Neprimerane veľká hlavička. Zistili by postih na sone?

eneka
22. feb 2009

Chcem sa Vas opytat na to, ci preziva niektora z vas strach o to, aby sa malicke narodilo v poriadku. Ale existuje strach a strach. Ja som doteraz prezivala tehotenstvo ako jahodu ... nic mi nebolo, ziadne zle stavy, kontroly boli v poriadku ... a ja som sa tesila na malicke. Obrat nastal, ked som bola v 32. tyzdni na sone. Doktor sa zlakol, povedal, ze dietatko ma neprimerane velku hlavicku k stehennej kosti (BPD 81 mm, FL 61 mm) a poslal ma na druhy den na vysetrenia do KE. Tam mi urobili kontrolu na 3D 4D sone, kde doktor povedal, ze tie rozmery su este v norme, len dietatko ma konstitucne kratsiu stehennu kost - ale v norme. Vraj to nic neznamena. Prezrel vraj aj mozgove tkaniva a tak a vsetko je ok. Urobil mi aj obrazok malickeho ... lenze mne sa nezda jeho nostek ... a odvtedy to ide so mnou dolu kopcom ... v noci nemozem spat, mam panicky strach, ze dietatko nie je ok ... cely den na to myslim ... nemam dokonca ani chut ist nakupovat vecicky, aj ked je uz najvyssi cas ... a najhorsie na tom je, ze si hladam po internete rozne info ... a magorim si hlavu este viac... viete mi poradit, co v takej situacii? keby bolo dietatko psotihnute, zistili by to na tom 3D, 4D sone?

zuzana76
22. feb 2009

eneka, chapem co prezivas, tiez sme mali podobny problem, teda vacsia hlavicka a kratsia stehenna kost, rozdiel bol dokonca az 3 tyzdne, lenze mna doktor ani na ziadne vysetrenia neposlal, len ja som si vyhladala info na internete ohladom tych udajov a tiez som sa trapila a maly sa narodil v poriadku. Skus sa odreagovat, naozaj chod nakupovat tie vecicky, rozpravaj sa s malym, hladkaj brusko. Povedz si, ze je v poriadku, ty musis presvedcit samu seba, ze je v poriadku, nepripustaj si zle. Je tu aj taka tema o rodiele hlavicky a stehennej kosti a tam uviedla kazda baba, ktora mala tento problem,ze deticky sa narodili zdrave, tak ver,ze to je aj tvoj pripad. A ten nostek, ako sa ti moze nezdat nostek maleho? To si si uz vsugerovala, ved D ani 4D nemoze zachytit uplne detailne vsetko. Drzim palce, nech je malinke v poriadku a ty nech to zvladnes bez stresu.

sirinka
22. feb 2009

eneka myslim, ze by to zistili, najme ked si bola na specializovanom pracovisku 😉
ale poznam tvoj strach...ja som ani nemala ziadny podobny dovod a aj tak som sa cele tehu a este aj prve mesiace po porode stale cohosi obavala az ma oblieval obcas studeny a potom hned horucy pot...u mna o to horsie, ze som zdrav. sestra a konstruovala som si v hlave rozne situacie...
a vsetko je v poriadku a klarka je krasne zdrave dieta.
inac tiez ked som pozerala 3d fotky, mala som pocit, ze ma razstep, ale nasa sestricka je super odbornicka presne mi vysvetlila, kde je pera a nostek a ze je vsetko ok... 😉
aj u teba to tak bude, babo je v poriadku, dr. by ti neklamali a vidis, ze mas poctiveho gyn. ktory ked si nie je isty, radsej urobi aj vysetenia na viac, tak mu doveruj.

eneka
autor
22. feb 2009

dakujem, upokojili ste ma ... toto clovek potrebuje pocut ... inac fotka malickeho je v mojom allbume, tak ak chcete, mozete mrknut ... myslite si, ze ten siroky noztek ako prasiatko 🙂 moze byt taky z dovodu, ze ho bral z nejakeho uhla? lebo aj na videu ma taky :( ... a nech ho ma aky chce, len nech je zdravy ... nech to nie je priznak nejakej poruchy ...

jabera
22. feb 2009

eneka, pozri si tento album

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ten chlapcek ma este sirsi nostek, ako tvoj a je uplne v poriadku! uz su tam fotky aj po narodeni. neboj, fakt.

eneka
autor
22. feb 2009

jeeej, ako ste ma upkojili ... dakujem ... musim sa hlavne ukludnit ... lebo to malickemu neprospieva ...

jabera - to dietatko je krasne (klop klop) ... dakujem 🙂

zuzana76
22. feb 2009

eneka, aj tvoje bude krasne, uz nemysli na nic zle, a pekne sa vyber na nakup vybavicky 😉

zuziacik83
22. feb 2009

Ahoj, ved je taky zlatucky na 3D sone...vsetko bude ok. Ja som mala podobne obavy..snad aj horsie vzhladom na rizikovy priebeh celeho mojho tehu. A kukni moje foto, tam je na 3D a ma riadnyyy ratafacik..a ked sa narodila mala ho taky zlaty malinkaty..to 3D vazne dost srkesluje. Tak klud a nakupuj vecicky, lebo ked sa narodi budu zrazu take fofry ze nestihnes 😀

janajanajana
23. feb 2009

Eneka, pokial by nieco nebolo v poriadku, teda ak by ten nostek mal nieco signalizovat, tak lekar by ti to v ziadnom pripade nezatajil, lekari radsej upozornia aj na tu horsiu variantu aka moze v skutocnosti nastat lebo potom by si ich mohla napadnut ze ako to ze to nevidel a pod. Nikto nema zarucene zdravie babatka kym je este v brusku, sme na tom vsetky rovnako.

habibi78
23. feb 2009

no jaska, moja malá tiež vyzerala na 3D ako malý mimozemšťan s dierou v hlave...... 😀 😀

petra1985
23. feb 2009

nahodou eneka tvoje babo vyzera nadherne .. fotka moze nostek trosku skreslovat netreba si vsetko takto pripustat.. inak na 3D fotkach vsetky deticky vyzeraju tak trosku smiesne a si mamicka tak je jasne, ze vsetko sledujes kontrolujes ja mam len 2D fotku a vsetko si pozeram ci dobre vidno ci vsetko ma.. treba verit, ze vsetko dobre dopadne.. a hlavne sa tesit na malicke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre