Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

miculienka
23. feb 2010

to ten môj si robil zo mńa srandu, dokonca sa tým svojím smradom naschvál navoňal a prišiel sa ku mne túliť, to je tiež na zabitie 😠 , tí chlapi, nemám na nich slov ....

lji
23. feb 2010

ou tak to je kruté 🙄 ja som toho svojho už pár krát poprosila aby vzal aj svoje aj psove jedlo a išli spolu papať na chodbu 😅

miculienka
23. feb 2010

😀 😀 , ja som to tomu môjmu schovala, najviac som sa bavila keď tú voňavku hľadal 😀 , ale inak nie je zlý, urobí všetko čo poviem, aj domáce práce mu už celkom idú 🙂

sialucia
15. apr 2010

ahojte chcem sa spytat ja uz siesty den lezim v posteli a nevladzem vstat od toho co mi je tak strasne zle. Som v 8tt a tak hroooozne ma boli zaludok ze sa ho z vonku nemozem ani dotknut. Mal niekto z vas take bolesti? zobrala som torrecan ale velmi nepomaha, cely cas grciam a nemozem v sebe nic udrzat. dakujem za odpoved 🙂

sambucca
15. apr 2010

sialucia: ja bolesti ani nevolnosti skoro nemela, ale krkala jsem porad🙂

jinak jak pise s tema chlapama jak nechapou ze je nam nekdy tak zle, muj zas nechapal ze jsem strasne unavena, ze si treba po trech hodinach co jsem vstala zas musim jit lehnout🙂 Smal se a rikal "tos ubehla maraton nebo co?" no a ja odpovedela " ja ne, ale ten krecek co ve me beha na kolotoci to dela od rana do vecera"😀

mirka12011
6. máj 2010

sialucia tak to jedine infuzie chod za doktorom on ta na ne posle....mne tiez torrecan nepomohol a chodila som na infuzie pocas ktorych som sice vracala ale nie az tak vela ako v bezny den....a ja vraciam az doteraz....
len uz 3den je to vo velkom mnozstve mam pocit ze na konci tehu sa mi tie mega nevolnosti vracaju spat....

margab
6. máj 2010

Ahojte dievčata.Taj sa aj ja pridavam k tehulkam,ktore vyvratia aj to,čo nezjedli... 😝 😝 😝 Ja vyvratim aj pohar vody,ktorý vypijem,nemožem ani zobrat predpisane lieky,dokonca som za posledný týžden schudla tri kila....a to čakam dvojičky.Tak ja neviem,je to normalne??Ahojte,Maja

mirka12011
6. máj 2010

margab ja som nezniesla ani glg vody 😉 ani cukrik, zuvacku niekedy som mala pocit ze ani vzduch mi teda prekaza 😀
juj dvojcatka gratulujem 😅

flamenga
6. máj 2010

margab, žiaľ... je to normálne 😖 ja som bola aj pred chvíľou na pokec s WC misou.... 😠 😠 😠

martinawaitoa
25. máj 2010

AAAAhojte baby, su tu aj nejake novsie prispevky ako september 2008?

martinawaitoa
25. máj 2010

aha uz som tu,

martinawaitoa
25. máj 2010

ahojte baby, som v 8t. a poviem vam nie je to med lizat. boli sme na dovolenke na novom zelande, tam som bola stale unavena, no nevedela som este ze som tehotna...a cestou spet po troch tyzdnoch sme sa zastavili v Singapure a tam som to uz nezvladala. bolo mi sice len zle rano, este som nevracala, no ako sme prisli spet domov do Irska, celou cestou v lietadle, v aute, kazdu pol hodinu som vracala... aaaaaz nadalej. vsetko to trvalo od 11 maja do 22 maja, bola som aj u doktorky, ta mi povedala ze sa mota okolo crevna chripka a dokonca ked sme odchadzali z dovolenky tak manzelovy rodicia a cela rodina mala crevnu chripku...tak neviem a poviem vam zdalo sa mi akoby to boli mesiace nevolnosti nie len jeden a pol tyzdna. teraz mi je tri dni celkom ok. zaludok mam stale stiahnuty ale pomaly zacinam jest. Jedna veeeelka otazocka...myslite ze sa to este vrati? bo ja uz neeechceeem prezit to iste. cely den v posteli, este ked som sa otocila na druhy bok aj z toho ma naplo. a kazdu pol hodinu na wc ked obimate misu nieje to sranda. skoda ze chlapi nic take nemaju, bo nechapu co to je. ale co by sme zas bez nich robili, moj sa o mna staral a varil mi cajiky. tak tahulky podajte mi niekto nazor ci myslite ze sa to este vrati... som len 8t tak neviem co bude dalej.

flamenga
25. máj 2010

martina ja grcám od 6tt doteraz 😅

vejinka
25. máj 2010

martina no ja by som sa pripravila na horsie chvilky ako doteraz...si na zaciatku mne bolo brutaaalne zle a grcala som jak na beziacom pase od cca 7tt do cca20tt a poviem ti schudla som 8 kil doteraz som este stale pod svojou vahou a atak skoro ju ani neprekrocim...nedavno som mala nejaku viruzu a grcala som 7 krat za den ..som myslela ze sa mi to vratilo ale chvala bohu po 24 hodinach uz ani chyru ani slichu po grcani...takze to co si prezila asi bdue len zaciatok 😅

otulik
2. jún 2010

ahojte pekny dnik prajem,mozte sa pridat baby ,,co spapam to ide von ja uz neviem ci nieco pomoze som zufala ci nieco ostane aj pre babo uz mi predpisala aj gyn.lieky ginger to vobec nepomahali a teraz mam cipky ale aj tak zvraciam ucitim nejaky pach hned to ide von ☹

ankava
2. jún 2010

Ahoj Otulik,
obávám se, že na to je těžká odpověď a bohužel jediná rada je, že se to musí vydržet. Pokud v sobě alespoň něco udržíš a nehubneš. Jinak neváhej a jdi k doktorovi, museli by ti pomoc případně i kapačkama.
Mě je špatně od šestého týdne. Jakmile ráno něco sním,tak je mi zle. Večer většinou strávím u mísy. Čištění zubů je kolikrát nad veškeré síly. Zkoušela jsem zázvorový čaj, pivo, colu, zmrzlinu, jíst malé porce, dát si hned po probuzení kousek rohlíku, lízátka z lékárny... stejně nic nezabralo... blbě je mi pořád... já už jen doufám, že to po 12. týdnu ustane a to už mám za pár.
Ještě jsem od doktrora dostala čípky, ale ty jsem nebrala, protože mě informace v příbalovém letáku dost vystrašily.
Přeju ti, ať ti to utíká a alespoň něco trochu zabere.

otulik
2. jún 2010

Ahoj ankava dakujem za odpoved.... pocula som o tych lizatkach normalne ich kupim v lekarni?colu aku?bez kofeinu?

ankava
2. jún 2010

otulik, colu normální studenou.. trocha kofeinu ti neuškodí. Důležité je, abys něco udržela v žaludku. Mě tedy nepomohla, já jí vyzvrátila.
Ta lízátka se prodávají v lékárně, mají v sobě výtažek zázvoru.. ale jak říkám... mě po něm bylo spíš ještě blběji.
musíš zkoušet, co ti padne 🙂 🙂
jo ještě mi radili, že mám jíst všechno studené, že teplé věci to zvracení podporují, jenže mě je pořád zima, takže to jsem neaplikovala. Já piju všechno teplé.

otulik
2. jún 2010

ankava dakujem skusim 😉

otulik
2. jún 2010

ked ti bolo zo vsetkeho zle a si zvracala nebala si sa ze ci nepojdes na infuzie?

bombula
2. jún 2010

otulik, mne doslova zachranil zivot zlty melon, ja som vracala aj po vypiti vody, to jedine som v sebe nejako udrzala. no a veelmi mi pomohlo lezat, uvolnilo sa hrdlo a trochu sa potlacil zvracacai reflex. len co som vstala uz mi bolo na vracanie, musela som extremne rychlo riesit aj sprchovanie alebo chodenie na zachod, fakt priserne.

bombula
2. jún 2010

a ginger caj a vyrobky absolutne nula bodov, nepomohli ani homeopatika, no vobec nic. len lezanie, to fakt pomahalo no aten melon este.

bombula
2. jún 2010

a infuzie - premyslala som onich ale mne bolo tak zle ze mna by tam asi museli zobrat sanitkou no a vnemocnici by dali glukozu do zily a torekan do zadku, takze som sa to radsej snazila riesit doma v pohodli domova a vlastnej postele.

otulik
2. jún 2010

bombula ja sa snazim to iste hlavne postel ale je to priserrneeeee to iste som mala aj pri prvej dcere pred 9 rokmi brutal myslela som ze ma to teraz obyjde ale nie ☹ takze mas dvojicky waaaau daju zabrat co? 🙂 🙂

bombula
2. jún 2010

ake som mala priserne tehotenstvo a porod, take zlate deti mam takze nakoniec je happy end. verim ze aj ty budes mat super zlate baby ked sa tak snazi na tento svet aj ked mu mamka nedava velmi papat🙂)

ankava
2. jún 2010

otulik, mě je jenom pořád zle když zvracím, tak až tak hodinu po jídle a v noci, takže naštěstí jídlo většinou zůstává a jdou ze mě šťávy. Takže je to sice taky na prd, ale alespoň mám nějaké živiny.

bombula
2. jún 2010

inac znie to fakt neuveritelne ale ja som 3 mesiace nic nejdla a moji mali rastli a rastli. takze bejby si to co potrebuje nataha trebars z tvojich svalov a vobec celeho tela, ja mam dost stihle nohy ale v prvom trimetri som mala iba palice a ruky tiez , totalne mi odislo svalstvo. a deti prosperovali🙂

ankava
2. jún 2010

bombula, tomu úplně věřím, navíc jsem někde četla, že první tři měsíce mimča potřebují hlavně hormony a teprve potom jsou závislé na mamce, ale dokážou si živiny vytáhnout jako první.
outula, já myslím, že tvoje mimi bude taky v pohodě 🙂

otulik
2. jún 2010

babenky mne chuti jest semtam.... snazim sa lezat ja ze nedavam papat?juuuj keby to ostavalo vsetko vomne hmm dufam ze sa to zlepsiiii 😉 bambula,ja praveze sa snazim papat ale uz som schudla juuj priserne ruky,nohy svalstvo len sa bojim lebo mam Trombofiliuu teda nabech mala som 3 potraty a az potretom mi to zistily dufam ze bude vsetko v poriadku picham si aj injekcie do brucha teda manzel to je nic oproti tomu zvracanie myslim tie injekcie 🙂

otulik
2. jún 2010

ankava dufam ze bude v pohode mimi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre