Nádcha a tehotenstvo. Vaše skúsenosti

vieroslava
13. aug 2006

Ahojte babule,
potesilo by ma keby mi niekto napisal ci ma skusenosti s uzivanim kvapiek do nosa a nasledujucim narodenim zdraveho dieteta?
Ja som v 13tt a uz tri tyzdne si striekam asi 2x do dna Olynth a Nasivin,lebo vsetko ostatne som uz vyskusala a nic nezabera a s plnym nosom sa mi neda fungovat.
Dakujem za kazdu odpoved.

slavkamesinova
8. máj 2011

ahoj mamickky chcem sa vas opitat sme v 20tt a kaslem a zacala som od vcera brat hedelix sirup ...nejak viac kalsem a chcem sa opitat c mozem bioparox????,,,,ci sa moze v tehotenstve nechcem potratit ..poradte diky

lucia2207
8. máj 2011

bioparox môžeš,ale hedelix sa vraj v tehu nemá užívať, povedala mi to lekárnička a už je to aj na príbalovom letáku 🙂

lucia2207
8. máj 2011

@slavkamesinova bioparox môžeš,ale hedelix sa vraj v tehu nemá užívať povedala mi to lekárnička a už je to aj v príbalovom letáku 🙂

slavkamesinova
8. máj 2011

@lucia2207 dakujeme ti krasne..teraz som si uvarila cas s medom...a bez obvodnej doktorky mam zacat brat bioparox od zajtra kolko krat denne?

lucia2207
8. máj 2011

@slavkamesinova no mne ho bez problémov predpísala dva krát a to v 16tt a 28tt, užívala som ho každé 4 hodiny ale v noci nie, 🙂 ona sama mi povedala,že je to lokálne ATB ktoré sa môže užívať dokonca v 28tt som ho brala s normálnymi ATB,lebo bioparox nestačil.Hedelix vymeň za stodal je to homeopatický sirup a neuškodí ešte mi pomohol aj cibuľový čaj a naparovanie 🙂 prajem ti skoré uzdravenie Ak by si ale dostala teplotu tak choď k lekárke lebo v tehu je už teplota 38 pre mimi nebezpečná 😒

slavkamesinova
8. máj 2011

@lucia2207 dakujem ti krasne...a este by som sa ta chcela spitat ze ci si nemala sem tam ked si bola na wc na malej tvalete ked si sa utierala troska krvy na papieri???????neboli ma mechur ani nic...beriem femibin400 a mange b6...

lucia2207
8. máj 2011

@slavkamesinova nie nikdy sa mi to nestalo, nemusí to byť z mechúra ale odporúčala by som ti zajtra volať svojej gynekologičke, myslím že ti bude kázať prísť sa ukázať 🙂 hlavne ak je to čistá jasná krv, ...

slavkamesinova
8. máj 2011

@lucia2207 jasne pre istotu nechceme prist o babetko🙂

lucia2207
8. máj 2011

@slavkamesinova presne tak,držím palce 🙂

slavkamesinova
8. máj 2011

dakujeme🙂
@lucia2207

erika1111
18. máj 2011

ahoj.som asi v 9tt.uz druhy krat mam silnu andchu.treba ist k dr?naparujem sa nad slanou vodou.ako casto mozem byt chora,aby to neuskodilo drobcovi?

bianus
18. máj 2011

Erika1111- ahoj, ja som v 12tt /druhé tehu/ a už som bola 2x prechladená....myslím si , že to neuškodí...neboj... odpočívaj a pí veľa vody....ovocie atď...

majusik1
20. okt 2011

ahojte,chcem sa opýtať či Otrivin sprey možu uživať tehuľky...

majusik1
20. okt 2011

ahojte,môžu tehulky uzivat sprey Otrivin??

zuzka_zilina
27. okt 2011

Ahojte dievčatá. Neviete náhodou,ked dostane tehuľka v 12 tt nádchu a zápal hrdla,neprejaví sa to negatívne na zdraví plodu? ☹ ja si nádchu doličujem coryzaliou-homeopatika,a teraz ma chyta hrdlo.. to ako liečite? dik moc

zuuzka
27. okt 2011

@zuzka_zilina Urcite nie, len si to poriadne vylez, oddychuj, vela tekutin, aby neprisli teploty. Ja som prave po prechladnuti, prve dni som myslela, ze to asi uz nevydrzim....uplne plny nos a ked som ako tak zacala dychat tak zase priedusky a strasny kasel. Do nosa som si striekala Quixx, myslim, ze dost pomohol a na kasel Stodal. Mam pocit, ze tym, ze uz par mesiacov neuzivam ziadne lieky mi zaucinkoval aj Stodal, teda homeopaticky sirup na kasel.

zuzka_zilina
27. okt 2011

@zuuzka DIk moc Zuzi,skusim ten stodal. ked som si kupovala na nadchu,myslela som že hrdlo bude v pohode,nejake kloktanie solou,ale sa mi zda,ze sa to zhoršilo ☹ akurat v noci sa spotim.. cez den len pod dekou ležim,aj ked idem pod paplon,sa nespotim,ani spat sa mi neda,no hrooza.. a ten homeogene,na hrdlo,ten nepomaha?

zuuzka
27. okt 2011

@zuzka_zilina Neviem, mna hrdlo hned na zaciatku prestalo a preslo to do nadchy. Ale vyskusaj, mne povedala gynekologicka, ze homeopatika sa v pohode mozu, dala mi zoznam ktore a je tam aj homeogene a coryzalia. Ak nepomoze tak asi len to kloktanie solou a ked som bola mala mamina mi dala na hrdlo octanovu mast a zatocila do plienky 😉 Ja som si este svietila na dutiny biolampou. Snad ti to coskoro prejde. Je to uplne ine, ako ked sa mozme nadopovat liekmi....no ale co by sme nevydrzali pre svoje miminka 🙂

zuzka_zilina
27. okt 2011

@zuuzka Ja sa tiez osvecujem biolampou,na korene nosa,a na čele,a hrdo cez usta,aj z pravej a lavej strany hrdlo 🙂 ano,je to takto zdlhave,bez silnych liekov,ale pre zdravie babatka všetko 🙂 dik moc,snad sa skoro vyzdravim. aj ty sa držkam,nech sa ti chripky a ine mrchy vyhybaju 😉

veronica30
21. aug 2012

Ahojte babenky!tak dnes som nasla na nete medicinku pre tehotne ktora zevraj pri prechladnuti a nadche zaberie-Babkina medicína, ktorá určite zaberie:
Nakrájajte na drobno jednu stredne veľkú cibuľu. Dajte ju do menšieho zaváraninového pohára a zalejte 3 lyžicami medu. Nechajte niekoľko hodín "pracovať" a šťavu, ktorá takýmto spôsobom vznikne preceďte cez jemné sitko. Užívajte 3 krát denne jednu kávovú lyžičku.
Ja som si ju uz urobila len som ju nechala odstat aspon par hodin 🙂no som zvedava ci ozaj zaberie.Potom Vam napisem.
Mam strasnu nadchu neviem ani spat ani poriadne dychat:(((( uz som v koncoch ☹

simonka121
29. mar 2014

ahojte chcem sa opýtať mám strašnú nádchu už mi nič nepomáha,,, ja som užívala Muconasal lebo nič iné mi nepomáhalo,,,, ale už aj to stráca svoju účinnosť,,,, v noci sa budím aj 2-3 krát na to že nemôžem poriadne dýchať,,,, ja si síce tie kvapky dám ale vydrží mi to také 3 hodiny a potom zas som na tom istom,,,, neviete mi poradiť nejaké kvapky čo by pomohli,,, ale nie tie s morskou soľou lebo toto mi vôbec nepomáha,,,, dakujem

snurka100
1. júl 2015

Ma tu niekto skusenosti s biolampou??? Moze sa pouzivat na nadchu?

andrealukas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre