Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

emka1
23. sep 2009

blanchez - no nemas to vobec jednoduche, drzim Ti velmi palce, musis to fakt len vydrzat a verit, ze sa to kazdym dnom zacne zlepsovat. Je to zaujimave, ze Ta tie nevolnosti este nepresli, ved uz si v 15tt 😖 ...
Ja som svoj pribeh opisala na predchadzajucej strane, vela som nevracala, ale mala som priserne celodenne bolesti zaludka. Mne to zacalo ustupovat v 12 tt.
Teraz som v 14 tt, a mavam uz len obcasnu tazobu v zaludku - akoby velke kamene, ale zit sa s tym uz da. Urcite lepsie ako tie neznesitelne bolesti v prvom trimestri 😒
Bola som v nemocnici s kockou, ktora bola v 35 tt a stale jej bolo zle, musela byt na infuzkach, ako aj ja, je pravda, ze su aj taketo vynimky, ktore prevracaju cele tehotenstvo ... ja pevne dufam, ze Ty to nebudes. Vydrz este 2 tyzdne a fakt sa to zlepsi.
Drz sa !!!

kleopatris
23. sep 2009

ahojte 🙂

ja teda mam to "stastie" v nestasti, ze som neskoncila na infuzkach....vraciam len rano, na zaciatku aj vecer, s tym ze pocit na zvracanie nepresiel cely den...ale teraz uz je to uplne super 😀 vraciam len rano a este stale aj na konci 19.tt a kazdy den....ale uz to beriem jak sucast zivota ako umyvanie zubov 😝
blanchez nechcem ta znepokojovat, ale takym slubom, ze este tyzden a tak, ja uz neverim...pocuvam to od zaciatku a stale to pokracuje 😒

ale vcera som vymenila Dr. a hovorila mi, ze ked niekto takto vracia, ze mozu byt problemy so stitnou zlazou (bohuzial alebo bohuvdaka je moja v poriadku...takze neviem kde je chyba...). neviem mozno ste to tu uz spominali, ale mozno tato informacia niekomu pomoze 🙂

blanchez
24. sep 2009

ahojte,
ja si tiez myslim, ze budem ta nestatnica zvracajuca dlhsie ako normal, aj ked stale malicko dufam, ze to prejde za par dni, velmi by som si chcela uz konecne aj uzivat tehotentsvo. Chcem sa spytat Kleopatris, aj ked este stale rano zvracias, uz nemavas pocit na zvracanie cely den? keby aspon to ustupilo, a mohla som s kludom jest.......
Emka- tiez som pocula o vynimkach, ktorym je zle cele tehotenstvo, preto sa bojim......

kleopatris
24. sep 2009

no mne ta celodenna nevolnost ustupila co ja viem, hm, tusim v 17.tom tyzdni tehu...a teraz uz mi je len rano, sice su dni, kedy cely den, ale uz mozem aspon jest a uz konecne aj priberam 🙂 takze vydrz bude lepsie 🙂
a ja nemam dobre rodinne prognozy 😒 mamke aj segre ustalo vracanie az ked porodili, tak sa tesim, som dufala, ze ja budem vynimka, ale uz som to vzdala a zmierila sa s tym ☹

miroslava89
26. sep 2009

ahojte..mozu byt tehu nevolnosti aj niekedy v 5tt?.. na zaciatku 5tt?...ci to uz len mne sibe a davam si dokopy veci ktore nesuvisia..

dvojka
26. sep 2009

miro-mně začaly v6 tt a skončily ve 33tt 😝

yellowbanna
27. sep 2009

tak se k vam taky musim pridat - procitam si vase prispevky a na jednu stranu je mi lip, kdyz vidim, ze v tom nejsem sama (teda to jsem vedela i pred tim, ale ted je to tak nejak realnejsi 🙂 ) a na druhou stranu mi trochu berete iluzi, ze musim vydrzet do 12. tydne... vetsina z vas tu zminuje, ze to trvalo dyl...no to potes 😀

ja zatim jeste neprisla na to, co zabira...ale tusim, ze Cola by mohla, pomahala mi kdyz mi byvalo "normalne" blbe... jen si nejsem jista, jestli je uplne dobre ji pit porad 😒 ale tak snad tu bez kofeinu...

jinak se zatim pohybuju v zacarovanem kruhu - rano je mi blbe a moc do sebe nedostanu, pak zacnu mit hlad, ale jeste porad je mi zle a pak uz je mi lip, ale zase mam tak hrozny hlad, ze uz to nemuzu dohnat... krome toho zatim prichazim spis jen na potraviny, ktery nemuzu, nez aspon na jedno, ktery jo...

majkoalucka
2. okt 2009

ahojte baby aj ja sa musim kvam pridat...uz mi to zacalo znova zvracala som iba raz aj to asi v 8 tt a teraz zase....myslite ze to je v pohode....moze to byt v tehu normalne

brisilda
10. okt 2009

ahojte kocky ak mozem pridavam sa k vam cakam druhe dieta a asi v 5 az6 tt sa zacali moje nevolnosti samozrejme ze to je v teho normalne no ja ich teraz mam taktiez celodenne ak ma nenapina a nezvraciam tak ma trapia bolesti zaludka ☹ som s toho totalne vycerpana do 3 mesiaca som nechcela uzivat ziadna lieky no ak to takto pojde dalej tak bud sa zblaznim alebo budem musiet najst nejaky vhodny liek co mi pomoze .Nesom schopna niekedy ani vstat s postele vsetko zamna robi manzel ja sa premozem jedine ak sa citim dobre co v mojom pripade nieje casto 😢 malemu cize mojmu 1 synovi sa stale ospravedlnujem , zenanho nemam cas lebo sa citim strasne zle a slaba a on to chape 😉 je zlatucky ako mi aj on aj manzel pomaha 🙂 ocky prosim ak mate niejaky osvadceny recept proti nevolnosti tak poradte ja som uz v koncoch kedze mi vadia akekolvek pachy a chute 😢

brisilda
10. okt 2009

dvojka nestras 🙂 to aby som si na bolest zaludka zacala zvykat 😀 inak aj kamoska ked cakala malu mala teketo problemi az do porodu ☹ a ked prezili ine hadam prezijeme aj my ostatne 😀 no uz by sa mohol najst liek ktory nam zaberie a vyhneme sa celodennym nevolnostiam az si tehu uzivame naplno lebo takto sa to neda ☹

czechzuzanaba
10. okt 2009

baby, ja cele tehotenstvo nevolnosti skoro zadne, a ted, na konci 38tt sem zvracela vcera rano aj dnes rano....Je to normani? Me se to nak nezda....

smoulinka.ciko
10. okt 2009

Tak mně první 2 měsíce trapila ospalost a další 2 měsíce nevolnosti. Ale tomu se nedalo říct ranní, ja je mněla celodenní. Nemohla jsem nic, snesla jsem jen neslazeny čaj, čokoladové jogurty. Pak už jsem začala i normalně něco jíst ale stejně to šlo většinou ven. Za ty kruté 2 měsíce jsem zhodila na váze 13 kg! Ale když se dívam na tu naší teď už 9 měsíšní rošťačku.... stálo mi to za to

brisilda
11. okt 2009

czechzuzanaba este som sa nestretla zeby niekomu zacali nevolnosti az v 38 tt podla mna to nebude tehotenstvom ale niecim inym pretoze nevolnost v tehotenstve je sposobena zvysujucou sa hladinou HCG ktora prudko stupa prave pocas prvych 12 tt .Ak tvoje nevolnosti pretrvavaju dlhsiu dobu skus to konzultovat z lekarom.

dvojka
11. okt 2009

brisilda-však mi trvaly též až do porodu 😀
Nerada na těhotenství vzpomínám,byly to muka,opravdu muka 😖

brisilda
11. okt 2009

dvojka tak to ti verim a nezavidim ja len dufam ze mna to coskoro prejde 😒 no pochybujem lebo uz ma aj zaha zacina palit 😝 😢

mirka183
11. okt 2009

Ak mozem odporucit, mne celkom pomaha tehotensky caj od teekanne, je na podporenie travenia. Da sa kupit v lekarni alebo drogerii. Nie je to sice 100%, ale je to lepsie a s medom celkom osviezi. Tiez sa tu uz pisalo o mentolkach alebo haslerkach. Tiez som skusala a napodiv funguju, aj ked len chvilkovo. Ale v potravinach, alebo niekde v meste je to super.
Mne nevolnosti zacali v 5tt, v 8 tt som zacala zvracat, nastastie je to len vecer, takze dovtedy sa mozem ako tak najst. No dufam, ze sa to uz nebude zhorsovat. 🙂

flamenga
11. okt 2009

moja mama vracala do piateho mesiaca 🙄 ja som len na začiatku piateho týždňa a už ma nadrapuje celý deň... aj keď ešte nevraciam, no tá ťažoba na žalúdku celý deň.... vau 😀

lovacka
11. okt 2009

mne najviac zabrala kola studena po lyzickach 😉

flamenga
11. okt 2009

ja som momentálne dostala bezbožnú chuť na pivo 😀 tak mi išiel manžel kúpiť nealkoholické... som zvedavá, možno zaberie 😀

ladywitch26
11. okt 2009

kolu odporucam aj ja. sice ma daleko od zdravej vyzivy,ale bez nej som nebola schopna fungovat. nevolnosti mi zacali v 11tt, a to zo dna na den a take silne, ze som prve dva dni len prelezala. zvracala som asi 15x, a paradoxne nie po jedle,ale po tekutinach.aj z jedineho hltu vody ma tak naplo,ze som uz bezala.na druhy den som uz bola tak dehydrovana,ze som ledva vladala vstat z postele a uz som myslela,ze ma muz odvezie na infuzie do nemocnice, ale napadlo ma kupit si melon. ten mi v zaludku vydrzal a aj tekutiny doplnil. asi tyzden mi bolo este tak zle,ze som zostala doma, potom som zvracala uz len rano. ale zato pravidelne.ani zazvorove susienky mi nepomohli,lebo vlastne nemali sancu zaberat.akonahle som rano otvorila oci,trvalo len par sekund,kym ma naplo. nastastie som mala dvere do kupelne len 2 metre od postele. cely den ma riadne natahovalo,obsah zaludku sice zostal dnu, ale bolo to velmi neprijemne.pomahala mi uz spominana kola a lieskovce. a takto zle mi bolo az do 25tt. uz som myslela,ze to ani nikdy neskonci.a potom zrazu tiez zo dna na den mi nic nebolo.

rudlova
15. okt 2009

ahojte, mne najviac pomohol si dať hneď na ráno aspoň suchár.Túto diétu treba dodržať určitý dlhší čas, aby si žalúdok zvykol na to, že musí ráno v ňom niečo byť. A osvedčili sa mi aj vitamíny Femibion-kyselina listová(sú voľne dostupné v lekárni-do 12 tt), pretože obsahujú aj vitamíny skupiny B, ktoré priaznivo ovplyvňujú metabolizmus.Tieto sa však majú zjesť až po jedle, neodporúčam na prázdny žalúdok. mimochodom určite nebuďte dlho bez jedla, mne stačilo čosi zjesť každých 1.5 hodiny. Ja som odvtedy nezvracala ani raz. 🙂 držim palce

suai
28. okt 2009

ahojte,,,zdravim vas buduce "trpiace" mamicky....mne nevolnosti zacali etse len teraz, som v 6tt.....je to hrozne....je mi zle cely den,nemozem jedlo ani len citit nemozem varit a ani chladnicku nemozem otvorit a pritom som predtym bola velky jedak...no uz som aj schudla...hroza...najhorsie je ze sa stale rano o 4 zobudim a nemozem spat....a potom sa k tomu pridaju nevolnosti a cely den mam pokazeny a nemozem ani nikde chodit..je to strasne....uz sa neviem dockat kedy mi to prejde....chcem si pekne uzit tehotenstvo....a pekne cakat maleho milacika....a este-vsetkym drzim palce,drzte sa🙂 🙂

rainee
31. okt 2009

ahojte, prve mesiace som doslovne prevracala, dokonca som bola kvoli tomu aj PN. teraz som tesne pred porodom a byva mi este stale zle + pali ma zaha 😒 tak dufam ze aspon po porode sa to upravi. vobec nic mi na kyselinu a vracanie nezabera, ziadne caje, suchare, vitaminy, pastilky...takze niekomu to trva par dni /mesiacov a niekomu cele tehotenstvo.

alenk
16. dec 2009

ahojte, poradte prosim cim nahradit tekutiny, napina ma po vode, po caji, po dzuse, aj po predstave na tekutiny. ladywitch26 pisala ze si dala melon, ale co teraz v zime? ☹
akoze pit nemozem, ale na jedlo som nasla fintu, jogurt. mozno to tiez niekomu pomoze - davam si jogurt pred ranajkami, na desiatu, pred obedom, olovrant, pred vecerou a pred spanim - a po jogurte mozem v podstate normalne jest... len s tymi tekutinami nezabera ☹

ikke
4. jan 2010

lusy1121 • Dnes o 14:45
od ktoreho mesiaca tehotenstva zacina byt matkam zle?je to sice individualne alew ospon cca by som chcela vediet.neviem to tu v tychto temach najst dakujem

dominka11 • 1d • Dnes o 14:48
od nejakeho cca. 6-7tt.

lusy1121 • Dnes o 14:53
dakujem...

janette4 • 1d, snž • Dnes o 15:21
mne asi od 4tt

kostri • 1d • Dnes o 15:40
mne nebyvalo zle..iba ked som bola hladna,som citila taku slabu nevolnost.napapala som sa a bolo po nevolnosti 😅 a zacalo to asi v takom 5-6tyzdni

redangel
4. jan 2010

Ahojte kocky 🙂

Precitala som si niekolko stran z tejto temy, aby som nasla pomoc co so sebou robit, a musim povedat, ze ste mi velmi pomohli...
Ja som v 8.tyzdni, prve styri mi nebolo vobec nic a potom to zacalo....
Skvele ale je, ze uz pocas citania vasich rad som si naliala Colu a popri citani som vypila po duskoch dva pohare a .... je mi fajn🙂
Manzel mi to sice nejak extra neschvaluje, obsahuje kofein a neviem ci to nasmu malemu neuskodi, ale zajtra idem na gyndu, maju mi brat krv, tak sa popytam co a ako....
Inaksie - mne velmi pomaha: kym vstanem z postele (vacsinou mi ale treba straaasne na wc🙂 - pochrumkat obycajny suchar, teraz uz aj s troskou syrokremu... a az potom leziem z postele.... a velmi pomaly. Ked sa da, tak vstavam aj 10-15 minut...
Co sa tyka jedenia-je to moj problem, pretoze ani pred tehu som nebola zvyknuta stale jest, uz vobec nie ranajkovat... ale teraz si male pyta kazdu hodinku nieco zbodnut, tak vzdy nieco prechrumnem, aj ked mi nechuti.. Stale lepsie ako potom oblizovat wc misu 🙂
Jaj - a este som chcela dat vediet, ze mne uz minuly tyzden lekar ukazal ako busi mini srdiecko... dost skoro, myslim, ale videla som to na vlastne oci, az mi necakane slza vyhrkla 🙂 Lekar sice skonstatoval, ze "cinnost tam je", ale ja som si to prelozila po svojom🙂
Pekny dnik tehulky a babulky co cakate a neviete🙂
papa

redangel
4. jan 2010

Kukam kukam a zistujem, ze kalkulacka mi vyratala 11 tyzden, no je to trosku inaksie, s mojimi predoslymi komplikaciami s antikoncepciou a nepravidelnym menzesom to podla ultrazvuku realne vyzera na 8 tt, teda aspon podla posledneho ultrazvuku a lekara... to len tak, ze som si to vsimla🙂

leanax
5. jan 2010

redangel aj mne vypočítal konik viac ako podľa doktora mám, ja by som teraz mala byť tak v 10 týždni, nevolnosti mám tiež a strašne ma bolí žalúdok, ja som srdiečko videla v 6 týždni, k doktorovi idem 14.1. a bude mi brať krv a aj knižku mi už dá. držím palce

selene
6. jan 2010

Jsem v 6.týdnu a nevolnosti mi začaly před třemi dny. Mám pocit, že to další 2 měsíce nevydržím. Ráno jen co se proberu, začnu se potit a vím že musím vstát a valím na wc a tam zvracím jen sliny. Trochu se mi uleví, začnu si vařit čaj a snažím se po lžičkách do sebe něco dostat s piškoty. Pak si dám pulku banánu, vše jím strašně pomalu. Potom mandarinku, lízátko, vodu po lžičkách a tak to dělám celý den.
Večer mi manžel dělal vývar a já brečela, když se mě zeptal kolik kuliček nového koření 🙂 Pak mi teklo tolik slz a já brečela, ani nevím proč, prostě takovej stav mě přepadl. 🙂

cikyta
6. jan 2010

Ahojte-trošku som sa vám sem zamiešala.(Tiež mi bývalo velmi zle až do 4 mesiaca.Aj v nemocke som bola skrz to a vracanie bolo u mna na dennom poriadku aj 5 krát!)
Selene-mandarínky nepapaj.Zaťažuju žaludok a je to horšie.Dobre robíš,že papaš pomalyčky...Držím palce. 😉 Ono to prejde a potom sa už tomu budeš iba smiať-aj ked teraz ti do smiechu určite nieje ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre