Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

grenka
23. aug 2012

@majuska85 ahoj pises ze si mala obidva tehu s grcanim a mas parik 🙂 gratulujem...nezalezi to od toho ze....ja mam svagrinu a ona skoro v 7 tyz tehu a a uz si je ista ze asi bude mat dievku lebo ma ine pachy ako pri malom 😀 ...ona ma svoju teloriu a ja svoju 😉 ...jej vravim ze to nemozes tak brat to neni tym...poznam co ma 2 chlapcov a tehu prebiehalo inac 🙂

lucia0024
8. apr 2013

Ahojte ja mam 3ročnu dceku pri nej mi byvavalo tiež zle,no ale ako mi je zle teraz tak to nama hranic som s toho už znechutena.ide mi 9 týžden a zle mi je už skoro od sameho začiatku ☹ .je mi zle neustale v jednom kuse ale nieked viac inokedy menej najhoršie na tom je to že sa normalne pravidelne v noci okolo 2-3 zobudim ako mi je strasne zle , mam pocyt akoby som bola v jednom kuse hladna,jem po malich množstvach a nič mi nepomaha pijem len čistu mineralku a som už s toho zufala...... ☹

zuzanadrexlerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka839
15. máj 2013

mne počas dňa pomahalo , ak som po jedle odkusla kusok z cukriku snehulka , potom mi nebolo nevolno ...ale rana pripadne večere som si poctivo odvracala...nepomahal ani suchar vedla postele, cola vysla este skor než som stihla ist na wc ...ale trvalo to 2 mesiace,koniec 4 mesiaca bol aj koniec nevolnosti ,tak to sa da vydržať ...ja som sa len vyhybala chladničke, bo po kazdom otvoreni som utekala na wc ...tak hlavne asi byt v miestnosti ,kde nič nevyvoniava 🙂

magneticgirl
27. jún 2013

Mne byva tiez zle, a co asi pomaha najviac je caste jedenie v malych mnozstvach lebo ked sa dostavi ta priserna nechut, uz je neskoro. Vtedy do seba nenatlacim nic. Kazde rano zjem Banan a akosi to prejde, no potom zase, cele dni ma boli hlava neznesitelne tak sa snazim pravidelne kusnut do ovocia a pit aj ked z vody ma tiez napina. Ja odporucam mliecne vyrobky, na ukludnenie zaludka, fruktozovy cukor a vyhybat sa pachom vtedy nepomoze ani zazrak :P

market26
27. jún 2013

Ahojik koceny i me to trápil pri druhej tehotenstvo ale nemysleli jsem na to no se starší dcérku s ani nemala kdy ale zistení bay situované gastrotus
Nemáte niekdo snem o oblečení na široko najlepšie kľuka diky

janulienkka
9. júl 2013

Som skoro v 9.týždni tehotenstva a zatiaľ nemám žiadne nevoľnosti...je to normálne?na internete som našla článok že nevoľnosti a zvracanie sú znakom zdravého tehotenstva...už aj začínam mať strach že niečo nie je v poriadku :((

mirm
28. júl 2013

Ahojte, neviem ci mi budete vediet poradit (dufam ze ano) ale hrozne priberam, som v 17tt. a kazdy tt kg. teraz cez tieto horucavy aj viac. Podla mna som zavodnena lebo si davam pozor co zjem a skoro vobec nejem.

izaabela
10. sep 2013

Som v 3mesiaci nekrvacam brusko mi zmizlo a nebolia ma prsia dokonca som mala krce pod bruskom..poradte

izaabela
10. sep 2013

Poradi mi niekto?

tjarka1
10. sep 2013

Ahoj, ja som mala to isté, celé dni mi bolo zle, od rána do večera som behala na WC a zvracala som donekonečna, večer som nemohla zaspať, čo som zjedla išlo von, aj voda, hoci som vypila iba dúšok.... Aj som vravela lekárovi že celé dni zvraciam, povedal že mám ležať, ale to sa nedalo. Tak mi kamarátky čo už majú s týmto skúsenosti poradili, že ráno keď vstanem, mám mať pri sebe nejaké suché keksíky, ja som si kupovala Bebe, nesmieš ani hneď prudko vstať z postele, treba si pochrumkať a aspoň 10 minút poležať, a potom pomaly vstať. A musela som vela chodiť von, na vzduch, doma mi všetko páchlo a bolela ma hlava. Takže napapať a potom vstať, a precházdky, mne to pomohlo, treba vyskúšať :D

lija21
15. okt 2013

Ahojte, neviem, ci este niekto odpise, ale chcem sa tiez poradit. Som v 9tom tyzdni, cakame dvojicky a prepacte, ze to napisem, no niekedy mi je tak strasne zle, ze mavam myslienky typu"lutujem,ze som tehotna"..potom ma to mrzi, ked si predstavim tie male stvorenia,co potrebuju ochranu... Poradte nieco proti nevolnosti.. Uz pre istotu mi prestalo aj chutit,aby som to hned nevyvratila..tak ma napina nasucho a vtedy boli brucho este viac :(...som zufala

bianca2
17. okt 2013

@lija21 ahoj, skus nech ti v lekarni (nie kazdej) namiesaju 3,5% roztok
HCl - kyseliny chlorovodikovej. Treba posilnit zaludok aby jedlo udrzal. Zacni tak ze do pol deci vody nakvapkas metrickym kvapatkom - tiez kupis v lekarni, 20 kvapiel hcl, vypijes 15 min pred jedlom, zjes jedlo a znova 15 min po jedle. Ked bude zle zvysuj davku po 5 kvapiek az do 50, niektori beru aj viac. Alebo si kup tabletky betain hcl v lekarni - co vyjde drahsie ale da sa. Je to tip od Dr. Subotica - centrum tradicnej cinskej mediciny v BA, vygoogli web. O hcl je cele diskusne vlakno ma www.zdravi-az.cz p. Zajicek, odporucam. Ja som mala silne nevolnosti v tehu, dr. Subotic mi to poradil, nevedela som vsal nikde zohnat hcl, teraz uz viem od znamej lekarnicky.vtedy som to nechala tak kedze mi presli akurat nevolnosti, mala som ich silne, celodnove, trvali od druheho do konca stvrteho mesiaca. Skus pripadne aj konzultaciu s p. Zajickom, da sq cez skype, stoji len 200-300 kc hodina a da skvele rady, presny rozpis a detaily o hcl mam od neho.

natalia2505
17. dec 2013

Ahojte baby som tu nová a chcem sa opýtať keď som čakala prvé bábo vôbec mi nebývalo zle ani som nezvracala len mi chutilo jesť až veľmi mi chutilo 🙂 inak som ani nevedela že som tehotná len mi rástlo bruško a aj ostatné partie 🙂 s manželom sa snažíme o druhé bábätko po pôrode som rapídne schudla mám dostať ms cca 20.-21.12. už druhy týždeň sa cítim inak,prsia sa mi veľmi zväčšili bolia ma tak že keby sa ma manžel dotkne asi by som ho udrela,chuti mi zase veľmi jesť a začala som zvracať myslíte že by som mohla byť tehotná? Pred ms som nemavala žiadne príznaky len nafuknute brucho a chuť do jedla ďakujem za odpoveď

maribell
8. jan 2014

ahojte aj mne byvalo zle cez tehu .. prve 3 mesiace bola hroza..schudla som 6 kil .. nepomahalo nic ... moj manzel mi kupoval detske presnidavky a bol rad ked som zjedla aspon polovicu denne bolo to fakt hrozne... teraz som znova tehu a uz to prichadza zase 😀 takze neviem co budem robit kedze okolo mna beha maly splunt o ktoreho sa treba starat ..ale zistila som ze nemozem zostat hladna ..takze cely den chrumem suche kekse aby som nemala pocit hladu 🙂

lubbie
8. jan 2014

@maribell Ahoj mne nebolo vobec zle pocas tehu a dovod bolo uzivanie chlorely...To pisu aj v alternativnej medicine a na mna to presne sadlo. Fakt je, ze som ju uzivala este pred otehotnením a tiez aj pocas. Neviem, ci zaberie teraz, ale mozes skusit. Dostat ju v bio-obchodoch a aj v lekarnach 100% cistu - bio.

mimuska123_
8. apr 2014

viete nieco poradit na tehotensku nevolnost, nezabera ani ked sa rano najem ani napijem pocas celeho dna mam zaludok ako na vode, dakujem za rady.

milota164
28. júl 2014

skus vyskusat zuvacie tablety Rennie, mne pomohli aj pri pocite na vracanie aj na palenie zahy

petusa11
26. okt 2015

@weroni ahojte ja som v 12 tyzdni tiez nic neudrzim v sebe pomahaju mi zazvorove keksy a zazvorove nealkoholicke pivo mi pomohlo ale Len na chvilku Len sa mi to zhorsuje Dufam Ze ma to Prejde coskoro moze mi niekto este poradit co mam jest ?

eliska623
4. dec 2015

Ahojte ja som cca 5 týždni tehotenstva a tiez mi posledný tyzden byva veľmi zle. Je možné ze sa nevolnosti objavili tak skoro?

elementissa
4. máj 2019

@rinuska narazila som na tvoj koment po 11 rokoch...dala si aj druhé tehotenstvo? Ja trpím hyperemezou, momentálne som v 14tt, na PN v posteli som už od 5. Počas 10tt som bola v nemocnici na silných liekoch. Teraz dostávam lieky do žily doma, každý deň. Ale nepomáha to. Zvraciam síce menej, ale je mi príšerne celý deň. Iba ležať môžem. Dá sa to vôbec prežiť? Som už na dne z tohto utrpenia. Zvládla si druhé tehotenstvo? Môj manžel chce dve deti, ale pre mňa je tá predstava toto zažívať 9 mesiacov dva krát horšia ako mučiareň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre