Nadmerné ochlpenie. Zmení sa po tehotenstve?

nestastna2
31. máj 2007

Ahojte. Som temer na konci tehu a velmi ma trapi nadmerne ochlpenie, ktore sa pocas celeho tehu zhorsuje. Neviem co mam robit - vydrzat a cakat ako sa hormony po porode zmenia, alebo chlpky odstranovat (nebude to tym len horsie? aj po porode?)Danu cast tela by som si nechcela takto upravovat uz navzdy. Ako je to vlastne s tou zmenou hormonov po porode, resp. aj s ochlpenim - je mozne, ze tie chlpky prestanu rast tak ako rastu teraz, casom vypadnu...? Mam o tom pre istotu povedat lekarovi?
Dakujem za rady.

cucuska
31. máj 2007

nestatsná no tehotenstvo so sebou prinasa aj rastový hormón. Preto ti rychlejšie rastli chlpy, vlasy, nechty a toto sa po porode upraví a zmení. Neboj sa dostaneš do normálu keď sa malinké narodí 😉
Držim palce pri pôrode

svetluska.p
31. máj 2007

to fakt? toto sposobuje rastovy hormon???? Ja som myslela, ze prave napr. s ochlpenim nebude problem pocas tehu, nakolko teloprodukuje najma zenske hormony a na nadmerne ochlpenie treba muzsky hormon. ci sa myylim?

susik77
31. máj 2007

aj mne sa nejak rozmnozili chlpky pocas tehu-najviac na bruchu. Radsej s tym nic nerobim, po tehu sa to upravi.

sue
31. máj 2007

Ja som len v 9tt a tiež som nejak chlpatučká ☹

erosinka
31. máj 2007

Ahojte, ja som s tým tiež mala problém v tehotenstve ale teraz je to už v pohode. Mojej známej sa dokonca stalo že ako 26 ročná porodila chlapca a rovno po pôrode jej nastúpila menopauza. Doktor jej to vysvetlil, že ženy čo čakajú chlapcov majú tým pádom ovela viac mužských hormónov a vtedy sa to niekedy stane. Ale nepíšem to preto aby som vás vystrašila to nie. Tak držím palce aby vám to dobre dopadlo a mali ste krásne zdravé bábätká. 🙂

svetluska.p
1. jún 2007

No presne babule, mne sa zalo, z emi nejak vyranejsie schlpateli stehna - za snie ako chlapovi, ale predsa. a presne o tom, co som pisala vyssie, ze som rozmyslala ma presviedcala aj kamoska. uz som zacinala verit, ze to je len haluska. tak a vidim, ze to nebol len nejaky pocit, ale viacere s tym mate skusenost....

cucuska
1. jún 2007

mne zas vždy začali strašne padať vlasy a aj naopak total rychlo rast a aj nohy po oholení boli skor chlapatejsie. ovorím vám to sa upraví 😀

svetluska.p
1. jún 2007

boze mvoj.

lubkaaa
1. jún 2007

inak aj mne sa zmenilo ochlpenie na tele, hlavne na bruchu odkedy som tehotná.. (ja mám tú čiernu tehu brušnú čiaru vytvorenú z chĺpkov.. 😀 ) aj mi zhustli aj sú tmavšie..

😝 myslíte, že bude chlapec? 😝

franziska
1. jún 2007

ahojte,

ja som si tiez vsimla ze mam viac chlpkov na bruchu, ale nerobim si s tym nic, necham to tak, aby som si potom nebuchala hlavu. Ja cakam dievcatko, jedno je pravda, ze mi pomalsie rastu chlpky na nohach aj inde, a dokonca som mala predtym aj nad hornou perou a teraz je ich tam podstatne menej.

mimi
1. jún 2007

nestastna,necakas chlapceka? ja som pocas tehu mala tiez nadmerne ochlpenie,dokonca mi rastli bokombriadky 😅 ,ale po porode sa to hned upravilo,vtedy som si riadne vydychla 😉

zana27
2. jún 2007

ja to mam potom akesi pomylene, lebo cakam chlapceka a praveze mam pocit, ze chlpatiem omnoho menej. Pred tehotenstvom som si musela holit nohy (ziletkou) kazdy treti den a teraz v tehu si holim raz za tyzden a ani tie potvory pralesacke nevidno. Takze je to asi dost individualne. Namiesto rychleho rastu chlpov sa mi vsak robia tehotenske skvrny na tvary, tak sa mi priatel smeje, ze vyzeram akoby som sa opalovala s potapacskymi okuliarmi. 😠

sjuzi
3. jún 2007

ja mám ten istý "problém" ako zana, tiež pozorujem, že som menej chlpatá, nohy si nemusím holiť takmer vôbec, možno 1x do mesiaca, chlpy takmer nevidno, sú akési svetlučké... Mohlo by to tak zostať!
Naopak, brucho je posiate svetlými jemnými chĺpkami 😀
No divné!

rakea
11. feb 2014

ahojte ja som pred tehotenstvom oholila pod popocnov diekov aj na dnov nviem ani preco lbo som tam ani vli nemala le ouz no a teras som tehotna a mi to rastie mam to oholit ? alebo to nechat tak lebo teras sa mi to nepaci a bojim sa ze to bude horsie ked to oholim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre