Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

gabika84
12. júl 2011

caute kocky. citam, ze riesite tehu nevolnosti, tak som si trochu zaspominala 🙂 co zaberalo mne - casto nieco jest/ zut/ cmulat, dalej urcite zazvor (ja som ho uzivala v tabletach, ktore sa uz medzicasom z pultov lekarni zial stratili ☹ ), uzivala som aj homeo Cocculine. nic ine si myslim nezabera.
ja som to nenazyvala rannou nevolnostou, pretoze som to mala cely den a najviac vecer 🙂 kazdopadne tusim v 16tom tyzdni to doslovne zo dna na den prestalo 😕 ako prislo, tak odislo. zacala mi znovu chutit kava a ostatne jedla, na ktore som sa dovtedy ani pozriet nemohla.. drzim vsetkym palce, nech sa toho zbavite tak rychlo ako ja 😉

mrazulka
23. júl 2011

@tehua - buď v klidu, jím i v noci a nefunguje to 🙂 teda aspoň u mě ne 🙂 jinak špatně mi bylo jak v prvním těhotenství, tak i teď.. ☹ o to je to horší, když už se musím starat o dvouleté dítko.. díkybohu za ochotné rodiče nás obou!

rebecca2006
25. júl 2011

@tehua odpovedám oneskorene, nebola som dlho na nete. No, ono s tým nočným stravovaním je to podľa mňa pravda, ja to tak robím od yačiatku tehu, najviac sa mi osvedčili banány, každú noc sprášim dva.
Ono je to vysvetlené tým, že ak neješ, ideš do hypoglykémie a to provokuje nevoľnosť. V mojo prípade aj migrény. Stalo sa mi, že som náhodou spala tvrdo, v noci som sa nenajedla, a ráno som sa yobudila s takou migrou, že len.
Inak fakt je, že reraz som 14tt a je to klop klop klop lepšie, ale v prvo trimestri nepomáhalo nč, trochu te Cocculine...

bodzlomu
25. júl 2011

ahojte dievcata...
prepacte, ze vam sem takto leziem, len som sa chcela poradit.
Pri prvom tehotenstve som par krat zvracala v prvy trimester, ale teraz je to katastroooofa :( sice nevraciam, ale je mi nonstop na "prd" 😖 ako keby sa mi neustale tvorila kyselina, este aj pocas spanku... ak sa totiz zobudim v noci ku malemu, tak nemozem zaspat, lebo ma boli zaludok :( a uz som skusala vselico - nepomaha nieco si zajest, pretoze kyselina je potom ako pyrana, ani coca cola, ani mineralka :( pomooooc 😔
Viem, ze by som mala vydrzat, ale je to tazke :(

slimme
25. júl 2011

@bodzlomu ahoj,mne na kyslinu pomahaju take tabletky na palenie zahy, mozu sa jest aj v tehotenstve, neobsahuju nic take co by tehule nemohli, alebo pukance, burizony, a hlavne nepit pomarancovy dzus alebo take kysele dzusy...

kacarina
26. júl 2011

@bodzlomu na kyselinu skus mineralku Fatru (jedina zasadita minca u nas)...

... mne sa tie tehotenske zazivacie problemy vzdy tak po 2-3 tyzdnoch menia, odvracala som si uz dost 😖 , teraz uz skoro vobec, ale momentalne mam fazu taku, ze cokolvek zjem, ide mi to akoby naspät, akoby som si to citila niekde v traviacej trubici stale :( ... a neviem dosiahnut normalny pocit nasytenia, ja sa najem, ale stale citim hlad .. uz si obcas pripadam, ze som šiši 😅

kacarina
26. júl 2011

@bodzlomu ... a este dalsie moje pomocky proti nevolnosti: homeopatika Cocculine (ja som si ich davala hodinu pred väcsim jedlom a hodinu po nom), zazvorove lizatka z lekarne (volaju sa GRAVI POP, ale mne iba zelene a cervene pomahali trochu, poriadne sa mi po nich parkrat odgrglo a vtedy som vedela, ze uz je zaludok lepsie 😅... zlte a pomarancove mi zas robili kyselinu), a mam este Pyridoxin tabletky od gynekologa, ze to je vitamin B a ten potlaca nevolnosti udajne, ale ja som ich ani nevyuzila ...

bodzlomu
26. júl 2011

@kacarina
@slimme - babule dakujem za rady, urcite nieco vyskusam 🙂 Pri prvom zaberali burizony, teraz ee :( Vecer mi na kyselinu zabera jablko 😉 Vela ludi si mysli, ze podporuje kyselinu, ale ono sa v zaludku sprave naopak zasadito 🙂
tak nech nas tie nevolnosti prejdu a uz je to za nami 🙂

tehua
31. júl 2011

@bodzlomu mne v lekarni povedali, ze na kyselinu mi ako tehotnej nemozu nic dat, ze mam skusit jest burizony. alebo suchar. a zabralo. proste nieco take suche, co moze napucat a tu kyselinu posunut dalej, nech sa nehromadi a nedrazdi zaludok a pazerak.
Fatru neviem, je na nej napisane, ze nie je vhodna pre tehotne a dojciace.

bodzlomu
31. júl 2011

@tehua fatru veru ja tiez pit nebudem, zadrzuje totiz vodu v tele, okrem toho obsahuje privela soli.... hm, u mna je to o nieco lepsie, ale ak nezvraciam, tak musim chodit castejsie na WC :( ta kyselina sa potom posuva nizsie :D

ankalv1
1. aug 2011

ahojte tak sa aj ja pridám k vám.pri prvom tehot.som vracala celých 9 mesiacov,ešte aj v deň pôrodu a niekedy aj 20x za deň.teraz to zo začiatku vyzeralo lepšie ale zdá sa mi že každý deň je čím ďalej tým horšie..nepomáha nič-homeopatiká vôbec nezaberajú,ako keby som nič ani nebrala,zázvorový čaj k tomu som len privoňala a už som vracala,..už vôbec neviem čo by mi pomohlo..okrem toho pri prvom mi bolo zle vracala som ale mohla som celý deň ležať a teraz vraciam a malý ma ťahá za nohu a plače.. 😒 😒 😒

bianca2
2. aug 2011

Ahojte.pridavam sa k Vam, teraz mi zacina 4.mesiac a ja som dufala ze ma nevolnosti prejdu, zatial nic. od zhruba 6.tyzdna zvraciam, od 8.tyzdna doteraz je to dost zle, vela spim, mam nevolnosti, menej zvraciam ked beriem torekan a teraz riesim kyselinu a to ze mi netravi dobre, som ospala po kazdom jedle. v lekarni som si kupila gastrocynesine, homeopaticke tabletky, zda sa mi ze trosku zaberaju a sirup gastrotuss co pijem vecer pred spanim tento sa mi zda ze trochu viac zabera. citam ze treba skusit burizony, tak asi vyskusam, suchare nezaberaju. inak som na tom dost zle so stravou, kedze vela veci mi nepusti ako chlieb, pecivo, surovu zeleninu, ovocie a tak musim stale nieco varit kedze mozem jest len male davky viackrat na den.pijem len sipkovy caj a dojcensku vodu. pripadam si ako na prisnej diete zatial som akurat trosku schudla takze nic som doteraz nepribrala, je to sice este len zaciatok 4.mesiaca ale takymto stylom neviem ako budem priberat. najhorsie je ze stale musim nieco varit, som ospala a bez energie. tak fakt uz len cakam kedy ma to prejde. budem vdacna za akukolvek radu. ked osm viac vracala tak cocculine a ginger(zazvor) nezaberali, hned po nich som vracala, jeidne torekan trosku zabera ale musim si davat velky pozor na to co jem. je to bezne aj u vas takto sa stravovat? len varenu stravu?torekan som velmi nechcela brat ked osm si precitala kontraindikacie ale zaludok uz bol taky oslabeny z tolkeho vracania ze som kapitulovala. brali ste tiez torekan? dakujem za odpoved.

ronyx
2. aug 2011

Ahojky. Tak já jsem ve 20 týdnu a nevolnosti mě opustily teprve nedávno. Četla jsem,že druhým trimestrem nevolnosti končí a je vše při starém,ale prd. Taky jsem si myslela,že už to asi neskončí a asi to takhle budu mít celé těhotenství. Ale pak to jednoho dne prostě přešlo samo a od té doby mám klid. Takže hodně trpělivosti maminy snad to přejde 😎

raffaella
2. aug 2011

Ahojte, asi vas nepotesim, ja som trpela nevolnostami do 7. mesiaca. Stale som cakala, kym to prejde a preslo to az v tom 7. mesiaci, cize posledny trimester bol pre mna najlepsi. Mala som predpisany aj torecan, ale ten ma dost vedlajsich ucinkov, tak som od neho radsej upustila a ani som ho nezacala uzivat. Take klasicke odporucania ako zazvor, matovy caj a pod. mi nezaberali, vracala som aj z toho. Mne bolo zle inak permanentne, od rana do noci. Z coho sa mi vzdy ulavilo, tak to bola vinea, ci uz biela alebo cervena. Po case som si uz na to zvykla, ze mi je stale zle a ani to nikto na mne nebadal. Pamatam si, ako som utekala z obchodu, ked ma zacinalo napinat medzi regalmi, ako ma nekontrolovatelne napinalo v elektricke a vlastne takmer vsade 🙂
Zevraj to byva casto pri dievcatkach, kedze vylucuju uz v brusku estrogen. Zase som sa utesovala, ze aspon vela nepriberiem, kedze som takmer nejedla a prve 2 kilecka pribudli az v 5. mesiaci a do konca tehu to bolo dokopy 10 kg 😀
@bianca2 skus popijat tu vineu, mozno zaberie, mozno nie, ale mne bolo zle aj z cistej vody. Zasa som sa utesovala tym, ze vela zien je na tom 100x horsie, musia cele tehu lezat s vyvesenymi nohami, ja som aspon "slobodna" a je mi "iba" zle 🙂
ako pise @ronyx jedneho dna (sice v 7.m) to proste zrazu preslo, ked som sa zmierila s tym ze to bude az do konca 🙂

buffinko
2. aug 2011

@ankalv1 - no asi Ťa "poteším" 😀 pri prvom som vracala takisto 9 mesiacov, naposledy cestou zo vzdychárne na pôrodnú sálu. najhoršie to bolo do 18tt, to mi bolo zle deň-noc (to som len ležala v posteli), po 18tt som vracala do takého 30tt 2-3x týždenne a potom opäť každý deň. teraz som znovu tehotná, čakám chlapčeka (prvé tehu baba) a je to ešte horšie ako 1x...celodenné nevoľnosti od 6 - 20tt, odvtedy 1-3x denne, ešte mám pred sebou 3 mesiace....lezie mi to na mozog riadne 😝 k tomu sa pripájajú klasické problémy vyššieho štádia tehu - tvrdnutie brucha, bolesti, opuchy, bolesti chrbta a žáha....najhoršie, že sa nedokážem priadne venovať prvorodenej. na upratanú domácnosť som už rezignovala, snažím sa bordel a zničený nábytok (kruhy po stoloch od pohárov, ktoré nikto neutrel a pdoobne) ignorovať. fakt meliem z posledného.

takže kočky, skúšajte, čo sa dá, možno zaberie a pokiaľ nezaberie, želám veľa sily. raz to prejde! si pamätám na slastný pocit po prvom pôrode, keď mi zrazu nebolo absolútne zle, žiadne vracanie, žiadna žáha...na ten pocit sa nenormálne teším 😀

bianca2
2. aug 2011

Dakujem @raffaella, skusim vineu.ja mam naviac problem s nizkym tlakom, som na odpadnutie tak velmi ani do obchodov nechodim. ale neviem co na tlak. lekarka povedala ze cervene vino v ziadnom pripade radsej kavu ale mne kavu nepusti, hned zvraciam. Do prace by som v sucasnom stave nebola schopna chodit, platim si dobrovolnu nemocensku tak asi ked ma to neprejde pojdem na choru kedze nie som schopna nic robit, dufam ze to bude pre lekarku dostatocny dovod.

raffaella
2. aug 2011

@bianca2 jujha, no dufam ze to pominie. Zial su take zeny, co by vedeli byt tehotne stale, nic im nie je a zial potom take ako my 😉 Na druhej strane, aspon som mala rychly porod, bolesti dokopy asi 3 hodiny a mala po prvom tlaku vytlacena asi na 4-5x za necelych 20 minut a bez akejkolvek pomoci 😀 Muz mi vravel, ze to bola odmena za to, ako mi bolo hrozne zle po cele tehu 🙂
Inak deci vinka raz za cas urcite nezaskodi, ani male pivko. Je to zdrave, v uplne malej miere nie je dovod si nedat ak citis, ze by ti pomohlo. Cervene vino obsahuje resveratrol, mimoriadne prospena latka a pivko je tiez zdrave raz za cas a v malej miere.
Drzim palce, raz to prejde, treba to tak brat a mozno budes mat za odmenu aj ty dobry porod 🙂 Drz sa!

bianca2
3. aug 2011

dik @raffaella za tvoje rady a pochopenie. mala si super porod, verim ze aj ten moj bude v pohode.cakam ze kedy ma tie nevolnosti prejdu, verim ze sa to blizi a kazdy den som k tomu blizsie 🙂 tak asi musim ist den za dnom. ked to beriem pozitivne, tak budem mat poriadnu sebadisciplinu kym to prejde, ziadny cukor, kava, nic nezdrave, konzervovane ci E-cka obsahujuce mi nepusti, len skoda ze len varene mozem jest, bodlo by ovocie a pecivo. toto je taka prisna motivacia, ked nieco zle zjem, hned to ide vonku tak som o to disciplinovanejsia 🙂 dufam len ze ten moj zaludok to bude aspon takto zvladat a uz nie horsie ked bude mat este menej miesta, ked mi zacne rast brusko, lebo zatial na mne nic nie je vidiet kedze som vysoka a pomerne stihla a uz mam tieto stavy, teraz mi teda bezi 13-ty tyzden.

andrea058
6. aug 2011

Ahojte,ja som v 13tt a asi od 6tt mi je nevolno a zvraciam,nie je to už každý deň ako zo začiatku,ale keď to je tak to všetko dobehnem 😅 Našťastie mi rýchlo trávi, takže zvyčajne vyvraciam málo zjedeného... Bola som z toho hrozne znechutená a unavená,ale už som si zvykla... Snaď to pomaly prejde,alebo bude aspoň lahší pôrod 🙂
Niekedy mi pomôže tuhý cukrík,alebo žuvačka,ale fakt len niekedy, najčastejšie sa mi aj tak ulaví až keď sa porozprávam s WC a idem rýchlo spať 🙂

donalona
7. aug 2011

Baby viewte mi poradit prosim? zajtra zacinam 6. tyzden, zatial ma netrapia ranne nevolnosti, ale zle mi je okolo 5 popoludni...vtedy ked nieco zjem a nesadne mi to, tak zvraciam 1-2x. odkedy ste zacali mat nevolnosti a co na to zabera?zhorsi sa to?

mirka12011
7. aug 2011

@donalona no kazda ma nevolnosti inak....ja som mala nevolnosti od 7tt az po porodu no a vela az do 6mesiaca to bolo hrozne 20x denne z cohokolvek musela som na infuzie chodit aby dobre bolo.....nakoniec som pribrala skoro 18kg a to vsetko len voda lebo som skoncila z preeklampsiou skus si dat o takom case mini keksik nasp.bebe dobre rano hihi
alebo existuju zazvorove lizatka.....skus tie....

donalona
7. aug 2011

@mirka12011 dakujem, o zazvore som pocula, budem si robit z neho caj. a lizatka sa kde daju kupit????

mirka12011
7. aug 2011

@donalona normalne v lekarni si ich pytaj.....

zuuuzana7
7. aug 2011

@donalona mne perfektne pomohol zazvor, pokrajala som si trochu zazvoru do krcahu s vodou a trochu tu nevolnost utlmilo. a v nemocnici mi dali neskor kvapky paspartin 3x denne 15 kvapiek.
inac mi sokncili nevolnosti okolo 17tt a tiez som tri tyzdne stravila na infuziach, dokopy som za cele tehu pribrala 9 kg, ale to asi preto, ze to bol extrem u mna den - noc mi bolo zle.

donalona
7. aug 2011

@zuuuzana7 skusim to teda s tym zazvorom a asi si nakupim aj bebe keksy a jablcka 🙂 fakt sa bojim ye to bude neyvladnutelne, mam uz taku skusenost a bolo to velmi zle

zuuuzana7
7. aug 2011

@donalona je tak to verim ak si to uz raz zazila, musim povedat ze pre mna to boli tiez namahave mesiace, hlavne stale tie infuzky a stale sa mi hlava tocila, lebo som bola slaba ako mucha ... uf
drzim palce aby sa to u teba krasne upravilo a krasne tehotenstvo 🙂

veroveronika
7. aug 2011

baby, mne zaberal najviac roibos caj, ale aj kyslejsie jablcka a hned rano este v posteli pomaly zjest bebe keksiky

donalona
7. aug 2011

@zuuuzana7 dakujem ste mile..a este vkuse sa mi chce plakat..stale som sa smiala z citlivych zien, ja som skor taka tvrdsia povaha a teraz toto🙂 mate skusenost? ci mi uz totalne hrabe?🙂

zuuuzana7
7. aug 2011

@donalona s plackanim mam tiez skusenosti 🙂 ale bude to lepsie, ja som aj napriek vsetkemu snazila mysliet pozitivne a uzivat si tehotenstvo, vsak sme nan aj cakali skoro pat rokov.

penelopa
8. okt 2011

Ahojky,babule!
Čo sa týka rána pokiaľ vstanem.....zjem poležiačky niečo suché ako sú piškóty,sušienky a pod(síce už keď na nich pozriem je mi zle,ale zaberá to.
Tak ja po každom jedle,( ak nie som v práci)a ak je to možné si poležím 15-20 minút a celkom to zaberá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre