt absolutne ziadne. v stredu (6.12.) som to uz nezvladla, lebo som cele noci nespala kvoli plnemu nosu a este k tomu sa pridal kasel, lebo mi hlien stekal do hrdla, tak som sialha po prvych liekoch. najskor to bol spray bioparox, akonahle som si ho stretka tak som sa povracala,...dalej to boli bylinne kvapky pinosol - 0 bodov. potom som presla na nasivin - klasicky pre dospelych, nadcha krasne prechadzala, najskor som si kvapkala 2x denne jednu kvapku (rano, vecer)...nadcha prechadzala, tak som si uz kvapkala len raz denne (na noc) a nadcha bola zase spat, tak som si zase zacala kvapkat 2x denne. nakolko mam pocit ze moj nos uz nie je taky ako byval 😢 presla som na olynth detsky....ale ten mi nestaci davat 2x denne, je dost slaby. davam si ich podla potreby, co ma moc netesi ale bohuzial nic ine mi nezostava.
lekarke som o tom povedala a tiez je nazoru ze dychanie je velmi dolezite a kvapky vraj mozem,... teda neupozornila ma na nic,...ze by som nemohla.
myslim ze vela tehuliek tym trpi a kazda jedna ktora si tym presla vie o com hovorim.
takze uz to bude mesiac co sa ja trapim nadchou a kvapkam si kvapky

vedvies
1. jan 2007

ahojte babenky,
ja som bola aj tyzden kvoli nadche a kaslu na PN. Dr. mi povedal, ze v tehotenstve je to normalne a vela tehuliek ma nadchu stale. Tiez mi predpisala pinosol - ale ten nepomahal - tak som to nejako pretrpela, ale nasivin som si nedavala /ja som ale v inom stadiu tehot ako jajka/ - ten mi zakazali. Nadcha mi presla po 10 dnoch a teraz mam len taku sporadicku rano a cez den ju vzdy prekonam. Ale tiez som nemohla spavat - nedokazem dychat ustami - bolo to riadne o hubu.

jj2202
1. jan 2007

ahoj vv, ako sa mas? u mna sa to velmi tazko prekonavalo a mam pocit ze to zacina byt chronicke...teraz uz si nedavas nic? pomohol ti len den pinosol??? lebo mne vobec a navyse mi hrozne smrdel 😖

sisi1
3. jan 2007

Aj mne Pinosol smrdi, ale to by nebolo najhorsie, on vlastne vobec neuvolni v nose. Uzivam tiez Nasivin, ale nedajboze mi prejst ta nadcha, uz ma to drzi nejakych 10 dni. Bolest hrdla som nejako pretrpela a nedavala som si nan nic...Drzim vam vsetkym palce nech ste zdravucke!!!

andrea.m
3. jan 2007

bola som chorá cez sviatky a v lekárni mi dali homeopatika Coryzalia.treba každú hodinu pocmúľať jednú tabletku.nádcha mi prešla do dvoch dní.nosné kvapky pinosol sú vraj jediné vhodne pre tahotné ženy ale sú hnusné a vôbec nemajú žiadný účinok.

musko
3. jan 2007

Andrea.m - na homeopatiká nedám dopustiť ani ja, aj Oscilococcinum je výborné, na kašeľ Stodal a na riedenie zatekajúcich hlienov zas nedám dopustiť na Hedelix.( A inak meno Tamara bolo u nás v zálohe pre dievčatko,lenže je tu Petrík 😉 ).

zuzu13
3. jan 2007

ja so si počas tehu vytierala nos šalviou. Klasika - odvar, vhodný aj na kloktanie

emjee
13. apr 2007

zade • 28tt • 13. apr 2007 o 10:17
Mavate aj vy ten problem? Docitala som sa, ze je to v tehu normalne, ale komplikuje mi to zivot. Mam casto upchaty nos, dycham len cez usta, co nie je prijemne.
V lekarni mi poradili jedine naparovanie. Co robite proti tomu?
vdaka

katy27 • 36tt • 13. apr 2007 o 10:45
ahoj,
ja to mavam vacsinou vecer alebo rano. Kupila som si v lekarni na odporucanie lekarnicky roztok, ktory obsahuje morsku sol - Sterimar. Staci ked si raz strieknem do jednej a druhej dierky a mam po probleme.

safiah • 18tt • 13. apr 2007 o 14:07
ahoj zade ja mam ten isty problem co ty, len okrem nadchy mam momentalne alergiu tak kycham, soplim, a zapchava sa mi nos hlavne vecer ale aj pocas dna co sa vydrzat da no v noci kazde dve hodiny vstavam.tiez mi poradili roztoky s morskou solou a vyskusala som uz rozne druhy no na ten vecer si davam vibrocil, pytala som sa na hno nie jedneho lekara a povedali mi ze babatkam neublizi len sa nesmie pouzivat dlhodobo lebo vznika zavislost.

sisstin
13. apr 2007

no holky..já mám opět chřipku...horečky, rýma, bolest hlavy..kašel...počítám, že za těhu to budu mít ještě tak třikrát 😒

escada17
13. apr 2007

no tak i ja sa pridavam k tym prechladenym, nic vsak neberiem, akurat ma z toho hlava rozbolela, tak som si kavu spravila...😢

sisstin
13. apr 2007

já mám taky pinosol...ale ten je fakt na nic 😉 opravdu je Nasivin v těhu škodlivý? Mně to přijde divné 😕

martinka211
14. apr 2007

Tak ja som sa dnes prebudila na kychanie a teda vkuse uz vyse hodinu kacham 😝 ta nadcha je hroznaaaaaaaaaaaaaa

sisstin
14. apr 2007

ahoj holky..já už jsem skoro udušená..a mám tiky si jít koupit normální kapky do nosu 😠

katy27
14. apr 2007

ahoj,
ja som bola tiez nachladena asi v 7mesiaci- kaslala som, bolelo ma hrdlo,mala som nadchu. Bola som u lekarky a ta mi predpisala bioparox,stodal proti kaslu - ten mi pomohol je to homeopatikum. Vobec mi neodporucala vibrocil ani nasivin. Zaobera sa akupunkturou. Pila som vela prieduskoveho caju a tekutiny. Bioparox je jediny liek ktory sa moze uzivat pocas tehotenstva.
Tie solne kvapky mi pomohli - su rozne druhy, ja si davam aj teraz ked nemozem dychat sterimar a po chvili mi to prejde.
Na hrdlo som si kupila propolki a tiez mi odporucila v lekarni florsalmin.
Tak si vyberte co je pre Vas najlepsie a uvidite same.🙂

sisstin
14. apr 2007

katy: Stodal mi též předepsala doktorka..a půlku Panadol Rapid 3x denně 😉 jedině ty kapičky mi stráááááášně chybí 😒

bzuco
18. apr 2007

dnes som bola v lekárni, lebo mám nádchu ako svet a pýtala som si niečo, lebo potrebujem uvoľniť nos - a vraj kvapky žiadne, len tie sterimar a už ani bioparox sa podľa najnovších štúdií neodporúča. 😒
tak som odišla len s tou coryzaliou...uvidíme...čo to spraví

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre