Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

escada17
18. apr 2007

baby, ja som brutalne nachladena, ale neberiem nic, no a podla mna to mozno je este horsie..ja neviem, musim sa opytat v poradni. Som celkom mimo a este stale na starosti 2 rocna dcerka, uz som aj ju nakazila a dufam teda, ze to nijako nevlyva na babo. Citim sa ozaj pod psa- ani neviem, ci je to len nachaldenie alebo chripka. Zatial som si nedala ani kvapky do nosa.

vedvies
18. apr 2007

ja som tiez nachladnuta - mam kasel a boli ma hrdlo. Ledva dycham. Dr. mi nemohol nic predpisat, iba bioparox a kvapky do nosa s morskou solou. Ale su na prd - nepomahaju.... tiez som z toho mrzuta - celych 6 mesiacov som zdrava a 4 dni pred svagrininou svadbou skapinam v posteli

escada17
18. apr 2007

vedvies- to mi je luto...fakt otras v tehu...akurat som ti kdesi odpisovala, ze Nina sa aj mne paci 😉

vedvies
18. apr 2007

juj si zlata, aj mne je luto, ze si chora...je to na prd - ale na noc si musim dat nasivin - inak by som sa zadusila ☹ dufam, ze to Ninke neublizi...
dakujem 😵 uz sa paci aj manzelovi 😵

vedvies
18. apr 2007

rychlo sa vyliecme - nech je nam dobre a uzivame si nase bruska 😉
dobru nocku papa

escada17
18. apr 2007

neublizi iste, ja len nechcem uz nic ( snazim sa vyhnut ), elbo som v 8 tt brala antibiotika pre streptokok a este mi aj dva zuby v 18 tt tahali s injekciami, tak sa bojim este nieco...no a prve dva mesiace som brala lieky na alergiu...😢

emjee
13. jún 2007

luciakorky • 38tt • Dnes o 11:49
Ahojte, chcem sa opytat, ake lieky sa mozu uzivat pri silnej nadche v tehu. Pomaly budem koncit 38tt, ale nemozem ani dychat, uz tyzden nespim kvoli upchatemu nosu a nic mi nepomaha ☹
A to si neviem ani predstavit, keby sa maly teraz pytal na svet, ako budem tlacit 🙄 😨

lyly • 23tt • Dnes o 11:59
ahoj,
ja mam ten isty problem, ale ja mam alergiu a to teda riadnu. uz niekolko mesiacov nemozem dychat cez nos, kvapky nepomahaju ziadne a ani zubarovi na prehliadku nemam kedy ist pretoze cez nos dychat neviem a v ustach sa mi budu hrabat 🙂 . v lekarni ti urcite poradia, ktore mozes, len ich neuzivaj dlhsie ako tyzden lebo sa ti moze vysusit sliznica a to je este horsie 😠

luciakorky
13. jún 2007

Ja nemam alergiu, ale brutal nadchu. Doobeda este bolo lepsie, isli sme sa s manzelom na chvilu prejst, ked sme dosli domov, ja som myslela ze vyplujem cele hrdlo a srasne cervene. Cize zapalene. No, uz nebudem vahat, a pojdem zajtra k doktorke, aby som bola cim skor fit a maly sa mohol narodit zdravej mamce... 😉

dudasik
1. sep 2007

Ahoj kocky, tak vidim,ze chripka a nachladnutie vie potrapit skoro kazdu tehulku.
Aj mne to prave zacina, bolesti hrdla, nosnej dutiny a silna nadcha.
Tie beriem len sterimar, ale veru to zabera len niekedy.
Citala som tu,ze Paralen je do pohody. Je to isto tak? Mozem si ho naordinovat, neskodi to?

lolaf
3. okt 2007

no ahojte...tak ja som teda dosť prekvapená, že kvapky do nosa sa nesmú používať.. ja totiž žijem v Irsku a ked som dostala nádchu, tak som si hned dala sanorin, čo som mala ešte z domu.Brala som ho dva dni. Potom som zašla k doktorke a ta mi predpísala nejaké kvapky, ale tie vobec nepomohli, tak som si dala Otrivin, to sú kvapky do nosa, ktoré tu dostať kúpiť, aj ked s nimi moc moja doktorka moc nesúhlasila. Ale ja proste nedokážem mať zapchatý nos...v noci sa musim vyspat,lebo ešte stále chodím do roboty a som v nej až do osmej večera. som v 23tt. teraz som dosť vystrašená z toho co som tu precitala, ale dufam, ze som babu neublizila...skusim to s tymi co nezaberaju,ale neviem ci si nedam v noci tie ine, ak nebudem moct dychat..no veviem co robit...

martina46
3. okt 2007

Ja si davam muconasal plus, v letaku je napisane, ze neboli preukazane ziadne toxicke ucinky na plod. Tiez som trochu googlila a nasla som podobne nazory internetovych lekarskych poradcov. Tiez si inac neviem dat rady, v noci by som s upchatym nosom vobec nespala a po par hodinach dychania ustami mam take vysusene hrdlo, ktore je este mimochodom stale trochu zapalene, ze to je potom taky zacarovany kruh. Ziadne spreje typu MAR alebo PHYSIOMER mi nedokazu odpuchnut sliznicu.

megova.l
10. nov 2007

Ahojte!Ja som používala celé tehotenstvo Nasivin, lebo iné lieky typu homeopatiká morská soľ mi nezaberali. Malá sa mi narodila úplne zdravá. Teraz čakám druhé dieťa, užívam Muconasal plus, lebo s tým upchatým nosom sa to už vydržať nedá.Dostala so mja alergiu takže nemám na výber kedže mi imunologička zakázala brať Zyrtec a pod.

zuzanat
10. nov 2007

baby ja mam teraz chripku a som v 18tt, myslite, ze to moze uskodit babatku?

alzbetka
13. nov 2007

ahojte, ked som nachladena, tak sa snazim to vycajikovat (caj pri nachladeni, potom sa clovek dobre vypoti) a to mi povedala aj moja doktorka, ziadne lieky, nanajvys paralen, ked uz treba, lezat a pit caj

babulina
13. nov 2007

len na ten caj pozor, pre tehulky nie vsetko je ok, mne lekarka odporucila sipkovy

alzbetka
13. nov 2007

zase nepijem ten caj na litre, to je jasne a myslim, ze lekarka by mala vediet aky caj odporuca, pila som ho pri prvom tehotenstve a vsetko bolo ok

graziela
27. jan 2008

Ahojte babenky, vidim, ze na tuto temu uz davnejsie nikto nereagoval, no zial, pre mna je teraz aktualna ☹
A myslim, ze nielen pre mna, ale celkovo na SK zuri momentalne nejaka chripkova epidemia...
My sme sa chvalabohu celych 5 mesiacov drzali, no od vcera to na mna prislo: z nosa mi tecie sama voda, mam upchaty nos, stipu ma oci...No proste, taku silnu nadchu si ja este nepamatam...Dufam, ze to ostane len pri tej nadche a nebude to nic horsie...
Dnes som uz nevydrzala a tiez som si dala kvapky do nosa Nasivin...Myslim, ze to babatku nemoze uskodit, pokial sa to neprehana...Viem, ze nazory roznych odbornikov sa v tomto lisia, no ale na druhej strane, ktory liek je teh. dobry?
A v cajoch sa neobmedzujem takmer vobec, pijem striedavo sipkovy, matovy, harmancekovy, medovkovy...
Myslim, ze v dnesnej dobe sa to trosku prehana s tymi vsetkymi zakazanymi potravinami...Pri 1.tehu som sa snazila zo zac. vsetko dodrziavat takmer do bodky, a ked nahodou nieco nesedelo s predpismi a tabulkami, tak som sa isla zblaznit...hoci tie nazory su naozaj rozne...

e.k.t
28. jan 2008

no v česku je to stejné, taky samé virozy. Jak píšeš, hlavně nic nepřehánět. Výborná a povolená jsou homeopatika. Na kašel je super sirup Stodal, jinak na škrábání v krku jsem cucala pastilky Vincentka jsou hnusně slané ale zato účinné, a do nosu sprej Vincentka taky pomáhá, ale na noc jem užívala Vibrocil spray. Dr řekla že pokud už něco do nosu tak jedině spray, protože se lépe rozmístí po nose a nestéká do krku. Jinak čaje s medem a citronem jsou úžesné a lipový je prostě jednička. Rychlé a klidné uzdravení přeji. Jo ale pozor na teplotu ta je moc nebezpečná, na tu paralen jinak nic.

daniela84
28. jan 2008

ahojte mile tehulky, aj ja sm jedna z tych co bojuje s nadchou od tretieho mesiaca som ju mala velmi silnu teraz som v siestom a trochu ustupila, ale sem tam mam aj tak zapchaty nos, pred sviatkami som si vsak uz nevedela rady a zasla som k doktorke, ta mi nevedela poradit a nakoniec ma poslala na usme , nosne krcne, no a tam mi doktor predpisal rhinocort aqua. Je to sice kortikoid, ale takisto ako kvapky do nosa sa malo vstrebava a je aj pre tehotne, dokonca som k nemu dostala aj letak, striekala som si ho len dvakrat denne rano a vecer a po tyzdni bolo po silnej nadche. Sem am si ho streknem aj teraz a mam aj na par dni pokoj a ked sa mi nadcha vrati streknem si zas, inac som si kvapkala len kojenecky nasivin.

graziela
28. jan 2008

Ahojte,
tak ja som si dala poradit v lekarni...a vybrala som si ten spominany spray do nosa (moze sa pouzivat aj do ust) Vincentka...no na moje sklamanie mi vobec nezabera, uz som si ho dnes vecer strekla 2x a je to dokonca este horsie ☹ Mam totalne upchaty nos, uz sice tolko nesoplim, zato mi vsetko ostava vnutri, dutiny zdurene, nemozem poriadne ani prehltat, taky podtlak sa mi tam robi, ci co...Okrem toho cmulam "Muellerove pastilky", no nic nepomaha...Ja viem, ze musim byt trpezliva, kazda nadcha trva tyzden...asi opät siahnem po osvedcenom Nasivine, ten mi staci streknut 1-2xdenne a hned citim ulavu...

e.k.t
29. jan 2008

no ta vincentka je dobrá dokud rýma nemá žlutou až zelenou barvu, jak začne zánět je lepší jít na orl a tam dají opravdu účinný lék, jen je potřeba dvakrát nebo víckrát zdůraznit těhotenství. Jinak vincentka je fajn v přetopených nebo suchých místnostech.

daniela84
29. jan 2008

ja by som vam tiez odporucala ist radsej na orl, lebo neviete ako na koho co zaposobi, a tam su lekari a pomozu, mozno aj vam predspisu to co mne

e.k.t
30. jan 2008

tak jak bojujete? Já už začínám být v pohodě. Huráá. I vám přeji brzské uzdravení

graziela
30. jan 2008

Ahojte, ja som zial musela nasadit nasivin, ale davam si ho len tak 2xdenne po 1 kvapke, dufam, ze nadcha pomaly ustupi.. radsej som ostala doma, lebo vsade je plno chorych ludi, aj u nas v praci, tak aby som sa nenakazila este niecim horsim. Dnes sa chystam k lekarovi, pre istotu...Do piatku ale ostanem doma, v piatok mam ist konecne po dlhom case na sono, tak sa tesim, ze uvidim nase mimi aspon na obrazovke 🙂))))

norinka
31. jan 2008

Ahojte choručké tehulky,
chcela by som sa spýtať či mi vie niekto poradiť. Tiež som mala kašeľ a nádchu z ktorej som už aj von, ale môj gynekolog mi odporučil navštíviť môjho dr. lebo po 1 týž. kašľania mi viac tvrdlo bruško a keďže som na rizikovom
tak nechem nič riskovať, ale moj doki mi predpísal antibiotiká Duracef, a kvapky na kašeľ Pleumolysin, lenže na príbalovom letáku som sa dočítala, že sa predpisuje tehulkám len vo výnimočným prípadoch. Nechcem brať niečo čo môže uškodiť môjmu bábatku a už sa chorá sa necitím, čo myslíte? mám sa nato vykašlať a liečiť sa domácou medicínou? Poradte, dakujem

alusa
4. feb 2008

Norinka, užíváš ty kapky Pleumolysin? Já jsem je dostala předepsané od mojeho gynekologa dneska a taky se rozhoduji jestli je užívat nebo ne... Sice kašel mám hrozný a zatím mi nic nepomáhá, ale zase nechci riskovat...

sroubecek
6. feb 2008

Holky mě řekla paní v lékárně, že Olynth do nosu určitě v těhotenství ne...Mám ho taky nejradši, hodně mi pomáhá, ale dala mi pak Pinosol, ten prej nevadí

lucillienka
6. feb 2008

mne dnes dala teta v lekárni na plný nos - Pinosol...vraj to je jediný čo môžem...tak vyskúšam 😒

daniela84
7. feb 2008

Viete co ja mam nadchu od zaciatku tehu a v prvych mesiacoch tobolo hrozne a uzivala som olynth a to riadne dlho, potom ked som sa dozvedela ze by som nemala tak som sa prelakla, ale nastastie na ultrazvuku bolo vsetko ok, potom som bola na vysetreni orl a tam mi dali rhinocort aqua a tak mam ten ale sem tam si musim este dokvapakat tak som mala kojenecky nasivin, ale ked sme ho nemali strekla som si olynth par krat. Neviem ako to vlastne je z stymi kvapkami, ale mam pocit ze ak ich nepouzivate vo velkych mnozstvach, teda 4 denne tak sa nemoze nic vstat, lebo sa to asi nevstrebava do krvi az v takom mnozstve, ale podla mojej skusenosti, a hlavne strachu, ktory som prezivala by som vam odporucala navstevu orl.

daniela84
7. feb 2008

a co sa tyka pinosolu a cajickovania tak mne to nepomahalo a sterimar uz vobec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre