Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

haniak
8. nov 2008

no uz mam tie vitaminy.....sakra ale byva mi blbo...........co varis???????????????????jedla som mekac a je mi zle..........vsak ja budem ako bomba

haniak
8. nov 2008

maximm bud rada ze nepriberas ja som v 5tyz idem do 6teho a zerem ako bloazon a bojim sa ze budem ako bomba...zavidim ze nepriberas.......

stellamiapiccola
8. nov 2008

ajooooooooj Hanušík
babovku peečiem zemiaky a lístkové cesto plnene syrom a šunkou no ale či to budem jesť neviem

stellamiapiccola
8. nov 2008

papaj veľa ovocia a zeleniny aj sladké si daj keď máš chuť lebo ťa to bude lákať.
u mňa je najhoršie normálne jedávam veľa ovocia a zeleniny a teraz jem jablko a cítim chuť zemiaku no čo už musím sa nútiť.

dnes je ale krásne večer musím ísť trošku von už mi šibe doma.
poobede budeme s M. stavať postieľku.

haniak
8. nov 2008

no pekne mnam dala by som si..........papam vsetko hlavne lubim segedinsky........mnam.......ja by som furt papala......ale aj zle mi je.......lulu kolko asi si terz pribrala???

haniak
8. nov 2008

no mala by si ist von......ja idem teraz za maminou do nemocnice.......teraz stavat postielku??nieje to skoro???

aponchie
8. nov 2008

ja jsem si dala na obed stiku na masle pecenou a varenej brambor a je mi celkem ok ,sice malinkatou porci,ale za hodku si dam zase neco malickeho asi suche bramburky a mleko a jdeme na karneval s malou a tam budou same blbosti na jidlo tak mala jde za karkulku a dala sem ji do kosicku pro maminku banan a mandarinku az me to chytne 😀

stellamiapiccola
8. nov 2008

Hani ja ju potrebujem skontrolovať lebo dako vždy dačo chyba.
pribrala som 11 kg skoro 12 ale to je normal ja neverím ,že ty toľko priberieš ja som bola veď vieš jak deculo gulatučka.
Mamina ako sa má dúfam,že lepšie?!
aponchie dobre robíš papaj male porcie to je fajn ja sa vždy prežerem ale teraz už to ani nejde lebo ma babo tlačí na črevá.

haniak
8. nov 2008

lulu jasne .......mame je uz ok.....no ja uz som aspon 1kg pribrala fuj zadok mam paradny.......boze a co bude este do 9mes......hihihihihi pri malom som 13kg pribrala a teraz urcite viacej

stellamiapiccola
8. nov 2008

haniakčik neboj to možno teraz máš chute a to prejde už si hovorila s Macou? škoda že aj ona sa ku nám nepridá hihihihi

haniak
8. nov 2008

uz je single.......nema s kym

petua
8. nov 2008

Holkyyy, fakt sorry 😉 😀 , ale když se sem mrkne nějaká mamina, který je fakt zle a chce vědět, co tak ostatní, tak z těchhle diskusí se toho, chudák, moc nedoví... 😅 😅 😅

haniak
8. nov 2008

petua co mas proti???

petua
8. nov 2008

Haniak, to neber nijak špatně, tak to samo nemyslim 😉. Ale to je tady ve všech diskusích, prostě mamina si najde téma, který jí zajímá, chce se přesně o tom něco dozvědět, a když otevře, tak zjistí, že se nedozví vlastně vůbec nic, protože je to o diskusí dvou, tří, čtyř holek, který se toho danýho tématu kolikrát už ani netýkaj. Promiň, mně to prostě někdy nedáá, ale taky jsem taková, prostě člověk je rád, že si s někym může vyměnit pár vět a na nějakou hlavičku tématu u toho nemyslí, děláme to všichni 😉). Ale pak je tu holt čim dál těžší se v něčem tady vyznat ☹.

haniak
8. nov 2008

ja zato nemozem ze tu baby nic nepisu........a ty si ako natom?????????????????????je ti zle?????alebo v pohode papas??

petua
8. nov 2008

Já už mam, zaplaťpánbůh, po nevolnostech, uff 😉). Ale dva měsíce jsem fakt jenom ležela a zvracela, nemohla jsem nic. Pak se to omezilo na ranní zvracení a teď je mi fakt dobře, snad už začnu i přibírat - doteď jsem hubla...
Takže komu je vám zle, tak nezoufejte, ono to fakt přejde 😉

haniak
8. nov 2008

jejda zavidim ti ze si chudla... mne je zle ale papam ale uz teraz priberam a to som v 5tym bojim sa toho co bude dalej ked budem papat ako budem vyzerat..nastastie nevraciam.....ale chute mam strasne.... 🙂

stellamiapiccola
8. nov 2008

haniak no počula som ,že je sama...
petua nič v zlom ale zase stale písať len ako nám je zle a lutovať sa no neviem.

haniak
8. nov 2008

pod do posty tam popiseme

petua
9. nov 2008

Stella: Ale ta diskuse se tak jmenuje, víš, takže prostě o tom je 😉. Na pokec je tu spousta jinejch 😝

aponchie
9. nov 2008

stella to je trosku mimo misu co jsi napsala a je fakt,ze si pak kazdej pise co chce a mimo misu .. 😝 kdyz chcete kvavat o necem smysluplnem pro vas a nevolno vam uz neni zaridte si mistnost jak mam ja s kamoskama tlachani o vsem moznem a kvakejte tam 😝

aponchie
9. nov 2008

btw ty lizatka proti nevolnosti vubec nepomahaji aspon me ne 😖

aponchie
9. nov 2008

jo a jeste ctu stella ,ze mi radis at jim,ze pak to nejde pac mimi tlaci na creva..(ja uz jedno tehu za sebou mam tak vim jak to je a me teda chutnalo do konce tehu a nic me netlacilo ) 😉

ladywitch26
9. nov 2008

caute baby, tak som tiez v tejto teme, lebo ma uz z toho ide porazit.vsade pisu, ze tehu nevolnosti zacnu prechadzat okolo 12tt, no lenze mne len v 11tt zacali. a to prakticky zo dna na den. predtym som mala nenormalnu chut do jedla a zrazu v jeden den hned od rana vracacky. este dva dni ma to drzalo tak brutalne, 15x denne a najhorsie mi robili tekutiny. akonahle som sa napila, bolo jedno,ci len hlt alebo pol litra, do par sekund to slo von. jedlo paradoxne nie,len tekutiny. to uz som sa pomaly aj zberala do nemocnice na infuzky, lebo na druhy den uz ma nenormalne bolela hlava,bola som dehydrovana. nastastie ma napadlo kupit si melon, tak som do seba dostala aspon nieco tekutiny.potom po troch dnoch sa to obmedzilo len na ranne vracanie.ale ako radia,ze este v posteli nieco zjest u mna vobec nema sancu.lebo akonahle otvorim oci,tak do par sekund musim bezat.esteze mam dvere do kupelne dva metre od postele.a co je zvlastne,tak nezvraciam jedlo,ani zlc alebo kyselinu, ale len sliny.ale teda dost vela ich je.potom musim cez den prakticky nonstop nieco pojedat,lebo ked prehltam,tak mi to pomaha.inak ma nenormalne natahuje.uz som vyskusala aj homeopatika proti nevolnosti,zazvor, naramky,ktore tlacia na akupresurne body a nic nepomaha. vcera ma vystrasila kolegyna, ze jej kamoske bolo zle az do konca tehu. neviete mi poradit nieco,co aspon trochu pomaha? lebo robim v obchode a ked je tam vela zakaznikov tak si nemozem dovolit nieco pojedat.

lenule76
9. nov 2008

zdravím všechny 🙂
musím říci, že již "nevěřím" zaručeným informacím ... v knize psali, že nevolnosti přestanou do konce 3 měsíce, že prý se vyrovná hladina HCG (snad jsem to napslala dobře 😀 ) a že pak bude klid, pak napsali, že u dvojčat to trvá déle, ale nevolnosti odezní. Jsem v 22 tt, budeme začínat 23 tt hned v pondělí ..a nevolnosti mám pořád. Čekáme dvojčátka .... Ze začátku jsem měla problém ráno si vyčistit zuby, jakmile jsem do sebe nedostala studenou vodu, bylo to strašný. NIkdy jsem nezvracela, mám "pouze" náběhy na zvracení, po jídle se mi do 5 minut sevře krk, a cítím pocity jako před zvracením a po chvilce se mi na prázdno zvedá žaludek. Po sladkém je to ještě horší. Sice jsem to vychytala a nevolnosti jsem zmírnila např. ze začátku pitím vody, pak jsem začala pít kávu, stačí malé kafe a žaludek se umoudří. Vše samozřejmě bez cukru. I normální čaj mi vadí. je mi po něm špatně, zdá se mi ostrý, zelený nemůžu vůbec. Pouze ovocný, tak jsem začala pít dětský čaj. A je to o dost lepší. Nelze ani pít bylinkový, ne všechny bylinky jsou v těhotenství vhodné ... moje neteř měla také nevolnosti od 5 měsíce cca asi 3 měsíce ... je to u všech individuální a já osobně si myslím, že univerzální recept neexistuje. Ale je to velice nepříjemné, člověk neví jak dlouho to bude trvat a za jak dlouho vše odezní ... spíše mě osobně ubíjí to, že to už trvá dlouho a že nevím jak pořádně na to a jak to ještě dlouho bude trvat. Lékařka mi doporučila léky na těhotenské nevolnosti. Sice jsem je nikdy nepoužila, ale měla jsem je jako zálohu, kdyby náhodou nic nezabralo. Pak mi pomohli těhotenská lízátka ... ale zase pro mě problém .. jsou sladká ... ale dalo se to a obsahují nějaké látky, které mojí nevolnost vyrovnali. Přeji všem, ať těhotenství a všechny s tím problémy vzali do zaječích ... držím palečky.
Všechny zdraví Lenka

aponchie
9. nov 2008

ja se dnes poblila skoro v kaufu kdyz sem kucala 🙄 tak tak sem to udrzela ale nakrkavala sem se desne jen tak a ted sem si udelala jednohubky a taaakova chut na ne byla a zase me presla a dneska sem potkala kamosku co je v 5mesici a rikala ,ze az ted nedavno to preslo,ze nemohla lautr nic..me prijde to lizatko jen jako placebo pac sem to cucala a houbelec a u prvni holky sem mela tak ukrutne zvraceni,ze jsem brala Torecan cipek a je to balzam na dusi pac nevolnost je tu tam,jenze...po nem se mi chce nejak chrupat a to s ditetem za zadkem moc nejde 😅

ladywitch26
10. nov 2008

lenule, ja tiez nemozem nic sladke.to uz nie je potom len o napinani, ale to uz rovno zvraciam zlc. raz som tak skusila gumove cukriky, boli super,ani nie velmi sladke, take kyslaste, ale nakolko tam bolo vela cukru,tak do pol hodiny to slo vonku a rovno aj so zlcou. inak dlabem do seba fakt len slane. som v irsku a pred 3tyzdnami sme sli na slovensko na aute.mne aj bez tehu byva v aute zle,ale cestu som prezila vdaka jablkam. nie obycajnym, ale tak kyslym,ze sa skoro ani nedali jest. 😀 za kazdym odhryznutim som 5minut mrastila nos,az mi slzy vysli, ale na pocudovanie to pomahalo.bohuzial,medzitym uz tie jablka trosku dozreli a uz nie su az take kysle.takze pomozu na nejaku pol hodku, ale na dlhsie uz nie. 😢 o dvojickach som pocula,ze byva vtedy viacej zle, ale ja mam len jedno mimco a je mi zle hadam aj za trojicky. 😝 inak kamoska mi vravela,ze jej pri poslednej dcere byvalo tak zle do 7 mesiaca.a ze ju iritovalo hlavne svetlo,no a najhorsie to bolo v obdobi vianoc,vtedy vsetko vysvietene, vyblikavajuce stromceky a pod. ze dva dni dokonca musela stravit v tmavej izbe so zatiahnutymi zavesmi. ja len dufam,ze mne to prejde skor,lebo trapit sa este tri dalsie mesiace, to si neviem ani len predstavit.

adrosek
12. nov 2008

Ahojík holky,já som teprve na začátku těhotenství,ale mám žaludek jak na vodě tedy popravdě,co nato zabíra nevíte některá nějakou radu?

petua
12. nov 2008

Androsek: Ahojky 😉, každýmu něco jinýho, mně třeba vůůbec nic -zkoušela jsem zázvorový lízátka (seženeš v lékárně), colu, sníst ráno v posteli sušenku ještě před vstanutím.. a nic, prostě jsem si to musela přetrpět.
Ale je fakt, že pak pozdějš, když už mě to pomalu pouštělo, mi dělala dobře ta cola, takže jsem nepila nic jinýho -což by se nemělo teda, ale nebylo zbytí, prostě po tom jediným mi nebylo ještě hůř 😉

stellamiapiccola
13. nov 2008

ahojky

ja už sa zblaaaaaaaaznim sále mi je zle ,keď sa najem cítim jeden určitý pach a idema už poraziť 😖
po 3 mesiacoch bolo troška zlepšenie ,ale zasa je to tu .tak sa držte a pekný deň komu neni akurát zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre