Nadúvanie v tehotenstve. Čo na to zaberie? Dokedy bude trvať?

mamoo
4. jún 2009

Skusim zalozit tuto temu, lebo vsade je to zatial len spomenute medzi recou.
Mozno si poradime navzajom. Som len v 8 tyzdni ale nadufa ma ako balon neh zjem hocico.
Rano to zacne, len naberam a naberam... a vecer alebo v noci sa to vyfukne. 😲
Raz som mala dokonca take nafuknute brucho ze som vyzerala ako v pokrocilom stadiu tehotenstva.
Nezabera ani ospevovany Espumisan, ani vlaknina do vody, ani cvicenie (po cviceni je to dokonca niekedy este horsie).... tak bábo rad!!
Do kedy to asi potrva? ☹

aber
19. dec 2015

@dunkova keď ti išlo z pošvy choď určite k lekárovi, môže ísť o hniezdenie, ale aj začínajúci potrat, držím palce

gifka
4. aug 2016

Pekný večer,dievčence,mam fakt problém s vetrami 😒 každý den poobede ma doslova prevalcujú krče v bruchu,ktore vystreluju hlavne do kostrče a lona,no"výsledok"žiadny..trva to dva dni.som len na zaciatku tehu,no mám strach,bo naozaj neviem čo sa deje,žial pred rokom som prekonala MA..mate niekto podobnu skusenosť?vopred dakujem za radu 😉

gabuchah
4. aug 2016

@gifka ja som.to tiež mávala... Kŕče a nafuknutie až som chodiť nemohla, hodne nepríjemné...
Ja si dávala pozornosť na jedlo a snažila sa piť, trvalo to.mesiac a prešlo to... Plus poloha na 4 a prehybat chrbát

15mimka55
18. jan 2018

@nevestickaaaa viem ze hodne stara tema no neviem si rady nonstop krce v bruchu ked nieco spapam v ktorom tyzdni ste pili ten feniklovy cajik ja som v 17tt prave som si ho kupila ale vsade citam ze vraj v tehu by sa nemal lebo moc prekrvuje maternicu

nevestickaaaa
18. jan 2018

@15mimka55 priznám sa, že si to už naozaj nepamätám, ale určite odporúčam opýtať sa v lekárni, tam určite dobre poradia. Prípadne možno aj v nejakej čajovni budú vedieť poradiť 🙂
Držím palce! 🙂

ebi88
18. jan 2018

@15mimka55 asi od polky tehu ale oeby som vedela ako mi ulavi zacnem aj skor. Mna nafukovalomteda cele tehu, vobec to po prvom trimestri nepreslo. 🙂

omelo077
29. apr 2018

Ahojte, skúšala ste niektorá vysadiť napríklad muku? Či nezabralo to? Keďže je to stará téma, tie čo porodili mali aj bábätka problém s naduvaním?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre