Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

sandrika
30. sep 2008

malo byťod splodenia do dňa pôrodu, píšem s malým na kolenách 😀
cikyta nie je za čo

dvojka
30. sep 2008

ahoj holky.Já vás obdivuju,zvláště ty které jste zvracely ještě na porodním sále! 😅 😨
Já mám totiž pocit že už ty nevolnosti dál nezvládnu.Chvíli jsem měla pokoj a ted je vše při starém s tím rozdílem že už teda nehubnu,ale ty stavy kdy se furt musim rozdejchávat,v puse mám jak v polepšovně a o pálení žáhy a následovném zvracení radši ani nemluvě 😝
Opravdu smekám klobouk 😉 😔 🙄 🙂

dicinka1
30. sep 2008

sandrika..si ma potesila,ze to nic vazne...ja beriem magne b6...od et...po 1 denne

funy
30. sep 2008

cikyta, ja beriem magne B6 3-4 tablety denne.
netreba sa riadit letakom. na letaku pisu ze tehotne mozu max. 2 denne. a lekarka mi to vyvratila ze sa tym nemam riadit.

dicinka1, ja som zacala v prvom mesiaci niekedy, aj 4-5 krat denne. v siestom mesiaci to ustupilo. len obcas a max. raz za den. a je jedno ci rano, ci poobede. a je pravda ze sa mi obcas stalo, ze som letela na wc a len ma napinalo. nevracala som. to je este horsie. lebo ma napinalo az kym sa mi nepodarilo vracat.
a kazde rano po leziacky medzi 5-7 ranajkujem. zacinala som na tycinkach, potom som presla na marina keksik, potom vianocku s maslom a teraz fungujem asi dva mesiace na slanom pecive s maslom. krajec chleba, alebo rohlik. a potom sa tak o 4 hodinky naranajkujem ovocie a sladkeho a uz zacinam cely den jest sladkosti. 🙂

aj tvrdnutie bruska uz mam, a z jednej dierky mi kazdy den tecie krv. to je normalne. vraj

sandrika
1. okt 2008

joj babenky dnes som si zasponíla na tehotenské časa teda od včera mije ble 😝 včera poobede to začalo, pred polnocou som zvracala a ráno som sa zobudila a letela na wc, aj hlava ma bolela a na zle od žalúdka mi hneĎ zabrali tie homeopatika cucculine saú naozaj neškodnéa super, tak neváhajte a skočte dolekárne. Stoja 33,-Sk

lulucc
19. okt 2008

Ahojte,mám k Vám jednu otazočku.Som v 9 týždni a večer mi prišlo zle.Tak som všetko vyvracala.No tým to neskončílo.Vracala som až do rána,skoro každú hodinu.Nič už zo mňa nešlo,len žlté sliny.Stalo sa to aj Vám?Mám z toho strach,lebo mala som aj hnačku,tak neviem.No určite skočím aj k doktorovi,len sa mi to stalo cez víkend a žalúdok mám odvtedy ako na vode... 😖

jenniffer
20. okt 2008

Lulucc: holka, závidím, že znáš zvracení až od 9tt, já jsem 5tt a zvracím pořád. Pokud už je žaludek prázdný, tak zvracíš jen žal. šťávy, to je to žluté, jak to popisuješ. Mě dr. napsal čípky torecan, ale prý to s ním nemám přehánět. Zkus jíst po soustech a pít po lžičkách každou hodinu, ne jen nárazově 3x denně.

ciernovlaska
28. okt 2008

Pridám aj ja svoju skúsenosť. Od 6.tt mi je zle (celý deň- najhoršie je to ráno a večer), pár krát som aj vracala. Ale keď som si prečítala vaše príspevky, uvedomila som si, že je mi vlastne ešte báječne. Keď mi je zle, pomáha mi, ak niečo malé zjem- dojčenskú výživu (pomaly po lyžičkách), suché tyčinky, Haribo gumové cukríky, čipsy. A pritom sa snažím pomaly dýchat. Veľa pijem- strašne mám rada zelený čaj Vitao alebo rajec ochutený. Stále sa ukľudňujem tým, že je to dôkaz, že to bábätko je životaschpné (niekde som to čítala). Držím vám palce, aby ste sa čoskoro cítili lepšie.

chymenitta33
28. okt 2008

Ahojte🙂ja tiež pridám moju skusenosť od azčiatku som každé ráno grcavala a niekedy aj cez deň. Až pak okolo 3 mesiaca som si zvykla dať skôr ako som vstala snicers, alebo kusok čokolády a to napriek tomu že ju nelúbim, a chvlíku poležať a od vtedy bolo OKI_🙂)Držím palčeky všetkým kočenkám

zuzube
28. okt 2008

ahojte, tak ja som vracala kazde rano 4 mesiace vkuse......ale stalo to za to 🙂

makoush
28. okt 2008

Ahojda devčata, je tady prosím některá, která má/měla nevolnosti v noci? Doteď jsem je měla ráno a během dne, ale poslední 3dny mi začalo byt nejhůř v noci. Nejsnesitelnější je, když sedím, ale jakmile si lehnu, tak se to neda moc vydržet, žaludek začne stavkovat.. nemáte nejaky typ co bych tak mohla zkusit? Rennie, teply caj, tehu lizatka nezabírají ☹

arsinoe
29. okt 2008

Ahojte tehulky, mne bolo najhoršie tiež večer a v noci. Paradoxne som nemala ranné nevolnosti, vtedy som sa cítila najlepšie. Teraz už konečne týždeň nevraciam, tak som z toho vytešená. Mne tiež pomohli homeopatika cocculine, ale aj Gastrocynésine, ktorý pomáhajú pri zvýšenej tvorbe žalúdočných štiav. Vždy, keď som niečo zjedla, hneď som vycmúlala jedno gastrocynésine a dokázala som fungovať. No niektoré dni som sa neobyšla aj bez torecanu 😖

bershka
6. nov 2008

ahojte tehulky. ja som dnes 24 tt a vraciam stále. takže ak píšu múdre knihy, že to prejde po troch mesiacoch a neprejde, tak sa nestresovať. ja si to odgrciam asi až do konca 😉

haniak
6. nov 2008

ahojte baby chcem sa opytat ci vas nebolia nohy .........mna strasne dakujem

aponchie
6. nov 2008

boli me nohy i bricho byla sem na kontrole a nic to neni tak mam jist vitaminy a pro zichr si koupit urologickej caj a je mi taaak zle az to pekne neni ,ale nebliju mozna je to horsi pac nemam vubec ulevu.dneska sem snedla na snidani trochu vajicek a blee tak sem si dala banan a to sem mela v zaludku jak vodu pocit pak pul pudingu a zase blee pak uz nic odpo termix a jeden chleba se sunkou a ted az buchtu jablecnou upecenou a uz me natahuje a zaludek boli od hladu ☹ ☹ ☹

haniak
7. nov 2008

dakujem aponchie za odpoved..........a ake vitaminy papas???? 🙂

vilocka
7. nov 2008

babulky, mne uz sice zle nebyva (chvalabohu), ale tiez som si prve tri mesiace odtrpela. U mna tie "ranne" nevolnosti boli celodenne. Mne nepomahalo jest male porcie, aj po jednom hryze som utekala na zachod. 😝 Ak ste moj pripad, tak vam chcem poradit, aby ste vyuzili kazdu chvilocku, ked vam nie je az tak zle a snazili sa vtedy co najviac napapat, aby ste velmi neschudli. Ja som sa toho bala, ze nebude mat babenko vyzivu a supnu ma do nemocnice. tak som jedla vzdy, ked sa dalo. Skuste aj cocculine - mozno pomoze, aspon trosku.

stellamiapiccola
7. nov 2008

ahoj Haniak

tak mňa bolia nohy od začiatku tehotenstva ,a hlavne som zbadala ,že mám stále horšie kŕčové žily tak mi dal doktor tabletky Detralex tie majú zastaviť tvorbu a na boľavé nohy ,svaly Lioton gel

stellamiapiccola
7. nov 2008

Haniak papaj počas prvého trimestra Calibrum babyplan + femibion 800 do 12 tt .a ak ti bude tvrdnúť bruško Magnesii lactici ,ale ak máš pestrú stravu tak nemusíš vitamíny ale ja ich papam.

no dievčatá mne bolo prvé tri mesiace večer zle aj som vracala a teraz stále cítim pachy a neviem už čo mám papať všetko smrdí a po 17.00 mi vadí mlieko ktoré mam moc rada

aponchie
7. nov 2008

haniak ja prave nic nejim zatim vim,ze bych asi mela neco zbodnout prvni tri tydny sem jedla kys.listovou a pak uz sem se na ten prasek kukla a bylo mi blujno ..ja se fakt zblaznim z toho nechutenstvi a zaludek uz me boli jak blazen jen na nej dam ruku nafoukla sem jak balon porad prdim jak chlap sotva si ulevim uz sem zase nafoukla a to nic nejim tak nechapu cim to je 😅

petua
7. nov 2008

Ahoj holky, tak já hlásim, že je po nevolnostech 😉, už nezvracim ani rááááno 😝 . Měla jsem z toho hrůzu, protože máma mi tvrdila, že se mnou zvracela až do porodu a že to budu mít určitě po ní - no opět kecala, neměla pravdu 😀 😀
Až na to, že mi začíná asi omdlívací období, což je teda taky o co stát, no, snad to taky pomine 😎 .

Tak ať je vám všem dobře!!

aponchie
7. nov 2008

ja uz fakt nemuzu 😝 manza uvaril hrachovou polevku a nemuzu..asi si dam torecan cipek bo uc nevim

haniak
7. nov 2008

stellamiapiccola dakujemmmmmmmmmmmmmmmmm srdiecko.....porazi ma.......citim sa zle unavena som ako vol....spat by sa mi chcelo stale....a som nervozna ako pes........no 1 tehotenstvo bolo super a toto je hrozne

haniak
7. nov 2008

aponchie mne je tiez stale zle ale zato mam strasne chute a papam vela len sa bojim ze budem ako bomba......neviem ako vy baby....al ebojim sa ze 1ve 3mes velmi priberem ............ale tie chute mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmm

stellamiapiccola
7. nov 2008

haniak papaj kým ti chutí ono ti bude aj zle ,ja som prvé tri mesiace nepriberala a chute som mala rôzne no ale to aj pred menzesom a stale som cítila pečivo v praci sa smialy.po 3 mesiacoch to už bolo lepšie a teraz 2 dni mi je zle hrozne navracanie len pozrem na jedlo ale treba papať aj keď som vracala vždy len to išlo von čo zavadzalo neni dobre všetko .a papaj len to čo potrebuješ ty nie za 2 ludí bábo si zoberie čo potrebuje .

a ty haniak neboj určite moc nepriberieš vyzeráš skvele.

aponchie
8. nov 2008

haniak tak to mas dobre ,ze jis ne? 😅 me je tak spatne,ze nejim skoro nic a vubec uz mam tri kila dole prave 😝

wsmoulinkaa
8. nov 2008

ahoj holky také mi není zrovna dobře, ale zvracela jsem jen jednou, pak jsem hned ráno snědla 1-2 sušenky bebe a od té doby co je poránu papám nezvracím a je mi líp. Zatííím papapa

maximm
8. nov 2008

Ahojky, pridavam sa aj ja : mne je zle od 6 tt ,, nedarí sa mi pribrať , nezvraciam len ma natahuje , nemam chuť k jedlu vlastne akoby sa mi stratili všetky chute 🙂 🙂 ,, nech to uz skocí a ja si možem naplno uzivať tt 🙂

stellamiapiccola
8. nov 2008

maximm neboj ono po 3 mesiacoch začneš naberať 😉 kočky držte sa ja akurát varím a je mi blbo ako cítim tie výpary fuuuuuj

haniak
8. nov 2008

lulu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre