Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

luboskopolacek
16. mar 2010

Ahojte, ja som v 6 tt a uz druhy den ma boli hrdlo, zatial pijem len caj. Chcem sa opytat ci bolest hrdla nejako vplyva na vyvoj baba. Dakujem za odpoved

latvia
16. mar 2010

bolest hrdla nie, ale ak mas nejaku infekciu tak ju treba preliecit.ak sa ti to zatial drzi len na bolesti hrdla, tak si v lekarni kup kloktadlo ktore mozu aj tehotne.....papaj vela vitaminu C a vela oddychuj.kloktaj co najviac, mozes papat cesnak, med....pripadne ak je to zacinajuca infekcia, spytaj sa dr. ci by ti nedala Bioparox, tusim sa moze aj v tehu, je to lokalne antibiotikum

jajka28
16. mar 2010

tak tak lubosko...ja som tiež asi v 10 tt strašný zápal hrdla dostala, ani prehltať som nemohla, teplotu som zrazila paralenom 2 x po polke ten neškodí a ležaaať a kloktala som slanú vodu...to je domáci recept ktorý zaberá aj tie cumlacie cukríky su len na to´m princípe...a po 3-4 dňoch to poľavilo, vykašľala som husté hlieny a bolo po chorobe uf ale mi odlahlo....

držím palce 😉

brisilda
16. mar 2010

kocky na hrdlo je dobry septisan odporucam mne zabera no treba ho dat hned ako citite ze vas zacina skrabat v hrdle 😉 na nadchu som si davala na noc detsky nasivin alebo olynth ale vazne iba na noc 😉 cim menej tym lepsie pre babo mne zabrala aj detska davka

dajna11
17. mar 2010

na nádchu je dobrý pinosol alebo tie spreye s morskou vodou. tie možu aj tehotné.

onellyo
17. mar 2010

baby pozrite si homeopatika ,,, WWW.BOIRON.SK je to pre tehu---- ja som sice brala
medzi 5-6 mesiacom,,antibiotika na anginu,pretoze som o tychto
nevedela,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

latvia
17. mar 2010

homeopatika na infekciu zriedka zaberaju.....v tehotensve by som neriskovala

lila794
17. mar 2010

Na hrdlo mozete kloktat aj salviovy odvar alebo Florsalmin. Na nadchu tiez odporucam Pinosol, hoci ma z neho dost drazdilo na kasel. Naozaj treba len vylezat, pit vela caju, hoci cele dni a noci presedite na WCku. Mne bolo teraz tak zle, ze som maleho musela dat na vikend ku starkym a lezat a potit sa. Dala som si aj jeden Paralen a preslo mi to. Je to na nervy takto pred porodom 😝
Inak tie detske kvapky do nosa su tiez dobry napad, to mi radila krcna, ked som kojila.

kony
17. mar 2010

Ahojte, taky teď léčím(úspěšně 😎 ) rýmu, kašel a nachlazení a mám tyto zkušenosti... do nosu Olynth(ten jsem používala i v prvním těhu a dle názoru gyndr. i porodníka no problem), na bolest v krku Septisan nebo ten solný roztok kloktat, a při hodně zvýšené teplotě či horečce Paralen - samozřejmě všeho "s mírou" a podle mě je kolikrát horší nic si nevzít a nechat viry "útočit" i na mimi v nás než (samozřejmě po poradě s lékařem) užít něco co pomůže a nám se uleví, vždyť přeci "když je spokojená maminka, je spokojené i její miminko" nemyslíte 😉

calypso
3. apr 2010

Ahojte, teraz uz aj ja patrím k vám, som v 38tt a pred 2tyzdnami som prechladla, co ma dost vytocilo lebo som nebola pocas teh. ani raz chorá a teraz....najprv som dostala antibiotiká/Zinnat/, ktoré som brala 10dni a kvapky do nosa Mucoplant, vypila som nenormálne vela caju a som sa snazila co najviac lezat v posteli, napriek vsetkému uz dva dni mi vkuse tecie z nosa alebo mám upchaty nos, co myslíte, moze to byt alergia alebo som este po dvoch tyzdnoch stále chorá, ja som uz na nervy, kazdu chvílu mozem íst rodit a ja uz neviem, co mám robit, diky za odpovede 😀

maaaia3
23. jún 2010

Ahojte. Som ešte len na začiatku tehotenstva a hneď ma trápi nádcha s bolesťami ucha... neviete náhodou, či sa možu do ucha kvapky Burow? Už naozaj neviem, čo vyskúšať, vďaka

p3tra11
5. dec 2010

ahojte, mna tiez zmohla nadcha...nebola som prechladnuta viac ako dva roky a teraz hned ma bacil capil...nechcem brat ziadne tabletky, tak len si "plukam" nos s takou vodnou bankou a slanou vodou...nemozem dychat a v noci dycham cez usta, potom mam z toho sucho v hrdle a cez den sa nemozem dopit vody...najhorsie je to, ze caj mi smad neuhasi a ja mam najradsej taku vodu, ktora mi teraz drazdi hrdlo este viac...uff...viete este o niecom, co by pomohlo?? inak, pili by ste nejaky bylinkovy caj??

suzana86
6. dec 2010

JAAAJ BABENKY ... ako to tu citam, ja som sice ece test si nerobila ci cakam babo al. nie aj ked mi uz 10 dni meskaju... aaale nadchu mam uz asi tri tyzdne aj ja .. teda len sopliik a trosku upchaty nos ale alergiu nemam na nic tak neviem... moze to byt dalsi znak ze som v tom???

pami2
7. dec 2010

ahoj baby, co vam pomohlo na zapalene/cervene hrdlo?

kvojtanikova
7. dec 2010

@pami2 najlepsie je fakt to kloktanie slanou vodou. Musi byt tepla a velmi slana. Ak mas cas, mozes to robit aj kazdu hodinu.

krasolitka
22. dec 2010

@jj2202 ahojky tak to sme dve co trpime nadchou al eja uz treti mesiac som v 31tt niekedy to je uz unavujuce nespavat po nociach . ☹ ja si davam olynth tem mi krcny odporucil a uvidime co dalej tyzden mi je dobre a zase akonahle sa s toho dotanem tyzden dva a nadcha sa vrati zase bez 😒 mam pocit,ze bez kvapiek uz nemozem ani existovat ale davam si ich az ked fakt nemozem dychat brala som uz ti krat atb bioparox a zabralo a znovu prislo to na mna teraz neviem neviem ako len budem rodit ked to takto pojde dalej 😖

vladimira32
22. dec 2010

@krasolitka od začiatku tehu mám tiež problémy s nádchou, dávam si sprej do nosa Quixx, vôbec mi nepomáha,
aj som sa naparovala nad slanou vodou aj nad bylinkami a nič. Ked nemám normálnu nádchu, tak len chuchmem.

buburka
22. dec 2010

Ahojte dievcata...ja sa trapim s nadchou uz 3 den, ale nadcha aj s dutinami, zapalenym nosohltanom a zelenymi hlienmi . Ale je mi uz lepsie...no predvcerom katastrofa.
Tak som si nasadila 3x 1/2tbl paralen, pinosol kvapky do nosa (kazdu chvilu), coryzalia na cmulanie kazde 2-3hodinky, propolky 2x1, cajik s medom a na noc naparovanie nad odvarom z kvetu harmanceka. ☹ som sa za tie posledne 3 dni natrapila riadne...z kychania a fukania nosa ma uz aj brusko bolelo..... 😢 Nastastie zabera, lebo ak by nezabralo, tak by som uz ani nevedela co este vymysliet....

krasolitka
22. dec 2010

@vladimira32 najhorsie na tom je ze prides do lekarne aby ti pomohli a povie ze no musite vydrzat a nic viac ..neviem ako zaspim taky mam upchaty nostek ze az a k tomu sa mi len leje z neho a leje a uz ani nic necitim co jem ani vone dufam ze to prejde lebo ☹ uz nevladzem bojovat s tym nosom

krasolitka
25. dec 2010

@buburka ahojky tak aj ty sa trapis z dutinami?ja tiez a bola som aj u krcneho beriem atb uz druhy krat ziadn aslava tiez som sa natrapila za tie tri dni neskutocne ☹ ale lieky mi uz zaberaju tak to uz hadma pojde k lepsiemu a uz sa to nevrati nikdy uz nemam vela do porodu tak snad potom uz nebudem taka nachylna na vsetko 😀

krasolitka
25. dec 2010

@buburka mne ani harmaneck nepomohol vyskusala vom vsetko tak som zasla ku krcnemu a mi nasadil atb ze bez toho nemam sancu musim to preliecit liekmi pretoze zapal dutin je tiez dost zla choroba tak dufam,ze ti je uz lepsie dnes mne uz aj hej ale akurat teraz na sviatky 😒

krasolitka
25. dec 2010

@latvia ano pripajam si bioparox sa moze aj ja som ho brala a som sa aj pytala krcneho a on ze tak toto urcite neskodi babu v brusku ze nemam sa bat 😉

mirkita
25. dec 2010

ja sa akurat dostavam z nejakej nadchy/chripky ci co to mam a muz tiez....mne tusim zaberaju med, citrony, caje, kloktanie bylinkami a ustnou vodou a bioparox a este predtym stopangin ....bez poslednych dvoch to islo hrozne pomaly, nemala som sancu...prirode treba obcas pomoct....

buburka
26. dec 2010

@krasolitka - Ahoj. Ja som stale u lekara nebola ale nastastie sa uz citim lepsie, len mi pre zmenu kus stieklo na priedusky asi, no a ked zakaslem, tak stale myslim na chudatko babo ako sa tam musi kvoly mne natriasat 😒 Bioparox sa da kupit aj bez predpisu, pytala som od lekarnicky, ale vraj sa uz akosi upusta od podavania tehotnym...a ze na letaku je , ze sa neodporuca pocas kojenia, tak , ze by to na mojom mieste zbytocne neriskovala, ked to este nie je tak zle..no tak ja uz neviem...spravila som si cibulku s medom a davam si 3x1 lyzicu, tak dufam ze pomoze...ale je to FUJ! 😝 no ale co uz...

Inac prave bolo v spravach, ze sa vracia chripka (prasacia) a ze bolo 10 tehotnych nakazenych a z toho 6 umrelo 😲
To sa mi teda riadne nepaci... 😠
Dufam, ze nam tehulkam, bude v novom roku zdravicko priat viac ako koncom tohoto a ze to vydrzime bez zbytocnych liekov 😀

krasolitka
27. dec 2010

@buburka tak to hej veru dufam ze nas to obide musime si davat pozor teda riadne ani mne sa ta chripka nijako nepaci ...aj mne uz je dnes lepsie lieky zaberaju uvidime co bude dalej 😉 uz len dva mesiaciky treba vydrzat a uz budem mat pokoj 🙂

tanja61
27. dec 2010

cavte baby od vcera sa citim nie velmi dobre boli ma cele telo,hlava a zacalo mi tiect z nosa ☹ som v 32tt neviete poradit ci sa moze paracetamol?vdaka

petrunka01
27. dec 2010

@tanja61 pokud se nemýlím a je to účinná látka v Paralenu,tak může

erika1111
18. apr 2011

ahoj.mozem aj prieduskovy caj?

erika1111
18. apr 2011

@buburka ahoj.prave som zistilôa ze som tehotna.mam silnu nadchu kasel ktory tazko vykasliavam.mam lieky pinosol a sirup stodal.ale doma som si urobila cibulu zasypanu s cukrom alebo prieduskovy cAj mozem?

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre