Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

veronika60188
4. máj 2009

Ahojte, no ja som pred týždňom celá šťastná pri kontrole u dr. vyhlasovala, že žiadne nevoľnosti nemám - len zápcha prišla ako úplne prvý príznak tehotenstva, takže si musím dávať bacha kedy a čo večeriam.Na druhý deň ráno som už neustála ani ranný čaj, druhý deň zas 30 km cestu autom do práce a od vtedy je to ako na húpačke, do poobedia nevoľnosti, večer nadúvanie a krče.Už aj vnas voňami začínam ohrňať nos - surové maso musí sparcovávať manžel.Som vybavená Cocculine, kedy tedy zaberá a behom pár dní som sa zaľúbila do Coly.

pippa
4. máj 2009

ahoj veronika ten cocculine je nie velmi na tehotenskú nevoľnosť je skôr na nevoľnosť pri cestovaní autom,komu je v aute zle,mne vôbec nepomáhali, na tehotensku nevoľnosť su homeopatiká viď, vyššie

veronika60188
4. máj 2009

Vďaka, pippa, a prosím ťa, je to bez predpisu? Dnes so zohnala aj tobolky Ginger, tak skúsim

pippa
4. máj 2009

nemáš začo, áno sú bez predpisu,každe ráno po prebudení pod jazyk nechať rozpustiť 😉

petronelka77
15. máj 2009

Dobre ranko,
som v 6 tt a dnes mi zacali tehu priznaky, t.z. objimala som zachodovu misu asi 5 x. Najhorsie ale je, ze nemam co vracat, ide zo mna len voda, ale to napinanie je najhorsie.
Ako si pomahate? Je to nórmalne, hned 5 x? Ďakujem.

barbarka
15. máj 2009

petronelka ak nevies vobec nic udrzat, skus colu a slane tycinky. Mne to zabralo ked uz bolo velmi zle. Inak je normalne ze na lacny zaludok ide z teba len taka zlc a kyseliny. snaz sa nieco udrzat, aby si nemusela do nemocnice. Ale ja som vcera tiez udrzala az polievku 🙂

saska73
15. máj 2009

Už som písala aj v inej téme, pomáha proti nevolnosti vitamín B6 ( pyridoxin), skúste

niki11
15. máj 2009

Ahojte baby! Ja zatial nevraciam, ale ma priseracky prehana. Nemate ziadna tento problem?

zabka81
7. jún 2009

ahojte, prosim poradte aj mne, posledne dni mi bolo zle vzdy doobeda a potom vecer pred spanim, ale dnes je to ok, je normalne ze nevolnost prejde zo dna na den ? Tiez mam problemy s `prehananim` ako pise niki, co je na to dobre ?

belluci
12. jún 2009

Zabko, mě na nevolnosti napsal dr. Torecan prášky a pomohly, jedna tebleta kdykoliv při zvracení, jinak homeopatika, normálně mi nepomáhají,ale při těhu nevolnostech ano!! Ipecacuanha, několikrát denně pod jazyk a hlavně ráno!!

siuuu
5. júl 2009

ahojte

mi sme v 18 tyž asi do 16 tyž sme vela vracali a teraz už len občas rano,ale je to take žlte a horke.neviete čo to je,,? 😖

miroslava89
5. júl 2009

ahojte mne bolo pocas tehu zle cca do toho 10-11tyzdna pravidelne kazdy den ci uz rano ci uz vecer a bolo to dost hnusne kedze som si prve tyzdne tehu uzivala pocas maturitnych skusok..ale teraz je to lepsie (chvalabohu) len dufam ze uz navzdy..teraz mi pride zle len zo sladkych jedal aj z malinkej stipky sladkych jedal..ale bez toho sa da vydrzat🙂

m.o.n.i.k.a
5. júl 2009

Ahoj holky, jsem čerstvá těhule, vynechala mě ms a můžu být tak max.4tt. Testy mám v albu, takže př.týden volám k dr. a objednávám se.
Ale není mi špatně což se divím, teda jídlo jím pomalu a po kouskách to mám pocit po chvilce, že jsem plná a už nemůžu až mi je trošičku špatně. A bolí mě v podbříšku, tak doufám, že je vše ok.
U malého mi bylo strašně špatně, tak se divím, že ted nic, myslíte , že to ještě může přijít? 😅

nikajanko
5. júl 2009

Ahojte baby,

No ja som v 32 tt a stale mam take zal. nevolnosti. Je pravda, ze uz nezvraciam, ale nevolnost stale je. Inac mne pomahalo aj pomaha jab. dzus a jablka, jablka a jablka.

Ja som bola na zac. tehotenstva chora a dost som sa hlienila, tak predpokladam, ze mi to na nevolnosti aj pridalo.

Hlavu hore...ked je Vam zle vraj je to znakom, ze babo sa udrziiii a bude zdrave a inteligentne 🙂

garonka
5. júl 2009

nikajanko
mňa dnes kamoška dnes vystrašila, že čím je žene veľmi zle babenku je dobre ja nevraciam vôbec a cítim sa fajn to som mala brať tak že môjmu babu je zle? zaskočila ma lebo máloktore tehuľky maju nevoľnosti.

nikajanko
6. júl 2009

Garonka,

No to teda neviem, ale to, ze je ti zle, je sposobene vraj meniacou sa hladinou hormonou v tele, cize tel sa meni a pripravuje na uspesne donosene babatko.

To ci je zle aj babetku to neviem.

filipi
6. júl 2009

Ahojte kočky, pri synovi mi bolo zle presne prvé tri mesiace a potom ma chytilo riadne obžerstvo riadne som pribrala a do konca tehu mi nebolo vôbec nič cítila som sa super. Pri dcére mi bolo zle celé tehu veľmi málo som jedla zo všetkého mi bolo zle schudla som a aj po pôrode som stratila 30kg no a teraz som tehotná 13 týždňov a je mi stále nanič beriem torecan ale nejak mi to nepomahá, pri synovi to zaberalo aj pri dcére. Ideme o týždeň na dovolenku no ak mi aj tam bude tak zle tak myslím že budem mať super dovču no ale čo už kvoli mimču sa to oplatí si niečo aj vytrpieť. 🙂

andrejusa
6. júl 2009

Ahojte. Som tu medzi vami prvý deň a veľmi sa teším, že sa už môžem hlásiť k tehulkám. K tejto téme... dnes som sa "chválila" že na to že som v 7 t., nemávam žiadne zvláštne chúťky, ani mi nebýva zle. Krátko na to som musela ísť do mesta a ledva som prišla domov, čo som sa skoro poblinkala v buse. Všetko mi začína smrdieť a keď otvorím chladničku, chce sa mi vracať. A to všetko sa udialo behom pár hodiek... sranda. 🙂

dankacac
7. júl 2009

...andrejusa, aj ja som v 7tt 😵 , zatial nemavam ranne nevolnosti, dufam, ze uz sa ani nedostavia 😀 , nemala som ich ani pri prvej dcerke. vravi sa, ze kazde tehotenstvo je ine, ale v tomto mojom druhom teh. sa citim velmi podobne, ako v prvom, dokonca aj datum porodu mi vychadza presne na dcerkine 4 narodeniny 😅 .
co sa tyka chuti, skor mam tehot.nechute ako chute. mne totiz uplne prestalo jedlo chutit. stale mam pocit, ze som prejedena, smadna a a mam taku divnu potrebu byt len na cerstvom vzduchu...
dievcata, nemavate nizky tlak?co proti tomu robite? ja som ho mala aj predtym nizky, ale teraz je to brutal, u lekara som zatial nebola, som v angl.tu sa chodi az po 10 tyzdni...

smajli
7. júl 2009

ahojte tehulky... a nieco na naduvanie neviete poradit... okrem espumisanu... niekedy som ako balon cely den a aj dneska,take je to neprijemne,ze mam pocit ze puknem... a espumisan som si uz dala,poobede, po nejakom case to na chvilu preslo,ale teraz to mam zas...., nafuknuta som bola aj vcera aj predvcerom...niekedy mam pocit,ze sa to natahuje a rastie brusko...
tak len ci nahodou niektora nepoznate aj nieco ine na to okrem espumisanu...

smajli
7. júl 2009

... nasla som tu temu> nafukovanie v tehu... aj tak dakujem... mna nafukuje az od druheho trimestra... som uz ako balonik...

caira
3. aug 2009

tak ja jsem v 6tt a nevolnosti uz me trapi v plne palbe druhy tyden,zvracim nastesti tak maximalne 2x denne, ale pocit na zvraceni mam vpodstate porad, hodne se to snazim rozdychavat a k pobaveni manzela me to ted nuti desne krkat 😅

v minulem tehu mi bylo deeesne zle a zvracela jsem vpodstate non-stop az do konce 15tt a doktor vyhrozoval hospitalizaci protoze jsem shodila 6 kg behem par tydnu a delalo mi problem udrzet i vodu takze jsem cely prvni trimestr prezivala na ten rehydratacnich drincich.

Doufam, ze ted to tak daleko nedojde, hlavne nevim jak bych to zvladala s peci o batole a mit hlavu permanetne v mise. Snazim se delat vse co kde vyctu jen abych si od nevolnosti pomohla, ale zatim nepomaha vubec nic, ani prochazky, ani zazvor, citron nebo porad jist... 😒

kdyby mel nekdo jeste nejakou radu tak ji moooooc rada vyzkousim

jaruska74
3. aug 2009

ahojte aj mne je zle uz tri tyzdne v kuse dakedy zvraciam, dakedy sa mi to podari rozdychat. a najvacsi zazitok mam z umyvania zubov 😀 to je pre man asi najtazsie

marion
3. aug 2009

Ahojte mamicky a cakatelky. Musim sa aj ja Vas nieco opytat. Nakolko pri prvom synovi som 9 mesiacov nevedela ze som tehotna, az kym som neskoncila v porodnici a neporodila. Tak druhy prirastok mi od zaciatku dava dost zabrat. Chcem sa Vas opytat, stava sa mi ze ked nieco zjem, hned mi byva zle ale nie na zvracanie, ale boli ma zaludok a aj ako keby vajecniky, pobolieva ma v podbrusku. Potom sa mi trochu ulavi a je dobre. Mozno je to tym, ze je leto a snazim sa jest vela ovocia a zeleniny. Ale pri prvom som taketo problemy vobec nemala. Dakujem vopred.

caira
3. aug 2009

marion, v jakem tydnu jsi?

jinak jaruska : cisteni zubu je i u nas docela show, uz z predesleho tehu s tim mam zkusenost, to jsem se u cisteni kolikrat i pozvracela,takze ted mam ke kartacku na zuby nesmirnou uctu 😀 😀 ted nastesti u cisteni nezvracim, ale zveda se mi zaludek v jednom kuse 😖

marion
3. aug 2009

Ahoj caira somv 10 tyzdni

caira
3. aug 2009

aha..a byla jsi se ptat doktora?

marion
3. aug 2009

Nie idem v stredu. Ale myslim ze to je vsetko z jedla a zeleniny. Mala som chut na uhorkovy salat a na kysle, ved to poznas. Tak ma nafuklo, potom sa ulavilo ved vies ako a bolo dobre. Ale vraj v tehotenstve je to s travenim horsie. 🙂

caira
4. aug 2009

marion, tak z kyseleho me boli bricho taky, ale i ze smazeneho, vcera jsem dostala desnou chut na cuketove placky a nakonec jsem snedla 2 a uz mi byly zle 🙂

marion
4. aug 2009

Asi to bude vsetko tou stravou. ved uvidim co mi povie zajtra doktor. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ved tie chute su teraz hrozne. Mam chut hlavne na to, z coho mi je potom zle a tazko. Tak co mame teda robit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Mame to tazkeeeeeeeeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre