Nadmerné priberanie.

miskamichalka
2. jún 2020

Ahojte. Prosim, ukludnite ma. Moja vaha pred tehu bola 67 a vyska je 182 som na zaciatku 7.mesiaca a pribrala som uz 14kg. Cakaju ma este skoro 3 mesiace a bojim sa, ze uz budem velmi velka. Co vy na to hovorite? Lekar sa tvari, ze je to ok, ale ja sa necitim takto dobre. Bola som stihla a teraz si nejako neviem zvyknut na tie kila. Da sa narast vahy nejako obmedzit? Vysadzam vsetko sladke a snazim sa nahradzat ovocim a zeleninou... Jem, lebo mi chuti nie preto lebo som hladna, som zufala z toho :D

lucka63
2. jún 2020

@miskamichalka Podla mna je to uplne normalne , pred rehorenatvom ai bola chuda, myslim ze nebudes mat problem to potom zhodit vobec by som sa stym nestresovala jednoducho ro patri k tehotenstvu a vela zavisi aj od genov a tak ked porodis kludne mozes byt hned tenka

domi571
2. jún 2020

Ja som pri prvom pribrala 25 kg a mesiac po pôrode som mala naspäť svoju váhu
Mala som 169 cm 52kg.. Neboj dáš všetko dole 🙂

martinka13
2. jún 2020

To nie je nič. Ja som pribrala skoro 30 🙄. 175 cm a 65 kg. Po cca roku som späť. Ale je to dlhá cesta 😂

dom1n1ka7
2. jún 2020

@miskamichalka
Ja mam presne taky isty problem som na zaciatku 7 mesiaca a tiez mam 14kil + doktorka mi povedala ze niektore zeny priberaju viac niektore menej. Nevesaj nad tym hlavu ty sa kil zbavis hlavne aby babo bolo v poriadku.

tara42
2. jún 2020

@miskamichalka ono sa to moze aj spomalit na konci, ja som v prvom trimestri pribrala dost a teraz uz od osmeho moc nepriberam 🙂 za cele tehotenstvo som zatial pribrala cca 15kg a bola som 50kg ale dam to dole aj ty to das ak sa chce.

miskamichalka
autor
2. jún 2020

Dakujem za ukludnujuce odpovede. Jasne, babo je pre mna dolezitejsie, ako vaha, no ked vidim to cislo na vahe a tie kyprejsie tvary na tele, tak chyti ma depka :D po porode chcem urcite schudnut. Na povalu v krabiciach som minuly tyzden vyniesla 5 krabic oblecenia, ktore mi momentalne z skrini zavadzia, takze aj toto bude velka motivacia. Teraz mam v skrini vsetko cisla s ktorymi som nikdy do kontaktu neprisla. Je to len chvilkova depka. Babo je teraz dolezitejsie a lepsie v tehu priberat, ako chudnut...

otazka1
2. jún 2020

@miskamichalka ahoj pribrala som vyse 20kg,mala som 85 pri vyske 170,ked som isla rodit. Vsetci pozerali ze som ako sud, ze budem mat 4,5kilove dieta... Najprv som sa zosypavala,potom som si povedala, ze kaslem na vsetkych a rok a pol po porode mam vyse 30 kilov dolu. Teraz kazdy riesi, ze som moc chuda 😂 tym chcem povedat, ze klud, urcite to das pekne dolu, budes rada ked bude cas sa najest 😂drzim palce

lentilkaxxx
2. jún 2020

Som v 30.tt a +16 kg. Keďže predtým som mala BMI 20 a navyše minule leto nedobrovoľne ešte z toho -5 kg, toto priberanie žiadneho gynekológa nerozhadzalo (3). Jasné, som ako mech, veď nikdy som nemala viac ako 60 kg. Hlavne, že je malý zdravý a ja nemusím bojovať do závažnými tehotenskymi komplikáciami, ktoré by ho ohrozovali. Kilá sa budú riešiť po pôrode. Do nového roka sa snáď do normálneho oblečenia napchám, aj keď by som nezhodila dovtedy všetko

sonka_miro
3. jún 2020

Ja zajtra zacinam 7 mesiac a pribrala som 2 kg 😄 lekar povedal pokial malinka rastie je to v poriadku. A hrozne som sa bala kolko priberiem.
Len aby sa za tie 3 mesiave nenalepilo na mna 20kg.

rokina13
3. jún 2020

@miskamichalka Píšem ti, lebo si myslím, že naša postava je viac než podobná 🙂. Pred tehotenstvom som dlhe roky mala 68-69 kg pri vyske 183 cm. Ja som počas tehotenstva pribrala sicev"iba" 12 kg, ale po porode som si povedala, že nabuduce chcem aj viac🙂. Už z porodnice som sa vratila s tou istou vahou ako pred tehotenstvom a kym dcera oslavila 1 rok tak som mala 63 kg a pritom som jedla sladkosti a vsetko mozne na kila, lebo som potrebovala tu enegiu rychlo. Pri babatku sa chudne rychlo a ked uz behaju tak este rychlejsie. Uz ma 2 a pol a teraz mam 65 kg. Takze nic neboj, to potom pojde dole ze este aj kost a koza budes. Viem, nema to tak kazdy ale myslim, ze mas podobny metabolizmus ako ja.

momomamo
16. aug 2020

@miskamichalka pri prvom dieťati som pribrala 24 kíl. Áno, bola som veľká ale po pôrode išlo všetko postupne dolu na pôvodnú váhu 63 kíl.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre