Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

chechta
5. apr 2009

Ahojky holky můžu se k Vám přidat,
tak já jsem měla těžký nevolnosti jak v prvním těhu to jsem v nejhorším období - přibližně od 10tt do 20tt zvracela co hodinu, ale byla jsem na PN tak jsemměla klid a nakonec se to kolem toho 20tt celkem zlepšilo a pak jsemdo 9 měsíce zvracela už jen ráno,a le nebylo mi špatně prostě jsemto vyhodila bylo to ok

NO a teď u druhého opět těžký těhu nevolnosti,ale bohužel klid nehrozil takjsem aj skončila v nemocnici dostala jsem se až do fáze, kdy jsem chodila zvracet co půl hodiny a třeba tři dny jsem v sobě neudržela vůbec nic takže jsem měla děsnou žízeň ,a le když jsemse napila tak to šlo okamžitě ven - v nemocnici mě celkem dali dokupy a vypadá to, že se mi udělalo líp a po 4 týdnech jsem ted o víkendu vylezla z postele a mohla jsem se začít i pohybovat zvracím sice asi tak 5 -8x denně pořád, ale už mi nenítak zle a je to celkem snesitelný tak snad mi to přejde ještě víc

Všem co máte hyperemesis gravidarum přeju at Váís to taky brzo přejde

bibione
29. apr 2009

ahojte mamicky,
som prvy krat tehotna,v 8tyzdni a uz som zufala...je mi tak hnusne zle,ze az z toho revem...vobec nevraciam...nevadi mi jedlo ani vone...ale zaludok mam ako na vode...rastie vo mne priserna nervozita,kt neviem predychat...tazko sa mi dycha...som slaba ako mravec a ja neviem co stym ☹ gyn mi na to popvedal len tolko,ze pre moje telo je to trocha ako sok...ale ja nevladzem!!! strasne sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiim

bibione
29. apr 2009

a keby som m u nepovedala nech ma vypise,ani by ho to nenapadlo 😠 ...tiez ma klati zimnica,ale teraz vidim,ze je to normalne...aspon to 😉 ...a tak som si fandila,ze mi nic nieje...a ahaho...zo dna na den sa to zacalo...boze ako ja neznasam tieto stavy ☹

bibione
29. apr 2009

heh...akurat pozeram,ze tu mi vyhodilo 9tt,podla testu som v 8tt a podla uzv v 7tt...no ludia vyberte si 😀

zuzka_w
29. apr 2009

Bibione, mne je tiez stale zle, ale tak strasne, ze niekedy uz tiez placem a to uz som tehotna 3x 🙂 Ja naozaj vydrzim vela, ale tieto tehotenske nevolnosti, tak to je "ina kava". Pri prvom tehotenstve som dennodenne vracala, ale nebyvalo mi nejako strasne zle, pri druhom mi bolo tak kombinovane, ale to, co sa so mnou deje teraz je uz nad ludske sily 😢 Je mi zle permanetne, najhorsie to je vecer a v noci, to si musim jednou rukou zatlacat brucho a zvijat sa do klbka, inak nic nepomaha. Doktor mi predpisal nejake cipky, ale nepomahaju ani tie .... Takze ta uplne chapem. Ja si uz normalne nedokazem predstavit ten pocit ake to je, ked ti nie je zle ....

veva2
29. apr 2009

ahoj bibione, ked som to tak citala ako by si pisala o mne ja som pravdepodobne v takom 5 tt a dnes rano to presne zacalo ako u teba, zimnica stale si pripadam ako by som mala horucku a rano som normalne na chvilu zaspala v praci, strasne. Nic ma nebavi a zaludok to vobec nechape, zistila som ze najlepsie mi zaberaju piskoty, po nich sa mi zaludok aspon na chvilu upokoji.

algida
29. apr 2009

Ahoj bibione, veva2, tak ja som na tom podobne, len bez tej zimnice. Do ôsmeho týždňa nič, a potom, akoby uťalo.....žalúdok pláve na vode, denne aj 100 krát predýchavam nevolnosti, našťastie sa mi podarí udržať jedlo v sebe....teda väčšinou 😉 . Pýtala som sa lekárky, povedala, že som z tých šťastnejších, ktoré nemajú problémy hneď od začiatku tehotnosti, a mám vydržať, že po 12-tom týždni to prejde tak náhle, ako to začalo.
Inak zistila som, že nomôžem byť ani chvíľu hladná, lebo hneď mi je zle, a ani prejedená. Tak nosím v kabelke jablká, babány a mrkvu....ako prvú pomoc. keksíky a sladké neznesiem, aj ke´d som dostala poradené, aby som po prebudení hneď v posteli niečo malé zjedla.

bibione
29. apr 2009

uz od rana citam rady ako toto prezit...ale mna toto drzi den aj noc...proste v kuse...ja ani neviem ci je to z hladu alebo nezhladu 😉 ...ked sa najem je to rovnake ako ked sa nenajem...ked ma chyta vyslovene neuroza,sa vyrevem a na chvilu je mi lepsie...a ked mi ma takto byt furt...no s panom bohom ☹ a nic ma nevie viac vytocit,ked ma muz sexualne hecuje... 😠 ked myslim len na to,ako prezit tento den,on mysli len na seba!!

zuzka_w
29. apr 2009

Bibione, mne je tiez nonstop zle, celych 24 hodin a vobec nezalezi na tom ci obsah zaludka vyvratim alebo nie, nema to ziadny vplyv na moju nevolnost, proste je mi stale zle ci som hladna, ci najedena, si je rano, ci je noc, nonstop .... A vobec neviem definovat co to je za nevolnost, chvilami som az taka slaba, ze sa roztasiem, ale popritom mi je stale zle. A zimnice som mavala do konca 3.mesiace velmi casto, teraz uz len tak 2-3 x do tyzdna.

bibione
29. apr 2009

zuzka-w...teda klobuk dole...uz 3x 😲 ....ja ked prezijem toto jedno budem happy...a kedze som strasny sebec 😉 bude mi bohate stacit jedno babo...zakazdym toto prezivat...fuuu..ani za milion 😠 ...aj vy tak dychcite?? ja teda uplne furt...nemozem sa prinutit dychat normalne...najprv som si myslela,ze to zo stresu z prace,ale to napatie v tele sa ma drzi ako kliest...asi som uz psycho 😒

veva2
29. apr 2009

Aj mne ten moj vcera povedal ze mu malo prejavujem lasku, no dopriala by som mu aspon jeden den si takto vychutnat a neviem ci by mal chut na prejavy lasky 😒 som rada ze to nejako prezijem a vobec nemam chut na ziadne prejavy, cely cas premyslat ci idem tyckovat alebo nie 🙂

bibione
29. apr 2009

veva2...mna stym riadne vytaca a to sa nemam rozculovat,ze? ked mu poviem ze ma vsetko boli,tak povie,ze bude jemny....mu kaslem na jemnost,ked ledva dycham!!! 😠 poslala som ho do bordelu,ked to tak silne potrebuje 😠

tilly
29. apr 2009

skúšali ste cocculine? je to homeopatikum proti nevolnostiam pri cestovaní, ale vraj zaberá aj na tehunevoľnosti, nemôže to škodiť?

mne je tiež celodenne zle, v robote sa to ešte dá, ale večer... 😝

veva2
29. apr 2009

tak to by ma tiez zaujimalo, aspon v tych najhorsich pripadoch, lebo niekedy sa to naozaj neda vydrzat 😝

bezaz
29. apr 2009

bibione aj ja som si vravela, ze uz nikdy viac a uz teraz rozmyslam, kedy ideme do druheho 😉 mne bolo permanentne zle az do 20tt, bola som doma na PN, lebo som nevladala ani chodit... doma som mala pred zachodom deku a na nej som lezala, aby som to nemala daleko 😉

kivanka
30. apr 2009

Ahojte. Mne byvalo prve tri mesiace tak hrozne zle, ze som nemohla chodit do prace...zvracala som stale, nepomahalo nic. Najhorsie bolo, ze mi bolo zle aj z manzela, z jeho vone, proste zo vsetkeho. Ked prisiel z roboty, len co som ho videla, okamzite som bezala na zachod. Potom sa to upravilo, piaty, siesty mesiac bol vyborny a teraz mi zase zacina byt zle...dufam, ze sa to nevrati. :(

vatava
30. apr 2009

K tomu cocculine, skusala som .. na velke nevolnosti, ale vobec nezabera aspon mne nie,.. takze tak.. 🙂) vraciam aj ked si ho dam aj ked nie.. 🙂)

bezaz
30. apr 2009

ani mne nezaberal, cmulala som ho furt.. mne zaberala ladova cola a neprazene, nelupane mandle.. kazdemu nieco ine 😅

poseidonka
30. apr 2009

AAAAAhojte baby....pozerám, že máte super debatu................ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .....chcela som sa len opýtať, od kedy 🤐 od ktorého týždňa 🤐 vám býva zle, a to vážne tyčkujete ☹
😲 ja som ešte nezvracala, ale mam pocit, že len silou vole som to zastavila, mám zalúdok ako na vode 🙄

veva2
30. apr 2009

poseidonka: no ja som zatial iba v 5 tt, ale zda sa mi ze to vzdy zadrzim iba silou vole🙂)) neviem ale dokedy sa mi to este bude darit🙂 dnes mam trochu lepsi den, rano mi nebolo az tak zle, takze sa vytesujem🙂))
zle mi zacalo byvat asi tak od 3tt

poseidonka
30. apr 2009

od 3tt, ved máš napísané, že si v 9 týždni 😀 , alebo to charakterizuješ tak, že babika má iba 5 týždnov??? trošku som z toho zmetená, skus vysvetliť

tilly
30. apr 2009

mne je zle od 8tt... dovtedy mi bolo len tak, že fuj, ale teraz je mi úplne zle, nefungujem... cocculine mi zaberá, len keď si ho dám večer pred a potom ešte kým mi je dobre, dnes mám v sebe už tri a aj tak je mi strašne zle... zaberá mi len totálny adrenalín, čo je cesta medzi lužnou a šamorínom... ale zas byť stále v aute a stále sa otáčať... takže mi je dobre 3 minútky ráno a 3 poobede...

bez, hovoríš, že ľadová kola, no skúsim

poseidonka
30. apr 2009

Kočky a to cola colu možeme piť, ked sme tehotné???? 😅

bezaz
30. apr 2009

tilly vyskusaj, pripomeniem ti na obede 😀
poseidonka, sak jej nevypijes denne 5litrov 😉 na taky vodnaty zaludok tak maximalne decko na jeden sup, aj to po malych duskoch 🙂
mne bolo zle od 5tt, v 8tt som uz bola na infuzkach v nemocke 😅

tilly
30. apr 2009

bez, o chvilku sa vidíme 😉

ale je mi fakt blivno, neviem, či to tam neobhodím...

tilly
30. apr 2009

prídem neskôr, lebo musím čakať na otca, musím mu prehodiť malého veci do auta...

veva2
30. apr 2009

poseidonka: to je podla poslednej mrchy, ale viem ze to bolo o tie 4 tt neskor, lebo som sa medzitym este liecila a bola som u lekara na sone a nic tam nebolo, takze to muselo vzniknut az okolo 30.3. a mrchu som mala dostat nejako 1.4. a uz som nedostala🙂)) tak to su iba moje vypocty uvidim ako mi to upresni dr.

poseidonka
30. apr 2009

jáj tak dakujem za vysvetlenie, Tak nech sa vám darí kočky, takže od tretieho týždna ti je zle????no tak sa asi nemusím čudovať.

bez: to myslíš vážne že ti bolo až tak, že si bola v nemocnici??? tak to ma mrzí, ale vidím, že sa tešíš bábetku a je krásne

kočky ak chcete kuknite sa na mojho bábetkovca, mám v albume

bibione
1. máj 2009

no holky,verte ci nie,uz mi je dobre 🙂 nakoniec som zsitila,ze to neni z tehu,ale z pizze co som napchala do seba 😒 ...aj mamke mojej bolo cudne,ze mi je tak inac zle,tak sme hodili dietu a po tyzdni mi je konecne fasa zit 😉 len divne bolo,ze ked som sa najedla,bolo dobre...ked som hladovala velmi zle...uz vazne neviem z coho to cele bolo,ale som strasne rada,ze je to prec...nezavidim nikomu tieto neprijemnosti...a drzim palce vsetkym tehulkam aby to zvladli 😉

pippa
2. máj 2009

ahojte, tak mne bolo zle celé tehotenstvo do piateho mesiaca ani nehovorím,to som zvracala niekoľkokrát denne,žalúdok som mala obrátený hore dnom..na začiatku ma museli 2x hospitalizovať čo som neudržla ani vodu v sebe,nevladala som už ani sedieť 😒 užívala som každé ráno homeopatiká ipecacuanha a sepia officinalis 5 guličiek potom som už žačala priberať aj sa to zmiernilo,ale až do konca som musela každé ráno po prebudení bežať na vtedy,moj kamarátsku toaletu 😝 ,no a nakoniec som malú prenášala 4 dni,mala 3430g a 53 cm 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre