Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

cil
1. sep 2008

nepchaj ho do seba nasilu. Ja tiez neznesiem mlieko. Ale neboj, mala som 2 tyzdne, ked som ho do seba liala, potom 2 tyzdne som ho nemohla ani vidiet a potom som mala hroznu chut na bielu cokoladu.A teraz zase z mlieka zvraciam. takze ked ho budes potrebovat, zvladnes.
Pripadne si kup sumive calcium alebo jedz ryby. Vela vapniku je aj v maku, mandliach.

caruzo19
1. sep 2008

ja tiez vela veci proste do seba nedostanem,riesim to tehotenskymi vitaminmi od jamieson,tie jedine mi nerobia zle

hrusti
1. sep 2008

trosku jste mne uklidnili, beru vitaminy Femibion, ale vapnik tam nejak nevidim 😒

bezaz
1. sep 2008

hrusti jedine vitaminy... 😅 mne zacali chutit mliecne vyrobky okolo 22tt, dovtedy som z nich vracala

barag
1. sep 2008

já si koupila gravimilk, prodávají to v lékárně, v dm, mě se hnusil a doteď hnusí čaj, jedině trochu černýho, ale tohle mi k snídani fakt neva a je v tom spousta věcí, mimo jiné i ten vápník

caruzo19
1. sep 2008

hrusti,v pre-natal od jamieson je aj vapnik.stoja nejakych 500sk,ale je tam 100 tabliet a neni mi po nich zle,minule som brala maternu a bolo mi po nej priserne

zannyka
1. sep 2008

Ahojte tehulky 🙂

ja som vcera v robote dosla nato, že pri kyseline mi pomáha mentolová žuvačka, nie tie silné ale orbit... 😉

Chcela by som sa opýtať má niektorá z vás skúsenosti s vitamínmi PREGNIUM ?

prajem krásný deň 🙂 🙂 🙂

bershka
2. sep 2008

ahojte baby. ja som už v 15tt a doteraz mi bolo zle. až včera večer som si dala prvýkrát žuvačku - sladkú a čuduj sa svete. ono mi to pomohlo. a dnes zase!!! som šťastná ako blcha, lebo zle mi bývalo každučký deň

bershka
2. sep 2008

takže nech žije Hubba Bubba 😀 😀 😀 😀

clarissa
2. sep 2008

zannyka,vysledok uzivania este neviem povedat 🙂 ale beriem pregnium,oni su tusim nejaka novinka,zatial som moc nazorov na ne nepocula,vacsinou tehulky papaju maternu alebo calibrum...,ty ich tiez beries?

zannyka
3. sep 2008

clasissa

Ahoj áno aj ja ich beriem, lenže lekár mi nepovedal ako a do kedy tak ich beriem podla návodu 2x denne. Ty ich máš ako brať? 😉

prajem pekný deň 🙂 🙂 🙂

zannyka
3. sep 2008

prepáč zle som napísala tvoj nick ☹ 😒 🙂

xsunx
3. sep 2008

ahojte tehulky,
ja som v 8tt zle mi je stale, mali by mi vyoperovat zaludok 😵 chcela som sa spytat, aj vy mate nadbytok slin?
normalne ma uz unavuje stale prehltat, stale mam pocit ze sa mi tvori vela slin v ustach ....

cikyta
3. sep 2008

Ahote!Ja som počula,aj čítala,že viac zle býva tehulkám,čo čakajú dievčatko,lebo dievčatkám sa už malým plodom,ked sú v brušku vytvárajú v tele ženské hormoniky a vajíčka,z ktorých je mamičkám zle.Kdežto chlapčekovi sa tieto veci vytvárajú neskôr.

lyongirl
3. sep 2008

cikyta - no neviem, či to je pravda, ja mám chlapca a zle mi bolo do 4 mesiaca, teda brutal zle a teraz mi bolo 2 týždne tak, že som myslela, že umieram, ale zle mi je stále, som zvedavá, čo to bude, ale dúfam, že dievčatko.... 😉

shela
3. sep 2008

cikyta...aj ja som to citala...pri malej mi bolo hrozne zle cele tehu...cele 4 mesiace som prezvracala a potom ma chytili migreny pri ktorych som opat zvracala a posledne 2 mesiace ma nehorazne palila zaha...a teraz cakame druhe babo a zle mi byva iba 4 krat do tyzdna aj to len rano (co je uplne super)... a neviem preco ale citim ze cakame chlapceka...napisem ti o par tyzdnov 😉 a ked to bude chlap tak je to 100% pravda s tym co si napisala

cikyta
3. sep 2008

lyongirl...Ved nevravím,že je 100%u každého a väčšinou to tak JE.Ako napríklad dievčatká sa väčšinou podobajú na ockov a chlapčekovia na maminy.Ale tiež to nieje samozrejme 100%,ale väčšinou. 😉 shela,no tak na teba si počkám!A som zvedavá na toho chlapčeka!

lyongirl
3. sep 2008

cikyta, ani ja nevravím, že je to na 100% 😉
A tiež som počula, ževraj chlapci sú na maminy a dievčatá na tatinov a u nás v okolí sú všetci chlapci na tatov....
A ja dúfam tiež, že to bude dievčatko, nejak som o tom vnútorne presvedčená, tak aj ja dám vedieť/dúfam, že nezabudnem 😀 /, čo to čakáme...
Ináč to je ako s chuťami, hovorí sa, že pri každom ti chutí niečo iné, no mne chutilo pri malom ako pri babe a predsa to bol chlap...

zuzu333
3. sep 2008

baby mne nebolo zle cele tehotenstvo,len tusim raz som zacitila co je to ranna nevolnost.. akurat dnes mi je uz od rana blbo,ale naozaj blbo.. je to normalne? ☹

petra2505
3. sep 2008

Baby prosim vas, mala ste niektora ako priznak krce v bruchu (ako pri crevnej chripke)?Lebo ja som dnes 27 den cyklu a od vcera mam neskutocne krce, vcera som si dala tabletku, ale nechcem si davat stale lieky lebo je mozne, ze som tehotna.

cikyta
3. sep 2008

Ja som mala,ale skôr také riadne menštruačné.(So stolicou mám problém teraz.Zapeká ma a bolí to)

shela
3. sep 2008

cikyta...aj ja som zvedava ci to bude chlapcek... 😅 a inac dcerka je cista kopia ocka..po mne zdedila asi len to medzi nozkami 😀 ..takze aj v tomto mas asi pravdu 😉

clarissa
3. sep 2008

zannyka,moj doktor ani nevie zeich beriem 🙂 ..totiz ja som si ich kupila lebo viem ze sa to brava,nikto mi to neodporucil no a zrovna nemali maternu a calibrum bolo az od druheho trimestra...tak mi dala toto ze to je novinka,a brala som to podla navodu ze dve denne,ale teraz priznam sa uz to moc nedodrzujem lebo niekedy zabudnem alebo nemam kedy 😖..tak sa snazim aspon jednu denne..aj ked neviem co s toho bude ked to berem takto vselijako 😕 ..ale urcite je to dobra vec tie lieky 🙂

clarissa
3. sep 2008

a co sa tyka tej nevolnosti,mne je zle po kazdom jedle..ked nieco jem je to ok..ale par minut po jedle zas ta otrasna chut v ustach a ztej mi je zle...tak neviem....sice musim zaklopkat lebo taky mesiac dozadu to bolo stokrat horsie 🙂....ale aj tak sa radsej vyhybam spajzam a ladnickam lebo ten pach vooobec nemusim 😒

cikyta
3. sep 2008

Dievčatá,neviete kde predávajú tú colu bez kofeinu?

dorotaw
3. sep 2008

Ja som nemohla otehotnet 6 rokov,a bolo mi to potvrdene lekarom 😒 .A ked mi zacalo byt rano zle a vsetko mi smrdelo mala som predtuchu,ze asi budem tehotna.A doktor mi to potvrdil,aj ked tomu neveril.Co som ziedla to som vyzvracala cele tehotenstvo!!!Od 6 tyzdna az do porodu.Tak ze moj najlepsiu kamaratku som mala zachodovu misu. 😉

inka04
4. sep 2008

Baby, to nemyslite vazne, ze vsetkym kt. bolol tak strasne zle, bolo vam i tak dlho... ☹ Ja lezim uz treti tyzden v posteli, je mi nevolno stale, vraciam, 2 x som bola hospitalizovana na infuzkach... povzbudi ma i niekto taky, komu bolo zle len do konca 3. mesiaca? alebo sa mu zlepsilo i skor? ja to velmi zle psychicky znasam 😖

caruzo19
4. sep 2008

vydrz do konca 3.-4.by to malo ustupit,hormony sa ustalia.aj ja si to hovorim 🙂 teda ja si uz hovorim ze do konca toho 4. 😀

clarissa
4. sep 2008

inka stava saze byva zle cele tehotenstvo ako napriklad dorotaw a to fakt nebude nic prijemne ale malo by to vo vacsine pripadov ustupit...ja som odzaciatku ani raz nevracala,ale zle mi bolo strasne a citim to este stale ale uz fakt pomenej...teraz sa mi uz po par mesiacoch dokonca podari aj vyhladnut 😉 zo zaciatku som mala odpor aj k cistej vode

daphnei
4. sep 2008

clarissa - drzim ti palce at vse dobre dopadne a nevolnosti ustoupi...
dorotaw - 😀 - presne muj pripad, muj nejlepsi pritel byl fialovy kyblicek... bez nej ani ranu. Od sesteho tydne az do konce. Jeste pri porodu jsem zvracela a po operaci taktez 😀 😀

Jinak po zvraceni doporucuji doktori usta nejdrive vyplachnout cistou vodou a vycistit pastou az po chvili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre