Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

terezka25
7. sep 2009

avojte, mna by tiez zaujimalo, kedy ste uvdideli po prvy krat srdiecko...ja som mala byt podla vypoctov v 7tt a nic sme tam s doktorkou nevideli... len taku tu prazdnu dutinku...

vefi89
7. sep 2009

kika29 tak to je potom v poriadku.
Ja som bola na prvom UZV v 12.tt, ale doktor mi ani neukazal, ale opatovne som bola v 15 tt, lebo sa mu nieco nezdalo a tam som to vsetko videla..Maly bol divny, ale svojim sposobom krasny.Zahrialo ma pri srdiecku, ked som ho uvidela

terezka25
7. sep 2009

vefi, ty si ho nevidela na UTZ ani ked si bola v tom 12 tt?

vefi89
7. sep 2009

Nie, ja som ho nevidela.Dr, mal problem ho najst, tak mi robil ontravaginalne (dost neprijemne a trochu bolestive), a kym som sa obliekla, uz ho zmazal z obrazovky..
ale kazdy lekar je iny

terezka25
8. sep 2009

avojte holky.. ako sa mi dnes mate?? ja na pocudovanie.. trolinku lepsie ako vcera..len ma picha okolo pupiku..teda ma to taha a neviem sa poriadne narovnat...ale dalsi den pred nami..🙂
vefi,nechapem tvojho Dr.. najskor ti urobi bolestivy zakrok, aby videl tvojho drobceka a potom ho rychlo zmaze...ved to je divne..

maxii
8. sep 2009

ahojte

terezka mozno si mala posunutu ovulaciu mne srdiecko potvrdila v 9tt (ale podla velkosti plodu 8tt) ale ono tam asi bolo aj skorej, vacsinou od tho 6-7 tt je vidno....ale velmi zalezi od ovulky ja som ju mala posunutu a preto som realne o tyzden menej ako podla poslednej MS

mne bolo vcera veeelmi zle, cele poobedie som prevracala aj som odpadla.

dnes je to lepsie, stale nieco jem, a pijem....a kupila som si to homeo cocculine, som zvedava ci zaberie...

terezka25
8. sep 2009

maxii, tak to je sila, mne doktorka povedala, ze ked mi bude tak zle, tak mam ist urychlene do nemocnice.. je to normalne, ze si odpadla????maxii, budem silno na teba mysliet a drzat ti palceky, nech sa to zlepsi..
na co by malo byt to homeo cocculine?

annie13
8. sep 2009

maxi ja prezivam to iste, odpadla som v nedelu, zvraciam den aj noc

kika29
8. sep 2009

vefi bola som na ultrazvuku a som v 9tt a síce na ultrazvuku som videla len machulku ale bolo vidno ako srdiečko bije tak som sa ukludnila pekne to bolo vidieť v tej machulke. Ďalšiu poradňu mám v 12tt a chcem si pýtať aj fotku.

annie ja som na tom rovnako zle. nezvraciam síce ale ked ma chytí napínanie tak ma tak zmorduje že som na 1-2 hodinky odstavená aje to počas celého dňa. ale snad to skoro prejde.

maxii
9. sep 2009

dobre ranko baby takze sme na jednej lodi, co uz....len vydrzat 😝 😝

mne vcera pomohlo aj to ze som si dala podvecer 1 tabletku thumbs, dufam ze sa v tehu moze, lebomi to fakt pomohlo a uz som potom nevracala, celkovo som vcera vracala len 1x co je pokrok 😉 😉

a aj to coculine mi tusim troska pomaha, ale musim si dat dve naraz...

kika29
9. sep 2009

maxii a to ti doktor dovolil brať tie tabletky alebo ich berieš sama od seba?
mne na nevolnosti dal doky iba čipky Torecan a tiež zaberajú.
Vraj ma to napínanie okolo 12tt prejde tak dúfam lebo som už totálne vyšťavená z toho apínania.
Kamoška ide koncom septembra rodiť tak som jej navrhla či si to nechce somnou vymeniť 😀 povedala v žiadnom prípade je rada že to bude mať konečne za sebou. 😀 😀 😀

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annie13
9. sep 2009

kika ja som v 13 TT a je to horsie nie lepsie schudla som uz 8 kg, co je super ale tie stavy su hrozne
skusila som aj coculine aj lizatka na nevolnosti a nic nezabralo
pri prvom to bolo to iste, bola som aj hospitalizovana kvoli dehydratacii na infuzkach dufam ze teraz to nebude take zle lebo neviem co by maly bezo mna robil kedze este stale kojim

kika29
9. sep 2009

annie tak to si ma nepotešila. ale snad nás to prejde čím skôr. Ja som pri prvom tehotenstve mala nevolnosti ranné aj to len od 3 mesiaca do 4 a potom už pokoj. Tak dúfam že aj teraz to čím skôr prejde. Len to mi je divné že teraz som len v 9tt a od samého začiatku mi je zle ☹ hovoria mi že budem mať chlapčeka tak to som zvedavá 😀

brisilda
12. sep 2009

ahojte tehulky prisla som k vam po radu ☹ od 5-6 tt mam celodenne nevolnosti tie prisli hned po tom ako krize prestali boliet 😖 cele dni ma priserne boli zaludok gracam minimalne nikdy nie cely obsah zaludka a taktiez nemam na nic chut 😝 je to priserne cize cele dni prelezim 🙄 ak zaspim tak aspon ten zaludok sa ukludni a je OK no akonahle vstanem mam to odznova ☹ a cely kolotoc sa vrati 😢 mate niektora skusenosti co vam zabera na nevolnost? ja som skusila uz asi vsetko okrem liekov a nic nepomaha 😢

brisilda
12. sep 2009

inak ten torecan si mam v plane dat predpisat aj ja 😉 hadam zaberie

maxii
13. sep 2009

uz aj ja som na torecane, a je to lepsie, aspon sa mozem najest a vraciam menej....

babara
15. sep 2009

Mate nekdo k nevolnosti prujmy a krece bricha?

maxii
16. sep 2009

babara to ja nemam, ja len to vracanie a bolest zaludka...dnes som zacala 12 tyzden tak duuuufam ze sa blizim ku koncu tychto hnusnych nevolnosti 😝 😝 😀 😀

blanchez
16. sep 2009

ahojte, ja mam celodenne nevolnosti, vraciala som aj 6 krat denne, bola som aj na infuzkach a dali mi cipky promethazine, ale to mi teda nepomaha.

babara
16. sep 2009

maxii, preju at uz mas pokoj!
Mozna jsem to mela z Teorecanu, nebo spatneho jidla, i kdyz z toho mala co snim, ze by jeste neco bylo spatne... 😖 Vcera jsem si dala ten torecan, teprv podruhy, a zabira mi tak den/den a pul, zitra cekam ze mi zas bude hur a budu si jej muset dat. Jak casto ho beres ty?

blanchez, jeste ve 14tt? A je to uz aspon lepsi?

maxii
17. sep 2009

babara ja beriem tak obden...lekarka mi vravela ze ked je zle aj dva denne mozem ale nechcem to prehanat....vcera som mala, dnes nie, ale aj tak som vcera vracala 2x a dnes rano zase, cize vraciam aj s torecanom, ale dokazem aj nieco zjest....

emka1
17. sep 2009

Caute kocky, prisla som vas podporit.
Som na PN od zaciatku 7 tt s diagnozou hyperemeza - nevolnosti v tehotenstve; hned od zaciatku som si polezala 3,5 tyzdna v nemocnici na infuzkach - co mi bolo tak strasne zle, od rana, do vecera, v kuse aj v noci - mala som neznesitelne bolesti zaludka, nechutenstvo a obcas som aj vracala. Stabilizovali ma pomocou infuziek a aspon som sa dokazala najest. Uz 2 tyzdne som doma z nemocnice, ten prvy tyzden bol dost hrozny (to som bola v 11tt), fungovala som na cipkoch Torecan a musela som kazdu 1-2 hodiny nieco jest, aj v noci som sa budila na neznesitelnu bolest zaludka, vzdy som sa musela niecoho najest - aj nasilu (banan, piskoty, rohlik ...). Dalsi tyzden doma (12tt) sa to zacalo konecne zlepsovat, uz som sa v noci nebudila na bolest a prestal ma postupne boliet aj zaludok. Teraz som v 13 tt, stravujem sa uz normalne, aj ked niektore veci vobec nemozem citit (napr. sunku, bravcove maso), najlepsie mi robi maslovy chlieb, a hydinove maso, nechutenstvo sa pomaly vytraca a zaludok ma boli uz len obcas - vacsinou z toho, ze mi nesadne obed alebo nieco co zjem.
Buduci tyzden budem v 14 tt, pevne verim, ze uz vsetky neprijemnosti konecne odzneju a budem sa moct vratit po takmer 2 mesiacoch do prace 😉
Kocky nevzdavajte to, treba vydrzat, aj ked ja uz som bola niektore dni v koncoch, ale snad tieto osledne dni mi nahovaraju, ze to najhorsie uz mam za sebou 😉 Drzim vam palce, vsetkym 😵

maxii
17. sep 2009

super emka ze je ti uz lepsie 😅

mne je dnes trocha lepsie,klop klop, popijam po duskoch kolu ked ma zacne zaludok tlacit a nejak to zabera, viem ze to nie je 3x zdrave ale co uz...ked pomaha 😀

ja pevne verim ze sa to uz zacne zlepsovat....

emka ty si to mala vazne velmi tazke 🤐 🤐 tak drzim palce nech si zvysok tehu uzivas 😵

babara
17. sep 2009

Tak mne uz dnes bylo lepe, bez Torecanu, bez zvraceni, jen relat. mirna nevolnost a porad hlad 🙂 Kez by to vydrzelo!

emka, to je teda hruza, hlavne ze je uz lip.

didiana333
18. sep 2009

Ahojte tehulky...ja som v 31.týždni a nevolnosti mám stále... 😅 neviem,prečo sa to volá ranná nevolnosť,ked ja ju mám celý den... 😀 a niekedy aj v noci...Vraj mi drobec tlačí na žaludok,preto mi býva nevolno,už to nejak musím vydržať... 😀

tessinka
19. sep 2009

Mne bývalo v tehotenstve na začiatku zle, ale keďže mi test nevyšiel, samu seba som niekoľko týždňov presviedčala, že je to určite nejaká porucha, hypoglykémia alebo nejaký vírus, ktorý v tele šarapatí. Ale nikdy som nevracala - nejako som sa vnútrorne vždy presvedčila,že nemám z čoho. Keď sa mi nakoniec tehotenstvo potvrdilo v 10. týždni, nemalo už význam vracať, keď som dovtedy nie. 😉

Ale postupne som v tých prvých (nevedomých - neveriacich) týždňoch prišla na to, že mi pomáha, ak si k posteli nachystám nejaké suché koláčiky a hneď po prebudení si pár kúskov dám, najlepšie sa osvedčili okrúhle detské piškóty, sú malé a ľahko stráviteľné. A veľmi mi zaberal chlieb so šunkou, ale nie celozrnný, po tom mi bolo ešte horšie, ale klasický biely.

S Coccculinom mám dobré skúsenosti pri cestovaní, možno by naozaj mohol zaberať aj v tehotenstve. Je určený aj pre tehotné ženy, je to homeopatikum.

Tak držím palce.

tiki
19. sep 2009

Holky, ja mam zasadne problem s tim, ze mi neni blbe rano ale vecer. To jsou ty klasicke ranni nevolnosti 🙂 .
Tessinka - taky kdyz mi nevysel test, rekla jsem si, ze je to sugesce, ale pak uz mi bylo fakt tak blbe, ze jsem druhy test delala se 100% presvedcenim, ze tam budou //. Jinak taky nezvracim, ani pri prvnim ditku jsem nezvracela, jen je mi proste hrozne blbe a obcas se zvedne zaludek, ale obsah tam zustane. Jsem za to samozrejme rada, i kdyz si prijdu obcas jak simulant - je mi blbe, ale nebleju, co ze je to za tehotenskou nevolnost 😀

lila794
19. sep 2009

Tiki, ja to iste, prve tyzdne mi byvalo zle rano, potom to na par dni ustupilo, myslela som, ze je to za mnou a teraz to na mna chodi vecer 😝 tiez nevraciam, iba raz som, ked ma strasne bolela hlava. Pri prvom som taketo stavy vobec nepoznala.

blanchez
23. sep 2009

Barbara- je to trosku lepsie, uz nezvraciam 5-6 krat denne, ale len 1-2 😉 ......Dufam len, ze nebudem mat nevolnosti cele tehotenstvo, lebo sa asi zblaznim. Doktor povedal, ze este mozno tyzden , dva, ale ja tomu neverim.
Inak kocky, ja zvraciam hocikedy, nielen rano, ale aj v noci sa nato zobudim, a kedykolvek cez den. A stale mam pocit na zvracanie, ten neustupi ani na sekundu.
ale drzim vsetkym palce, aj sebe, nech to zvladneme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre